forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 14-05-2024, 11:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: pogaduchy 30,04-08,05
PostNapisane: 07-05-2011, 10:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Moja sąsiadka ma Lancie. Właśnie podobna rocznikowo do tych na zdjęciach.
Auto wygodne, ciche w środku, mało awaryjne, dość mocne (TD), rdza go nie ruszyła w żadnym fragmencie, ale...
No co? Wiadomo, że musi być jakieś ALE :P
Ceny części oraz ich dostępność to problem. Czasami taka pierdoła jak oprawka na lusterko staje się rzeczą nieosiągalną. Ale ogólnie fajne wozidełko :)

Ważne, że ma LPG. :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pogaduchy 30,04-08,05
PostNapisane: 07-05-2011, 12:59 
Offline

Dołączył(a): 08-02-2011, 22:13
Posty: 340
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Daihatsu
Model: G203
Rok: 1995
w sumie jak tak bia2c zaczął pisac o tych Lanciach, to mi sie sentyment włączył z lekka
nie zapomnę mojej jednej (jak nie jedynej, dlatego tez bardzo pamiętnej) przygody z Lancią.
moja siostra (starsza) jak to laska, miała adoratorów, którzy puszyli się czym mogli. oczywiście puszyć się zagraniczną furą w latach 80. było cenną sprawą :lol:
no i jak miałem jakieś 7 lat, taki jeden przyjechał wziąć ją na przejażdżkę czerwoną Deltą. ona wzięła mnie za przyzwoitkę :lol: co mi się bardzo spodobało, bo roli swej prawdziwej nie znałem, a za to wiedziałem, ze przejażdżka się szykuje zagraniczną furą :lol:
Delta, gdy człowieka oglądał tylko "zegary" fiaciorów, wartburgów i poldków, była czymś niesamowitym.
powiem krótko - zapierdzielało to że hej.
może ja byłem wtedy mały i mi się zdawało. nie jeździłem zresztą niczym wtedy oprócz zastawy wujka i trabantem cioci, bo ojciec fury nie miał. czasem jakąś taryfą się jechało, to i beczka tam sie trafiła, ale głównie to lady, fiaciory i poldki tam pruły.
a ta czerwona Delta... ino świst było słychać. znaczki jakieś miała z tyłu i przodu i to wgniatanie w fotel.
teraz wiem, że to była 1,6 turbo lub 2,0 turbo. na pewno z turbiną, ale jaka pojemność nie wiem.
pewnie taka http://allegro.pl/show_item.php?item=1595835126
luba taka http://otomoto.pl/lancia-delta-integral ... 05492.html
pamiętam ten charakterystyczny tył i okrągłe światła z przodu.
oczywiście ten kolega wiedział co robi, uderzył w najczulszy punkt siostry (każdej kobiety) czyli małe dziecko.
popisywał się przede mną, gadał, pytał czy fajnie sie jedzie, co było oczywiście najgłupszym pytaniem jakie mógł zadać, bo micha mi sie tak cieszyła, ze nawet nie bardzo jak miałem odpowiedzieć, w takim amoku siedziałem :lol:
po fakcie oczywiście stwierdziłem, ze to jest najfajniejszy z kolegów mojej siostry :lol: i że mógłby przyjeżdżać częściej.
niestety, nie posłuchała...
hahaha

co do cen. jak sie mało co psuje, to jeszcze idzie przeboleć wyższe ceny. z dostępnością gorzej. wiedziałem to po 100nxie i wiem to teraz przy charade sedan.
mi tez lusterko przecież rozbili i nie mogłem nigdzie znaleźć do mojego. koniec końców kupiłem nówkę do g100 i odkręciłem samą część ruchomą (szkło, wkład wraz z obudową) zakończoną bolcem który nakłada i przykręca się na część lusterka montowaną do drzwi. no i jest. ale trza było pokombinować.

a z gazem, nie wiem czy z lekka sie nabijasz, czy nie, z tym że ważne, że ma LPG,
bo nie wiem, jakie masz podejście do gazu
ale lancia to raczej kolumbryna, ciężki wóz, nie to co japońce
i gaz przy takim wozie jest cenny bo mało raczej to ona nie pali.
jak ostatnio musiałem zalać pare litrów beny do rozruchu i wstępnego podgrzania parownika (tak w ogóle obniżyłem temp. na sterowniku przełączania bena/gaz więc mi mniej beny idzie) to aż mnie ścisnęło, ponad 5 za litr. to za stówę nawet pół baku by nie było, a ja mam za 60 parę zeta 30litrów gazu, czyli prawie pełny zbiornik.
jak człowiek już lał raz gaz, to nie wyobraża se z powrotem lać benzyny. przynajmniej ja.

_________________
High Enough // All She Wrote // Edge of Time


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pogaduchy 30,04-08,05
PostNapisane: 08-05-2011, 06:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19-04-2009, 16:44
Posty: 836
Lokalizacja: biały-stok
Samochód: 3 x charade
Model: GTti
Rok: 90
w_ojtek napisał(a):
bia2c, a takie coś http://allegro.pl/show_item.php?item=1597173467 to ma ocynk pełny ?
pisze w ogłoszeniu, że do poprawek lakierniczych, ale to może być wynikiem jakiejś stłuczki z kiedyś tam?
generalnie kombi duże, ładny środek (bardzo mi sie kolor i materiał podoba, dobór jak dla mnie idealny, tyle, że trudny w utrzymaniu), 1,8 silnik z gazem już, za 2 klocki z 95r... chyba to tanio.

i tu masz Dżonson tanią furę z gazem http://allegro.pl/show_item.php?item=1585048958
tu masz furę z gazem, jak chciałbyś pobujać szybciej http://otomoto.pl/suzuki-baleno-1-8-gtx ... 87177.html
a tu masz mega tanią furę z gazem, wielką i z niewiadomym, przybliżonym okresem użytkowania http://otomoto.pl/mitsubishi-lancer-C18663195.html

dedra to to samo co delta tyle że sedan lub kombi;
najtańsze w utrzymaniu są z silnikami 1.6 lub 1.6 16V; 1.8 części będą droższe np.rozrząd jest już na dwóch paskach,przeguby wachacze amory są już inne i droższe;

_________________
Słucham MONOPOL jak jadę samochodem-Piter.
Jeśli nie możesz czegoś naprawić młotkiem,widocznie usterka tkwi w elektryce.
>> Nie rozmawiaj z idiotą ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona doświadczeniem <<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pogaduchy 30,04-08,05
PostNapisane: 08-05-2011, 07:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19-04-2009, 16:44
Posty: 836
Lokalizacja: biały-stok
Samochód: 3 x charade
Model: GTti
Rok: 90
Dża napisał(a):
Moja sąsiadka ma Lancie. Właśnie podobna rocznikowo do tych na zdjęciach.
Auto wygodne, ciche w środku, mało awaryjne, dość mocne (TD), rdza go nie ruszyła w żadnym fragmencie, ale...
No co? Wiadomo, że musi być jakieś ALE :P
Ceny części oraz ich dostępność to problem. Czasami taka pierdoła jak oprawka na lusterko staje się rzeczą nieosiągalną. Ale ogólnie fajne wozidełko :)

Ważne, że ma LPG. :D

muszę zadać kłam opiniom na temat cen i dostępności części, może tak było w przeszłości ale czasy się zmieniają obecnie jest to jedno z najtańszych aut w zakupie i eksploatacji;
np.namiar na sklep-możesz nawet negocjować ceny;
http://www.autosklep24.pl/

_________________
Słucham MONOPOL jak jadę samochodem-Piter.
Jeśli nie możesz czegoś naprawić młotkiem,widocznie usterka tkwi w elektryce.
>> Nie rozmawiaj z idiotą ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona doświadczeniem <<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL