forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 17-10-2024, 06:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pol roku w polsce i stuka a nawet wali - Sirion
PostNapisane: 23-12-2006, 16:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27-07-2006, 10:47
Posty: 23
Lokalizacja: Lodz
Mam pytanko :) Mam Siriona z 99 roku z obecnym przebiegiem 20tysi. Po 7tys w kraju w aucie zaczelo stukac przednie zawieszenie. Tzn slychac to tylko wtedy gdy kolo zjezdza np. z kraweznika (czyli jesli kolo spada) Nie mam pojecia co to moze byc, mysle ze to moze laczniki stabilizatora ale czy to by sie w ten sposob objawialo. Pozdrawiam sie dziekuje za ewentualna pomoc

_________________
Daihatsu Sirion :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-12-2006, 18:38 
Offline

Dołączył(a): 30-08-2006, 18:05
Posty: 83
Lokalizacja: warszawa
stawiam na górne mocowanie mac person


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-12-2006, 12:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27-07-2006, 10:47
Posty: 23
Lokalizacja: Lodz
a jak to sie naprawia tzn czy potrzeba do tego jakis czesci czy to np. moglo sie mi cos poluzowac i wystarczy cos dokrecic? Bo wiesz bardzo ciezko jest z czesciami do siriona. Pozdrawiam i dzieki za podpowiedz.Wesolych

_________________
Daihatsu Sirion :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-12-2006, 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Nie wiem jak wygląda zawieszenie w sirionie. Ale po kupnie megany pojeździliśmy pół roku i zaczęło stukać zawieszenie. Byliśmy u mechanika a ten zarzekał się że to silentblocki, zamówiliśmy w sklepie. Poszliśmy do sąsiada dopytać czy to na pewno silentblocki. A on mówi że to niemożliwe, żebyśmy popatrzyli i wymienili gumki drążka stabilizatora(4szt, po 2 na każdą stronę). Gumki wymieniliśmy sami chociaż było trochę roboty bo nie dysponujemy sprzętem. Popatrz na elementy gumowe zawieszenia. Sprawdz też amortyzator sprężyne. I napisz czy stukają dwie strony czy jedna. I czy jak przejeżdżasz przez przejazd kolejowy dziury są głuche stuki??
Pozdro

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-12-2006, 12:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27-07-2006, 10:47
Posty: 23
Lokalizacja: Lodz
tzn np przez tory zawieszenie wydaje takie puste dzwieki pukania tak jakby cos mialo luzy ale zas jesli kolo spada np z kraweznika to jest takie jebniecie jakbys 10kg mlotem w cos walna jakis gumowy element bo metal wydaje inny dzwiek. Glosne ostre pukniecie jakbyc naciagnal wielka sprezyne i puscil tylko ze ona nie sprezynuje raz walnie o koniec. Chyba bez wizyty u mechaniora sie nie obejdzie. Obawiam sie tylko czesci zamiennych no ale coz chyba od razu lepiej zalatwic ten problem bo pozniej bedzie juz coraz gorzej.
Na poczatku pukala tylko prawy przod bo wracajac w wloch do polski wpadlem w 3 wielkie dziury i tak sie zaczelo. Niedawno zas zaczela pukac podobnie lewa strona i to juz dramat bo musze zjezdzac z kraweznikow 1km/h bo inaczej jest to uderzenie.Pozdrawiam

_________________
Daihatsu Sirion :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-12-2006, 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Popatrz tak jak pisałem na drążek stabilizatora na gumy które są na nim powinny to być 4 sztuki. A pierwsze stukała Ci lewa strona ponieważ jest to strona od pobocza(gorsza droga). A jeśli słychać głuche stukanie to na pewno jakaś cześć gumowa zawieszenia która się po prostu wybiła na polskich drogach!! Po świętach sprawdż jak jest zrobione zawieszenie z przodu w sirionie bo ja się nie orientuje czy jest drążek stabilizatora czy coś innego!!

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-12-2006, 16:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
dr_mateusz napisał(a):
Popatrz tak jak pisałem na drążek stabilizatora na gumy które są na nim powinny to być 4 sztuki. A pierwsze stukała Ci lewa strona ponieważ jest to strona od pobocza(gorsza droga). A jeśli słychać głuche stukanie to na pewno jakaś cześć gumowa zawieszenia która się po prostu wybiła na polskich drogach!! Po świętach sprawdż jak jest zrobione zawieszenie z przodu w sirionie bo ja się nie orientuje czy jest drążek stabilizatora czy coś innego!!



mateusz - on w angli mieszka ? :)

chyba miałeś na myśli prawa strona ( od pobocza ) ;)

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-12-2006, 17:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
Normalna kolej rzeczy :) 6 m-cy w Polsce i każda wali - moja zaczęła po 4 miesiącach. Do dziś nie mogę zlokalizować pukania mimo wizyt u fachowców. Czy Sirion ma z przodu drążek stabilizujący ? Ja stawiam na amorki - przełamane, tzn mają luz tłoka w obudowie i nic z tym nie zrobisz :( Szkoda Sirionka... Podjedź najlepiej na stację diagnostyczną i niech ci na trzepaki weźmie gość za flaszkę - wejdź pod auto, posłuchaj, stań z przodu, połóż rękę na mocowaniu amorka, złap za sworzeń wahacza, za tuleje. Musisz to zlokalizować, bo kupowanie w ciemno to wydatki nie przynoszące efektu.

_________________
dawno temu : Hyundai Pony GLS 1.5 82KM
dawniej : Daihatsu Charade G200 1.3 84KM
nie tak dawno : Audi 80 Avant 2.0 90KM
przed chwilą : Fiat Doblo 2010 Maxi Combi 1.6 MultiJet 105KM (290Nm)
teraz : Mitsubishi L200 Invite+ DoubleCab 2.5 DiD 136KM (390Nm)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-12-2006, 03:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jeśli chodzi o zjeźdzanie z krawężnika to np charada jak będziesz zjeźdzał do tyłu to praktycznie zawsze będzie walniecie jakie opisujesz, tylko ze u nas charadkowiczów ( buda G10x ) to nie jest wina zawiechy tylko konstrukcji budy z przodu. Za każdym razem przy zjeżdzaniu prostopadle do krawężnika tyłem i jeśli koła nie ześlizgneły się na hamulcu tylko poprostu zjechały to jest walniecie własnie jakie opisałeś albo jeszcze wieksze ! A wali o wyższy krawęznik ucho do holowania albo uchwyt mocowania stabilizatora(niepamietam). Myślałem że spreżynki lub amorki są padniete ale każdy zapytany tak wsumie miał,a zawieche mam dobra. Mam nadzieje że wniesie to troszke do twojej sprawy

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-12-2006, 04:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
Evo - chodzi ci o tą łape pod silnikiem ??? jesli tak to to jest z tego co mi wiadomo osłona miski olejowej ... uratowałą nie raz mój silniczek :)) a i ktos mi podpowiedział ze podczas czołówki to jest odpowiedzialne za "ciągnięcie" silnika w dół a nie wbijanie go do wnetrza ....

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-12-2006, 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
mazi napisał(a):
mateusz - on w angli mieszka ? :)

chyba miałeś na myśli prawa strona ( od pobocza ) ;)


Miałem na myśli prawą stronę. Za szybko pisałem bo się na impreze spieszyłem!!

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-12-2006, 18:10 
Offline

Dołączył(a): 30-08-2006, 18:05
Posty: 83
Lokalizacja: warszawa
ja tam niechce sie wymadrzac ale łaczniki gumy itp. stabilizatora stukaja na delikatnych nierównosciach , natomiast prawie kazdemu posiadaczowi charade g 100 padła poduszka amorka z tyłu :!: :!: :!: jaki wtedy jest dzwiek :?: :?: :?: :?: jasnowidzem nie jestem, ale zaczołbym od tego


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-12-2006, 19:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
gaweł napisał(a):
ja tam niechce sie wymadrzac ale łaczniki gumy itp. stabilizatora stukaja na delikatnych nierównosciach , natomiast prawie kazdemu posiadaczowi charade g 100 padła poduszka amorka z tyłu :!: :!: :!: jaki wtedy jest dzwiek :?: :?: :?: :?: jasnowidzem nie jestem, ale zaczołbym od tego


W meganie tak stukały gumy na drążku stabilizatora, żę myślałem że się auto rozwala. Dźwięk na przejezdzie kolejowym lub na dużych dziurach był gorszy niż w cienkim jak stukały silentblocki!! Ja się też za bardzo nie znam, a na odległość cieżko powiedzieć!! Najlepiej do jakiegoś zakładu jechać i za parę groszy auto sprawdzą i powiedzą na czym są luzy!!

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-12-2006, 19:56 
Offline

Dołączył(a): 30-08-2006, 18:05
Posty: 83
Lokalizacja: warszawa
renówka jest wogule inna niz wszystkie samochody, oczywiscie na pierwszy zut oka tego nie widac a poza tym prawie kazda stacja diagnostyczna przepuszcza samochód przez scieszke za 20-30zł oczywiscie bez podbijania dowodu rejestracyjnego i ta wersje bardzo polecam bo z zawieszeniem i chamulcami niema zartów :!: :!: :!: :!: :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-12-2006, 11:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27-07-2006, 10:47
Posty: 23
Lokalizacja: Lodz
Dzieki Wam serdecznie po swietach podjade sprawdzic to bo chcialbym to jak najszybciej naprawic bo nie chce dalej tluc zawiechy.

_________________
Daihatsu Sirion :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL