forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 11-10-2024, 01:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ssanie
PostNapisane: 22-10-2007, 18:29 
Offline

Dołączył(a): 17-07-2007, 20:31
Posty: 15
Mam pare pytań dodyczacych ssania. Przy odpalaniu silnika wyciągam ta wajche z ssania do końca naciskam raz gaz i odpala. Silnik wyje wiec ssanie działa, ale tu pojawia sie moje pierwsze pytanie ponieważ nie świeci sie kontrolka. Miałem kiedys sytuacje ze troszke dłużej przytrzymałem autko na ssaniu i w czasie jazdy zaświeciła mi sie kontrolka. NIe jestem pewien ale czy nie jest czasem tak ze załącza sie wtedy gdy silnik jest zagrzany i należy wyłączyć ssanie? A moje drugie pytanie dotyczy półsania. Czy w daihatsu wogóle cos takiego istnieje ?? Kiedy wciskam do połowy ta wajche silnik schodzi z obrotów i wsumie nie wiem czy ssanie działa jeszcze czy juz nie. Mam G100 wiec nie mam obrotomierza i nie moge sprawdzic dokładnie czy obroty sa wyzsze niz normalnie czy nie :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-10-2007, 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28-07-2006, 10:20
Posty: 34
Lokalizacja: Sanok
kolego miałem tez G100 i miałem tą samą sytuacie z kontrolką i chyba gdy sie nagrzewa to trzeba wcisnąć spowrotem tą gałke , a naj lepiej to postaraj sie wyczuć auto kiedy już nie potrzebuję ssania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ssanie
PostNapisane: 23-10-2007, 19:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Emaras napisał(a):
Przy odpalaniu silnika wyciągam ta wajche z ssania do końca naciskam raz gaz i odpala. Silnik wyje wiec ssanie działa, ale tu pojawia sie moje pierwsze pytanie ponieważ nie świeci sie kontrolka. Miałem kiedys sytuacje ze troszke dłużej przytrzymałem autko na ssaniu i w czasie jazdy zaświeciła mi sie kontrolka.

No i to jest prawidłowe, bo japońcy zrobili tak że jak silnik się rozgrzeje to dopiero się żółta zapali że masz wyłaczyć ssanie.

Emaras napisał(a):
A moje drugie pytanie dotyczy półsania. Czy w daihatsu wogóle cos takiego istnieje ?? Kiedy wciskam do połowy ta wajche silnik schodzi z obrotów i wsumie nie wiem czy ssanie działa jeszcze czy juz nie. Mam G100 wiec nie mam obrotomierza i nie moge sprawdzic dokładnie czy obroty sa wyzsze niz normalnie czy nie :/


Wiem że była reakcja wsumie w cały zakresie ssania, ściągnij sobie pokrywke filtru powietrza i wyciagnij lekko ssanie wduś pedał i zobacz jak jest ustawiona przepsutnica góra ta od ssania, spróbuj w paru miejscach pamietajac o pedale bo bez tego się nie ruszy (tylko nie zalej silniczka) - proponuje to zrobić przez wyciąganie, czasem coś się dzieje że nie odbija ta przepustnica na wyłączonym silniczku. A to że masz G100 nie znaczy że nie możesz mieć obrotka :) To zależy od wersji wyposażenia. A co do wyczucia ssania materka82 to na cb-23 jechałem na ssaniu do pierwszego skrzyżowania gdzie trzebo było się zatrzymać i potem odrazu wyłączone.

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-10-2007, 18:40 
Offline

Dołączył(a): 24-10-2007, 18:38
Posty: 58
Lokalizacja: Tarnów
hej
sorry za moj brak wiedzy ale nigdy nie jezdzilem autem z ssaniem manualnym
czy wlaczanie silnika bez ssania moze mu zaszkodzic? (mi odpala bez)
kiedy dokladnie sie uzywa ssania? bo moja charade po np. postoju 3h zbiera sie w pozadku a po nocy (ponad 12h) jak ja zapalam i ruszam to strasznie mulowacie sie rusza...tzn ze mam wlaczyc ssanie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-10-2007, 18:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
ssanie w dislu z własnych obserwacji niewiele daje troszke równiej tylko chodzi bez zmian w dynamice , a rano na zimno jest słabsza bo silnik już nie nowy , coś o tym wiem w mrozy moja musiała pochodzic nawet z minute bo niemiała sily wyjechac z garażu :) , choc miałem też przed laty inną przebiegiem 100 tyś to zupełnie nie było efektu muła na zimno

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-11-2007, 00:10 
Offline

Dołączył(a): 13-03-2007, 01:00
Posty: 34
ja mam podobne pytanie. w mojej g100 1.0 benzyna gdy juz odpale na ssaniu (reczne) i autko troche pochodzi, po krotkim czasie ssanie samo , tak jakby "automatycznie" sie wylacza i czuc wtedy takie lekkie stukniecie w pedale gazu. czy tak powinno byc ?

a po drugie: gdy juz to ssanie sie wylaczy, to czasem podczas jazdy gdy dojezdzam do swiatel bez biegu - "na luzie", wciskam hamulec to nagle obroty gwaltownie spadają i silnik gasnie. co moze byc tego przyczyna ? czy moze slabo nagrzany silnik ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12-11-2007, 19:28 
Offline

Dołączył(a): 17-07-2007, 20:31
Posty: 15
Co do pierwszego to takie cos automatycznie sie u mnie nie robi (Charada 1,0 benz. 92r) ale jak sam wyłączam ssanie to czuć ze pedał gazu lekko odskakuje do góry.

A co do drugiego to na pewno za słabo nagrzany silnik. Jak chcesz oszczędzać na paliwku i wcześniej wyłączyć ssanie to musisz auto trzymać na biegu bo inaczej gaśnie. Ja ssanie wyłączam po rozpędzeniu auta tak do 60 km/h i jade spokojnie na biegu. Jak sie juz podniesie wskazówka z temperatury to mozna spokojnie na luzie jechac.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL