forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 12-10-2024, 01:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Awaria - brak iskry :(
PostNapisane: 22-11-2006, 16:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11-07-2006, 16:01
Posty: 30
Lokalizacja: Gdańsk
Nie wiem co sie stalo, ale mialem dzis cos takieg - Brak iskry - stalo sie nagle, auto poprostu zgaslo :(

Po rozebraniu na trawniku rozdzielacza i wyjeciu swiec okazalo sie ze nie mam iskry :(

Sprawdzilem: Rozdzielacz (dobra przerwa), swiece OK, przewody OK - nowe kupione 3 dni temu, rozrzad OK.

Teraz sie zaczely jaja - po zmontowaniu wszystkiego zniknely wszystkie kontrolki, wogole brak pradu, po wlaczeniu 4 migaczy smrod palonych kabli...Nie wiem co mam o tym myslec, ale podejrzewam, ze gdzies mam zwarcie - tylko gdzie :((

Ktos ma jakies pomysly??

Pozdrawiam!!

_________________
--
Charade G100 CB-23 - Kopci, smierdzi, ale jezdzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-11-2006, 17:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Sprawdż połączenie akumulatora, podłączenie ładowania akumulatora alternator. Może masz zwarcie na akumulatorze. Jeśli to nic z tego to sprawdz stacyjke. Jeśli nawet bez przekręcenia kluczyka są problemy z kierunkowskazami to bedzie to duży problem. A i takie pytanie czy coś robiłeś przy instalacji elektrycznej(jakieś przeróbki) wymontuj akumulator i go sprawdż ??
Pozdro

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-11-2006, 18:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-10-2005, 12:01
Posty: 121
Lokalizacja: kętrzyn
Stawiam na akumulator, szlam mógł spowodować zwarcie w którejś celi a co za tym idzie większy pobór prądu z alternatora i stąd smród kabli. Mała uwaga: jeśli to będzie to, to po wymianie akumulatora sprawdz prąd ładowania mógł pujśc regulator napiącia!!!!!!

_________________
1,3 16v 91 szary metalik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-11-2006, 21:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11-07-2006, 16:01
Posty: 30
Lokalizacja: Gdańsk
Bez przekreconego kluczyka nie smierdzi, ale 4 migacze tez nie chodza...Mam nadzieje,ze nie zniszczylem sobie instalacji:( Generalnie, jako ze sie nie znam na elektryce, to auto odstawilem do mechanika, ktory ma spojrzec, jak nic nie wymysli, to jutro cholowanko do elektryka:(
Mam nadzieje,ze nie skasuje mnie jak za zboze, bo swieta za pasem...
Moze cewka WN poszla i zwarcia robi?A moze gdzies mi sie poprostu jakis kabelek przepalil?

Przerobek ja nie robilem ,ale poprzedni wlasciciel chyba tak, bo jest cala instalacja od alarmu, tylko nie ma modulu.
Normalnie sie zalamuje - a ja na weekend auto potrzebuje :cry:

_________________
--
Charade G100 CB-23 - Kopci, smierdzi, ale jezdzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-11-2006, 21:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Jeśli nie chcesz kasy zabulić to radze samemu coś pogrzebać bo elektrycy samochodowi potrafią kasować duże kwoty!! Sprawdż pierwsze akumulator podłączenie kabli akumulatora czy nie są zaśniedziałe. Potem cewka zresztą wszystko jest wyżej.

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-11-2006, 21:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11-07-2006, 16:01
Posty: 30
Lokalizacja: Gdańsk
No nie chce - zobaczymy ile chca mnie skasowac. Co do sprawdzenia cewki i reszty bebechow, to nie wiem jak to zrobic...

Generalnie jkaby sie w 150 PLN zmiescilo, to byloby git...Ja stawiam na jakies zwarcie w okolicach cewki - ale mowie - nie znam sie na tym i nie mam zbytnio czasu rozbierac i sie uczyc instalacji elektrycznej :( (praca, studia, projekty, narzeczona...To juz bardzo duzo)

Zobaczymy - jak mnie bedzie chcial skasowac jak za zboze, to bede sam sie bawil - a wtedy serwery DB tego forum moga ulec przeciazeniu :twisted:

Pozdro!!

_________________
--
Charade G100 CB-23 - Kopci, smierdzi, ale jezdzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-11-2006, 00:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11-07-2006, 16:01
Posty: 30
Lokalizacja: Gdańsk
No to udalo sie - naprawili mi charadke za 50 zl :)

Dodajac jeszcze koszt linki do holowania (20 zl - Linka w Dziupli (Gdanszczanie wiedza ;P ) i 2 szekle)

To razem mam z 70 zl.

Problem byl w aparacie zaplonowym - Peknieta sprezynka odciagajaca przerywacz. Zwarcie powodowalo smazenie cewki zaplonowej, ktora na szczescie wytrzymala :)

Wiec problem rozwiazany :)

_________________
--
Charade G100 CB-23 - Kopci, smierdzi, ale jezdzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL