forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 05-05-2024, 06:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 11-08-2011, 12:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31-08-2010, 16:58
Posty: 616
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: DAIHATSU
Model: CHARADE G100
Rok: 1992
Coś nam forum ucichło nie ?

Albo nie ma o czym pisać albo ludzie mają urlopy :p

Ja w sumie jutro też wybywam na ubłagany urlop do norwegii :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 11-08-2011, 20:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28-12-2008, 17:52
Posty: 536
Lokalizacja: Miastko
Samochód: Daihatsu
Model: A101 / G100
Rok: 1991
Normalnie śmierć przez kaka...
Już o tym pisałem w czyimś wątku ( :wink: ) że marazm na forum.
Ja to od trzech lat nie miałem urlopu w wakacje. Dwa zeszłe lata były remonty w szkole i trza było pilnować fachowców i pomagać, w tym roku mamy remont internatu i jakieś poważne wolne tez se mogę namalować :evil: .

_________________
ObrazekObrazek
A101 '89 RIP
A101 '91 Szary [Self Aware]
G101 '89 RIP
G100 '92 Sold
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 11-08-2011, 21:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21-03-2006, 18:53
Posty: 567
Lokalizacja: Miedzychod
Samochód: Charade
Model: G102 , G10
Rok: 92
ja mam urlop cały czas (bezrobocie) ale znowu o czym pisać biała stoi , złota też posypał się cylinderek a niebieska se rdzewieje (powoli)

_________________
Jakub P.


Dzonson napisał(a):
Ja jeszcze nigdy nie byłem na stacji kontroli pojazdów :D A i vectra i charade zawsze ma podbity przegląd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 11-08-2011, 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
Ja już pisałem,że nie dość że nas mało to jeszcze dochodzi do takich sytuacji na forum że ludzie nie chcą tu już zaglądać(atmosfera)...ja kiedyś codziennie a teraz raz na tydzień...

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 14-08-2011, 23:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19-04-2009, 16:44
Posty: 836
Lokalizacja: biały-stok
Samochód: 3 x charade
Model: GTti
Rok: 90
zaglądam teraz raz w tygodniu ale od połowy września będę jak wcześniej codziennie;
może posunę trochę No3.

_________________
Słucham MONOPOL jak jadę samochodem-Piter.
Jeśli nie możesz czegoś naprawić młotkiem,widocznie usterka tkwi w elektryce.
>> Nie rozmawiaj z idiotą ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona doświadczeniem <<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ? Jak było ?
PostNapisane: 23-08-2011, 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31-08-2010, 16:58
Posty: 616
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: DAIHATSU
Model: CHARADE G100
Rok: 1992
I po urlopie :/

A że byłem poza granicami naszego państwa (Norwegia) to kilka spostrzeżeń i informacji :D

(Aha nie byłem Charadą bo prom drogi o.O jak coś jeździłem Volvo V40 1.8 Benzynką)


A więc tak - kultura jazdy zaskakująca. Pewnie ze względu na przepisy
Przykład - przekroczenie prędkości o 30km/h sprawa idzie do sądu i często kończy się więzieniem
Na autostradach (ograniczenie 100km/h) spokojnie powoli, wyprzedanie to jedynie tak do 10-15km/h więcej od wyprzedzanego.

System zwężania drogi i jazdy na zamek błyskawiczny - jaka teoria taka praktyka.
Duża kultura, uprzejmość o ile jedzie się zgodnie z przepisami, norwedzy ułatwiają włączanie się do ruchu, skręty.


Stan dróg (jeździłem autostrady i drogi raczej "wiejskie, poboczne - duże miasta omijane)
Jednolity asfalt bez dziur co chwile ciągnący się kilometrami a nie jak u nas ciapki i placki nowych albo odcinki 10m nowego asfaltu.
Oznakowanie - jedziesz i co chwile masz informacjie jakie obowiązuje ograniczenie.
Fantastyczne tunele (w których można wyprzedać !)
Są opłaty za autostrady, wjazdy do miast ale po zakupieniu patentu (jak u nas viaToll) przejeźdża się przez bramki bez zatrzymania( cena ? hmm to było chyba z jakieś 20KR-40KR ? [koron norweskich dla ułatwienia i szybkiego liczenia zaokrąglan 1KR=50gr polskich]

Paliwo - ciekawostka
W ciągu tygodnia cena zmienia się
Od 12,30 KR do 14,75 KR za PB95
Najtańsze w niedzielne popołudnie i poniedziałek z rana ( ojciec mówi że to chyba tzw. "płukanie zbiorników")
Z gazem się nie spotkałem
Głownie tylko 95 i ON na stacjach. W miastach można wlać PB98

Stacje ? Znane nam SHELL i STATOIL , reszta to jakiś ESSO czy coś i inne obce.

Ukształtowanie terenu nie sprzyjało Volvu - silnik niby nie najgorszy ale pod górki to miał problemy - redukcje to aż o 2 biegi. Dosyć wąsko na ichszych "szosach"
Ale za to traktor z koparką na przyczepie to 70km/h jechał, autobus to zjedzie na bok żebyś mógł go wyprzedzić.

Całkiem inny świat

W sklepach trzeba patrzeć po cenach (wiadomo drogo ale można o wiele mniej przy kasie wyłożyć)
Rozbieżność straszna
Przykład taka czekolada do smarowania do kanapek ala nuttella : od 48KR do 8,50KR i to tej samej pojemności.


Masakra z papierosami - za takie które da się jakoś spalić to aż 90KR ! Liczymy- 45 zł ! Płaciłem kartą to mi wzieli za to 51 zł :|



Ale co tam po kasie jak widoki piękne !
Obrazek
Jezioro z wyspą na którym była ta norweska masakra (tak dla info)
Obrazek




A i udało się trafić na mały festiwal w Drammen z wyścigami na rzece oraz zlot starych aut ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



To ja :D
Obrazek


Mój młody, od małego coś go ciągnie do aut :)


Obrazek



To tak w skrócie :p
Jak wgram to jeszcze pare zdjęć wrzuce


P.S. Naliczyłem 3 CHARADKI W NOR :D:D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 31-08-2011, 00:32 
Offline

Dołączył(a): 04-10-2008, 02:45
Posty: 77
Lokalizacja: Białystok Metropoly
Samochód: Passat
Model: B4
Rok: 0
no cisza cisza ... ja to bardziej forum passatów odwiedzam z racji że takowego mam, ale hobbistycznie zaglądam także tutaj od chyba 2 lat i przymierzam się może w następnym do GTti ;) może coś wpadnie ;) pozdrawiam

_________________
Obrazekhttp://www.dai-tech.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 04-09-2011, 13:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19-04-2009, 16:44
Posty: 836
Lokalizacja: biały-stok
Samochód: 3 x charade
Model: GTti
Rok: 90
niemniem napisał(a):
no cisza cisza ... ja to bardziej forum passatów odwiedzam z racji że takowego mam, ale hobbistycznie zaglądam także tutaj od chyba 2 lat i przymierzam się może w następnym do GTti ;) może coś wpadnie ;) pozdrawiam

no to może od mikiego odkupisz?
można by wtedy zaplanować mini zlocik :lol: ;

_________________
Słucham MONOPOL jak jadę samochodem-Piter.
Jeśli nie możesz czegoś naprawić młotkiem,widocznie usterka tkwi w elektryce.
>> Nie rozmawiaj z idiotą ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona doświadczeniem <<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 04-09-2011, 19:50 
Offline

Dołączył(a): 04-10-2008, 02:45
Posty: 77
Lokalizacja: Białystok Metropoly
Samochód: Passat
Model: B4
Rok: 0
no właśnie bia2c od miesiąca przymierzam się do Ciebie odezwać i zobaczyć Twoją stajnię bo charadek u nas jak na lekarstwo widuje .... :?

_________________
Obrazekhttp://www.dai-tech.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 04-09-2011, 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19-04-2009, 16:44
Posty: 836
Lokalizacja: biały-stok
Samochód: 3 x charade
Model: GTti
Rok: 90
właściwie to jedną bo reszta kwitnie w oczekiwaniu na wolny czas a charadek ze trzy widuję od czasu;
zapraszam;

_________________
Słucham MONOPOL jak jadę samochodem-Piter.
Jeśli nie możesz czegoś naprawić młotkiem,widocznie usterka tkwi w elektryce.
>> Nie rozmawiaj z idiotą ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona doświadczeniem <<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 04-09-2011, 21:27 
Offline

Dołączył(a): 04-10-2008, 02:45
Posty: 77
Lokalizacja: Białystok Metropoly
Samochód: Passat
Model: B4
Rok: 0
podrzuć na PW jakiś namiar na siebie to się odezwę któregoś wieczorka i się stykniemy na małe bezalkoholowe ;) ..... a ja widuję jedną G100 czasem przy Kukułce na parkingu ;)

_________________
Obrazekhttp://www.dai-tech.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 04-09-2011, 21:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19-04-2009, 16:44
Posty: 836
Lokalizacja: biały-stok
Samochód: 3 x charade
Model: GTti
Rok: 90
niemniem napisał(a):
podrzuć na PW jakiś namiar na siebie to się odezwę któregoś wieczorka i się stykniemy na małe bezalkoholowe ;) ..... a ja widuję jedną G100 czasem przy Kukułce na parkingu ;)

a ja jedną na 1000-lecia PP i jedną na trasie do Zabłudowa i jedną ma mech z mototransportu i jedna stoi na szrocie na torach w starosielcach;

_________________
Słucham MONOPOL jak jadę samochodem-Piter.
Jeśli nie możesz czegoś naprawić młotkiem,widocznie usterka tkwi w elektryce.
>> Nie rozmawiaj z idiotą ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona doświadczeniem <<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 05-09-2011, 12:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Na forum ucichło już przed sezonem urlopowym :(

Posiadaczy Charade jest coraz mniej z dnia na dzień. Auta lądują na szrocie, albo stoją na ulicach w opłakanym stanie...
Widzę coraz częściej we Wrocławiu Charady w stanie agonii.. Np. wczoraj na pl. Powstańców Śląskich jechała czerwona G100 3D poobijana ze wszystkich stron. Kierowca tak ja katował na światłach, że szkoda było patrzeć :(
Niedaleko ul. B. Chrobrego stoi białe, pordzewiałe G100 jako reklama.

Została tylko garstka fanatyków na, którzy od czasu do czasu coś napiszą.
Na forum w dziale "Nasze auta" - czyli jedynej wykładni klubowych aut na forum od prawie początku jest zarejestrowanych ok 70 pojazdów. W tym Applause i Gran Move. Aktywnych userów jest może 20-stu. Reszta nie daje wpisów od co najmniej pół roku. Najlepsi specjaliści od Charad (Amba i Gruby) są pośród nich. Ich akurat znam osobiście i wiem, że te auta za drogo ich kosztowały.

Ludzi nie przybywa. Wręcz odwrotnie. Strona zrzeszająca posiadaczy Daihatsu okazała się niewypałem.
Na forum jest OK. 5 postów. Wszystko naszych znajomych userów, za co dziękuję.

Pisałem do różnych miejsc i osób. Nawet wtykałem za wycieraczki "pseudo" wizytówkę z adresem strony. Nici.
Artykuły przestałem zamieszczać w momencie gdy zrozumiałem, że jest za mało ludzi na drugą stronę www.

Strona posiada 21 userów. Z tego może 2 osoby były aktywne :)

Oddałem Charadę ojcu. Naprawiałem w niej co się dało. Wymiany filtrów, świece, kable, alternator, zawieszenie, naprawy blacharskie - Nie chce liczyć ile poszło na naprawy. To nie był koniec. Tata się uparł, że auto ma przejść "normalny" przegląd więc poszedł do mechanika. Ponad 1300zł poszło na spacer. Z powodu rozległej korozji nikt nie daje nadziei, że auto pojeździ dłużej niż dwa lata...Tydzień potem strzeliła cewka. Znowu wymiana. Kolejne pieniądze i poszukiwanie części.
2 tygodnie potem ktoś cofał busem uszkadzając drzwi i wyrywając lusterko. Znowu poszukiwania. Od 3-4 miesięcy jedyne miejsce gdzie znalazłem nowe szyby do Charady jest w Poznaniu. Wołają 300zł + dojazd 100zł + założenie szyby we Wro bo tam nie zakładają = ..

Zmieniłem auto z powódek praktycznych. W Oplu jest ciszej, jest bardziej przestronny, ma wspomaganie, poduszkę powietrzną i najważniejsze - Leje i jadę. Gdzie się nie zatrzymam znajdę do niego części, które kosztują grosze. Szyba? - Na każdym szrocie.

Z tych właśnie powódek takie osoby jak ja czy Amba rezygnują z Charade. Nie daje współmierności praca-zabawa-pieniądze.
Jak zacznę zarabiać po 3 tyś miesięcznie kupię sobie Charade jako dodatkowe auto bo jestem w nim zakochany :D
Ale to moja fanaberia kłócąca się logiką.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 05-09-2011, 14:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21-03-2006, 18:53
Posty: 567
Lokalizacja: Miedzychod
Samochód: Charade
Model: G102 , G10
Rok: 92
Dża napisał(a):

Z tych właśnie powódek takie osoby jak ja czy Amba rezygnują z Charade. Nie daje współmierności praca-zabawa-pieniądze.


bo masz gówniany egzemplarz, na opla gównianego jeszcze łatwiej trafić a astra to w ogóle, zobaczymy jak zacznie ruda wychodzic na astrze co wtedy powiesz jak przez zime tak zgnije że na złom. Ja mam swoja g102 juz chyba ze 4 lata i gdybym nie jeździł jak jeżdze to pewnie nie wymieniałbym nawet silnika, popsuło mi się przez ten czas z grubszych rzeczy tylko czujnik od temp wody i teraz przegub. Ceny części są duże? Ty chyba nie wiesz co to są drogie części

szyby przedniej nie ma?

http://allegro.pl/szyba-daihatsu-charad ... 29525.html
http://allegro.pl/szyba-przednia-przod- ... 50534.html
http://allegro.pl/daihatsu-charade-szyb ... 88077.html

_________________
Jakub P.


Dzonson napisał(a):
Ja jeszcze nigdy nie byłem na stacji kontroli pojazdów :D A i vectra i charade zawsze ma podbity przegląd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 05-09-2011, 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28-12-2008, 17:52
Posty: 536
Lokalizacja: Miastko
Samochód: Daihatsu
Model: A101 / G100
Rok: 1991
To kwestia tego, czego oczekuje się od auta. Ja używam Charady jako auta na co dzień, do klepania kilometrów po mieście i najbliższej okolicy, na marną (zimową) pogodę itp. I w tej roli sprawdza się wyśmienicie. Uważam że części wcale nie są drogie, tylko trudno dostępne. Trzeba się naszukać, nadzwonić, napisać. Trzeba mieć cierpliwość. "Kołaczcie a otworzą wam."
A Applause? To już osobna historia. Jeżdżąc nim czuje się jak wybraniec losu :mrgreen: . Od kilku miesięcy nie widziałem ani jednego. Ostatni raz widziałem srebrnego A101 w Poznaniu w styczniu br. One to dopiero wymierają. Niemcy pozbywają się ich na potęgę, bo ledwo spełniają Euro2. Mój pierwszy Appi (Biały) był ultra-niezawodny. Jeśli coś nawaliło to dlatego, że w coś przywaliłem, albo rozleciało się ze starości (bo zostało zamontowane w fabryce w Osace w '89). Po wybebeszeniu go okazało się, że wcale nie był tak zgnity jak przewidywaliśmy. Ba, rzec by można że był zdrowy!
Lubie iść pod prąd (ale zawsze w gumowcach :mrgreen: ), dlatego zostałem świadomie przy Daihatsu. Ten pierwszy wpadł mi niejako przypadkiem, nigdy nie chciałem mieć akurat Daihatsu. Na pierwsze auto marzył mi się jakiś Nissan (N13/N14, S13 :roll: ), albo stara Corolla E8/E9. Przy Daihatsu zostałem bo narcyzm jest we mnie silny i lubię się wyróżniać. Dlatego szerokim łukiem omijam VW, Ople, Fordy itp. U mnie pod blokiem na małym podwórku stoją czasem 4 czarne Golfy III. :? A Applause jeden na całą gminę, a może i na cały powiat. Z ciekawości muszę podpytać w wydziale komunikacji :wink:

_________________
ObrazekObrazek
A101 '89 RIP
A101 '91 Szary [Self Aware]
G101 '89 RIP
G100 '92 Sold
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL