forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 03-05-2024, 00:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakie było wasze pierwsze spotkanie z Charade?
PostNapisane: 01-03-2009, 21:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
Wątek w stylu "nudzi mi się w domu/pracy" w sam raz na nowy tydzień :)

No więc ja po raz pierwszy zetknąłem się z GTti jeszcze w liceum. kolega z roku wyżej sprzedał garbusa i kupił czerwoną GTti z wielkim łosiem na masce :) - pamiętam ze duże wrażenie na mnie zrobiły osiągi tego auta.

Potem długo długo nic.

Aż chyba 8 lat temu na saskiej kępie wypatrzyłem szara GTti z klatką w środku, pomyślałem kurcze ten gość (właściciel) wie co dobre - miał jeszcze lancera evo6. Wtedy pomyślałem ze fajnie by było mieć taką małą rakietkę. :D

Marzenie spełniło się w tym roku. Jak było dalej sami wiecie :D

A jak było u was?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01-03-2009, 23:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-04-2008, 19:03
Posty: 60
Lokalizacja: Grudziądz
Moje pierwsze spotkanie... hmmm...

10 kwietnia 2008 weszłam do garażu pewnej starszej pani, po minucie zapytałam: "Chce pani TO sprzedać?" Po 20 minutach auto było moje, a 2 godziny później przerejestrowane. 2 dni później odkryłam forum, a wtedy mój pokrak stał już pod domem. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01-03-2009, 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
Moje było początkiem fascynacji.... W czasie pracy i kolejnej rozmowy o samochodach weszliśmy na temat diesla i kumpel powiedział mi ,że na zakładzie jest gościu co ma samochód Daihatsu Charade 1.0 Diesel (szok dla mnie że taka pojemność...) i że te samochodziki palą 4 litry na sto kilometrów...i tak mi to nie dawało spokoju, aż nie zagadałem z właścicielem tego autka i sie skusiłem na przejażdżkę...po rozmowie i przejażdżce było po mnie...powiedziałem sobie że chce mieć COŚ TAKIEGO....nawet złożyłem mu propozycje...to była czerwona G100 1.0 diesel na ślicznych alumkach i super stanie... nie chciał sprzedać nawet za 4tyś (wartość na tamten czas ok 3Tyś)...ale po kilku miesiącach już miałem swojego dieselka.... :wink: i ta marka chyba zawsze bedzie mi towarzyszyć...

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03-03-2009, 17:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ja szukałem kilka lat temu następnego autka po 126p więc moje wymagania nie były wygurowane. Było do wyboru coś z rodziny paliwożernych BMW, bądz nic bo nie brałem pod uwagę takich aut jak Golf, Punto, Ibiza itp których było pełno. Kuzyn powiedział że jego znajomy ma na sprzedaż Daihatsu. No to jade oglądać nie wiedząc co to wogóle jest - jazda próbna odbyta. Spełniła wszystkie wymagania - mała pojemność ( do OC ), japończyk i obszerne wnętrze dla 2 osób, następnego dnia była moja :) Autko miało być tylko do jazdy z pkt A do pkt B ponieważ w trakcie był realizowany projekt 126p z 1.1 ale japończyk stał się hobbym i 126p pojechał na szrot... Mam już 4 z kolei jeźdzącą Charade G1xx i jestem w trakcie szykowania jej do kolejnego zlotu :) i na dzień dzisiejszy jej się nie pozbęde.

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03-03-2009, 22:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
U mnie zaczęło się wszystko, gdy tata powiedział, że znajomy ma do sprzedania samochód i proponował go tacie. Gdy usłyszałem że to Daihatsu Charade to zrobiłem wielkie oczy i z racji Tego, że nie wiedziałem co to jest za auto zacząłem szukać wszystkiego o Nim w necie. Po chyba 2 tygodniach Charade była w Naszej rodzinie :) i szybko przypadła mi do gustu (nie miałem jeszcze wogóle prawka). Potem znalazłem forum :) i po pierwszym, a właściwie to 2 spocie w Bydgoszczy gdy zobaczyłem mały popis możliwości GTti wiedziałem, że chcę mieć takie autko, jednak jeszcze wtedy nie wiedziałem, że dostać dobrą sztukę, albo wogóle jakąkolwiek GTti graniczy z cudem więc szukałem :P . Potem zdałem prawko i nastąpił roczny rozbrat z Charade gdyż kupiłem sobie Opla Kadetta (sporadycznie jeździłem Charadą taty), jednak cały czas przeglądałem oferty (już nie w poszukiwaniu GTti, ale ogólnie przeglądałem Charady). Jeszcze na zesłorocznym zlocie byłem nastawiony na kupno Hondy Civic jako kolejnego auta, jednak cały czas w poszukiwaniach innego auta brałem mocno pod uwagę Charade i tak chyba w październiku zeszłego roku razem z tatą pojechaliśmy po szarą Charade G1xx, która zostanie ze mną na dłuższy czas :)

_________________
Było: Opel Kadett 1,4i + LPG
Było: Daihatsu Charade 1,3 EFI + LPG
Jest: Daihatsu Applause 1,6 16V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-03-2009, 01:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
Po sprzedaniu Hyundaia Pony szukałem czegoś z pojemnością 1.3 i mocą powyżej 80KM - wklepałem filtr w allegro i... trafiła się jedna niedaleko Bydgoszczy. Zacząłem czytać o tym autku i z każdą chwilą odkrywałem jakieś fajne sprawy. Trafiłem na to forum, pooglądałem filmiki z youtuba i... pojechałem kupić. Jechałem wieczorem, autko oglądałem z latarką. Z zaparowanymi szybami rozpędziłem się do 90km na II i już nie chciałem z niego wysiadać :D
Zakochałem się w charade tak jak teraz w Audi. Cóż... gdyby nie powiększenie rodziny pewnie nadal pakował bym grubą kasę w moją dopieszczoną G200 :)

_________________
dawno temu : Hyundai Pony GLS 1.5 82KM
dawniej : Daihatsu Charade G200 1.3 84KM
nie tak dawno : Audi 80 Avant 2.0 90KM
przed chwilą : Fiat Doblo 2010 Maxi Combi 1.6 MultiJet 105KM (290Nm)
teraz : Mitsubishi L200 Invite+ DoubleCab 2.5 DiD 136KM (390Nm)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-03-2009, 14:48 
Offline

Dołączył(a): 27-07-2005, 00:48
Posty: 369
Lokalizacja: chełm
Samochód: Daihatsu
Model: Charade 1.0D G101
Rok: 1991
Z kolei ja po sprzedaniu Subaru postanowiłem, że samochód kupię w myśl hasła: Tylko Japonia :) i tak też zrobiłem. Moją pierwszą Charadkę wypatrzyłem pod Janowem lubelskim - nie było daleko więc podjechałem i... kupiłem :) Od tej pory jeżdżę Daihatsu i jak na razie nie narzekam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-03-2009, 14:45 
Offline

Dołączył(a): 16-02-2009, 17:28
Posty: 11
Hmmm moj pierwszy kontakt z charada...
Pojechalemm do anglii do ojca. I ojciec wynajmuje pokoje u siebie w domu. Mieszka koleszka ktory wlasnie ma charade ggti. Wyszedlem z nim na blanta na dwor bo ladna pogoda byla, i pytam w jaki pososb dojechal taka mydelniczka do anglii, i jak na autostradzie jechall ( nic nie wiedzialem o tym samochodzi). A on do mnie ze jeszcze sie scigal. Mowie ze nie wierze. Potem jak mi powiedzial ze to ma litro pojemnosci to wogole smiac mi sie zahccialo. No ale dal sie przejechac, i stwierdzilem ze taka charada to fajna sprawa. Wrocilem do poplski myyslalem zeby kupic civica V, ale wujek mi powiedzial ze w swidnicy stoi fajna szaradka w sedanie jego koleszki. Pojechalem zobaczyc jak to aautko wyglada... no i wrocilem moja czerwona szkarada do domou :D hehe :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL