forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 14-10-2024, 06:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ksenony (zestawz allegro) oraz halogeny
PostNapisane: 17-01-2008, 20:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Nurtuje mnie juz od jakies czasu problem ksenonow.
Czy jest ktos na form ktos ie zna na oswietleniu lub zna dokladnie zastosowanie ksenonow?
W mojej G203 swiatla sa do bani na maxa.Ladowanie ok zarowki ok styki ok a slabo swieca i zastanawiam sie nad zamontowaniem ksenonow tylko niewiem czy warto i czy cos w mojej sytuacji to da.

Nastepna sprawa to sprawa halogenow.
Jak zauwazylem w g200 i mojej g203 sa specjalne wneki w zderzaku na halogeny czy takowe pasujace mozna dostac na ryznku ??gdzie i za ile? szukalem na necie i nie znalazlem nic
Moze ktos z was wie gdzie mozna dostac takowe pod Daihatsu??


Pozdro

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-01-2008, 20:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
xenony i ryflowane szkło lampy spowodują że światło nie będzie odpowiednio skupione czyli:
-nie przejdziesz przeglądu
-ktoś sie wkurzy na drodze i może cię wywlec z samochodu i wymierzyć sprawiedliwość za oślepianie
- do xenonów by miały sens potrzebujesz spryskiwacze reflektorów
-szkła się da spolerować ale to rzeźba i i tak nie przejdziesz przeglądu bo taka lampa niema homologacji

jesli chcesz coś poprawić może wsadzic żarówki more light oraz dbaj o czystość szkieł, proponuję też sprawdzić rezystancje instalacji oświetleniowej czy gdzieś się prąd nie gubi po drodze

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ksenony (zestawz allegro) oraz halogeny
PostNapisane: 17-01-2008, 20:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Co do ksenonów - sprawa może skończyć się tak że panowie policjanci zabiorą tobie DR. Gdzieś wyczytałem jak się interesowałem tą sprawą tak samo jak ty że ksenony maja automatyczną regulacje kątu świecenia ( i seryjne muszą być w to wyposażone ) tzn jak fura ma pełny bagażnik to same się obniżaja żeby nie dawać po oczach jadącym z naprzeciwka. W prostych instalacjach sprzedawanych na allegro tego niema a niewiem czy doświadczyłeś oślepienia ksenonami ( ja niestety tak - załadowany jeep śmigał za mną ). No i druga kwestia - szkła reflektorów - jeśli założysz do szkieł nieprzezroczytstych które maja w sobie jeszcze różnego rodzaju soczewki to rozproszysz tak światło że to i tak nic nieda ( każdy klosz przedniej lampy ma inny kształt, zastosowana jest tam różnej grubości ścianka odpowiednie kąty i to wszystko po to aby ukierunkować odbity promień światła z żarówki ) nowsze auta maja już odpowiednie lustra i klosz jest cieńki i przezroczysty żeby nie załamywać strumienia.

Mam nadzieje że ciebie nie zniechęciłem :)

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-01-2008, 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
No wlasnie mnie nie zniecheciliscie bo borykam sie juz z tym problemem jakis miesiac.
Czytalem w Auto Porady o tym i wiem ze zabieraja dowod panowie niebiescy.
Z przegladem to nie bedzie problemu.No nic sprobuje jeszcze wyciagnac klosze i je od srodeczka wymyc.

Szociu ty piszesz o tych zarowach z Philipsa??Bo sa takowe na allegro i cena jest duzo nizsza niz w Narauto.

Zastanawiam sie nad 3-ma rodzajami i cena tutaj nie gra roli tylko effekt oto one
1.H4 X-treme Power Philips
http://www.allegro.pl/item294482678_h4_ ... ratis.html

2. H4 VisionPlus
http://www.allegro.pl/item294483456_h4_ ... nowy_.html

3. H4 NightGuide Double Lifetime

http://www.allegro.pl/item294483231_h4_ ... nowy_.html

Moze ktos zna te zarowki??

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: xenony
PostNapisane: 18-01-2008, 09:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-07-2006, 17:26
Posty: 66
Lokalizacja: Siedlce
Na xenonach się nie znam ale od roku jezdze na żarówkach SAXO dają one białe światło a jak się na nie patrzy to jest niebiesko żółto zielona poświata. Fajnie to wygląda ale ni jak się ma do jazdy. Dalczego ano dlatego że :
Plusem jest że swiecą dalej i białym światłem na suchej drodze w nocy.No i na śniegu jet jeszcze lepiej .Jednak największym minusem jest zaśięg na mokrej drodze jest o połowe krutrzy. Praktycznie karzde światło białe bedzie się tak zachowywać niestety.
Jak będe miał czasu troche to postaram się zrobić pare fotek i pokazać


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL