forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 26-04-2024, 16:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Malowanie Charady Martini<<Upgrade>>
PostNapisane: 22-01-2007, 21:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Tak jak w temacie.
Chcialem dodac to do mojego wczesniejszego postu z wlotem ale bedzie tu pewnie wiecej zdejc i wiecej pisania mal zwiazanych z tuningiem.
A czykolwiek napewno was zaskocze moimi zderzakami heheh ale to pozniej
Sprawa wyglada tak ze charada moja dzisiaj byla rozbierana i jest jush w polowie gola.Znalazlo sie pare miejsc do roboty(rdza)ale najgorsza sprawa to zderzak tylni a tam dwie belki mocujace go .i jedna z nich u mnie sie rozpadla przy demontarzu na proch rdzy heh (zalamka dla mnie)no ale coz cos tam ukulamy z blacharzem i jakos sie go powiesi.
Najciekawszejest to ze moje lampy tylnie niedosc ze sa kreone na srubach to jeszcze dodatkowo do okola byly na jakims kleju cos takiego jak jest pod wasza tapicerka (folia ochronna trzymajaca sie na gumie).Czy u was tesh tak jest w charadach z tylnimi lampami??
W tym temacie bede przedstawial prace moje nad moja fura no i oczywiscie effekt koncowy.
Jezeli moge skorystac ma ktos moze do sprzedania uszczeki do tylnich dzrwi w charadzie 5d??Na gwalt potrzebne

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Ostatnio edytowano 24-01-2007, 22:48 przez Martini, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-01-2007, 22:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
tak jest , lampy są na jakims dziwacznym kleju obsadzone dodatkowo , we wszystkich G100 tak mialem wiec tak ma byc :)

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-01-2007, 23:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
Powiem tak ze to nie tylko w G100 jest w G11 rowniez jakas dziwna czarna i cholernie brudzaca maz lepka ja stawiam cos na wzor kitu dekarskiego ale moge sie mylic

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-01-2007, 00:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Dzien drugi

Dalszy demontaz Charady.Niektore elementy na zewnatrz wozu maja tak zawalone marasem sruby ze troche czasu to zajelo.Ale najwazniejsze ze sie udalo.
Dalsza czescia bylo dla mnie najlepsa robota usuwanie rdzy wyzylem sie na niej hehe.Po wyczyszczeni rdzy nalozylem preparat R-Stop ktory schnie do okolo 1 odz i wyzera wszystko co jeszcze pzostalo a niewidac.Na te powierzchnie zostal rozrpyskany cynk w sprayu by dalej niebralo na rudawo.
Jutro zabawa dalej.Mianowicie czyszczenie sodka wstawki blach tam gdzie trzeba.

Zdjecia jush wrotce bo przychodze po calym dniu wyczerpany i nawet piszac tego posta ju ledwo siedze.

Mam tylko pytanie czy ktos wyciagal przednia szybe.Napwno ona jest klejona ale czy uszczelka wokol niej takze??

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-01-2007, 01:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
tzn szyba jest tylko klejona , nie ma innej uszczelki tam ... chyba ze chodzi ci o to takie wykonczenie co nie pozwala zobaczyć kleju ??? to jesli o to ... to jest tez klejone , musisz uwazac zeby nie urwac , raz w jednej mi zeszło z palcem w du .... a w jednej na pewniqaka pociagnolem to mi polowa w ręku została ... a polowa na charadzie ;D:D;D , ja raz sie wyzywałem wiatrówką na szybie przedniej :)) bo mi sie nie chciało jej wycinać , fajna zabawa ostrzelac charade z wiatrówki :))

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-01-2007, 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
No i mam chwilke czasu wiec posylam zdjecia jak prace przebiegaly przez 3 dni

Tak jak pisalem wczesniej pierszy i pol drugiego dnia to rozbieranie charady i lokalizowanie rdzy a wygladalo to tak

1 DAY

Obrazek

Obrazek


2 DAY


Dalsze rozbieranie a po obiadku czyszczenie rdzy malowanie miejsc wyczyszczonych preparatem R-Stop a powyschnieciu psikanie cynkeim w sprayu.

Obrazek

Obrazek


3 DAY

Zaciaganie guma wyczyszczonych spawow szczotka druciana by zakonserwowac je ale dokladnie rozrowadzajac.


Obrazek


Zastanawiam siejeszcze nad wygluszeniem bryki matami gluszacymi ktore sa dostepne na allegro za 95zl (22.5cmx10m)Co radzicie??

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-01-2007, 23:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
maty bitumiczne sa ciezkie - nie wrozy to dobrze osiagą i spalaniu

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-01-2007, 08:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Ello szociu!!!
Masz racje ze sa ciezkie ale te ktore zamierzam kupic posiadaja takie paramerty ze na 1 m2 przypada 1,5kg natomiast z tych tanszych to okolo 3,5kg.
Skoro nie maty to czym mozna drzwi i podloge wygluszyc gabka??

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-01-2007, 09:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
fabrycznie masz filcem, ja mam też matami wyłożone tymi bitumicznymi - wszystko bede wywalał wiec jakbyś potrzebował to oddam za free

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-01-2007, 20:07 
Offline

Dołączył(a): 08-01-2007, 00:54
Posty: 11
Lokalizacja: Wrocław
Witam, mam małą rade kiedyś jak miałem jeszcze Fiata Tipo 1.9 TD też wygłuszałem wnętrze i jeżeli chodzi o tanie i lekkie maty to polecam te które są podkładane pod podłogi, tj. gdy kładziesz podłogę z paneli pod nię dajesz specjalną mate piankową, jest bardzo tani 100m2 takowej o grubości 3 mm kosztuje w granicach 90 zł. Montaż w samochodzie jest prosty za pomocą kleju przyklejasz ją po prostu do oryginalnych dywaników do spodu że gdy kładziesz wykładzinę pianka jest pod nią. Możesz tak walnąć 2, 3 a nawet 4 warstwy pianka jest bardzo lekka nie zauważysz różnicy w ciężarze jeżeli chodzi o boczki drzwi robisz to samo przyklejasz do boczku od strony wewnętrznej. Jest to sposób sprawdzony i całkiem wydajny.
Tu masz przykład takiej pianki http://www.allegro.pl/item158042068_pia ... od_ss.html
Pozdrawiam i miłego majsterkowania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-01-2007, 20:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
pianki/gabki/filc maja jedną wadę -nasiakają wodą :cry:

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-01-2007, 23:17 
Offline

Dołączył(a): 25-09-2006, 19:20
Posty: 129
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Szociu te pianki pod panele nie chłoną wody! Pływaja po wodzie jak styropian. Jezeli charadki mają jakieś wygłuszenie fabryczne to także oddam za free bo będe wywalał.

_________________
Wygrani są na mecie...
TXF 1.3i 4wd dla frajdy
S 40 1.9 TDI na co dzień
4.2 315KM w pracy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-01-2007, 01:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
jesli mowisz o takiej piance to rzeczywiscie nie chlona woda bedzie sie zbierac pod nimi :wink: fabryczny filc ktory jest jako wytlumienie chlonie wode i efekty widać po korozji podłogi

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-01-2007, 17:01 
Offline

Dołączył(a): 25-09-2006, 19:20
Posty: 129
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Dlatego mata powinna być wmontowana na blache. W podłodze po jednej malutkiej dziurce aby spływał nadmiar wody a na pianke dopiero tapicerka. I w zime koniecznie gumowe dywaniki z których trzeba opróżniać wode. Dobrze by było aby przed wsiadanie do auta dobrze buty otrzepać aby nie nanosić zbędnego sniegu (wody) Ale pozostanie pytanie! Czy taka pianka wytłumi wnętrze? Widze że masz sportowy tłumiczek pewnie jakiś storzek się znajdzie i wyciszasz kabine...? Nie rozumię

_________________
Wygrani są na mecie...
TXF 1.3i 4wd dla frajdy
S 40 1.9 TDI na co dzień
4.2 315KM w pracy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-01-2007, 18:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Wojciech1982 napisal


Cytuj:
Widze że masz sportowy tłumiczek pewnie jakiś storzek się znajdzie i wyciszasz kabine...? Nie rozumię.



Czego tu nieruozumiec.Hmmm...
Po to by w srodku bryki nie bylo za glosno tzn.wszystko co sie dzieje na zewnatz nie bylo tak slyszalne w srodku.A tlumikto byl jedyny ktory mi pasowal do mojej fury a ze glosno chodzi hmmm...przyzwyczailem sie chodzilo mi lepsze odprowadzanie spalin o raz a dwa mialem jush moj stray w fatalnym stanie.Po drugiw to mam tube dobre glsniki i chce uzyskac jeszcze lepszadynamike wygluszajac te autko.Nie rozumie twojego pytania.

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL