forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 01-10-2024, 21:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wydech się urywa
PostNapisane: 06-07-2008, 14:55 
Offline

Dołączył(a): 31-03-2006, 18:12
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Mam problem z wydechem w charadzie.
Zaczęło się 2 lata temu, kiedy oderwał się po raz pierwszy. Wtedy oddałem do spawania i było dobrze przez pewien czas, ale po kilku miesiącach znowu się urwał. Znowu spawanie, mija pół roku i to samo. Po trzecim urwaniu w warsztacie stwierdzili że jest to wina zużytej poduszki silnika, bo silnik szarpie wydechem i go urywa. Więc wymieniłem poduszkę, minęło kilka miesięcy od tego czasu i wczoraj znowu się urwał.


Za pierwszym razem wydało mi się to normalne, bo stary samochód, więc nic dziwnego, ale cztery razy w ciągu 2 lat to chyba coś jest nie w porządku.

Co może być tego przyczyną ??

_________________
g100, 1.0, cb-23, 1993


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-07-2008, 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Nie wiem jak jest w charadzie ale może to wina metalowej siateczki, albo jej nie ma albo jest źle przymocowana. Auto na kanał i trzeba przepatrzeć na spokojnie.

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-07-2008, 16:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-06-2006, 20:24
Posty: 460
Lokalizacja: Bydgoszcz !
Ja u siebie mam zamontowane złącze elastyczne.
wydech wychodzi z kolektora kolanko i jak sie zaczyna odcinek prostej to jest złącze, warto zamontowac wydech nowy około 120zł złącze 30zł chwila roboty i spokój na długi czas, polecam takie rozwiązanie.

_________________
Sierra 2,9 V6 24V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-07-2008, 18:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
marcin gtti napisał(a):
Ja u siebie mam zamontowane złącze elastyczne.
wydech wychodzi z kolektora kolanko i jak sie zaczyna odcinek prostej to jest złącze, warto zamontowac wydech nowy około 120zł złącze 30zł chwila roboty i spokój na długi czas, polecam takie rozwiązanie.

Podobno te elastyczne złącze to całość z rurą kolektora i ma 2 średnice...czy to prawda?? I jeśli tak to jest problem bo jak to wymienić??
Pytam,bo chciałem właśnie to wymienic i mechanik powiedział że to ma 2 średnice i nie idzie tego normalnie wymienić....i do tego jest jeszcze połączone z rurą kolektora i to jest całość...

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-07-2008, 19:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-06-2006, 20:24
Posty: 460
Lokalizacja: Bydgoszcz !
ja mam poprostu wspawane w układ wydechowy łącze elastyczne a średnic jest dużo do wyboru

a wygląda to tak:
Obrazek

to jest spuścizna po poprzednim właścicielu, niedługo bede robił cały wydech bo tego już przeżera rdza i nie wyobrażam sobie wydechu bez tego złącza

_________________
Sierra 2,9 V6 24V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-07-2008, 22:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
marcin gtti napisał(a):
ja mam poprostu wspawane w układ wydechowy łącze elastyczne a średnic jest dużo do wyboru

Chodzi mi o to że niby ma to dwie średnice....na wlocie powiedzmy większą a na wylocie mniejszą...i dlatego niby mechanik mi tego nie wymienił bo takich nie ma...są tylko takie które maja po tyle samo przy wlocie i wylocie... no i niby to jest całość z rura kolektora...

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-07-2008, 23:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
A ja powiem że chyba do '92 roku w Charadach G1xx nie były montowane seryjnie takie łączniki elastyczne.
W 1.0 - którą poduche patafian wymieniłeś ? Bo masz 4 do wyboru. Jeśli wymieniłes 1 szt to pozostaje i tak 75% zużytych więc się nie dziwie że nadal pęka. Proponuje otworzyć maske odpalić silnik i zobaczyć co się dzieje z silniczkiem przy energicznym ruszaniu dzwigienką gazu. Jeśli się buja przód tył to napewno masz problem z poduchami i pozostaje zregenerować je sikafleksem albo jakieś poliuretany lub wymiana na nowe. Jeśli tego niechcesz ruszac to przejrzyj sobie allegro i poszukaj łącznika i pojedz do innego mechanika niech ci to zrobi. Bo jeśli obecny tego tobie jeszcze nie zrobił - to poprostu liczył że przyjedziesz ponownie zapłacisz i tak w kółko :)

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: -
PostNapisane: 07-07-2008, 13:02 
Offline

Dołączył(a): 31-03-2006, 18:12
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Poduszkę wymieniłem jedną, bo tylko o tej wspomniał mechanik.

Ale rzeczywiście ten elastyczny łącznik będzie dobrym wyjściem, bo poduszek wszystkich nie opłaca mi się wymieniać, wyszło by z 500-600zł za komplet.

Btw, orientujecie się, ile może kosztować wymiana sprzęgła w charadzie g100 1.0 b ??
W warsztacie chcieli 250zł za samą robociznę, więc nie wiem czy robić u nich, czy szukać jakiegoś tańszego.

_________________
g100, 1.0, cb-23, 1993


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-07-2008, 20:48 
Offline

Dołączył(a): 04-06-2006, 05:45
Posty: 279
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: CHARADE 1.0TD
Model: G101
Rok: 1991
Cena wydaje się w miarę rozsądna. Wiem wiem zaraz na mnie naskoczą ale to jest trochę roboty.W jedną osobę 4 do 5 godzin. Niby zażądali sporo ale jeśli to solidny zakład to może warto. Oczywiście popytaj u konkurencji. Ja za tarczę dałem 120 PLN. Fakt, trochę po znajomości ale kupowałem w normalnym sklepie motoryzacyjnym. Z mojego rozeznania cenowego to tarcza 120 docisk 150 łożysko podobnie. Ja dałem samą tarcze po 200tyś. km. W razie draki to pretensje do siebie bo robiłem sam. :D Ale już ponad 15 tyś i jest OK

Co do złącza elastycznego wydechu to można kupić uniwersalne, trzeba tylko wymierzyć długość i średnicę. W mojej charadce 1.0TD z 1991 było zamontowane fabrycznie. Zmodyfikowałem jedynie mocowanie. Zamiast wspawać podtoczyłem 2 kawałki rury i dospawałem do złącza a do wydechu zamocowałęm na obejmy (mogę łatwo wymontować). Cena za złącze uniwersalne to 50 do 60 PLN

edit by evo

edytuj wcześniejsze posty

_________________
1,0TD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: W3C [Validator] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL