forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 30-09-2024, 23:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: wentylator chłodnicy - jak podłączyć i temperatura
PostNapisane: 14-06-2007, 23:05 
Offline

Dołączył(a): 13-03-2007, 01:00
Posty: 34
Witam

Własnie jestem po remoncie mojej G100. Wszystko buczy jak nalezy :) tylko problem mam z ciepełkiem. Po dłuższej jezdzie po miescie, w korkach woda (tak woda, bo płynu narazie nie wlewałem)w zbiorniczku wyrownawczym się gotuje (prawie). Dokladniej do zaczyna "babelkowac". Termostat wymienilem wszystko dziala jak nalezy, chlodnica jest w porzadku. Dzieje sie tak tylko po zakonczonej jezdzie i po wylaczeniu zasilania. Moj wentylator kreci sie tylko gdy jest przekrecony kluczyk w stacyjce, lecz gdy go wyjme to sie wylacza i woda zaczyna wylatywac z wyrownawczego.
Czy ktos wie jak przelaczyc wentylator tak aby po wylaczeniu zasilania nadal sie krecil az do osiagniecia odpowiedniej temperatury ?

Czekam na info. Bede tez wdzieczny jezeli podacie mi sposob na oczyszczenie chlodnicy z oleju (walnieta byla uszczelka), brudu i gęstego mazistego mułu :)

Pozdro i czekam...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: wentylator chłodnicy - jak podłączyć i temperatura
PostNapisane: 15-06-2007, 02:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-08-2006, 16:30
Posty: 67
Lokalizacja: Lublin
crulick napisał(a):

tak woda, bo płynu narazie nie wlewałem


nie chcesz wiedziec jak wygląda zdechła, zamulona chłodnica, a tym bardziej nie chcesz wiedzieć ile kosztuje, nawet w zamienniku...

płyn chłodzący to nie taki duży wydatek ;) nawet kupiony w ilości "na zapas"

co do gęstego mazistego mułu to ja dzisiaj z ciekawości płukałem starą chłodnicę gorącą wodą z kranu - trochę tego wyleciało :/ muszę jeszcze wypłukać blok... niestety tą metodą nie pozbędziesz się tłustych plam po masełku. Przydałby się jakiś neutralizator tłuszczów, albo coś w tym stylu. Może ma ktoś pomysł na jakis skuteczny i bezpieczny środek ?

tak na marginesie to nie polecam płukania chłodnicy w warunkach domowych, chyba że masz wyrozumiałą rodzinkę i zniosą smród tego masełka w łazience, no i oczywiście później jest trochę sprzątania, bo to masełko dosłownie wszędzie się klei, ogólnie jest nieprzyjemne i można zebrać opi****l za zasyfioną łazienkę :D


odnośnie wentylatorka to może odłączyć obwód od stacyjki i podpiąć pod jakiś dodatkowy włącznik w kabinie ? taki włącznik+bezpiecznik to w razie problemów, a włącznik/wyłącznik termiczny i tak wyłączy/włączy go jak już troszkę ostygnie. Chociaż w sumie można dać sam bezpiecznik, ale wtedy nie będziemy mieli kontroli nad tym czy włączyć wentylka na postoju :)

_________________
Możliwość zahamowania jest Twoim prawem do prędkości...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL