forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 07-10-2024, 06:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: dziwne stuki
PostNapisane: 20-10-2005, 21:09 
wlasnie odebralem szaradke od mechanika. wymienial glowice i uszczelke pod glowica. zaprowadzilem szaradke poniewaz wywalalo mi wode z chlodnicy i gotowala sie ona w kilka minut. okazalo sie ze glowica byla peknieta. odebralem samochodzik, mechanik mi wlaczyl silnik i wszystko bylo ok. jednak zaraz po tym jak ruszylem zaczelo cos klekotac w silniku. nie jest to stukanie ale takie klekotnie (podobne do dzwieku z "kola fortuny"). jak odpale silnik na postoju to klekotania nie slychac (tzn. slychac, ale cicho). moge dodawac gazu i nic. ale jak jestem w ruchu i dodaje gazu to klekotanie sie wzmaga, jest coraz szybsze i glosniejsze. jak daje na luz to znowu milknie. jak dodaje gazu a potem puszczam pedal to to klekotanie ustaje ale nie razem z gazem tylko sekunde pozniej (tak jakby cos wytracalo predkosc). czy to moze byc kwestia dotarcia sie nowej glowicy? wiem ze mam krzywe kola, te ktore obracaja sie na pasku klinowym. czy to moze byc wina paska? prosze o pomoc. moj silnik to diesel 1.0 a samochod ma rocznik 87.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-10-2005, 23:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Ja bym nie kombinował tylko jechał do mechanika który to robił. Zaczniesz grzebać sam i później nie uzna ci "gwarancji"

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21-10-2005, 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28-11-2004, 12:33
Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa
Tez bym pojechal do mechanika jak radzi hitman.
Ja mialelm kiedys podobne objawy, to okazalo sie ze mialem zle dokrecona obudowe paska rozrzadu i ocierala o kolo pasowe. piszesz ze masz krzywe kola od paska klinowego.. moze ktores ociera o obudowe?
pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-10-2005, 19:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
Może być że mechanik przy całej operacji inaczej ustawił pompe wtryskową i masz za szybki lub za wolny wtedy też może klekotać , ale bardziej prawdopodobne że masz złe luzy zaworowe skoro założyłeś inną głowice, disel jest bardzo czuły na złe luzy ma duże sprężanie i zawory śmigają bardzo blisko tłoków , praktycznie w każdym moim diselku miałem odbite zawory na tłokach :)

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-10-2005, 09:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-02-2005, 19:24
Posty: 165
Lokalizacja: wysokie mazowieckie
zgadza sie amaba ma racje dieselki sa strasznie czole naluzy zaworowe.przklad:
miale juz przebiek 100000 i zmienialem pasek rozrzadu byl lekko rozciagniety i samocgodzik klekotal lekko delikatnie natomiast po zmianie paseczka chodzi cichutenko bardzo cichutenko.
aprpo moze mechanik nie wie ze w popychaczach zaworowych sa plytki do regulacji zaworkow i jak cos przekladal z jednej glowicy do drugie moze zapomnila lub zgubil jakas plyte :shock:
pozdro

_________________
G101 1.0 b cb 90
wysokie mazowieckie
gg 3002241


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL