forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 06-05-2024, 13:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 05-09-2011, 19:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21-03-2006, 18:53
Posty: 567
Lokalizacja: Miedzychod
Samochód: Charade
Model: G102 , G10
Rok: 92
Lupus napisał(a):
Lubie iść pod prąd (ale zawsze w gumowcach :mrgreen: ), dlatego zostałem świadomie przy Daihatsu. Ten pierwszy wpadł mi niejako przypadkiem, nigdy nie chciałem mieć akurat Daihatsu. Na pierwsze auto marzył mi się jakiś Nissan (N13/N14, S13 :roll: ), albo stara Corolla E8/E9. Przy Daihatsu zostałem bo narcyzm jest we mnie silny i lubię się wyróżniać. Dlatego szerokim łukiem omijam VW, Ople, Fordy itp. U mnie pod blokiem na małym podwórku stoją czasem 4 czarne Golfy III. :?


no kur... czy ja sobowtóra mam charakterowego czy co?
u mnie u sąsiada stoją 2 golfyIII i 2 golfy IV
ja jeszcze stare bmw lubię i golfa I też bym przyjął

_________________
Jakub P.


Dzonson napisał(a):
Ja jeszcze nigdy nie byłem na stacji kontroli pojazdów :D A i vectra i charade zawsze ma podbity przegląd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 05-09-2011, 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31-08-2010, 16:58
Posty: 616
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: DAIHATSU
Model: CHARADE G100
Rok: 1992
U mnie było tak że Charada była wujka od nowości.
Przyjeźdżał nią, nie wiedziałem nigdy co to za auto, jaka marka, wiem że była niepowtarzalna + pokrowce na siedzenia w panterkę :D

Potem zaczeło się robienie prawka a wujek chciał ją sprzedać bo coś go podkusiło do kupienia Toyoty Aygo.

Tata zakupił ją za 2000zł z przebiegiem bo ja wiem z 65 czy tam 75tyś km, żeby było auto dla początkujących kierowców - mnie i siostrę . Tata zawsze powtarzał że zna to auto (mechanik, robił przy nim, wujek dbał o nią chorobliwie, zimy nie poczuła.) I stała taka pod domem czekając na jeżdżenie .
Prawko się zdało, potem odbiór dokumentów i pierwsze jeżdżenie.

Jako świeżak, no co małe ;p
Zadziwiło mnie jedno i trzyma mnie do teraz.
Jeżdżąc tym autem czuje wszystko, wiadomo dziury, ale i jak idą koleiny, nawierzchnie, przechyły, układ kierowniczy jest zależny w 100% ode mnie a ja z kolei od niego.

No w skrócie ja wsiadając do niej nie jako łącze się znią.
Czuje jak gaz nacisne (to co lubie reakcja jest natychmiastowa a nie po jakimś tam ułamku sec)
Jak hamuje to wiem że ja hamuje a nie że daje sygnał auto "weź zahamuj"
Jest małe, zwinne, promień skrętu malutki, widoczność bdb, troche słabo dopasować się do pedałów. Mam 182cm wzrostu i jest na styk prawie.

Ładowność ? Niby mały bagażnik ale z głową dużo wchodzi.
Sam przeprowadzałem samego siebie (na raz !) Ciuchy, książki itp, pierdoły, wiadomo co się bierze.

Jak się położy z tyłu siedzenia to i u mnie w pracy (wulkanizacja) towar woziłem (nie tylko osobówka i dętki!)


Jest tu temat części.

U mnie to tak: telefon - ja wiem z 5 punktów ? Fota, Auto Land, Prywaciaźe, Japans, Inter Cars. Tarcze z klockami to na drugi dzień bo tak trase mieli. A tak jak coś 1 dzień i mają u siebie.

Ceny ? Zależy kto i gdzie szuka. Jak na G100 1.0 gaź 5D i niby żadkie auto to nie jest drogo.
To nie jest golf czy tam francuz .

To jest stary japończyk.
Ma troche awaryjny układ zapłopnowy ale jest on taki prosty że ja swój na podwórku ogarnąłem (pisałem że pierdoła się okazała)
Reszta? Nie wsadzać gó#$a a będzie jeździć dalej.
Wiadomo że co seryjne trzyma najlepiej ....


Nie myśle o sprzedaży bo to co ona jest warta, to z czym ona sobie radziła, gdzie mnie nie zawodziła chociaż się bałem, ona twardo i byle do przodu.

Rdza ? Panowie, proste tak samo jak i np w oplach czy golfach czy w czym by to nie było

Jak blacha nie ocynkowana to tylko patrzeć kiedy ruda się pokaże i zaraz to usuwać a nie dać zjadać auto.

Ja przynajmniej 2 razy w miesiącu auto biore do roboty, na podnośnik, potem na około, zawieszenie, stan konserwacji, miejsca już robione, ewentualne wycieki, odkurzanie, mycie, wiadomo, wszystko.

I co ?

Wstaje rano i nie myśle " Odpali ? Dojade ?"
Tylko "Ahh wsiądę i pojadę moją Charadką !"

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 05-09-2011, 22:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19-04-2009, 16:44
Posty: 836
Lokalizacja: biały-stok
Samochód: 3 x charade
Model: GTti
Rok: 90
no to i ja dorzucę: dupowóz zmieniony na większy ale nie kosztem sprzedaży charadki;
u mnie jest jedyna taka na całe województwo (nikt z okolicy nie dał znaku życia że ma taką);
a charadka służy do niedzielnych objazdów (no i nie tylko) :D ;

_________________
Słucham MONOPOL jak jadę samochodem-Piter.
Jeśli nie możesz czegoś naprawić młotkiem,widocznie usterka tkwi w elektryce.
>> Nie rozmawiaj z idiotą ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona doświadczeniem <<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pusto na forum, urlopy ?
PostNapisane: 11-09-2011, 22:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Co do linków z szybami - Wszystko ładnie, ale raczej nie zaryzykuje kupna szyby przez internet. I to używanej.
Nikt mi nie da gwarancji, że nie stała 23 lata na słońcu i nie rozsypie się w pył po 10 kilometrach.
Dla sprzedawcy będzie super świetna. Przyjedzie i okaże się, że z powodu zarysowań nie widzisz drogi...

Raczej jak kupować to nową, albo z pewnego źródła.

Co do Charade. Pisałem, że zostali sami fanatycy :)
Tak więc na inne komentarze nawet nie liczyłem :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL