forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 05-10-2024, 19:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spreżyny do przodu - zamienniki.
PostNapisane: 18-08-2006, 14:21 
I tak oto prosze Panstwa udalo mi sie dobrac bez zadnych przerobek sprezyny :)

Pasuja do naszych charadek sprezynki od TICO :)

Moga byc - u gory co prawda sie zwezaja delikatnie, ale jest to tak mala roznica, ze pasuja w gniado i sie blokuja na wycieciu na koniec sprezyny :)

Sa troszke twardsze niz te co mialem, czyli oryginaly :)

Wiec zamiast 130 zl za sprezyne do Charadki mozna mocowac sprezynki za 40 zl od TICO :)

Pozdrawiam!!

PS. Jedna strona juz wymieniona, jeszcze druga i bedzie hasac pieknie!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-08-2006, 20:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
No to widze, ktoś doszedł do porządnego rozwiązania spreżyn. Zazwyczaj były jakieś przerobki gniazd, ale wkoncu udało sie dopasowac!! 8)

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-08-2006, 23:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-08-2005, 23:05
Posty: 194
Lokalizacja: RUMIA
Siemka no to super bo zapewnie też mam do wymiany i w jaki cudowny sposób można obniżyć koszty K0sci3j mam nadzieje ze się spotkamy w sobote to sobie bliżej ogadamy.Pozdr

_________________
Charadki chcą więcej się spotykać :))
gg6757184


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-08-2006, 14:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11-07-2006, 16:01
Posty: 30
Lokalizacja: Gdańsk
Dzis bede wymienial druga sprezyne, co postaram sie ofotografowac :)

Kazdy bedzie widzial jak wyglada efekt koncowy.

Pozdrawiam!!

Jeszcze czeka mnie wymiana walka rozrzadu i sie zastanawiam nad pierscionkami...

Pozdrawiam!!

_________________
--
Charade G100 CB-23 - Kopci, smierdzi, ale jezdzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-08-2006, 14:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-11-2004, 18:05
Posty: 170
Lokalizacja: WARSZAWA
czekamy z niecierpliwością na fotki.

_________________
G100 TURBO CB 61 i G100 CB23


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-08-2006, 15:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-08-2005, 23:05
Posty: 194
Lokalizacja: RUMIA
Siema i wykrakałem już mam do wymiany sprężyny gdyż jedna mi pękła. Dzisiaj wymieniając układ wydechowy usłyszałem że to jest troszke ryzykowne wkładać do naszych autek sprężynki od Tico gdyż jest on lżejszy a nasze cięższe i jest inny skok sprężyny,dlatego kościej jestem naprawde ciekaw jak one się tobie spisują bo wtedy też wymienie na ticulce.Oczekuje odpowiedzi z niecierpliwością.Pozdr

_________________
Charadki chcą więcej się spotykać :))
gg6757184


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-08-2006, 07:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
Justin jest taka sprawa Wiadomo DAEWOO TICO jest lekkie ale nie jest to znowu jakas kolosalna roznica ale jesli boisz sie o twardosc zawieszenia to dokup za grosze gumy do sprezyn i wtedy bedziesz mial ta twardosc jaka sobie zarzyczysz juz od ciebie zalerzy ile takich gumek wsadzisz. Lol

A co do gumek jest taka jeszcze sprawa ze utwardza ci sprezynke ale nie obnioza samochodu heeh ale tobie nie o to chodzi !!!!
Tylko o utwardzenie wiec przemysl to ... koszt 1 gumeczki na allegro to 3,50pln wiec to nie jest duzo, ja tak zrobilem do orginalnych sprezynek wstawilem... Powiem tak ze jest lepiej choc wolal bym efekt z obnizeniem heh ale narazie nie chce spinac ani ciac sprezynek ale kiedys kto wie.

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-08-2006, 09:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-08-2005, 23:05
Posty: 194
Lokalizacja: RUMIA
No tak ale jak wsadze te od ticulca to i tak już pod wpływem tego że nasze autka są cięższe to automatycznie będzie twardszy,popraw mnie jeżeli źle myśle.

_________________
Charadki chcą więcej się spotykać :))
gg6757184


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-08-2006, 09:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
Nie sadze ze TICO ma progresywne sprezyny, Sprezynki w Tico maja liniowe ugiecie wiec kazdy zwoj jest sciskany o tyle samo.

A to ze samochod jest ciezszy to tylko sprawi ze zjedzie nizej to jest tak jak bys dopakowal TICO o roznice wag miedzy Charada a Tico.

Sprezyna jest scisnieta ale sie nie utwardza sie, auto siada i odbojniki cierpia na dolkach...

Tak wiec zeby utwardzic ja musisz cos wlorzyc miedzy zwoje.

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-08-2006, 09:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-08-2005, 23:05
Posty: 194
Lokalizacja: RUMIA
Nowłaśnie czyli wychodzi na to że ticulce mogą mieć krótszą żywotnośc niż orginałki oraz te z tico mogą narobić więcej szkód, zapewne nieodrazu ale po jakimśczasie jest to możliwe, tak pisze bo się przyznaje że jestem laikiem w swerze mechaniki i to co pisze to tak jak ro rozumiem i ewentualnie sam grzebałem. Bo naprawde jest to duży wydatek i duża różnica 130zł za sztuke niż 40zł za ticulce.Pozdr

_________________
Charadki chcą więcej się spotykać :))
gg6757184


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-08-2006, 09:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
Nie jestem EXPERTEM ale na chlopski rozum to tak wyglada...

Nie koniecznie moga doprowadzic do uszkodzenia napewno moga sie przyczynic... Cierpia amorki bo sa przystosowane do innej pracy... do dzialania z orginalnymi...

ALe wydatek miedzu 130pln a 40pln za szt. to jest roznica a gumy zawsze mozesz zalorzyc jak pislalem koszt 3,50pln nie jest duzy... one napewna pomoga a napewno nie zaszkodza...

Takie jest moje zdanie...

...cdn...

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-08-2006, 10:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-08-2005, 23:05
Posty: 194
Lokalizacja: RUMIA
Oki wielkie dzięki StiQ teraz mam myślówke czy jednak dać więcej i kupić odpowiednie czy ticulce bo jak sam piszesz za jakiś czas mogą się przyczynić do jakichś tam uszkodzeń a w tedy może być większy koszt całej naprawy niż teraz jak wywale kase na sprężynki do naszych autek.Pozdr

_________________
Charadki chcą więcej się spotykać :))
gg6757184


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-08-2006, 13:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Cze.
Wczesniej mnie nie było wiec nie mogłem włąćzyć sie do rozmowy.
Jesli zalożysz sprężyny od tico to wtedy bedziesz miał mniejsze koszty i tu się kończą plusy. A dokładniej nie wiem jak z wysokością obydwu spręzyn. Najlepiej jakby od tico były wyższe niż charady, wtedy nie cierpiało by zawieszenie. Jesli są takiej samej wysokości to bardziej wegną sie te od tica przez co uzyszkasz obniżenie auta, ale taką techniką jak obciecie kawałka zwoja w malaczu. A dokładniej auto bedzie niższe, ale bedzie cierpiał amortyzator bo bedzie w polożeniu do którego jest nie przystosowany. Ale moim zdaniem, wartość charady jest już dużo niższa niż kilka lat temu i lepiej założyc spręzyny od tico chociaż są tego minusy, ale zawsze aby sie tak auto nie wginało można założyc gumy na spreżyny. Moj dziadek ma tak w cienkolu, bo jak siadzie 4 strsze(grubsze osoby) to sie auta troche dogina, ale blokują gumy i nie trą opony o nadkola. Zresztą tico to jest suzuki alto/maruti poprzerabiane. Silnik przerobiony itp.
Lepiej zaloż od tico bedzie taniej!! :lol:

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-08-2006, 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
dla mnie to oszczednosci na takie jsprezynie są zerowe .... mozna je zalozyc jak chceszk omus auto wcisnąć , sam nigdy w zyciu bym nie zalozyl sprezyny od TICO !!! , po pierwsze jak juz napisal ktos .. . są wezsze na gorze , wiec to podstawowe badziewie - moze wyleciec z kielicha !!!! , kolejne co , nabank sa to sprezyny gorsze ... ludzie kurde rozumiem wydac 160zł za 4ry sprezyny ... i miec je na 1 - 2 lata ....... ale ja wolal bym wydac kase na nową i mieć ją naaa długo !!!!!!!!! i pewnosc ze mi sie nie rozwali podczas dluzszej podrozy i obciazonym autem .... , a nie orientowal sie ktos ile "ukręcenie " sprezyny kosztuje ??? moze to bedzie niewiele wiekszy koszt niz kupienie TICOwskiej ( dziadowskiej) sprezyny ??? a roznice w ciezaze auta to są okolo 200kg !!!! ludzie to jest Klasa niżej!!!!!!

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-08-2006, 13:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Dla tego dla mnie jedyny argument aby je włożyć to niższe koszty i na tym konczą sie plusy. Zreszt spreżyny od tico predzej pasowałyby do daihatsu coure. A ja pisałęm tylko o wysokości wiec jesli sa weższe to nie chciałbym jak rozbuja sie auto zęby mi sprezyna z kielicha wyskoczyła. Także dużo minusów jeden plus. A nie wie ktoś jakie są sprezyny w Matizie?? Bo matiz jest ciezszy niz tico!! Ale najlepiej miec orginały. Moze gmatwam trochu jak pisze, ale to jest każdego wybór!! Za tico przemawia jedynnie cena ale jak z jakościa i ile wytrzymaja w charadzie nie wiadomo!! :lol:

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL