forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 06-10-2024, 10:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16-08-2007, 11:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
mierzyłeś tarcze i klocki czy na oko twierdzisz że są dobre ? Moje też wyglądają jak nowe ale są zjechane na minimum....

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-08-2007, 12:21 
Offline

Dołączył(a): 02-03-2007, 11:05
Posty: 76
Lokalizacja: Będzin
jeśli układ jest zapowietrzony to pedał przy pompowaniu powinien rosnąć mogą nie trzymać samoregulatory z tyłu i jest za duży skok jałowy pedału spróbuj trochę zaciągnąć ręczny i się przejedż jeśli będzie wyżej brał to napewno to


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-08-2007, 17:49 
Offline

Dołączył(a): 16-08-2007, 10:35
Posty: 70
Lokalizacja: Kraków
gregory napisał(a):
jeśli układ jest zapowietrzony to pedał przy pompowaniu powinien rosnąć mogą nie trzymać samoregulatory z tyłu i jest za duży skok jałowy pedału spróbuj trochę zaciągnąć ręczny i się przejedż jeśli będzie wyżej brał to napewno to


Dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-08-2007, 19:15 
Offline

Dołączył(a): 16-08-2007, 10:35
Posty: 70
Lokalizacja: Kraków
szociu napisał(a):
mierzyłeś tarcze i klocki czy na oko twierdzisz że są dobre ? Moje też wyglądają jak nowe ale są zjechane na minimum....


A jaka jest minimalna szerokość tarczy?? To jest silnik 1.5 1996 rok z tarczami wentylowanymi. Proszę napisz jeśli znasz te parametry.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-08-2007, 19:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
nie szerokość a grubość, tarczę masz taką:
Obrazek

według producenta minimalna grubość 17mm

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-08-2007, 21:28 
Offline

Dołączył(a): 16-08-2007, 10:35
Posty: 70
Lokalizacja: Kraków
aha no to fajnie bo ja mam 15 mm brubości (właśnie wyszedłem spod auta. A na dodatek okazało sie że prawy tylny amorek jest walnięty (tzn. jak szarpie kołem to sie telepie jak babuszka z alzheimerem - zupełnie tak jak by był luz na piaście). No to teraz czeka mnie wymiana amorka :twisted: - a raczej dwóch bo takie rzeczy chyba sie zmienia kompletami???? FAjnie. a kto wie gdzie jest sklep z częściami do Charade'y????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-08-2007, 21:29 
Offline

Dołączył(a): 16-08-2007, 10:35
Posty: 70
Lokalizacja: Kraków
Pietia napisał(a):
aha no to fajnie bo ja mam 15 mm brubości (właśnie wyszedłem spod auta. A na dodatek okazało sie że prawy tylny amorek jest walnięty (tzn. jak szarpie kołem to sie telepie jak babuszka z alzheimerem - zupełnie tak jak by był luz na piaście). No to teraz czeka mnie wymiana amorka :twisted: - a raczej dwóch bo takie rzeczy chyba sie zmienia kompletami???? FAjnie. a kto wie gdzie jest sklep z częściami do Charade'y???? to znaczy W KRAKOWIE



Gdzie W KRAKOWIE SĄ CZĘŚCI DO CHARADE'Y ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-08-2007, 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
po pierwsze zapoznaj się z netykietą i regulaminem forum, jak będziesz krzyczał nikt ci szybciej nie powie. Części możesz dostać Jap Auto z gdańska - miła obsługa i wysyłają na całą PL oraz w temacie charade mają już doświadczenie ;p , najbliżej ciebie jest sklep z częściami pod kopcem Wandy, byliśmy tam jak był zlot w kraku ale niewiem jaka to ulica...

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-08-2007, 22:05 
Offline

Dołączył(a): 16-08-2007, 10:35
Posty: 70
Lokalizacja: Kraków
szociu napisał(a):
po pierwsze zapoznaj się z netykietą i regulaminem forum, jak będziesz krzyczał nikt ci szybciej nie powie. Części możesz dostać Jap Auto z gdańska - miła obsługa i wysyłają na całą PL oraz w temacie charade mają już doświadczenie ;p , najbliżej ciebie jest sklep z częściami pod kopcem Wandy, byliśmy tam jak był zlot w kraku ale niewiem jaka to ulica...


Dziękuję serdecznie. Przepraszam - troche mnie poniosło, ale rozumiesz - troche niefajnie się dowiedzieć ze jest tyle do robienia w nowym cacuszku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-08-2007, 10:32 
Offline

Dołączył(a): 16-08-2007, 10:35
Posty: 70
Lokalizacja: Kraków
No dobra. Zmieniłem tarcze i klocki na nowe. Płyn hamulcowy też odpowiednio uzupełniony. Jak narazie sie docierają ale nadal "biorą" w połowie skoku pedału. Sądząc po stanie zawieszenia tylnego (zajeb.... na śmierć) mogą to być samoregulatory - może sie wytrząsły na tym rozwalonym zawiasie, albo coś. Tylko teraz nie wiem gdzie je sprawdzić. Mechanik który mi zakłądał zawias i hamulce (a trzeba przyznać że fachowo i bez poprawek, no i tanio - za całość dałem 150 zeta; jak ktoś chce dobry warsztat w Krakowie to Bosch Car Service na Mogilskiej 118 obok stacji LPG) powiedził ze warto to sprawdzić ale on nie ma takiej możliwości bo potrzebne są jakies parametry których on u siebie nie może sprawdzić. CXzy ktos wie gdzie w okolicy można sprawdzić te samoregulatory?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-08-2007, 18:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pietia napisał(a):
Czy ktos wie gdzie w okolicy można sprawdzić te samoregulatory?


Samoregulator musi luźno chodzić na swoich ośkach, wymontuj, weź szczote druciana(taka na wiertarke) i wyczyść je całe, można pomalować przy okazji żeby nie rdzewiały :P jeśli nie jest pogiety to niema opcji żeby nie chodził. Masz sprawny ręczy ?? Jeśli tak to weź podciagnij linke powiedzmy tak żeby skrócić o połowe skok dzwigni, jeśli heble się poprawią to na bank są samoregulatory zapieczone, jak nie możesz podciągnąć to poluźni, jak się pogorszy to tak jak wcześniej. No i w przypadku zużytych mocno szczęk pedał tak bierze i nic nie zrobisz. ( jeśli te 150 to tylko robocizna to dużo cie skasowali )

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-08-2007, 18:56 
Offline

Dołączył(a): 16-08-2007, 10:35
Posty: 70
Lokalizacja: Kraków
Co do ręcznego to w pełni, tak że mi sie nie toczy z górki na podjeździe, to "łapie" dopiero na ostatnim ząbku. Próbowałem sie dobrać do szczęk z tyłu ale nie mogłem zdjąć bębna - skurkowany zapieczony. Nawet nie mogłem wkręcić sróbek do końca żeby odpuścił. Potraktowałem wszystko WD-40 i czekam jak odmoknie. A jak idzie o samoregulatory to - wstyd sie przyznać - nie nalazłem ich, nie moge ich znaleźć, może nie wiem gdzie szukać a może (o zgrozo) wogóle ich nie ma. Opadają mi ręce. Plizzz - pomocy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL