forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 08-10-2024, 04:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomocy, serducho mi umiera...
PostNapisane: 27-08-2005, 22:19 
Mam Charade z 84 w dielsu, ale ostatnio zaczęł mi się gotować silnik!! Mój mechanik stwierdził że to już kapota! myślałem że to wentylator to podłączyłem go na krótko ale i tak mam zasłone dymną po kilometrze!! :cry: Może ktoś coś wie??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-08-2005, 23:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21-12-2004, 13:14
Posty: 62
Lokalizacja: Gdynia
witam!

czy ubywa oleju? płynu w chłodnicy?

poczytaj na forum o odmie olejowej w dieslach.
czy masz bąblowanie w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy - jak tak to na 99% uszczelka pod głowicą nieszczelna.

na próbe odłącz wężyk od korka wlewu oleju do kolektora ssącego i sprawdz jak jedzie bez tego - wnioski połąz z wiedzą zawartą na forum i gotowe. jeeli autko odpala normalnie i ma moc to nie ruzaj silnika, miałem podobnie - rozebrałem silnik i nie było żadnej tragedii w nim (remont mógł poczekać).

pozdrawiam!

_________________
czerwona strzała diesel 91' pozdro!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Umierające serducho...
PostNapisane: 28-08-2005, 12:29 
Hej! Ubywa mi oleju, ale to tylko przy normalnej jeździe, tyle ile zawsze mi ubywało... Natomiast w zbiorniczku wyrównującym mi wszystko " bulgocze" i w chłodnicy mi ubywa płynu!! Ale jak ostatnio mi się zagotował to miałem pełno wody więc chyba się nie grzeje przez to!! Najprawdopodobniej jutro odbieram go od mechanika to będę wiedział więcej!! Aha auto odpala normalnie ale mocy niema od samego zakupu... Więc nawet nie wiem czy ma taką moc jak powinna :P Zobaczymy jutro... Wielkie THX!! 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28-08-2005, 16:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
To na 99% uszczelka pod głowicą. Sprawdź też na wszelki wypadek termostat (wyjmij go, włóż do garnka z wodą i zagotuj, jak się otworzy to jest ok jak nie to wymień, koszt jakieś 20zł)

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: cd.
PostNapisane: 30-08-2005, 14:55 
teraz już wiem wszystko!! Nic nie da rady z niego zrobić poza remontem, a jak mechanik do otworzył to tylko mi powiedział: " Niezłą zupę ugotowałeś ". Teraz tylko powiedzcie mi czy wejdzie mi silnik 1,0TD?? Trzeba coś przerabiać?? Jak wymieniałem silnik w escorcie 1,8d z 92 tna 1,8TD to musiałem zmienić cały wydech bo był inny!! Jak ktoś coś wie to bardzo proszę... Zawsze wolałbym TD!! THX za pomoc


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-09-2005, 20:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-02-2005, 19:24
Posty: 165
Lokalizacja: wysokie mazowieckie
silnik od td wejdzie bez problemu bez zadnych przerobek wydechu wiem z doswiadczenia ze bedzie pasował tylko musisz miec kompletny kolektor wydechowy od td

_________________
G101 1.0 b cb 90
wysokie mazowieckie
gg 3002241


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL