forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 19-10-2024, 00:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2007, 16:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-10-2004, 10:45
Posty: 96
Lokalizacja: Gdańsk
ale co dokładnie robił przy głowicy? ja mam na myśli wszystko(planowanie,luzy zaworowe-plytki, prowadnice wymiana, uszczelniacze, szlifowanie gniazd).moim zdaniem to drogo 500zł , może się podowiaduję i taniej gdzieś zrobią, za 200zł to bym od razu oddał niech robią:) a panewki nadwymiarowe są u mnie w sklepie japauto ,japońskie więc dostanę, al są TYLKO na 1 szlif. pierścienie natomiast tylko standard. No ale wymiany tłoków nie mam w planie.

_________________
born to ride GTti...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2007, 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Max Damage napisał(a):
ale co dokładnie robił przy głowicy? ja mam na myśli wszystko(planowanie,luzy zaworowe-plytki, prowadnice wymiana, uszczelniacze, szlifowanie gniazd).moim zdaniem to drogo 500zł , może się podowiaduję i taniej gdzieś zrobią, za 200zł to bym od razu oddał niech robią:) a panewki nadwymiarowe są u mnie w sklepie japauto ,japońskie więc dostanę, al są TYLKO na 1 szlif. pierścienie natomiast tylko standard. No ale wymiany tłoków nie mam w planie.


Jeśli chodzi o głowice to robił to samo co Ty. Zresztą jak ktoś robi przy głowicy u tego gościa to planowanie luzy zaworowe, prowadnice, uszczelniacze i szlifowanie gniazd to norma. Tak jak mowie samo planowanie 60zł, a za całość koło 200zł nie wiem czy 220zł nie było!! Ale tak jak mówie gość kupił maszyny 2 każda za 100tyś zł, wiec na prawde robi elegancko!!

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2007, 18:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-10-2004, 10:45
Posty: 96
Lokalizacja: Gdańsk
hmm może by wysłać do niego:) bo jednak to 300zł róznicy

_________________
born to ride GTti...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2007, 19:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
To na pewno nie były panewki do gtti, podejrzewam ze chca ci wcisnąć od zwykłej. Nadwymiarowych do gtti nie mają nawet w jedynym w polsce autoryzowanym serwisie daihatsu w poznaniu, tak samo na camskillu, przerabiałem to już 2 razy. Dorabiali mi raz panewki pod szlifowany wał i po 20kkm nadają sie tylko na smietnik. Wału od gtti sie nie szlifuje, mam takiego kumpla speca od gtti (kret - pewnie niektórzy kojarzą) i on mówi zeby tylko wrzucać nominalne, oryginalne panewki bez szlifu bo te wały są nie do zajechania, a jak go przeszlifujesz to może pęknąć. Chyba że panewka sie obróciła do wtedy wał na smietnik. A stukały ci w ogóle panewki przed rozebraniem?

Co do głowicy to podejrzewam że jak chcesz ją zrobić na prawde kompleksowo i samemu szukac płytki, prowadnice itp to cenowo wyniesie cie podobnie i jeszcze sie namęczysz przy tym potwornie, wiesz jak ciężko porozpinac i pospinac w charadzie zawory przez to że są pod dużym kątem? Nie ma co porownywać megany bo to duzo popularniejszy silnik i części są dostępne wszędzie

Max Damage napisał(a):
hmm może by wysłać do niego:) bo jednak to 300zł róznicy


Najpierw przedstaw mu dokładnie sprawe i spytaj za ile zrobi to samo w charadzie

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2007, 20:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Hitman ja mówiłem że cena była taka dla megany. Nie wiem jaka bedzie do charady zważając na to, że to GTTI. Megana ma zwykły silnik ośmiozaworowy 1.6 to robota prosta. Ale moim zdaniem ktoś powinien to taniej zrobić, poszukaj kogoś na miejscu. A jak nie to bedziemy działać w Krośnie, ale przesyłać głowicę to rzecz niebezpieczna!!

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2007, 21:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
ja tam ambie wysyłałem głowice ... opatuliłem ją w styropian z kazdej storny 5cm ... doszła cała i zdrowa . i szociu na niej smiga ... chyba ;p

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2007, 21:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
narazie nie smigam :roll: jak bede mial czas to zobacze czy zniszczylem twoja stara glowice czy tylko szczeliła uszczelka :roll:

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13-01-2007, 17:31 
Offline

Dołączył(a): 30-08-2006, 18:05
Posty: 83
Lokalizacja: warszawa
ja jak robiłe gtti to tez panewki dostałem bez problemu,wiec mysle co oni piepsza na tym forum :!: :!: :!: ale jak pojechało do szlifu pan powiedział ze to niesa te panewki :lol: i tak bedziesz mósiał dorabiac panewki. Proponuje nie robic pełnego szlifu tylko do zrównania wału,zostaje prawie połowa materjału, i wał mocniejszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-01-2007, 18:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-10-2004, 10:45
Posty: 96
Lokalizacja: Gdańsk
Znaleźli mi panewki nominalne w wawie, bede je mial w srode, albo w czwartek i w razie czego moge oddac, proszę znawców o podanie dokładnych wymiarów. Aha i podali mi cene 68zł i podobno japońskie, wymiary to szerokość 20 średnica 45 tyle mi przez gg powiedzieli.

_________________
born to ride GTti...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-01-2007, 18:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31-10-2005, 15:08
Posty: 153
Lokalizacja: Bełchatów
No to możesz sobie je w buty wsadzić albo lepiej kup je a pote jak przemyślisz kupisz dobre. Wszyscy mają dostęp do manuali ale niektórym się nie chce sprawdzić wymiarów.
Ja Ci ich nie podam bo mnie się nie chce pisać.....chodź je znam. :evil:

_________________
Darade GTtI (narazie upgrade do 1xx KM) - było
Sand Lover Discovery


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL