forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 01-05-2024, 17:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zmiana przepisów.
PostNapisane: 22-02-2011, 11:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Ale nie robią takich bo... samochody nie mogą być z dobre.

Kto by je naprawiał?
Tak samo z telewizorami (to akurat moja dziedzina :P).
Stare SONY kupione za dolary w Pewexie działały po 25 lat. Dla konsumenta super. Dla producenta troszkę gorzej. Raz na 25 lat zarobić np. 4 tyś złoty, to troszkę lipa ;)
A teraz z marki telewizora zostało tylko logo i oprogramowanie (w klasie niskiej). Kupujesz TV za 2 tysiaki, rozwala Ci się po 2 latach (jak masz szczęście to podziała i 10 lat, ale to bardziej fart niż niezawodność) i zmieniasz na nowy, bo naprawy się nie opłacają. A kto na tym zarabia? Wszyscy. Kup tanie SONY. Zobaczysz matrycę SHARP-a, podzespoły Samsunga... Lepiej nie gadać.

Sprawa jest identyczna z nowymi samochodami. Tata mojego kupla przez 20 lat jeździł Passatem kombi. NIGDY go nie zawiódł na trasie. Psuć się psuł - które 15-20 letnie auto działa jak igła. Kupił sobie nowego Mercedesa w Dieselu (nie chce kłamać jaki model). Ściągali go raz z pod Poznania i raz z Zakopanego. Tak więc Merolem jeździł w mieście, a na wczasy latał Passatem...

Obok mojej Charady stoi w garażu Audi 80 b3 86'r. moich przyszłych teściów. Silnik 1.8 benzyna 88KM.
Blacha o niebo lepsza niż u mnie (93 rok). Naprawy są mało kosztowne (np. sworzeń - 35zł/szt) a wszystko da się zrobić w domu. Od trzech lat ją mają i może na naprawy wydali w granicach 800zł. Całkiem nieźle.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL