forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 03-05-2024, 10:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pare pytan
PostNapisane: 15-11-2004, 01:02 
Offline

Dołączył(a): 15-11-2004, 00:45
Posty: 23
Lokalizacja: Warszawa
Mam pare pytan zamierzam w okolicach wakacji zakupic Charadke, ale tu sie pojawia problem:) Zastanawiam sie na dwoma skrajnymi silnikami 1.0 TD i gtti.Mam pare pytan:

1.czy w naszym pieknym kraju mlekiem i miodem plynacym mozna kupic taki samochod w dobrym stanie czy zostaje mi wycieczka za odre?

2.jak wyglada sprawa z wytrzymaloscia silnikow wersji gtti wiem ze diesle sa raczej nie do zajechania natomiast beznyna w rekach "polskiego rajdowcy" moze byc powaznie nadwyrezona:(

3.czy faktycznie spalanie jest az tak niskie jak podaja katalogi (6-7 litrow gtti i 4-5 TD)

4.i poki co ostanie pytanie jak sie sprawa ma z cenami oraz dostepnoscia czesci to tego bolidu

Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich klubowiczow :mrgreen:

_________________
Zbieram na Chardke numer konta dostepny na gg;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-11-2004, 09:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
Jako że mam jedną i drugą wiec sie wypowiem
1. Jak najbardziej można u nas trafić w niezłym stanieTd jak i gtti, jednak będa droższe prwadopodobnie od innych pozatym w niemczech akurat te dwa modele należą do najdroższych , a tam teżwbrew pozorom mogą być zajechane , ja obie kupiłem u nas , Td stan brzytwa 5 tys , półtoraroku temu , Gtti Stan nie najlepszy( ale większiść już zrobiona) niecałe 4 tys zł oba roczniki 89

2 Ogólnie do 200 Tys powinny oba dać radeaczkolwiek , Diesel jak najbardziej jest do zajechania aczkolwiek najwiekszy przbieg jaki widzialemdisla to 350 Tyś , sam mam Td koło 200 Tyś i śmiga znakomićie , praktycznie osiagi jakie podaje producent.
Gtti za to nie wiedziałem jeszcze nigdy z większym niż 200 Tyś mówi się ze raczej nie przekracza tychprzebiegów - zobaczymy mam juz 176 Tys :(

3.Takie spalanie jak podałes autka osiągają bez problemów

4.Części eksploatacyjne są aczkolwiek do GTti sądroższe np amory ponad 500 szt , części silnika równiez , no i na szrotach ciężej cos dostać bo było ich mniej ,

Pozdr Amba

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-11-2004, 13:43 
Offline

Dołączył(a): 15-11-2004, 00:45
Posty: 23
Lokalizacja: Warszawa
Widze ze prawdziwy fanatyk charad 8)
Co do diesla chyba mam juz pelen obraz, ale mimo wszystko osiagi Gtti sa moja nocna zmora wiec bede szukal :lol:

Skora znasz oba auta z autopsji to mozesz mi moze powiedziec na co trzeba zwracac szgeolna uwage przy zakupie, no i czy sie oplaca ewentualnuie kupic Gtti w gorszym stanie i odbudowac go we wlasnym zakresie czy raczej szukac juz wypieszczonego okazu?

Obawiam sie o dostepnosc czesci bo szczerze mowiac zbyt duzo tych samochodow u nas nie jezdzi(nie wiem dlaczego) ale widze ze nie jest tak zle jak myslalem.

_________________
Zbieram na Chardke numer konta dostepny na gg;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-11-2004, 14:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Cytuj:
Gtti za to nie wiedziałem jeszcze nigdy z większym niż 200 Tyś mówi się ze raczej nie przekracza tychprzebiegów - zobaczymy mam juz 176 Tys


Ja widziałem, kolega Nevada z forum streetracing.pl kupił jakiś czas temu, pamiętam że miała coś koło 200tys., stan żyleta. Po prostu zależy kto i jak nią jeździł. Jak była katowana przez dresa to i po 140tys. nie nadaje się do jazdy.

Cytuj:
na co trzeba zwracac szgeolna uwage przy zakupie


A to słowa znawcy: "Proszę zwrócić uwagę na -czy sąrówne obroty biegu jałowego (od 900-1000) na wycieki zsilnika ,ślady uszczelniania silikonem różnych elementów głowicy ,przy przyśpieszaniu ostrym ma się włączać zielonakontrolka turbiny i ma się usłyszeć delikatny jęk turbiny przyśpieszenia muszą być zdecydowane jakiekolwiek zamulenia brak przyspieszenia świadczy o uszkodzonej turbinie, , pasek rozrządu kiedy byłwymieniony najpóżniej co 65000km,hamulec ręczny tył to najsłabszy punkt tego wozu i obrotoścomierz , spr. luz przednich kól i rdzę na tylnich nadkolach błotników.Pozdrawiam i przypominam że charada gtti jeżdzi tylko na syntetyku i najlepiej mobil 1.
"

Cytuj:
czy sie oplaca ewentualnuie kupic Gtti w gorszym stanie i odbudowac


Raczej szukać egzemplarzy z przebiegiem 100-150tys, mniejsza szansa że bebechy silnika będą do remontu, a z tym jest największy problem, zaraz właśnie jadę się dowiedzieć bo podobno w całej polsce nie ma panewek, pierścieni, zaworów do gtti, a wiem że wcześniej były :roll: Reszta jest bez problemu (łącznie z turbiną bo jest znanej firmy).

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-11-2004, 23:47 
Offline

Dołączył(a): 15-11-2004, 00:45
Posty: 23
Lokalizacja: Warszawa
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :D
Charadka gtti zawladnela moja wyobraznia 8)

Czekam na wyniki poszukiwan czesci:)
Jak wszystko wypali juz niebawem bedziecie mieli nowa gtti w swoich szeregach. Pora zbierac gotowke 8)

Oczywiscie jezeli ktos ma jeszcze jakies uwagi prosze o pisanie :idea:

_________________
Zbieram na Chardke numer konta dostepny na gg;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-11-2004, 01:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Panewek nie ma w Polsce....pozostaje sprowadzenie lub dorobienie. Pierścienie, zawory są.

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL