forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 09-05-2024, 19:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Żegnając się... nie tracę nadzieji...
PostNapisane: 17-06-2008, 09:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nadszedł ten czas. Chciałem się z Wami pożegnać.
Sprzedałem swoją Charadę. Oficjalnie nie jestem już jej właścicielem :(
Spędziłem z wami ponad 2.5 roku - pewien okres życia, który nauczył mnie szacunku dla japońskiej technologii i dał obraz tego jak cudownymi autami śmigają skośnoocy. Charadka była moim drugim autem - pierwsze to Hyundai Pony 1.5 na gaźniku, którego nikt nie potrafił wyregulować. Po tym jak szczęśliwy nabywca odjechał czerwonym potworem zacząłem poszukiwania czegoś mniejszego. G200 nabyłem po tym jak drogą selekcji negatywnej odrzucałem różne marki samochodów. W finalnej bitwie pozostał Mitsubishi Colt 1.3 i Daihatsu Charade G200. Co wybrałem.. sami wiecie. Mitsu nie było złe, ale miało 2D a ja potrzebowałem 4D lub hatcha z klapą.

Chcę wam niniejszym podziękować za wiedzę jaką można było posiąść czytając forum, za wspólne zloty i długie rozmowy na GG do wczesnego rana. Za to, że wielu z Was obdarzyło mnie zaufaniem. Stanowicie specyficzną grupkę ludzi, którzy mimo iż ich autka stają na drodze, kopcą i prykają, spalają olej i bujają się na drodze nie powiedzą złego słowa o swoich potworach. Wiele osób wytykało mi palcem, że śmigam jakimś małym japońskim wynalazkiem. Miny mieli nietęgie gdy na pierwszych światłach musieli oglądać tył "błękitnego groma". Pokochałem to autko - sami wiecie ile czasu i pracy wkładałem by Charada śmigała - 5 razy uszczelka, 2 silniki, kompletne zawieszenie i wiele wiele godzin leżenia pod i stania nad autem. Kasy.. nawet nie liczę, ale z pewnością prawie 2-krotnie więcej kosztowały części niż samo autko.

Pozostanę z wami - przyjadę na zlot jako gość, czym.. jeszcze nie wiem, ale z pewnością kombi. Na forum będę zaglądał już nie tak często i nie będę pewnie się tak udzielał.
Moją decyzję zawdzięczam mojej żonie, cudownej kobiecie, która urodzi mi dzieci.
W drodze bliźniaczki - jeszcze niewiadomej płci, ale wiadomo, że są :)

BTW... zawsze chciałem się przejechać rasową GTTI... Amba dał mi posmakować,ale... gdyby Bart z Gdańska pojawił się na zlocie chcę tylko jedną prostą :)

_________________
dawno temu : Hyundai Pony GLS 1.5 82KM
dawniej : Daihatsu Charade G200 1.3 84KM
nie tak dawno : Audi 80 Avant 2.0 90KM
przed chwilą : Fiat Doblo 2010 Maxi Combi 1.6 MultiJet 105KM (290Nm)
teraz : Mitsubishi L200 Invite+ DoubleCab 2.5 DiD 136KM (390Nm)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-06-2008, 09:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
No cóż szkoda...ale wiadomo,każdy z nas prędzej czy późnej sprzedaje samochód i kupuje inny....na moja charade też przyjdzie kiedyś czas inie wiem nawet kiedy,bo różnie to w życiu bywa...
Odwiedzaj czasem forum,pochwal się co kupiłeś i jak furka śmiga...czasem tez dobra rada sie przyda na forum...
Pozdrawiam

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-06-2008, 10:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
Na początku czytając ten post brzmiał on bardzo poważnie, ale odczytuje to jako kolejny etap w życiu, nic nie trwa wiecznie i przychodzi czas na zmiany...wiem, że oczekiwałeś tego, dlatego gratuluje ci....JEDEN STRZAŁ DWA GOLE :)....:)....:) Tego niedostaniesz nawet w ERZE :twisted:

Pozdrawiam :twisted:

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-06-2008, 16:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
Powodzenia drookash !! jak widac nie tylko ja przeszedlem na inny poziom podróżowania autami :) .... rodzina ... to jest to :) a bliźniaków ? GRATULUJĘ!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-06-2008, 17:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Tak jak StiQ napisał zabrzmiało to oficjalnie. Ja nawet nie miałem jak na razie okazji stać się posiadaczem charady, ale na forum zaglądam każdy dzień. Jestem związany z nią i wiem ile ciekawych rzeczy się przez to forum nauczyłem. Wiem, że będziesz Drookash na forum zaglądał i się udzielał. Pozdro

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL