forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 05-10-2024, 22:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24-08-2006, 18:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11-07-2006, 16:01
Posty: 30
Lokalizacja: Gdańsk
Heh - widze, ze sposob z TICO wywolal troche kontrowersji...

Macie racje - do GTti nigdy bym tego nie wlozyl...Ale ja mam CB23, ktore wiecej niz 1,2 lata nie pozyje (silnik).

Sprezyny sie spisuja OK - sa _TWARDSZE_ od oryginalow - auto tez minimalnie wyzej stoi...Sa 2mm wyzsze od charadkowych...

Co do wypadniecia z gniazda - nie ma szans...Bylo konsultowane z ludzmi, ktorzy sie na tym naprawde znaja i maja ogromne doswiadczenie...Nie wypadnie!

Wg mnie mozna ladowac bez problemu sprezyny od Tico :)

Pozdrawiam!!

Zdjecia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
--
Charade G100 CB-23 - Kopci, smierdzi, ale jezdzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-08-2006, 23:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
conajmniej jest to dziwne , wg opisu wyobrazile msobie ze gorzej ona siedzi ... na odwal sie , a tu mila niespodzianka , ciekawie wyglada .... jeszcze powiedz jak odczucia z jazdy ??? , naprawde gdyyby nie fotki to bym myslal ze one sa mniejsze o jakies nie wiem ile .... i ze naprawde moga wypasc .... a tu niezle sprezynki wydaja sie .. tylko jak dla mnie zaaa wysokie ... ale nowe i napewno pozyją chwile .. pytanie ile ?? pytanie dokladnie jak wagowo rozni sie tico od Charadaly ? ?? ja strzelilem 200kg ...

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-08-2006, 07:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11-07-2006, 16:01
Posty: 30
Lokalizacja: Gdańsk
mazi napisał(a):
conajmniej jest to dziwne , wg opisu wyobrazile msobie ze gorzej ona siedzi ... na odwal sie , a tu mila niespodzianka , ciekawie wyglada .... jeszcze powiedz jak odczucia z jazdy ??? , naprawde gdyyby nie fotki to bym myslal ze one sa mniejsze o jakies nie wiem ile .... i ze naprawde moga wypasc .... a tu niezle sprezynki wydaja sie .. tylko jak dla mnie zaaa wysokie ... ale nowe i napewno pozyją chwile .. pytanie ile ?? pytanie dokladnie jak wagowo rozni sie tico od Charadaly ? ?? ja strzelilem 200kg ...


Roznica mas to ~150 kg - W CB23 mniej, bo silnik lzejszy od GTti i wszelkich diesli - podejrzewam, ze CB61 rowniez niewiele sie rozni od CB23.

Masz racje, troche roznica jest. Sprezyny tico od naszych "nowek" sa wyzsze o 2 mm (nasze 328, tico - 330), wg mnie sie troche sklepia :)

Odczucia z jazdy sa OK - zawieszenie sie troche utwardzilo, jest naprawde OK. Amorki mam na wykonczeniu co prawda, ale jest lepiej :)

Tak - kupowalem w AutoPartners w Gdańsku i sie ugadalem ze sprzedawca, ze jak nie beda pasowac, to oddam. Pasuja calkiem ladnie i nie mam zmiaru oddawac :)

Pozdrawiam!!

_________________
--
Charade G100 CB-23 - Kopci, smierdzi, ale jezdzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-08-2006, 20:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
No to teraz są zdjęcia i powiem, że mnie też to zaskoczyło. Nie byłem pewny czy od tico są wyższe, ale sie napewno delikatnie ubiją. Efekt jest bardzo dobry i to za dużo mniejsze pieniadze, ale ciekawe jak z jakością spreżyn, ale napewno chwile pożyją, bo z gumy nie są!! A jesli chodzi o wagę to troche to jest ale na kielichach leżą dobrze, to można na tym jezdzić spokojnie!! :lol:

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-08-2006, 23:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-08-2005, 23:05
Posty: 194
Lokalizacja: RUMIA
Siema po małych kłopocikach moje g100 też już stoi na sprężynkach od ticulca i powiem szczerze że zbyt dużej różnicy niema fakt troszke wyżej stoi ale naprawde niedużo, natomiast co do różnicy wa to u mnie jest jakieś 200kg a naprawde dać za nasze po 130zł/szt najtaniej co znalazłem a dać za ticowe 66zł za dwie sztuki to jest b.duża różnica a testować ich na super dziurach niemam zamiaru,więc sam jestem ciekaw ile pociągną. A tak na marginesie kupowałem sprężynki prosto z serwicu deawoo i facet mi powiedział że niejestem pierwszy który kupuje te sprężynki a i ciekawe to podobno są niektóre części które też pasują od ticulca z tego co zapamiętał to bodajże końcówki drążków ale nic pozatym niepamiętał szkoda bo wychodzi na to że ticulec może stać się dobrą bazą tanich części zamiennych.Pozdr

_________________
Charadki chcą więcej się spotykać :))
gg6757184


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: PYTANKO !!
PostNapisane: 26-09-2006, 19:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Przez dłuższy czas myślałem że mam przeguby zajechane i pewnie bym tak myślał do póki ich bym nie kupił i nie zamontował a jak by stukało przy skręcaniu to by stukało, okazało się przy wymianie klocków i dokładniejszych oględzinach furki że obie sprężynki są połamane ( te z przodu ). Okazało się że połamane sprężyny podczas wolnej krętej jazdy wydają z siebie dźwięki, trzeszczenie stukanie itp. wszystko mówiło że to przeguby i tak sobie pomykałem. Muszę myśleć o wymianie oraz chciałbym może zabezpieczyć się na przyszłość przed ich pęknięciem bo kupie seryjne a nie tico (STOP OSZCZĘDZANIU NA BEZPIECZEŃSTWIE !! ), pomyślicie pewnie że się nie da, według moich spostrzeżeń i tego co mówią starsi indianie :P można znacznie wydłużyć okres użyteczności.
Teraz pytanie do ludzi którzy wymieniali pęknięte sprężynki z przodu - gdzie wam pękały ?? Górne zwoje czy dolne a może każda inna.
Czekam na info od was, według mnie japończyki nie przemyśleli pewnej kwestii :)

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-09-2006, 20:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Mnie pekly sprezynki u gory pierwsze zwoje, zarowno z przodu jak i z tylu.Ciekawe czem akurat u gory na tyle mialem pekniet nawet o 2,5 zwoja w przodzie 1 do 1,5rej zwoja

Pozdrawiam :D

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-09-2006, 20:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
przód okolo 1,5 zwoja , tyl tak samo , pozdro

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-09-2006, 20:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-07-2006, 21:23
Posty: 26
Lokalizacja: Olsztyn
2 zwój od góry - prawa przednia sprężyna

_________________
Pozdrawiam
wrx
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26-09-2006, 23:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-06-2006, 20:24
Posty: 460
Lokalizacja: Bydgoszcz !
a mi pekly tez u gory z jednej strony nawet w dwuch miejcach musial ktos dluuugo nie zmieniac sprezyn :?

_________________
Sierra 2,9 V6 24V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: PYTANKO !!
PostNapisane: 27-09-2006, 18:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
No i wszystko jasne ze sprężynkami, winą za pękanie sprężyn możemy obarczyć japończyków i cześciowo polskie drogi... Obojetnie jakiej jakości wsadzimy sprężynki na przód to i tak pękną u góry po kilkunastu tysiacach a może po kilkuset ale to będzie góra, już tłumacze co jest przyczyną : podczas skręcania kołami czyli dołem kolumny mcphersona obraca również się nam sprężyna i w większości przypadków górne łożysko oporowe (to z teflonu chyba) nie obraca się i następuje skręcenie na całej długości sprężyny,napreżenia największe wystąpią wbrew fizyce u góry przy tym łożysku i jeśli dodamy skok amortyzatora jeszcze to mamy to co nam łamie nasze sprężyny, większość ludzi nie zwraca pewnie uwagi na stan tego łożyska oporowego, a ono powinno swobodnie się kręcić pod waga jaka przypada na jedno koło naszego autka.
Zgodzi się ktoś ze mną ??

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-09-2006, 22:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10-09-2004, 23:13
Posty: 310
Lokalizacja: Zielona Góra
Dokładnie, łożysko powinno pozwalać na obrót sprężyny. Jeżli nie to nie tylko może pęknąć sprężyna ale również może wyskoczyć z kielicha.

_________________
Charade 1.3 16v EFI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-03-2007, 06:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
Sorki żę wygrzebałem starego posta ale własnie założyłem do siebie spreżynki od tico i jestem miło zaskoczony - są ciut wyższe i ciut sztywniejsz (pewnie dlatego że nowe ) koszt nowej niecałe 40 zł na allegro - jeździ się spoko

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-03-2007, 23:04 
Offline

Dołączył(a): 08-01-2007, 21:49
Posty: 16
Tak dla upewnienia się to są przednie czy tylne sprężyny od Tico, też muszę niestety zmienić obie z przodu.

_________________
Daihatsu Charade 1.0D 91r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-03-2007, 07:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
Są to przednie od tico , na allegro sztuka nowa 30 zł + wys - taką własnie kupiłem

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL