forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 03-05-2024, 19:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolejne podatki szykuje PO szok!!!
PostNapisane: 17-04-2009, 19:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Tekst zaczerpniety z WP

Kod:
Resort finansów przygotowuje rewolucyjne zmiany w opłatach za samochody - ujawnia "Dziennik".

Na biurku ministra Jacka Rostowskiego leżą już założenia do projektu ustawy o podatku ekologicznym, który ma zastąpić akcyzę. Z informacji gazety, która dotarła do tego projektu wynika, że podatek ma być płacony co roku w urzędzie skarbowym lub magistrackim wydziale komunikacyjnym. Zacznie obowiązywać prawdopodobnie od 2010 r.

Najwięcej zapłacą kierowcy jeżdżący motoryzacyjnymi starociami: 3 tys. zł za auto sprzed 1992 r. Właściciele pojazdów, których wiek nie przekracza 9 lat, zapłacą około 500 zł. Wygrają ci, którzy kupią samochód prosto z salonu, podatek za małolitrażowe auto to zaledwie 100 zł - podaje gazeta.


Link do strony
http://podatki.wp.pl/kat,8791,title,Wla ... omosc.html



No Comments

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kolejne podatki szykuje PO szok!!!
PostNapisane: 17-04-2009, 20:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Jak tą ustawę zatwierdzą to się będzie działo. Polacy potrafią tworzyć prawo dla bogatych.

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejne podatki szykuje PO szok!!!
PostNapisane: 18-04-2009, 13:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
Po prostu bedzie tak jak cie nie stać na nowe z salonu to znaczy ze nie powinieneś jeździć po drogach !!!!!

Rozwiąże to problem budowy dróg, bo jeśli komuś przyjdzie opłacić 3000zl to pewnie będzie wolał oddać autko na złom, tym samym zmniejszy się ilość aut na drodze, nom wiec budować dróg tez nie trzeba będzie.

Hm myślę że Rząd kąpletnie nie zna realiów w Polsce 60% to auta 10-cio i wiecej letnie....

Buble prawne to im wychodzą jeden po drugim jak nie 5km/h przekroczenie i pstryk fotka i mandat......to znowu podatek ekologiczny porażka....


Ciekaw jestem kto bedzie sponsorował zakup nowych ekologicznych maszynek

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejne podatki szykuje PO szok!!!
PostNapisane: 18-04-2009, 13:56 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
a ja myślę, że gdyby to była prawda, to już dawno było by o tym głośno...

moim zdaniem, jeśli podatek ten ma zastąpić akcyzę, to będzie płatny jednorazowo. wtedy ma to sens - jak ktoś będzie chciał ściągnąć z niemiec sobie 15 letnie auto za 2000zł i zapłacić tutaj kolejne 3000zł podatku to raczej będzie szukał czegoś młodszego za 5000zł żeby zapłacić mniejszy podatek... dzięki temu zmniejszy się liczba złomów ściąganych do nas, bo auta będą nowsze...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kolejne podatki szykuje PO szok!!!
PostNapisane: 18-04-2009, 15:41 
Offline

Dołączył(a): 05-02-2007, 12:24
Posty: 133
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Charade
Model: Były G100 i G112
Rok: 1988
".... dzięki temu zmniejszy się liczba złomów ściąganych do nas, bo auta będą nowsze..."
Tak masz rację, szczególnie polecam Daewoo i klony pod logo Chevrolet, poza tym zawsze Fiat Uno i Ford Fiesta. Nasze "ZŁOMY" jak je nazwałeś, np moja 21 letnia bestia, G112 miały pełny wtrysk w czasach gdy produkowano dwusuwy. Fiat wychwalał swoje silniki 16V w czasach gdy moja Charadka miała na liczniku 100000 km.
Ja tam wolę złomy typu Daihatsu, niż piękne, nowe imitacje samochodów. Zmuszanie kogoś do opłat na podstawie wieku samochodu to idiotyzm, bo sporo starszych aut mniej truje niż fabrycznie nowe.
Nigdy nie rozumiałem ludzi kupujących nowe pseudo samochody, gdy za te same pieniądze można mieć naprawdę solidny samochód.
Ale to tylko moje zdanie, a ja zawsze kupowałem używane samochody, które mi się podobały, a nie te nowe, których zazdroszczą sąsiedzi i modnie się pokazać w takim pod kościołem w niedziele.

_________________
Było Charade G 100 CB23 1.0 B 1988r. oraz
Charade G 112 4WD 1,3 16V EFI 1988r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejne podatki szykuje PO szok!!!
PostNapisane: 18-04-2009, 15:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
Ja tez zawsze wolałem starsze samochody...zero komputera,najlepiej gaznik...prosta konstrukcja i do tego sprawdzona i tania...Nikt mnie nie zmusi do tego żebym sprzedał 16lenią charade i pozwolił aby takie autka odeszły w zapomnienie....Nawet dziś moja G201 przewyższa niektóre nowe samochody nie dość że stylistycznie to jeszcze pod względem mocy i wyposażenia....a to ma już 16 lat :!:
Taki podatek to bzdura kompletna...jak tak można....no fakt zapomniałem to Polska...tu wszystko jest możliwe....każdy absurd :!: :!: :!:

By żyło się lepiej....kolegom.... :|

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kolejne podatki szykuje PO szok!!!
PostNapisane: 18-04-2009, 19:37 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
seba601s napisał(a):
Nawet dziś moja G201 przewyższa niektóre nowe samochody nie dość że stylistycznie to jeszcze pod względem mocy i wyposażenia....a to ma już 16 lat :!:


no i na tym zalety naszych Charadek się kończą... dla mnie np. najważniejsze jest w aucie bezpieczeństwo z racji czasu jaki spędzam za kółkiem i jak sobie teraz weźmiesz hipotetyczną sytuację gdzie w naszą super wyposażoną jak na auto 16 letnie Charadę na skrzyżowaniu wjeżdża imitacja auta zwana Chevroletem to szczerze mówiąc wolałbym być w Chevrolecie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kolejne podatki szykuje PO szok!!!
PostNapisane: 19-04-2009, 09:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-07-2007, 18:33
Posty: 328
Lokalizacja: Gdynia
W Niemczech rząd zachęca do kupowania nowych samochodów, dopłacając do zakupu po zezłomowaniu starego, a u nas będą karać jak nie zezłomujesz. Jak zwykle absurd i oderwanie od rzeczywistości. Nie wiem jaką formułę będzie miał w ostateczności ten podatek, ale lepiej dmuchać na zimne. Znalazłem w necie taką akcję:
http://wmw24.pl/stop-auto-tax/listy/brak-zgody/

_________________
Daihatsu Charade 1,3 16V EFI
Daewoo Lanos 1,5 16V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejne podatki szykuje PO szok!!!
PostNapisane: 20-04-2009, 10:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31-12-2007, 04:58
Posty: 135
Lokalizacja: Wrocław
Panowie i Panie jeżeli nie jesteście za tym podatkiem (raczej na pewno ;) ) to znalazłem takie coś wsumie ja i reszta moich znajomych tam się wpisaliśmy zobaczymy zapraszam
http://wmw24.pl/stop-auto-tax/listy/brak-zgody/

_________________
BYŁO
DAIHATSU CHARADE 1.3 16V EFI 91 3D
DAIHATSU CHARADE 1.3 16V EFI 93 5D
JEST
MITSUBISHI COLT CA0 1,6 92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kolejne podatki szykuje PO szok!!!
PostNapisane: 20-04-2009, 15:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
Dziś czytałem o tym w gazecie...masakra....

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL