forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 16-10-2024, 22:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: !!! Obroty sa a mocy nie czuc :( !!!
PostNapisane: 16-12-2006, 23:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
wiem, ze o usterkach o jakich pisalem moznaby napisac ksiazke, ale w koncu dalem za auto tylko 1500 ziko.

Moj problem jest nastepujacy, jak przycisne mocniej gas to silnik niby wchodzi na obroty ale tak jakby tej mocy nie przenosi na uklad jezdny. Nie rozumiem tego, to tak jakby sprzeglo bylo lekko wcisniete.

aha, tak sie dzieje niezaleznie na jakim jest biegu, jak jest rozpedzony przykladowo do 50-60 i wlacze czworke i dam wiecej gazu, to tak jakby silnik sie odlaczyl od reszty i pracowal osobno

Czy jest mozliwe ze sprzeglo juz jest wyrobione(bardzo wysoko lapie) i ze to od sprzegla tak sie robi?

POMÓŻCIE BŁAGAM

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-12-2006, 23:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
slizga ci sie sprzeglon prawdopodobnie, pod maska masz mozliwosc regulacji na lince -jak nie pomoze to niestety tarcza do wymiany

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-12-2006, 23:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
szociu a mozesz jakos dokladniej opisac?? albo jakbys na fotce silnika mogl pokazac w ktorym miejscu :( bo jest coraz gorzej i zaczynam sie martwic

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-12-2006, 23:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
nie chce nic mowic ale regulacja niewiele pomoze ... czy to straszne ?? kiedys po katowaniu mojego cb23 zauwazylem ze sprzeglo mi sie zaczelo slizgac .... a ze mam pod górkke do domu ... i wlasnie tam jechalem to ze slizajacym sie sprzeglem bylo okropnie !!! ale nastepnego dnia sprzeglo bylo jak nowe ... do czasu kiedy nie zaczolem znow katowa go .. i znow ... powtorka z dnia poprzedniego .... az wkoncu na czesci rozsprzedałem bo kupilem GTti za 1800zł .... pojeździlem GTti .... miesiac ... miesiqac czasu na maxa jeżdzone , dzien w dzien ( 1000km) :) Amba wie jak moja sie kręciła .. tzn do ilu obrotów :))))) daje 100zł ze zadna gtta w klubie sie tak nie kreci jak moja sie krecila :) a ta to miala sprzegło ..... albo jechałeś albo stałeś .... nie było półsprzegła

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-12-2006, 23:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
latwo powiedziec, ale ja dopiero to autko kupilem i wolalbym ustawic to sprzeglo niz kombinowac z rozsprzedawaniem auta :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-12-2006, 23:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
ja przypaliłem kiedyś w mojej gtti sprzeglo na swiatlach w zabrzu z calibra :lol: 2 starty z 2500 ob i 3 nie wytrzymała, szybki zjazd na bok pokreciłem pokretlem i jakos sie do domu dokulałem a z tym zakładem o 100 to do kiedy aktualne :wink:

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-12-2006, 00:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
ja sie obawiam ze tesh przysmalilem sprzeglo, ale u mnie to jest tak ze cos za wysoko mi bierze i chyba przez to, zobaczylem bialy dym przez chwilke ale auku nic sie raczej nie stalo, sprobuje wyregulowac jutro sprzeglo i dam znac jak poszlo

a co do zakladu, to pogadamy jak kupie se mocniejsza charadke :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-12-2006, 00:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Musisz popuscić troche linke ale jak za mocno popuścisz to znowu nie będzie wysprzęglac i nie wrzucisz biegu. Najlepiej pamietaj o ile obrotów przekręcasz

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-12-2006, 00:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
haha :) no gdzies po Polsce krąży mój komputer z GTtki :) kupił jakis facio który ma peeelno gratow d ogtti ... jak twierdził im wiecej tym lepiej .. .wziol wszystko prawie ;D , e tam zakład mowie teraz , przerobić to mozna przeciez ale nikt tego nie robi .. lub malo kto decyduje sie na takie ustawienie .... bo kto lubi miec auto ktore sie kreci ponad skale ? :))


a co do rozsprzedania auta .... ja rozsprzedale mbo kupilem GTti , pozniej automata .. 1,3 .... heh ;) ja lubialem pozniej czesciami handlowac , niezla kasa byla z tego ;))

a co do sprzegla .. moje bylo fajne bo miesiac czasu codziennych strzalow wytrzymalo !! dopiero pod koniec zywotu autka zauwazylem lekkie wyzsze branie sprzegla .... ale dalej polsprzegla jak nie bylo tak nie bylo ;) .... to mnie denerwowało w korkach ..... stoisz stoisz trzeba ruszyc a ty puszczasz lekko i J*b .... cos za cos ... ale nie zapomne nigdyu tak samo GTti jak i Automata !!! 1.0 Automat , i niech mi ktos powie ze automaty są do dupy to powiesze :P :P , jesli bym miał do wyboru 1.0 manual i 1.0 Automat , odrazu mówie - biore Automata , w charadowskich automacikach mozna zmieniac Biegi recznie , mimo iz 3 biegi tylko ma .. ale to są inne biegi niz manualowskie bo automat potrafi pracowac na połowie biegu 2giego i polowie 3ciego ..... mając pośrednie obroty a w korku jestes gosc ..... , na trasie tak samo ..... i nie ma sprzegla ktore sie da niby zajechac :)) , przejechalem ponad pol roku na automacie ..... a ja nie traktuje aut lekko ...... oj nie ;) to skrzynia wytrzymala ..... a silnikowi sie pasek przeskoczył ..... i ta sama bajka - na czesci ;) ale naprawde polecam automacika , spytajcie amby jak podchodzilem do Automata ... i to 1.0 ......... ze4 niby nie bedzie jeźdeził ... ze to .. ze tamto ... a jak sie okazało to mu gaz wsadzilem z poprzedniej i chodzil lepiej nawet na automacie .....

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-12-2006, 00:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
HITMAN napisał(a):
Musisz popuscić troche linke ale jak za mocno popuścisz to znowu nie będzie wysprzęglac i nie wrzucisz biegu. Najlepiej pamietaj o ile obrotów przekręcasz


to moze byc ciezkie, dlatego bo, poniewaz ze, gdyz poniewaz nie mam dzialajacej obrotki, tzn jak ma humor t wbija na 7 obrotka i sie nie rusza a potem opada bezwladnie, szukam teraz zegarow zeby spasowac, zastanawiam sie czy nie wejda z golfa II albo III :P:D

zobaczymy co bedzie jutro :( ide spac, pozdro Clubaihatsowicze :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-12-2006, 00:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Napiszę jaśniej: pamiętaj o ile obrotów przekręcasz nakrętkę regulacyjną....

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-12-2006, 00:40 
Offline

Dołączył(a): 24-10-2006, 11:39
Posty: 28
Lokalizacja: Bydgoszcz
DeeJaayAngel napisał(a):
HITMAN napisał(a):
Musisz popuscić troche linke ale jak za mocno popuścisz to znowu nie będzie wysprzęglac i nie wrzucisz biegu. Najlepiej pamietaj o ile obrotów przekręcasz


to moze byc ciezkie, dlatego bo, poniewaz ze, gdyz poniewaz nie mam dzialajacej obrotki, tzn jak ma humor t wbija na 7 obrotka i sie nie rusza a potem opada bezwladnie, szukam teraz zegarow zeby spasowac, zastanawiam sie czy nie wejda z golfa II albo III :P:D

zobaczymy co bedzie jutro :( ide spac, pozdro Clubaihatsowicze :D

DeeJaayAngel HITMAN napisał że masz pamiętać o ile obrotów regulacje linki zrobisz a nie jakie obroty na obrotce będziesz miał :D:D:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-12-2006, 07:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
DeeJaayAngel napisał(a):

to moze byc ciezkie, dlatego bo, poniewaz ze, gdyz poniewaz nie mam dzialajacej obrotki,



poczucie humoru to ty masz :)

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-12-2006, 08:44 
Offline

Dołączył(a): 30-08-2006, 18:05
Posty: 83
Lokalizacja: warszawa
nawat nie prubój popuszczac linki to nic nie da sprzegło nadaje sie tylko do wymiany


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-12-2006, 08:58 
Offline

Dołączył(a): 30-08-2006, 18:05
Posty: 83
Lokalizacja: warszawa
mazi napisał(a):
nie chce nic mowic ale regulacja niewiele pomoze ... czy to straszne ?? kiedys po katowaniu mojego cb23 zauwazylem ze sprzeglo mi sie zaczelo slizgac .... a ze mam pod górkke do domu ... i wlasnie tam jechalem to ze slizajacym sie sprzeglem bylo okropnie !!! ale nastepnego dnia sprzeglo bylo jak nowe ... do czasu kiedy nie zaczolem znow katowa go .. i znow ... powtorka z dnia poprzedniego .... az wkoncu na czesci rozsprzedałem bo kupilem GTti za 1800zł .... pojeździlem GTti .... miesiac ... miesiqac czasu na maxa jeżdzone , dzien w dzien ( 1000km) :) Amba wie jak moja sie kręciła .. tzn do ilu obrotów :))))) daje 100zł ze zadna gtta w klubie sie tak nie kreci jak moja sie krecila :) a ta to miala sprzegło ..... albo jechałeś albo stałeś .... nie było półsprzegła
to jest normalny obiaw w momecie kiedy wałek sprzegłowy zuca olejem ze skrzyni


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL