forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 04-10-2024, 05:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: charade G203 SX 1,5L 16v sedan
PostNapisane: 28-06-2006, 22:33 
Witam,
/proszę wybaczyć, że nie jestem zalogowany, ale czekam wciąż od kilku dni na aktywację../

Mam pytanie i prośbę zarazem..
Otóż, w najbliższych dniach zamierzam nabyć Charadke rok prod.1995, silnik 1,5 16v /90KM/, przebieg ok.140kkm, elektryka, nadwozie.. SEDAN!
Jest to autko od helmuta z dojczlandu. Całość /ze wszystkimi oplatami/ wyniesie ok.5,1tys.zł. Jedyne zauważalne mankamenty, to rdza brzegów maski i 1go nadkola obok wlewu.
Podoba mi się bardzo to auto, ale nigdzie w polskim WWW nie mogę znaleźć żadnego info na jego temat. Boję się zwłaszcza o części, bo pewnie nie wiele jeździ takich sedanów po kraju, i do tego z silnikiem 1,5L.

Próbowałem dowiedzieć się w JC czy mają podstawowe części eksploatacyjne /uszczelki do silnika, paski, rozrząd, filtry, tłumik/. Uszczelki, tłumik oraz rozrząd nie są dostępne. :|

Proszę zatem, Was, jeśli wiecie cokolwiek na temat takiego auta o jakieś informacje. Będę wdzięczny za wszystko.

Pozdrawiam,
-Bjork-


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-06-2006, 17:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Siema.
Pytasz o informacje o tym aucie, to szczerze mowiąc raczej ich nie znajdziesz. Jedynie co znalazłem to link do podobnego sedana, a rczek z takim samym silnikiem bo też 1.5 http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=112936378 . Z tego co ja wiem to sedany miały tylko silniki 1.5.
A jeśli chodzi o częsci to te auta sie nie psują, a jeśli juz to znalazłem http://moto.sklep.pl/?modules=default, a częsci silnika to raczej nigdzie nie widziałem szczerze mówiąc.
I chyba nie musze przypominać najważniejszego, to sprawdż auto czy nie było malowane i bite, bo nie powinno rdzewieć.
Pozdro.

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: charade G203 SX 1,5L 16v sedan
PostNapisane: 30-06-2006, 12:27 
Dzięki za info!

..sprawdzałem, i nie wygląda na malowanego /choć rzeczywiście ta rdza mnie trochę nie pokoi/. Autko wygląda raczej tak jakby stało gdzieś u jakiegoś helmuta w krzakach przez pare miesięcy, bo pedał gazu /stopka/ ma rdzawy nalot. :|

A czy coś o tym silniku wiadomo? Np. jest lepszy od 1,3 16v??

-Bjork-


-----------------
waiting 4..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-06-2006, 17:18 
A czy ktoś wie może czy TE szarady miały ocynk?

Dzieki,
-Bjork-


---------------------
waiting 4..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-06-2006, 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Jeśli chodzi o ocynk to miały na 95% bo to japończyki, a nie koreanczyki. A co do tego stania u Helmuta to dziwna sprawa. Bo korozja nie powinna łapać charady tak szybko. Może to jakieś zaniedbane auto. Jeśli zdecydujesz sie na zakup to porównaj kolory błotników z maską najpierw patrząc z daleka a potem z bliska. Popatrz na mocowania obydwu świateł z przodu czy są takie same, czy są tej samej firmy i z podobnym numerem produkcji. Oczywiście nie musze chyba przypominać o sprawdzeniu silnika czy ma faktyczny przebieg poprzez porównanie wytarcia kierownicy, pedałów, i rączki zmiany biegów. Jeśli auto ma poduszki powietrzne prosze sprawdzić poprzez delikatne naciskanie na zaślepki czy ze wszyskich miejsc jest ta sama twardość, a potem sprwadzając kontrolke poduszek czy nie zapala sie ona dokładniew tym samym momencie jak inna kontrolka, bo tak podpina sie u autach po wypadkach. Najlepiej zajrzeć pod spód auta tam czesto można zobaczyć spawy jesli auto jest powypadkowe i sprawdzic szczelnośc uszczelek czy nie kapie spod silnika. Czesto auta maja wypolerowany silnik, a dlatego ze jego stan nie ejst taki jak mowi sprzedający. Jesli chodzi o karoserje należy sprawdzić zbeirznośc wszyskich elementów. Widziałem auto które miało każde tzn 4 dzrzwi bite a do tego nie spasowane. Totalna porażka. Pozdro. a co do tego silnika to nie mam zadnych informacji. Z jego pojemnosci i mocy mozna wywnioskować ze jest nie wysilony, a co za tym idzie nie bedzie dużo palił. A charady to auta nie awaryjne to o cześci nie powinienes sie bać, bo raczej sie nic nie wymienia. Troche sie spisałem. :lol:

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-06-2006, 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
A jeszcze co do ocynku to najlepiej ocynkowane auta to audi. Po prostu nie bite nie rdzewieją. 8)

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-06-2006, 21:17 
dzieki dr_mateusz

hmm.. Qrde, troche sie chyba napaliłem.. :wink: a teraz nie jestem pewny czy słusznie.. :|

Przesyłam link do kilku zdj. autka:
http://karol2.webpark.pl/d1.jpg
http://karol2.webpark.pl/d2.jpg
http://karol2.webpark.pl/d3.jpg
http://karol2.webpark.pl/d4.jpg
http://karol2.webpark.pl/d5.jpg
http://karol2.webpark.pl/d6.jpg

Co Ty o tym myślisz?

-Bjork-

-----------------------
waiting 4..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-06-2006, 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Auto spoko. Kolorek jest przyjemny i moim zdaniem orginalny bo widziałem taki koor na g200. A co do rdzy jestem zdziwiony. I powiem teraz najeważniejsze na auto nie wolno sie napalać sprzedający nie może po ans zobaczyć, że oczy sie nam świeca jak patrzymy na auto. Jeśli nie masz znajomego alkiernika to wyjmij koło zapasowe i sprawdz czy atm nie ma rdzy. Podnieś kanape tylnia tzn siedzisko powinno sie otwierac i pochylac do przodu. I sprawdz spód auta czy nie jest skorodowany, bo dziwna jest ta rdza dla mnie. Ale autko ładne. No i posłuchaj silnika przy odpaleniu go jak jest zimny czy równo pracuje i czy nie hałasuje. I chyba o tym nie musze mówic targuj cene na lakiernika!! :lol: Bo musisz po zakupie te elementy pomalować. A z nadkolami jest problem bo jeśli są zjedzone to trzeba zakładać reperaturki, a nie wiem czy znajdziesz gdzieś do g200, bo do g100 są dostepne. I sprawdz w podwoziu czy nie są strasznie pordzewiałe miejsc łaczenia blach. 8)

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-06-2006, 22:26 
Offline

Dołączył(a): 03-02-2006, 20:59
Posty: 105
Lokalizacja: Łódź
co do maski to raczej jest do wymiany a nie do malowania

_________________
w końcu TD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-06-2006, 22:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
No to jest racjia!! Przez wzgląd na kolege forumowicza za delikatnie to ujołem!! Ale ja bym nie wymieniał tylko ładnie zrobił, troszke szpachli i dobra farba, a pod spod mozna rzucic warstwe cynku bo jest dostepny w sprayu!!

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01-07-2006, 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rdza na nadkolu troszkę dziwna, musiał mieć coś robione. U mnie mimo zadrapań nie pojawia się rdza w tym miejscu. Silnik wygląda OK, wsadź palec pod chwytem silnika po lewej stronie i zobacz czy nie jest mokry od oleju na styku głowicy z blokiem. O częsci się nie martw - uszczelka pod głowicę pasuje zarówno od 1,3 jak i 1,6 :) Zwyczajnie średnica tłoka/cylindra ta sama - jedynie skok inny. Maska.. do uratowania - źle ją zaprojektowali :( Jak będziesz to naprawiał, to zastanów się ja srobic odcieki (dziurki) w "rynience" na przedzie maski. Lubi się tam zbierać woda i powodować własnie takie zardzewienia. W mojej 1.3 jest podobnie, lecz dopiero się zaczyna tak robić, ale rdzy na zewnątrz na szczęście nie widać :). Osiągi tego autka mogą się zaskoczyć... na 3-ce powinien do odcięcia pociągnąć 135/140 - uważaj więc. Środeczek ładny - sprawdź mocowania foteli cyz się za bardzo nie ruszają (być może jeździły jakieś grubasy). Zobacz też czy amorki sprawne bo 4 nowe to koszt 1600 zł !!! No i sprężynki w górnej częsci pod mocowaniem - lubią się kruszyć. Ogólnie OK - bierz a lakiernik za 300-400 zł doprowadzi go do perfekcji :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01-07-2006, 23:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Ktoś wreszcie coś konkretnie napisał, nie tak jak ja!! Brawo drookash!! :lol:

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-07-2006, 19:44 
Witam,
Umówiłem się już ostatecznie z gościem na środę, bo wcześniej ja nie dam rady. Zdecydowałem, że.. kupuje ;) Trochę o tym wszystkim myślałem, ale kupiłbym jakiegoś połatanego golfa z duzym przebiegiem czy opla /choć i ten 140k nie jest jakis okazyjny jak na Szaradę, a gość nie ma żadnych dok. serwisowych do auta/, palił by tyle samo a stałe musiałbym do niego zaglądać. Fakt, części są wszędzie, ale i częściej są potrzebne. No bo i coż mogę innego kupić mając 5tys.zł /choć ze wszystkim wyniesie mnie ciut więcej/, żeby tym troche pojeździć bez napraw i nie modlić się każdego ranka o to by zapalił /zwłaszcza zimą na tej mojej 'syberii'/, lub by go korniki nie zjadły zanim dojade do domu ;) /choć i ten rdzewieje.. :| /. Martwi mnie jednak troche to, że autko stało gdzieś w dojczlandzie dlugo zapewne nie używane w ogóle /choć gość zapewnia że nie, ale to typowy handlarz/, i żeby się nie okazało w związku z tym, że to niezawodne autko zacznie usterkować. :|

To o czym piszecie, dr_mateusz i drookash, to sprawdze jeszcze dla pewności, ale dop. jak bede we środę. Dzieki za pomoc!

Gdyby zatem, ktoś chciał mi jeszcze coś 'powiedzieć', zwrócić na coś uwage, lub poprostu wyrazić swoją opinię do tego czasu, to będę rad. :)

-Bjork-

-----------------------
waiting 4..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-07-2006, 22:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Moja Charada z 89r G100 1.0l stala na niemcach przez dwa lata nieuzywana.Deszcze sniegi i inne szkodliwe warunki atmosferyczne na nia laly i wialy ze az nawet na szybach juz mech zaczal rosnac.
Autko nie bylo kupowane w komisie ani nic podobnym bylo to autko od znajomego mojej ciotki ktore wyremontowal(kompletny remont silnika i takie tam bajery) dla zonki no ale niestety sie z nia rozwiodl i bryka zostala.W aucie bylo wszystko stare papierosy w popielniczce cukierki okruszki z ciastek itp.itd. .No ale autko przejechalo 1300km do polski i nic mu nie bylo po tak dlugim nieuzytkowaniu aha akumulatro ale byl nowy i to juz ten gosciu mi go dal .Autko wyporzadzilem i i jestem z niego zadwolony ale czesci niektore drogie.

Takze nie masz sie co na zapas martwic .

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-07-2006, 23:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Dorzuce swoje 5 groszy. Jeśli auto Ci sie nie spodoba albo zacznie sie sypac to mozesz je sprzedac. Ale ja nie przewiduje takiej sytuacji. :lol: Tak powiedzielismy aj i moj tato jak w tamtym roku kupilismy megane!! 8)

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL