forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 07-05-2024, 05:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Remontowac czy sprzedac??
PostNapisane: 12-12-2007, 15:32 
Offline

Dołączył(a): 18-03-2007, 08:53
Posty: 70
Lokalizacja: Lublin
Witam!! Od 1,5 roku mam Charadke i bardzo sie do niej przywiazalem ale niestety zaczyna sie sypac. Zastanawiam sie nad dwiema opcjami. Mianowicie albo sprzedac dolozy troche kasy i kupic cos innego czy zainwestowac i zrobic remont.
Jesli chodzi o remont to jest sporo do zrobienia: wydech w calosci, zawieszenie w calosci, elektryka (deska rozdz, kable wn, swiece, kopulka) sporo drobiazgow takich jak klamka zew i ogranicznik od kierowcy, zamek w bagazniku, tapicerke przydalo by sie doprowadzic do ladu, szpachlowanie i lakierowani pokrywy silnika. Posiada rowniez pewien mankament tzn tak jak lakiernik mi powiedzial na niej jest juz sporo szpachli. O tym ze byla po kolizji to wiedzialem ale wygladalo na to ze z przodu a nie z boku i z tylu.
Ogromna zaleta jest to ze bardzo malo pali i bardzo dobrze spisuje sie w miescie. Szkoda mi jest ja sprzedawac ale jesli to bylo by najlepsze rozwiazanie... :(
Chce abyscie podzielili sie swoimi opiniami na ten temat

_________________
Charade G200 `96 1.3 CS 75KM czerwony


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12-12-2007, 16:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02-08-2007, 11:24
Posty: 134
Lokalizacja: Mojęcice
Witam
Mianowicie jeśli nie jest tak hardcorowo zjedzona przez rdze to ja bym Ci radził zostawi gdyż to są pierdoły pozatym za ile byś ją sprzedał .... no właśnie za grosze, pozatym za niewielką kase nie kupisz sensownego auta, którego nietrzeba by robic, jak jush to tylko z niemiec. Niewiem ja bym zostawil i konkretnie wyremontował, tak dopieścił bym ją,chyba że faktycznie niema co reperowa ... .
Pozdr

_________________
G-2works lakiernictwo samochodowe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12-12-2007, 16:20 
Offline

Dołączył(a): 18-03-2007, 08:53
Posty: 70
Lokalizacja: Lublin
Rdzy nie ma. Na pokrywie silnika jest szpachla popekana no i ostatnio przyhaczylem tylne drzwi i jest krotka ale gleboka rysa zamalowana podkladem zeby rdza sie nie polakomila. Jesli chodzi o sprzedaz no to jest fakt ze nie dostane za nia zbyt wiele no ale zamiast inwestowac w remont moge odlozycna nastepny woz. Szczerze powiem ze wolal bym zainwestowac ale nie wieim czy to jest oplacalne

_________________
Charade G200 `96 1.3 CS 75KM czerwony


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13-12-2007, 22:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Najgorsze będzie zawieszenie a potem już z górki, jeśli chcesz dalej jeździć tym autem i sprawia to przyjemność to pomału doprowadz do stanu jakiego chcesz. Przecież można zrobić to etapami.
Tylko to mówi ci gościu który robi to :
http://klub-charade.asis.pl/forum/viewtopic.php?t=2643

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-12-2007, 10:01 
Offline

Dołączył(a): 18-03-2007, 08:53
Posty: 70
Lokalizacja: Lublin
Ostatnio zastanawialem sie nad taka opcja ze sprzedam ta Charadke i kupie nastepna w lepszym stanie. Lepiej bedzie mi dolozyc do nowej niz do starej :)

_________________
Charade G200 `96 1.3 CS 75KM czerwony


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-12-2007, 11:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02-08-2007, 11:24
Posty: 134
Lokalizacja: Mojęcice
A no chyba, że tak ... to zmienia postac rzeczy.:D:D:D Ale przynajmniej zostaniesz przy charadkach i to było by najlepsze rozwiązanie według mnie :)

_________________
G-2works lakiernictwo samochodowe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-12-2007, 00:05 
Offline

Dołączył(a): 24-10-2007, 18:38
Posty: 58
Lokalizacja: Tarnów
http://www.charade.pl/forum/viewtopic.p ... b688b7bd1c


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-12-2007, 15:32 
Offline

Dołączył(a): 18-03-2007, 08:53
Posty: 70
Lokalizacja: Lublin
Bylo by o wiele lepiej jak bym mial garaz bo wtedy kazda wolna chwile spedzalbym garazu i pielegnowal moje malenstwo

_________________
Charade G200 `96 1.3 CS 75KM czerwony


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-12-2007, 02:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02-08-2007, 11:24
Posty: 134
Lokalizacja: Mojęcice
Nu garaż fajna sprawa ja każdą moją chwile siede w nim i dłubie przy mojej strzale :D:):P :P :o :wink: :roll: :D

_________________
G-2works lakiernictwo samochodowe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-12-2007, 15:31 
Offline

Dołączył(a): 18-03-2007, 08:53
Posty: 70
Lokalizacja: Lublin
Chyba nie jest mi pisane remontowac samochod. Chcialem zaczac od najprostszych rzeczy jakimi sa klemy przy akumulatorze, ale jak sie okazalo to nie jest takie proste... Podczas obierania z izolacji rozcialem sobie palca i teraz mam 3 szwy

Jesli chodzi o peknieta szpachle ma masce to wpadlem na pomysl zeby to zaszpachlowac i nie lakierowac tylko dac jakas naklejke... Czy to jest dobry pomysl??

_________________
Charade G200 `96 1.3 CS 75KM czerwony


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-12-2007, 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
Witam
Moim zdanie lepiej remontować...zacznij np.właśnie od zawieszenia..
Kupisz inną charade i znów zapłacisz za rejestracje przegląd OC itp...i zawsze na dzień dobry olej,rozrząd itp...no i oczywiscie "małe usterki" które zawsze prawie śa do zrobienia...
Teraz wiesz co masz i wiesz gdzie "JĄ"boli...
A naklejka na maske :?: :!: no coż w taki sposób pomału zrobisz kaszane z tego samochodu..znajdz warsztat a może nawet znasz jakiś i zrobią ci to za małą kase,albo sam ją przygotuj i tylko saj do lakierowania..Pozdrawiam

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-01-2008, 23:56 
Offline

Dołączył(a): 18-03-2007, 08:53
Posty: 70
Lokalizacja: Lublin
Mam pytanie... czy 500zl wystarczy aby rozebrac silnik powymieniac uszczelki, wyregulowac, wyczyscic i zlozyc??

_________________
Charade G200 `96 1.3 CS 75KM czerwony


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2008, 11:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
zelazny napisał(a):
Mam pytanie... czy 500zl wystarczy aby rozebrac silnik powymieniac uszczelki, wyregulowac, wyczyscic i zlozyc??


Jeśli chcesz tylko wymienić uszczelke pod głowica ok 90zł, uszczelniacze 60 zł, uszczelki kolektorów jakieś 50 zł, uszczelki miski olejowej 20 zł. Do tego dolicz filtr oleju 20 zł, nowy olej i jeśli zrobisz to sam to nie jest tak źle z kasa. Same cześci bez oleju masz około 250 zł. Tylko uważam że gdy będzie tak rozbebeszony slinik to warto zrobić coś jeszcze :twisted: Pomierz tuleje przy okazji i wymień tłoki z pierścieniami. Jak usiąde w końcu w domu do kompa to zaktualizuje moje działania i dam dokładne ceny za wszystko i co zrobiłem. Mnie części plus kilka usług wyniosło niecały 1 tyś pln, narazie dokładnie nieliczyłem bo niechce się zasmucić kosztami... hehe...ale warto było :)

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2008, 17:46 
Offline

Dołączył(a): 18-03-2007, 08:53
Posty: 70
Lokalizacja: Lublin
Kozystajac z chwili wolnego czasu i z wmiare sprzyjajacych warunkow troche pogrzebalem w swoim samochodzie. Uzupelnilem olej, sprawdzilem filtr powietrza oraz plyny. Wkoncu udalo mi sie zmienic klemy i tym razem obeszlo sie bez interwencji chirurga :)
Pojechalem do sklepu kupic zaroweczke do oswietlenia wewnetrznego i przy okazji wstapilem do warsztatu by sprawdzic jak z ladowaniem po wymianie klem.
Wizyta w warsztacie byla krotka i rzeczowa. Nie musialem nic mowic. Fachowiec odrazu po otworzeniu maski powiedzial ze mam nowke akumulator i klemy. Podlaczyl swoje urzadzenie i powiedzial ze ladowanie jest takie sobie i ze mam "zlodzieja pradu" "... pewnie postoi 2 dni i juz nie odpali...". Wszystko co mowill zgadzalo sie z rzeczywistoscia - nareszcie jakis konkretny fachowiec :) Dobra informacja to taka ze wkoncu ktos mnie upewnil w tym ze jednak gdzies ten prad ucieka (tata, sasiad mechanik, drugi sasiad nie wierzyli ze gdzies prad ucieka) no a zla informacja ze bede musial na poczatek zostawic troche kasy u elektryka.
Zblizaja sie ferie no i postanowilem ze popracuje przez cale ferie a to co zarobie zainwestuje w moj pojazd :)
W miare postepow bede was informowal jak tam przebiega reanimacja mojej Charadki.

_________________
Charade G200 `96 1.3 CS 75KM czerwony


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-01-2008, 18:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
może sam dasz rade zlokalizowac "złodzieja prądu" weź jaki kolwiek miernik który ma amperomierz, odłącz z akku kabel - i wepnij miedzy niego miernik - pokaże Ci ile prądu ucieka , i po koleji odłączaj bezpieczniki i patrz kiedy na amperomierzu będzie koło 0

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL