forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-03-2024, 22:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ratunek dla obrotki!!!Ale nie dla kazdej!!!
PostNapisane: 12-09-2007, 19:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Ello !!!

Jush jakis czas temu obrotka mi sie wieszala ale od czasu do czasu dzialala prawie jak miernik wysterowania jak podglasnialem radio.Nawet mnie sie to podobalo po skakala tak jak uderzenie beatu(takie zboczenie).Ale po czasie przestala dzialac.Po rozmowie z moim najlepszym doradca Szociem ktory polecil mi przelutowanie plytki obrotomierza postanowilem sie za to zabrac majac chwilke czasu,i powiem ze DZIALA!!!!Mega fajna sprawa.Pewnie nie u wszystkich to zadziala ale tym ktorym jeszcze daje jakies znaki zycia pewnie pomoze.

Umieszcze tutaj maly manualik jak rozebrac ta obrotke bo trzeba do tego troche cierpliwosci i delikatnosci.



Co nam potrzebne:
-srobokret 'krzyzak" maly i duzy
-lutownica
-cyna
-kalafonia
-piwko lub dwa
-dwa noze do smarowania chleba
i duzo cierpliwosci

STEP 1

Nalezy wymontowac obrotke z auta.Tego dokladnie nie bede opisywal bo nie ma w tym jakielkolwiek filozofii.

STEP 2

Majac cyferblaty w domu lub w garazu zdejmujemy przezroczyta pokrywe ktora jest na zaczepkach dokladnie na 6-ciu.

Obrazek

STEP 3

Nastepnie sciagamy czarna rameczke ktora jest dookola zegarow rowniez na zaczepach
okolo 7-miu

Obrazek

STEP 4

Nastepnie sciagamy zaslepke "czarna" ze wskazowki ale delikatnie aby niepolamac nic

Obrazek

STEP 5

Po sciagnieciu zaslepki ze wskazowki spadnie wam pewnie blaszka w ksztalcie ksiezyca dziala ona jako odwaznik bynajmniej tak mi sie wydaje.Odkladamy to na bok .Nie zgubic bo wsazowka bedzie skakac na dziurach we wszystkie strony.

Obrazek

STEP 6

Wyciagamy do gory wskazowke delikatnie tak by niepekla.U mnie siedziala dosc mocno wiec podwazylem ja dwoma nozami

Obrazek

i pozostaje nam jush latwa robota

Obrazek

STEP 7

Odkrecamy dwie srubeczki ktore byly za wskazowka i sciagamy tabliczke z obrotki
Po odkreceniu i sciagnieciu wyglada to tak

Obrazek

STEP 8

Zdejmujemy taki plastyk przezroczysty ktory nie jest ani przykrecony ani nie jest na zaczepach.I mamy jush 70% roboty .Widac jush plytke obrotki.

Obrazek

STEP 9

Musimy odkrecic 3 srobki na odwrocie cyferblatow(u mnie sa srebrne) trzymajace plytke obrotki

Obrazek

i bedziemy ja mieli w rekach wlasnie tak:

Obrazek

A w srodku pustka i mozemy sobie wyczyscic

Obrazek

STEP 10

No i teraz najwazniejsza operacja to przelutowanie wszystkich lutow gdyz napewno sa niektore tzw.zimne luty a co golym okiem nie zawsze widac.Starannie i uwaznie nanosimy cyne na wszystkie nozki a szczegolnie trzeba uwazac na te ze scalaka bo sa male odstepy pomiedzy soba.U mnie stara cyna ze scalaka wrecz znikala po rozgrzaniu.

Obrazek

STEP 11


Po skonczonej pracy skladamy wszystko do kupy.



SPOSTRZEZENIA

Co do wkladania wskazowki bym sie tak nie spieszyl i niezakrecal wszystkiego w aucie gdyz moja wskazowka po przekreceniu kluczyka na ACC jush sie wychylala i co za tym idzie bledne odczyty pokazywala.Najlepiej bez wskazowki wlozyc odpalic auto i podeptac pedalem gazu pare razy.Nastepnie wylaczyc bryke i wlazyc wskazowke i mozna sprawdzac.Po to bylo to robione by silniczek sie ulazyl w swoja pozycje.


Powodzenia mam nadzieje ze bedzie to przydatne dla kogos
Nie jest to fachowy opis ale cos sie tam z tego mozna dowiedziec.

Duze podziekowania dla SZOCIA!!!:!:

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ratunek dla obrotki!!!Ale nie dla kazdej!!!
PostNapisane: 12-09-2007, 20:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
A u mnie pomogło !! Tylko u mnie były dziwne obiawy bo chodził skokowo, tzn z 2k potrafił się wbić na 5 i tam pozostać pomimo np jazdy znów z 2k. Wyłaczaczenie silnika spadał do zera. Okazało się że wskazówke ktoś za mocno wcisnał i chaczyła. Po wyjeciu pochodził z 2 dni i zdechł. Lutowanie i wio dalej do dzisiaj, nie musiałeś tego czarnego ze wskazówki ściagać żeby ją zdjąc, schodzi z tym bez problemu :P

Przestroga - uważajcie żeby za dużo nie dotykać palcami czarnej tarczy zegarów ! Cieżko schodzą ślady a np po dykcie zostaja smugi. Nie pamietam czym usunąłem ( jakiś magiczny preparat od ojca mojej laski - dużo ma takich wynalazków )

P.S. dwu kolorowe podświetlenie masz ?? Zielone i niebieskie ledy ?

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12-09-2007, 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Cale niebieskie podswietlanie mam .Tylko musze zmienic te diody z zielona oprawka na 4 diodowe lepiej swieca.
A ja sobie wyczyscilem tarcze perfumem mojej laski bo jakiegos originala miala za 200zl i tarcze zrobily sie leganckie prawie jak nowki.Dobrz ze ona nie wie.Pewnie by mnie zjechala hehehe

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12-09-2007, 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Napisane jest bardzo prosto więc każdy sobie może z tym poradzić więc proponuję pogadać z Misiem żeby na strunkę wrzucił jako artykuł.
A inne uszkodzenie obrotki to wina elektroniki(w tym uszkodzenia mechaniczne).

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12-09-2007, 21:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Jezeli to jest wina scalaka to jush obrotka niedouratowania chyba ze wylutowanie z jakis innych zegarow.Pisal o tym szociu w jednym poscie poniewaz jest niedozdobyca scalaczek

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12-09-2007, 21:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
często tez odlutowuja sie albo pekaja druciki od cewki - to sie da naprawić, tak samo padnięte kondensatory tylko jak zdechniety jest scalak nic sie nie zrobi

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-11-2007, 14:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
pytanko - czy obrotomierz od 1,0 benzyny lub 1,3 jest taki sam jak w GTTi ?

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17-11-2007, 18:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
i tak i nie, bebechy takie same ale innaczej wyskalowane a dodatkowo w 1.3 z racji 4 cylindrów jest + 1 potencjometr( z tego co pamiętam)

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-12-2007, 19:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
Jesli chodzi o kondensatorki to czy ktos je wymienial ? (chodzi o ten gruby granatowy oraz o cienki blekitny) .Ciekawi mnie tez do czego sluzy bialy element w ktory mozna wlozyc srubokrecik krzyzakowy i regulowac prawo / lewo.

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-12-2007, 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
ten biały to potencjometr czułości , można ustawić że np. przy 3 tys będzie pokazywał 5 tyś albo 1,5 obr :)

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-12-2007, 22:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
mialem podobne przypuszczenia :) .Pozostala kwestia kondensatorkow ....

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-01-2008, 15:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02-01-2008, 18:54
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
Zrobilem i dziala!!!!!!!!!!!!!!!! :) Dzieki!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-04-2008, 16:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24-09-2006, 20:55
Posty: 19
Lokalizacja: Okolice Nowego Sącza
U mnie niestety nie pomogło ... :( Zrobiłem wszystko zgodnie z opisem ale widocznie u mnie nie to było problemem ... Jest jeszcze jakaś rzecz którą można sprawdzić samemu w kwestii obrotki ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-11-2008, 20:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
jest ratunek i to dość skuteczny dla charade z silnikami 1.3 można zaadoptować elektronike z zegarów od aplausa która jest nieporównywalnie trwalsza od oryginalnych - wymaga to co nieco rzeźby ale już dwie charadki z tymi mechanizmami smigają i mają się dobrze :)

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-11-2008, 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-06-2006, 20:24
Posty: 460
Lokalizacja: Bydgoszcz !
Ale Amba straszy rzezbą :P a jedyne co trzeba zrobic to powiekszyc 2 otworki zamocować elektronike i przylutować 3 kabelki i sie cieszyć działającym obrotomierzem :mrgreen:

_________________
Sierra 2,9 V6 24V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL