forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 19-10-2024, 09:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nabyłem 4wd i pare problemów
PostNapisane: 08-01-2007, 17:43 
Offline

Dołączył(a): 25-09-2006, 19:20
Posty: 129
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Witam.
Po długich poszukiwaniach udało mi się wyrwać 4wd w dość dobrym stanie. Właścicielem był 70letni dziadek a kupił ją w peweksie. A teraz uwaga... cena to 1200zł za 89rok. Ale razem z nia pare nowych problemów. Więc mam pare pytań:
Czy lewarek zmiany biegów do 4wd pasuje od czegoś innego?
To po środku układu wydechowego to jakiś środkowy tłumik czy katalizator?
I najważniejsze - w skrzynce biegów obok wlewu oleju jest jakaś dźwignia która wydaje się być jakimś przełącznikiem ktos wie co to jest?
Jak mi ktoś wytłumaczy to mogę zdjęcia zamieścić...
Ale się ciesze... mam swoje 4wd

_________________
Wygrani są na mecie...
TXF 1.3i 4wd dla frajdy
S 40 1.9 TDI na co dzień
4.2 315KM w pracy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-01-2007, 17:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
lewarek zmiany biegów ... a co z nim jest nie tak ??

to po środku nie mam bladego pojecie ... mozliwe ze środkowy tłumik :) mozna wywalic ... po co :)

a przy skrzyni prosze pana ... to jest tak w jednej pozycji masz blokade wiskotyczną ? ups Osa mnie zabije jak coś poprzekręcałem ;p w kazdym badz razie mozna nieźle booookami latac po właczeniu tego :))

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-01-2007, 18:12 
Offline

Dołączył(a): 25-09-2006, 19:20
Posty: 129
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Oczywiście że wywalić ale zastanawiam się gdzie to cacko ma katalizator!? Z Forum wyczytałem że w kolektorze a tłumik musi być przelot. Jeżeli chodzi o gałke biegów to ma okropne luzy... Dziwnie opadła do dołu aż zawadza o wał a żeby zmienić bieg trzeba ją najpierw pociągnąc do góry a dopiero ładować bieg. A powracając do skrzyni to próbowałem to przełączyć ale rusza sie tylko na 3mm w lewą strone i nie moge nic z tym zrobić. Oprócz tego nie działa mi czasowa wycieraczka i już obrotka zaczyna szfankować

_________________
Wygrani są na mecie...
TXF 1.3i 4wd dla frajdy
S 40 1.9 TDI na co dzień
4.2 315KM w pracy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-01-2007, 18:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Z tego co wiem ta wajcha to blokada środkowego mechanizmu różnicowego ale po dokładniejsze informacje należy sie udać do Osy.

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-01-2007, 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
Prosił mnie o zamieszczenie zdjęć, oto One :


Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nabyłem 4wd i pare problemów
PostNapisane: 08-01-2007, 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Wojciech1982 napisał(a):
Witam.
Po długich poszukiwaniach udało mi się wyrwać 4wd w dość dobrym stanie. Właścicielem był 70letni dziadek a kupił ją w peweksie. A teraz uwaga... cena to 1200zł za 89rok. Ale razem z nia pare nowych problemów. Więc mam pare pytań:
Czy lewarek zmiany biegów do 4wd pasuje od czegoś innego?
To po środku układu wydechowego to jakiś środkowy tłumik czy katalizator?
I najważniejsze - w skrzynce biegów obok wlewu oleju jest jakaś dźwignia która wydaje się być jakimś przełącznikiem ktos wie co to jest?
Jak mi ktoś wytłumaczy to mogę zdjęcia zamieścić...
Ale się ciesze... mam swoje 4wd


Widocznie Ci wytłumaczyli dobrze, bo zdjęcia są. A charada widze w bardzo dobrym stanie za małe pieniądze i 4WD. A dziadek szalał nią czy jeżdził spokojnie do kościoła?? I teraz cieżko takie autko kupić(tzn. w dobrym stanie)!!

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-01-2007, 19:43 
Offline

Dołączył(a): 25-09-2006, 19:20
Posty: 129
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Podziękowania dla maziego za zamieszczenie zdjęć!
Mam jeszcze jedno pytanko... troszke mi kiera cięzko chodzi czy ktoś kombinował coś w tej sprawie... albo jeszcze lepiej krótki skręt?
Szukałem 9 miesięcy i trafiła mi sie tylko jedna która zresztą była na forum <sprzedam>. Kompletnie nie jeździła i ogólnie wszystko do roboty. Jeszcze stuknięta w jakiś słup lub drzewo od progu poprzez drzwi kończąc na dachu więc odpuściłem sobie. A tą charadke tak katował że musieli mu rozrusznik serca wstawić i dlatego właśnie sprzedał auto. Mówił że szkoda mu jak jasna cholera bo to jak jego dziecko ale nie miał sensu jej trzymać. dużo robił przy niej: klocki z tarczami nowe okładziny nowe sprzęgło nowe paski nowe (klinowy za mocno podciągnoł i piszczy łożysko alternatora teraz - w zasadzie to dzisiaj akumulator zdechł więc nie wiem czy wogóle ładuje nie sprawdzałem jeszcze) za te pieniądze to bomba.

_________________
Wygrani są na mecie...
TXF 1.3i 4wd dla frajdy
S 40 1.9 TDI na co dzień
4.2 315KM w pracy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-01-2007, 22:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
wojtku trafiaja sie perelki za grosze, ale nie ma nic zeby bylo idealnie. Ja kupilem CS G100 5d za 1400 i do roboty mam przeguby, tlumik i sprzeglo.
ale szczerze mowiac nie narzekam, jezdzi i spala malo, nie bierze mi oleju elektryka cala ok, jedyne co mnie wqrza to nie dzialajaca obrotka i to wydaje mi sie ze byla odlaczona na rzeczhalogenow po ktorych zostaly tylko kabelki. Jutro zabieram sie za podciaganie recznego i odpowietrzanie hamulcow, bo mi cos slabo odbijaja :) Co moge powiedziec to "Gratuluje zakupu". Aha mam pytanie, auto nie bylo klepniete ?? bo tak dziwnie drzwi pasazera sie schodza z reszta, a dokladniej listwa troche nisko i nie wiem czy to wina zmniejszenia rozdzielczosci zdjecia czy auto gruchniete.

P.S.

zajebisty kolorek, podoba mi sie :D (mimo ze jestem daltonista i nie umiem go nazwac :P)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-01-2007, 23:48 
Offline

Dołączył(a): 25-09-2006, 19:20
Posty: 129
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Jeżeli chodzi o drzwi to w trakcie robienia zdjęcia było tylko zatrzaśnięte po prostu trzeba je troszke mocniej zamykać niż lewe i to cała przyczyna. Ale z przodu jest slad po jakiejś przygodzie a dokładniej na chłodnicy jest delikatnie odciśnięta obudowa kolektora wydechowego co świadczy o jakiejś niegroźnej stłuczce w przeszłości. Ktoś wie jak jest z tym lewarkiem biegów i dokładniej z przełącznikiem przy skrzyni?? A obrotomierza nie da się podłączyć pod te same kable ale zupełnie innego?

_________________
Wygrani są na mecie...
TXF 1.3i 4wd dla frajdy
S 40 1.9 TDI na co dzień
4.2 315KM w pracy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2007, 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-11-2004, 18:05
Posty: 170
Lokalizacja: WARSZAWA
w lewarku jest tulejka plastikow z pewnością jest wyrobiona i lewarek wpada do dołu.szukać innego mechanizmu,ja w swojej starej podciąnełem lewarek na swoje miejsce a od spodu założyłem sprężynę podciągajacą.z pewnością jeszcze działa.

_________________
G100 TURBO CB 61 i G100 CB23


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2007, 16:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Furka ma jakieś dziwne małe kółka :P

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2007, 20:06 
Offline

Dołączył(a): 25-09-2006, 19:20
Posty: 129
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Autko stoi na 13 felgachjak do 4wd to dobrze lepiej przyspiesza a przyczepności i tak nie zrywa. To z lewarkiem zmiany biegów wychodzi że są takie same. A czy są jakieś sklepy z nowymi częściami do tych aut? Np jak bym chciał kapitalke kiedyś robić! Auto ma jeszcze dziwne chłodzenie oleju woda z chłodnicy przechodzi przez specjalna nakładke przy filtrze oleju...

_________________
Wygrani są na mecie...
TXF 1.3i 4wd dla frajdy
S 40 1.9 TDI na co dzień
4.2 315KM w pracy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2007, 21:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
to chłodzenie oleju to normalna sprawa , tak jest i jest ok

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21-01-2007, 00:18 
Offline

Dołączył(a): 25-09-2006, 19:20
Posty: 129
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Jeszcze raz rozgrzebałem ten temat! Rozebrałem lewarek i okazało się że miejsce w które wchodzi kulka od lewarka jest tak wyrobione że spada na dół. Zastanawiam się nad spręzyną jaką zmontował PITER ale nie mam pojęcia jak to zrobił. Na chłopski rozum sprężyna nad kulka wypchnie ją jeszcze bardziej w dół a pod kulką nic nie da PITERKU jak byś był tak miły i szczegółowo opisał sprawe! A może da sie dokupić tą plastykową tuleje w którą wchodzi kulka od lewarka?

_________________
Wygrani są na mecie...
TXF 1.3i 4wd dla frajdy
S 40 1.9 TDI na co dzień
4.2 315KM w pracy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL