forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 01-10-2024, 09:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: LPG
PostNapisane: 13-01-2005, 00:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
cześc ! to pytanie kieruje do Osy , lub ludzi ktorzy znają się na instalacjach LPG , a mianowicie chodzi mi o tą podstawke co sie zakłąda na gaźnik - mixer ? no nie wwazne , taki pierścien z dziurkami ... zauwazylem ze on ma dosc mała średnice .... gaźnik jest o wiele wiekszy a tu taka srednica małą ... i chodzi mi dokladnie o to ze dzieki temu mzoe mniej powietrza dostawac i być .. słabszy , interesuje mnei jakos przerobienie tego , zastanawialme sie nad włozenie msamej rury w obudowe gaźnika , bez tego pierścienia .. ale tu pytam poprostu zeby nie rozwalic silniczka , czy ewentualnie duzo kosztuje wiekszy taki pierścien ?? , dzieki pozdrawiam

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13-01-2005, 13:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25-08-2004, 22:39
Posty: 213
Lokalizacja: Piastów
to jest właśnie mikser i zadaniem jego jest zmniejszenie dolotu do silnika przez co powstanie różnica ciśnień dzięki której będzie wyciągany gaz z parownika.
Spadek mocy jest głównie w górnym zakresie obrotów co normalnym ludziom nie przeszkadza ponieważ nigdy nie kręcą silnika powyżej 4-5 tys obr/min.
Niestety w naszym wypadku jest to straszny problem.
W większości wypadków można zwiększyć średnicę przelotu w mikserze ale nie zawsze.
Np u mnie w 1.3 średnica wewnętrzna miksera wynosi 50mm a przepustnica ma 45mm więc nie ma wcale zwężenia w dolocie. Jak miałem poprzednio delikatnie przerobioną głowicę w silniku tzn powiększone, wypolerowane kanały wydechowe, znacznie zwiększony stopień sprężania, przelotowy układ wydechowy 2" bez katalizatora to wszystko było ok, jednak jak zmieniłem silnik na całkowicie seryjny to okazało się, że bez delikatnego przytkania dolotu nie chce zbyt dobrze jeździć bo prawdopodobnie zasysa mniej powietrza niż ten poprzedni i jest zbyt małe podciśnienie w układzie dolotowym.
Jedynym sposobem dobrania średnicy miksera jest zrobienie tego doświadczalnie, trzeba próbować z różnymi średnicami i sprawdzać czy jeździ.
Raczej nie da się w ten sposób uszkodzić silnika tylko przy zbyt dużym mikserze nie będzie on miał siły jeździć bo nie będzi wyciągał gazu z parownika.
Wraz ze zwiększaniem średnicy miksera trzeba wykręcać śrubkę od regulacji składu mieszanki. Ja przy średnicy miksera 50mm wykręciłem tą śrubkę całkowicie i tak było ok.
Jeśli chodzi o cenę to za mikser zakładany na kolektor dolotowy zapłaciłem chyba 70pln od ślusarza, który je robi.
pozdrawiam
Osa

_________________
Osa kom: 501413307
Osa Motors: Sękocin Stary ul.Starowiejska 3
civic eg9 vti 1.6 176KM n/a
yamaha fazer 1000 0-100kmh 2.8s, 0-200 9.3s :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-01-2005, 01:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
aha , rozumiem , a czy mozna zrobić cośtakiego jak myślałem czyli w obudowie filtra powioetrza - na dolocie powietrza zrobić dziure i wprowadzić przewód tak minimalnie do wnetrza i doregulować później ilośc gazu śrubką ? czy nie ? , dzieki , pozdrawiam

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-02-2005, 21:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
witam , wiesz osa . pamietasz jak rozmawialismy o tym że śrubka na 10tke w reduktorze ..... smierdzi gazem ?? , pewnego dnia strasznie mi smierdziało gazem w aucie .. otwieram mache a tam gaaaz z tej sruby leci ... dokrecilem na maxa no i cisza ... ale lekko ulatnia sie lpg .... bo jak poruszam ludwikiem po tym to bombluje ale delikatnie .... co ty na to ??

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-02-2005, 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25-08-2004, 22:39
Posty: 213
Lokalizacja: Piastów
nie powinno bomblować
gaz nigdzie nie może się ulatniać bo to może się okazać bardzo niezdrowe

_________________
Osa kom: 501413307
Osa Motors: Sękocin Stary ul.Starowiejska 3
civic eg9 vti 1.6 176KM n/a
yamaha fazer 1000 0-100kmh 2.8s, 0-200 9.3s :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-08-2006, 21:54 
Osa napisał(a):
to jest właśnie mikser i zadaniem jego jest zmniejszenie dolotu do silnika przez co powstanie różnica ciśnień dzięki której będzie wyciągany gaz z parownika.
Spadek mocy jest głównie w górnym zakresie obrotów co normalnym ludziom nie przeszkadza ponieważ nigdy nie kręcą silnika powyżej 4-5 tys obr/min.
Niestety w naszym wypadku jest to straszny problem.
W większości wypadków można zwiększyć średnicę przelotu w mikserze ale nie zawsze.
Np u mnie w 1.3 średnica wewnętrzna miksera wynosi 50mm a przepustnica ma 45mm więc nie ma wcale zwężenia w dolocie. Jak miałem poprzednio delikatnie przerobioną głowicę w silniku tzn powiększone, wypolerowane kanały wydechowe, znacznie zwiększony stopień sprężania, przelotowy układ wydechowy 2" bez katalizatora to wszystko było ok, jednak jak zmieniłem silnik na całkowicie seryjny to okazało się, że bez delikatnego przytkania dolotu nie chce zbyt dobrze jeździć bo prawdopodobnie zasysa mniej powietrza niż ten poprzedni i jest zbyt małe podciśnienie w układzie dolotowym.
Jedynym sposobem dobrania średnicy miksera jest zrobienie tego doświadczalnie, trzeba próbować z różnymi średnicami i sprawdzać czy jeździ.
Raczej nie da się w ten sposób uszkodzić silnika tylko przy zbyt dużym mikserze nie będzie on miał siły jeździć bo nie będzi wyciągał gazu z parownika.
Wraz ze zwiększaniem średnicy miksera trzeba wykręcać śrubkę od regulacji składu mieszanki. Ja przy średnicy miksera 50mm wykręciłem tą śrubkę całkowicie i tak było ok.
Jeśli chodzi o cenę to za mikser zakładany na kolektor dolotowy zapłaciłem chyba 70pln od ślusarza, który je robi.
pozdrawiam
Osa


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL