forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 29-09-2024, 17:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17-05-2005, 09:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21-12-2004, 13:14
Posty: 62
Lokalizacja: Gdynia
W naszym kraju, gdzie każdego stac na remonty silnika, gdzie nawet głupich wtryskiwaczy nie wymienia się kiedy kopcą trzeba sobie jakoś radzić. ja przejechałem 30000km ze stanem 1/4 oleju w silniku, lałem "najgorszy shit" lotos 20w50, "turbo" czyli zapłon oleju przez odme odkąd pamiętam nawiedzał to auto, nawet po remoncie sie pojawiało. Moim zdaniem (biorąc pod uwagę zasobność portfela) jeżeli diesel odpala bez problemów, tj po podgrzaniu oleju napędowego świecami żarowymi odpalą prawidłowo, to świadczy, że kompresja jest w granicach normy, gdyż zapłon samoczynny nie nastąpi bez sprężenia mieszanki. Ponadto pod wpływem temp pierścienie się rozszerzają i polepszają szczelność komory spalania, dlatego z tym rozbieraniem silnika tak bym sie nie spieszył. Po przejechaniu 30000km (w sumie od remontu ponad 70000) po demontazu, panewki nie posiadały rys, przetarć ani śladów przegrzania skazujących na konieczność ich wymiany (wymieniłem je przy okazji).
A co do kontrolki oleju to wypadałoby przy uruchamianiu silnika spojrzeć, czy świecą się wszystkie kontrolki sygnalizujące (no i czy gasną po uruchomieniu silnika) - jest to banalna czynność, ale może uratować Twój silniczek od....
pozdrawiam!

_________________
czerwona strzała diesel 91' pozdro!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: zdjęcia
PostNapisane: 21-05-2007, 18:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-09-2006, 22:19
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
Szumi jeśli masz jeszcze te fotki z patentem na odmę prześlij proszę. mój mail badmojo@poczta.onet.pl

szumi napisał(a):
witam!

jestem expertem w tej dziedzinie!

właśnie dzisiaj porobiłem foto mojego separatora.
dodałem do niego jeszcze coś z fso i wyszedł niezły wynalazek.
podajcie emaile to wyśle zainteresowanym fotki.
Wykonanie tego nie zajmuje dużo czasu, a i finansowo tez nie najgorzej - wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby waszego silnika.
U mnie to działa i jestem zadowolony.
Przypomnę, że 20000km temu robiłem remont silnika - miał być takim szwedzikiem za kilka setek, a wyszło troche więcej (ok. 1700zł), ale nie jestem z tego zadowolony.
wymieniłem pierścienie i panewki, "uszczelniłem" głowicę, ale wadą silników charadek min. diesli jest dość duże zużycie tulei cylindrowych tzw. różnica średnic w jednym przekroju. Niestety pominąłem drobiazg - pomiar tulei i założyłem nowe pierścienie (na zamkach wyszło w granicach normy).
Reasumująć - po remoncie też zdażał mi sie zapłon oleju przez odmę, także odradzam decydowanie się na remont silnika przed zastosowaniem jakiegoś (mojego) patentu na odmę.
Mimo remontu co 2000km wylewam z zbiorniczka ok 0,5l oleju, który wraca gdzie jego miejsce. Jest to śmieszne i żałosne, ale prawdziwe!!!!

_________________
Daihatsu Charade 1.0 D, 1991 5d.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21-05-2007, 20:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-01-2006, 00:11
Posty: 72
szumi tez bym byl zainteresowany tym patentem cooki150@interia.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: witam
PostNapisane: 21-05-2007, 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
To ja też proszę o fotki patentu.
Jak miałem diesla to też miałem patent złożony ale jestem ciekaw co wymyślił ktoś inny.
Też miałem samozapłon oleju silnikowego w dieslu i niestety musiałem się ratować patentami... to jest właśnie niby objaw zużytego silnika,ale....silnik zapalał bez problemu od pierwszego "tyku" przy 5 stopniach C na oleju....rzepakowym :? . Więc nie wiem ale mi się wydaje że gdyby silnik był zużyty to nie powinien zapalić..A kumpel lejąc do swojej omegi normalny olej przy takiej temperaturze mógł zapomnieć że mu zapali.. :lol: ... i to był faktycznie zużyty silnik....
Więc z remontami to trzeba się czasem wstrzymać i popróbować różnych takich patentów. A jak pytałem się o remont silnika to wszędzie mi mówili że to jedno razówka i tego sięnie podejmą (za wyjątkiem tego mechanika z jaworzna..)

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: witam
PostNapisane: 21-05-2007, 23:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
Mój mail to sebastian.kias@onet.eu...zapomniałem podać :oops:

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21-05-2007, 23:51 
Offline

Dołączył(a): 03-02-2006, 20:59
Posty: 105
Lokalizacja: Łódź
U mnie samozapłon ustąpił po zrobieniu głowicy (nowe zawory , prowadnice i uszczelniacze )

_________________
w końcu TD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-05-2007, 22:45 
Offline

Dołączył(a): 04-06-2006, 05:45
Posty: 279
Lokalizacja: Sosnowiec
Samochód: CHARADE 1.0TD
Model: G101
Rok: 1991
Mialem klopoty opisane przez Was w sumie 2 razy. Potem zrobilem dodatkowy zbiorniczek z litrowej butelki po oleju. Odma do niego wchodzi do polowy wysokosci a drugim wezem z gornej czesci butelki jest odprowadzenie do filtra. Butelka pelni role jakby bufora. Od zrobienia tego patentu czyli od okolo 20000km nie bylo potrzeby oprozniania butelki i nigdy silnik sie nie rozbiegal a ma juz ponad 200000km przebiegu. Wczesniejsze problemy wystepowaly prze obciazeniu i szybkosciach powyzej 90km.

_________________
1,0TD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL