forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 12-10-2024, 07:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: REGULACJA ZAWORÓW W G200 1,3 16v 93 - HYDRAULICZNA?
PostNapisane: 29-11-2006, 18:12 
Offline

Dołączył(a): 28-05-2006, 21:04
Posty: 13
Lokalizacja: Lublin
Witam,

Pytanie do posiadaczy takich autek - klekoczą mi zawory, a mechanik twierdzi, że ich się nie reguluje, bo mają hydrauliczną regulację a klekoczą, bo została zaniedbana wymiana oleju. Niestety nie sprawdziłem okresu wymiany od razu po zakupie.
Zrobiłem nim już kilka tys i w tym czasie wymieniałem olej 2x i jak klekotało na zimnym tak klekocze.
Czym mi to grozi i co mogłoby pomóc?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Mario :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-11-2006, 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-10-2005, 12:01
Posty: 121
Lokalizacja: kętrzyn
Ja mam co prawda model102 16v 1,3 ale z tego co wiem to zawory są poruszane mechanicznie przez wałek rozrządu w głowicy i przez dzwigienki. Regulacja odbywa się przez dodanioe lub odjęcie podkłader regulacyjnych. Tak jest przynajmniej u mnie.

_________________
1,3 16v 91 szary metalik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-11-2006, 19:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ludzie !!! Co wy wygadujecie ???
W silnikach 1.3 i 1.6 zarówno EFi jaki i gaźnikowych NIE MA POPYCHACZY HYDRAULICZNYCH - są dźwigienki mechaniczke z regulacją ręczną za pomocą śruby z nakrętką kontrującą popychane przez krzywki zaworowe.
Jeżeli ten mechanik gada takie bzdury to daj sobie z nim spokój a na pożegnanie możesz mu zacytować co powiedziałem.
Zaworki reguluję sobie sam - jeżeli masz szczelinomierz i troszkę wprawy poradzisz sobie z tym bez problemu.
Niby jakie płytki w silniku 1.3 ??? W GTTi są "na płytkach" jak w Ładzie i starej Zastawce :)

Jak klekocą rano jak jest zimno a potem przestają to sprawdź poziom oleju i upewnij się, że to jeszcze nie smoła. Stary olej w niskich temperaturach ma słabo tłoczliwy i ciężej mu nasmarować rozrząd znajdujący się na górze silnika. Klekotanie na zimnym silniku to norma - nawet niektóre z hydropopychaczami (patrz Fiat, Opel) klekoczą przez pierwsze 3-5 km jazdy. Lepiej, żeby lekko klekotały z powodu dużych luzów niż były za ciasne i się wypaliły.

Poszukaj na forum - było nie raz o regulacji luzów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-11-2006, 11:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-10-2005, 12:01
Posty: 121
Lokalizacja: kętrzyn
Sorki
Moja częściowa niewiedza bierze się z tego że jeszcze nigdy nie regulowałem luzów zaworowych w tym silniku. Charadke mam od dwóch lat i silniczek przyjemnie mruczy tak więc nie mam potrzeby w nim grzebać.

_________________
1,3 16v 91 szary metalik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-11-2006, 12:07 
Offline

Dołączył(a): 28-05-2006, 21:04
Posty: 13
Lokalizacja: Lublin
Bardzo dziękuję za fachową pomoc.
Sam tego nie zrobię, ale na pewno wypomnę to mojemu mechanikowi, do którego dotychczas nie miałem raczej zastrzeżeń.

Serdecznie pozdrawiam
Mario :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01-12-2006, 20:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
drookash napisał(a):
W GTTi są "na płytkach" jak w Ładzie i starej Zastawce :)


Śmiej sie śmiej, w gtti klawiatura jest wieczna, rozebrałem 2 silniki z przebiegiem 200 000km (o ile nie były kręcone ;) ) i luz na zaworach był idealnie taki jak podaje manual, zero zużycia

A wracając do tematu jeszcze nie widziałem charady z hydraulicznymi popychaczami, na pewno jest regulacja, jak był kaszaniasty olej to może któraś krzywka na wałku sie przytarla

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL