forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 02-10-2024, 18:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ehhh Co za auto
PostNapisane: 18-06-2008, 01:22 
Offline

Dołączył(a): 19-05-2008, 20:05
Posty: 13
Lokalizacja: Gdańsk
Witam po raz kolejny :D Ostatnio po wymianie silnika w charadzie 1.0 gaznik po jakiś 20kilometrach na trasie mi sie zagrzała :( Stwierdziłem wtedy "ok" pewnie miał walnietą uszczelke, trzeba wymienić.... Dzis zagladamy, a tam jak po wojnie... każdy tłok skorodowany i nie oplacalna naprawa... Wlasnie koluje juz trzeci silnik i mam dosyc kosztow :( (wkoncu kupilem juz nowe uszczelki wszelakie :(:( Teraz kupuje owy silnik (od ziomow z forum takze bedzie raczej ok) sam przeloze bo nie mam zbyt kasy... :D Ale co mnie boli! To ze dzis mialem okazje jechac jako pasażer w gtti i sam prowadzic sąsiada 1.3 EFI... I tylko napisze tyle.. PORAZKA W TO W CO JA INWESTUJE... Zakochałem się w tych lepszych autach! 1.0 norma słabizna... 1.3 extra do wyprzedzania... gtti... narazie nie jechalem lepiej rozpedzajacym się wozem :) Tylko ja młody jestem i jeszcze zeby mnie bylo stać :D Pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-06-2008, 08:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
To skoro jestes mlody i nie masz kasy zbbytnio to podaruj sobie GTTi ktore moze pochlanac 2 razy wiecej kasy niz ty wkladasz teraz.Kup cilniczek 1.3 i wpakuj w charade

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-06-2008, 08:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
A najlepiej bez zbędnego rzeźbienia, pchnij tą co masz i postaraj sie o 1,3 w budzie od G100, ceny nie powinny być kosmiczne,

Co do silniczka 1,0 być może brakuje mu koników ale jest ekonomiczny i spalanie rzędu 5l/100km coś za coś,

Na początek dobry i 1,0 3 cylindrowy, jeśli nie był katowany to jest prawie bez obsługowy:)

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-06-2008, 09:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Tak jak Stiq tak i ja przechodzilismy pewne etapy z tymi silniczkami i mielismy troche problemow.Ale najwazniejsze dla nas bylo wytrwalosc i cierpliwosc no wiadomo kasa.Oboje autka zrobilismy i smigaja do dzis a mielismy oboje takie same silniczki 1.0l ja mialem CB23 a Stiq chyba CB-22 .Po kapitalce u mnie nie ma najwiekszych klopotow autko smiga rewelka zapewne i autko Stiq'a

Pozdro

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-06-2008, 09:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
Zapewne bez problemowo śmiga, jak ja sprzedawałem to silniczek mój był jak nowy, elektryka zrobiona i uszczelki powymieniane, śmigał jak powinien, nie wiem co się aktualnie z nią dzieje gdyż tak jak pisałem pojechała do innego miasta...I tylko z rzadka dostaje informację od Maziego jak ja tylko zobaczy :)

Co do oznaczeń silniczka dokładne Martini tak jak mówisz, to były identyczne konstrukcje i chodziły naprawdę super po prostu silniczki nie do zdarcia jak tylko się o nie dba, :)

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-06-2008, 10:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2008, 15:24
Posty: 470
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Charade
Model: g10, g100
Rok: 1983
a powiedzcie mi jak to jest ze moj motor(bodajże cb20 w 1L) od g10 ma znacznie przyjemniejszy ,nizszy pomrók i mam wrażenie ze ciągnie do przodu jak taka mała rakieta ,czego juz nie powiem o g100 z silniczkiem tez w 1 L (chyba cb23).

_________________
_________________
Daihatsu Charade G10
Daihatsu Charade G100
BMW e36 318 touring

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL