forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 10-10-2024, 17:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyciek z korka wlewu oleju
PostNapisane: 07-11-2007, 21:55 
Offline

Dołączył(a): 24-10-2007, 18:38
Posty: 58
Lokalizacja: Tarnów
Mam taki problem , a pomyslalem ze na pewno ktos z forumowiczow tez mial taka sytuacje i podpowie mi co mam zrobic.

Problem tkwi w tym, ze z okolicy korka wlewu oleju w dieslu widac wycieki, czy mozna temu jakos zaradzic? Sa jakies uszczelki, ktore uchronia przed takim wylewaniem oleju?

Jak tak sie dokladnie przyjzalem silnikowi to w okolicach cylindrow tez zauwazylem jakies spocone miejsca (nie jest to tak ewidentne jak w przypadku korka wlewu). Czy to normalne dla diesla? jeden mechanik stierdzil ze to nic dziwnego dla diesla, a drugi nastraszyl, ze jest cos nie tak. Dla rozwiania wtpliwosci sprawdze kompresje w cylindrach, moze sie cos wyjasni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-11-2007, 14:11 
Offline

Dołączył(a): 26-09-2007, 09:26
Posty: 15
Lokalizacja: Otwock
jakieś 2 miesiące temu kupiłem mój pierwszą charade 1,0d (i pierwszego diesla w życiu) też miała drobne wycieki z korka oleju, a przy zdjęciu korka na wolnych obrotach trochę dmuchało - przedmuchy. Ale że słyszałem,że diselki są nie do zdarcia i będą kopcić ale gnać do przodu - jeździłem sobie jakiś czas, póki olej nie dosiągł paska rozrządu (wymieniony 60 000 km wczesnej - myślałem że jeszcze pociągnie z 10tys.) pasek szlag trafił i musiałem zrobić głowice. "Mechanik" (czytaj. oferma) jak go pytałem telefonicznie czy są duże progi powiedział że nie ma a po założeniu uszczelnionej głowicy zaczęło wywalać strasznie olej - praktycznie nie dało sie jeździć (max. 40-50km i to prawie na wolnych obrotach) jedyny plus z tego to to że za robotę "mechanik wziął tylko połowę kasy na która sie umówiliśmy.
tak wiec prawdopodobnie masz przedmuchy, a co do korka to jeśli luźno wchodzi to możesz go wyjąć, po dokładnym umyciu i wysuszeniu owiń ze 2 razy dookoła zwykłą taśmą izolacyjną i wciśnij z powrotem - tyle że to jest dobre praktycznie na 1, 2 wyjęcia korka - potem szlag trafia taśmę izolacyjną - przynajmniej ja tak miałem, może tez wyciekać góra korka - bo składa sie z 2 części - tu musiałem korek rozłożyć, umyć w ropie, wyczyścić, wytrzeć do sucha, napakować w złącze silikonu, złożyć i jeszcze po wierzchu silikonu - po 24 godzinach schnięcia założyłem i działało bez problemu - ja tak robiłem , czy dobrze, nie wiem. pozdrawiam i mam nadzieje że nie przestraszyłem Cię za bardzo

_________________
charade przejechane 15000km - wracam do fiata


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL