forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 13:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: WASZE ZAINTERESOWANIA(nie samą charadą, żyje człowiek)!!
PostNapisane: 22-01-2008, 22:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Z racji tego, że wiele osób ma inne zainteresowania, nie każdy z użytkowników daihatsu musi się interesować mechaniką i motoryzacją. Wiec czemu nie mają pokazać swojego innego hobby.
Liczę na ukazanie jakiś projektów, to co was pasjonuje. Mile widziane zdjęcia, szerokie opisy, prezentacje.
Pozdrawiam.

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-01-2008, 22:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
No to skoro taki temat powstał to może zacznijmy od tematu sport. Uprawiacie go, czy jesteście kibicami? Pasjonujecie się czy tylko oglądacie bez większych emocji ?

A na pierwszy ogień proponuje żużel, czyli moją prawdziwą pasję.

http://youtube.com/watch?v=YC_aRQPdYLo. Polecam ten filmik (niestety nie mojego autorstwa), który pokazuje całe piękno Tego sportu :).

Co mi się w nim podoba: walka na torze, zapach spalonego metanolu,na który czeka się całą zimę aż do 1 zawodów :D (paliwo do motocyklów żużlowych), atmosfera na trybunach (to że kibic szanuje kibica i mimo, że czasami zdarzają sie bójki albo scysje to są one naprawdę żadkością) :D , no i oczywiście jak każdy Bydgoszczanin uwielbiam Derby Pomorza (czyli mecze z rywalem zza miedzy czyli z Toruniem, chociaż w zbiżającym się sezonie takiego meczu nie zobaczymy, nad czym bardzo ubolewam)

A ktoś z Was interesuje się tym pięknym, ale bardzo niebezpiecznym sportem ? Mam nadzieję, że tak :) i że wywiąże się ciekawa dyskusja na ten temat bo ja o żużlu mogę mówić godzinami :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-01-2008, 00:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
Zlapalbym bakcyla gdyz mam rodzine w Gnieznie i chodzilo sie na START a nawet znam braci Fajferow osobiscie.Jednak mieszkam na takim zadupiu ze o zuzlu mozna pomarzyc. Przez chwile chodzilem na Gwardie ale to nie to samo.

Osobiscie uwielbiam Futsal i Szczypiorniaka wiec ciesze sie ze ta druga dyscyplina ostatnio nam "idzie"

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-01-2008, 08:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2007, 13:06
Posty: 651
Lokalizacja: Ostrzeszów
Samochód: Hyundai Sonata
Model: EF 2.5l V6 170KM
Rok: 2000
Witam!
Co do moich zainteresowań, to należą do nich:
- wszystko co związane z PC tami, naprawy (nie hardware) wymiana na nowe, składanie i konfiguracja.
- sieci komputerowe,
- GSM (zwłaszcza Telefony)
- tematyka PPC/PDA
- motoryzacja motory (głównie chopery)
- zwierzęta (mam dwa pieski, kota narazię brak)
- spacery, wycieczki, podróże.
- telewizja satelitarna oraz internet przez satelitę (zwłaszcza SkyNet oraz SkyGrabbing - Polecam)
- Studia na kierunku STOSUNKI :lol: Międzynarodowe :(
To by było na tyle.

_________________
Daihatsu Charade 1,3l 84KM 16v & Hyundai Sonata EF 2,5l V6 170KM 24v
Obrazek
HYUNDAI OSTRZESZÓW TEAM


Ostatnio edytowano 13-02-2008, 09:03 przez JerzyG, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-01-2008, 14:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-02-2005, 19:24
Posty: 165
Lokalizacja: wysokie mazowieckie
to i ja sie dopisze :)
prócz grzebania w charadach naprawiam tez inne samochody, deczko tuninguję oczywiście w miarę dostępnych środków ale oprócz tego moje zainteresowania są szerokie np:

-informatyka, komputery, sieci w szczególności wolne oprogramowanie i systemy operacyjne z rodziny UNIX czyli LINUX tu podaje link i deko możliwości systemu http://www.youtube.com/watch?v=kYgV2Gls ... re=related

- GSM szczególnie telefony oparte o system SYMBIAN i Windows Mobile

-Nawigacja GPS szczególnie ta do telefonów TomTom, Route66, Garmin

-PDA/PPC mini komputerki, palmtopy oparte o system PALM OS jak również WM

-systemy audio, car audio, itp

-elektronika, elektryka

jest tego dużo postaram sie zapodać jakieś materiały w miarę wolnego czsau

Pozdrawiam

_________________
G101 1.0 b cb 90
wysokie mazowieckie
gg 3002241


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-01-2008, 15:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02-01-2008, 18:54
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
Ja powiem tak: ZUZEL!!! oraz Street Krav Maga :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-01-2008, 21:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Juzek napisał(a):
Ja powiem tak: ZUZEL!!!


To powiedz Juzek co tam u Was we Wrocku słychać ? Jakie plany na nowy sezon ? A przede wszystkim co u Was mówiło się o spadku Polonii ?


Sebek napisał(a):
-systemy audio, car audio, itp


Sebek co polecasz do dobrego nagłośnienia Charadki ? Bo ja tak amatorsko próbowałem coś wykombinować,ale ten samochód mnie zadziwił bo nic nie wymyśliłem :P



ops2 napisał(a):
Zlapalbym bakcyla gdyz mam rodzine w Gnieznie i chodzilo sie na START a nawet znam braci Fajferow osobiscie.Jednak mieszkam na takim zadupiu ze o zuzlu mozna pomarzyc. Przez chwile chodzilem na Gwardie ale to nie to samo.


No cóż Warszawka :P Niby wszystko tam jest, ale tego co najpiękniejsze nie ma :/ .

Ja również interesuje się starymi samochodami mimo, że na mechanice się nie znam. To są auta z duszą. Sam się uczyłem jeździć na takim zabytku - Zastava 1100p z 1979r 1100 ccm pojemności silnika 55 KM, a autko szło jak przeciąg w odkurzaczu :P (może w to nie uwierzycie, ale Zastava mając książkową podaną przez producenta V-Max 135 km/h bez problemów rozpędzała się do 140 km/h, a jej rekord to 147 km/h, jednak taki rekord był kręcony na niej zaledwie 2 razy, bo poprostu szkoda Jej było na takie wyczyny :P ). Jak przeglądne kompa i znajdę zdjęcie Zastavy to wrzucę. Ogólnie autko poszło do innej osoby (i przetrwało u niej 2 miesiące, a może jeździłoby do dziś gdyby było z nami), bo tata zdecydował się na Charadkę, ale sentyment pozostał i dziś nie pogardziłbym jakimś klasykiem, a odnowił i cieszył się jazdą :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-01-2008, 21:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2007, 12:18
Posty: 122
Lokalizacja: Nowy Sacz/ Katowice
narty chociaz nie zawsze jest czas i hajs ale jak ktos nigdy nie jezdzil to zachecam

no i standard
kompy itd...
kiedys nawet jakies cos sobie tam programowalem w c i php ale...

sebek napisał(a):
UNIX czyli LINUX tu podaje link i deko możliwości systemu http://www.youtube.com/watch?v=kYgV2Gls ... re=related

spoko, ciekawe, pod suse tez jest? czy trzeba kompilowac osobno?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-01-2008, 00:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-02-2005, 19:24
Posty: 165
Lokalizacja: wysokie mazowieckie
do M@R!0 co polecasz do dobrego nagłośnienia Charadki ?

co bym polecił odnośnie nagłośnienia mh.

wszystko zależy od tego ile chcesz na to przeznaczyć kasy i jaka to ma być zabudowa :) czy taka do dobrego słuchania dla siebie w środku auta czy taka że tak powiem dyskoteka dla chodnika

można na wiele sposobów zrobić niezłe audio w aucie dużym lub małym kosztem, jeśli interesuje Cie profesjonalne audio to trzeba zainwestować w czas i pieniądze ponieważ wiąże sie to z pociągnięciem nowej instalacji zasilającej sprzęt i nie mówię tu o zwykłych kablach trzeba dać dobre i grube kable zasilające i sygnałowe z ekranowaniem w budowie beztlenowej trzeba też wygłuszać auto i elementy w których zechcemy zamontować głośniki np drzwi, bagażnik itp, trzeba też dobrać odpowiednie parametry sprzętu wzmacniacze głośniki jednostkę centralna itp.

tańszym rozwiązaniem jest zmiana oryginalnych głośników na deko lepsze instalacje pozostawiamy bez zmian dla lepszego efektu dokładamy jakieś tweetery na słupki w desce w oryginalne miejsca montujemy deczko lepsze i mocniejsze głośniki z tylu w oryginalne miejsca możemy założyć jakieś subbasowe głośniki takie żeby same radio ciągało

rozwiązań mamy dożo zależnie czego nam trzeba


do borekns

nigdy nie bawiłem sie suse z racji mnogiej ilości błędów i niedociągnięć no i te pakiety RPM :evil: od zawsze bazowałem na debianie. w tej chwili UBUNTU 7.04 FF http://ubuntu.pl/ z gnome oraz pakiety beryl i compiz [obecnie compiz fusion http://pl.wikipedia.org/wiki/Compiz_Fusion ]

obecnie pakiety i składniki beryla i compiza są dostępne w repo i nie trzeba sie męczyć i kompilować tylko instalować gotowe no chyba ze lubisz kompilować wtedy inna bajka :D
oczywiście musisz pisiadac karte z obsługą 3D z zainstalowanymi sterownikami no i deczko szybszy sprzęt

_________________
G101 1.0 b cb 90
wysokie mazowieckie
gg 3002241


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-01-2008, 15:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02-01-2008, 18:54
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
Co sie mowi? Ze Sparta chu** warta.. Sklad jaki mamy jest zalosny, wszyscy uciekli... Czekamy az cieskak dosypie na tor 100ton "zuzla" hehee:D Wtedy to nawet w pierwszym luku nie bedzie walki... A co do spatku bydzi? WSzyscy twierdzili ze wkoncu wam sie nalezy :) hehe, pierwszy raz w histori klubu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-01-2008, 22:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Juzek napisał(a):
Co sie mowi? Ze Sparta chu** warta.. Sklad jaki mamy jest zalosny, wszyscy uciekli... Czekamy az cieskak dosypie na tor 100ton "zuzla" hehee:D Wtedy to nawet w pierwszym luku nie bedzie walki... A co do spatku bydzi? WSzyscy twierdzili ze wkoncu wam sie nalezy :Smile: hehe, pierwszy raz w histori klubu :Smile:


Nie narzekajcie, bo już chyba gorszego składu jak u nas w zeszłym sezonie w e - lidze nie da się zbudować. No niestety należało się i to mocno, bo jak się nie myśli przy budowaniu składu to tak później jest - przecież z naszym poziomem w zeszłym sezonie to kluby 1 ligowe by nas jak młodzieżowców. Smutne, ale prawdziwe :( No nic za rok wchodzimy do e - ligi spowrotem i wtedy pokażemy, że to był tylko epizod w historii Bydgoskiego żużla, a Wam życzę jak najlepszego sezonu :)

Sebek dzięki za rady. Sprzęt ma być typowo dla mnie - żeby bardzo dobrze grało wewnątrz auta, a nie żeby służyło jako dyskoteka :P A z tyłu w Charadzie są jakieś oryginalne miejsca na głośniki ? Ja nic nie znalazłem, albo źle szukam. A z przodu są już dobre głośniczki (wstawiłem Keenwoody) - i napewno będą tam tak długo aż się nie zepsują, bo wymiana ich to masakra :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-02-2008, 20:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-02-2008, 17:58
Posty: 8
Lokalizacja: Gdańsk
M@R!0, sam mieszkam w Gdańsku niedaleko stadiony zużlowego, nie kręci mnie to tak bardzo, ale byłem chyba 3 razy i ten dźwiek... zapach... Ach ;)

Moje zainteresowania? No musze przyznać że jest to szerokagama różnych pierdół, niektórych poważniejszycg, niektórych pierdołkowatych ;)
Modelarstwo - sport ziomowy (tak neidawno to nazwałem) - przerózne modyfikacje modeli 1:24 i 1:18, w moim podpisie honda s2k (s2000) maisto przerabiana na jdm'a.
Motoryzacja i praktycznie wszystko co z nią związane, troszku znam sie na silnikach i podzespołach - wszystko przez ojca, był mechanikiem samochodowym; umiem troszku, ale bardzo słabo spawać migomatem / tzn. narazie się ucze.
Od niedawna bmx, a od 5?6? lat rower.

Niestety, trzecia klasa gimnazjum można powiedzieć 'zoobowiązuje' do kucia, a ja chciałbym sie dostać do technikum samochodowego (dla 'lokalnych' jest neidaleko stadionu żużlowego GKS)

Narazie to na tyle. ;)
Pzdr.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12-02-2008, 12:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kokkos hehe to może się wkręcisz, skoro już wyczuwasz to co kocha każdy prawdziwy kibic speedwaya (czyli zapach palonego metanolu) to najlepsza droga do Tego aby zainteresować się żużlem :) do czego zachęcam :)

Modelarstwo hm, to co kiedy budujesz Charadke ? :)

No i przede wszystkim powodzenia w realizacji planów związanych z dalszą drogą kształcenia się :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL