forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-03-2024, 13:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 28-01-2012, 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Po 1,5 roku czasu nadszedł czas na pożegnanie się.
Byłem z wami pełen przekonania, że coś się w moim życiu zmieni. Będzie mnie stać na dwa samochody. Jeden dla pasji a drugi do jazdy codziennej. Niestety wiele planów nie wypaliło a moja Astra pożera wolny czas i pieniądze uniemożliwiając mi nawet myślenie o Charadzie. Jednak od początku.Bo to nie przez samochód ta "szala goryczy" się przelała. :?

Łudziłem się, że założę nowe forum wraz ze stroną internetową. Zbiorę wszystkich pasjonatów marki Daihatsu i uda się stworzyć społeczność. Jednak okazało się to niemożliwe.

Co do strony:
a) Użytkowników jest tylu, że można ich policzyć na palach jednej ręki. Odpada jakikolwiek sponsoring. Wszyscy musieli by płacić za domenę i utrzymanie serwera. Do tego wielogodzinna praca Administracji. Forum charade.pl stało by się płatne, co dobiło by i tak jego złą kondycję.
b) Umieszczanie strony i forum na bezpłatnym serwerze to nieporozumienie. Szybko się skończą zasoby, a uzależnienie od "widzimisie" właścicieli serwera może spowodować wyłączenie strony bez podania przyczyny. Jest to często zapisane w regulaminach. Gdybyśmy poszli na pomysł trzymania wszystkiego na serwerach typu MEGAUPLOAD prawdopodobnie stracilibyśmy w tej chwili 90% zasobów.
c) Ruch sieciowy na charade.pl jest minimalny. Reklamy z google nawet w 1/10 nie pokryły by kosztów prowadzenia projektu.
d) Forum świeciło by pustkami. Obserwuję to od dawna. Wartościowi użytkownicy pouciekali z forum już 2-3 lata temu.
Nowi albo się nie udzielają, albo spamują żeby mieć dostęp do giełdy. Ew. montują gaz do GTTI co dla mnie jest już rekordem świata i nigdy tego nie zrozumiem. :evil: Najwięcej jednak właścicieli Charade znajdzie co potrzebuje bez zakładania konta. A jak coś prawią, to oni przecież już wiedzą jak. Po co się dzielić z innymi.

:!: Co do mojej rezygnacji z funkcji moderatora: :!:

1. Administrator skutecznie uniemożliwia rozwój. Nie zależy mu kompletnie na stronie i forum. Kontaktowałem się z Misiem wielokrotnie. Aktualny regulamin powstał z mojej inicjatywy. Pisałem go długo. Nie ma nawet wzmianki "By Dża".
Każda rozmowa była rozpoczynana przeze mnie.
Skoro Administracji nie zależy na dobrym kontakcie z Moderatorami, to Moderatorom przestało zależeć na kontakcie z Administracją.
- Stare logo po lewej stronie jak wisiało tak wisi. Od roku.
- Bardzo ogólnikowe działy mimo zapewnień nie zostały przebudowane wg. aktualnych trendów for motoryzacyjnych.
- Strona miała zostać zmieniona i odświeżona. Nie zmieniło się nic od... 3-4 lat?
- Regulaminy działów które pisałem kilka dni i które miały być wprowadzone zaginęły chyba na skrzyńce MISIA, bo mimo ponagleń nigdy nie wdrożył ich w życie.
- Silnik forum stał się mało rozbudowany i przestarzały. Brakuje najważniejszych pluginów. Miało być to zmienione. Akurat.
- Nieczytelny regulamin wiecznie zasyfiałej giełdy nigdy nie został właściwie podpięty. Powodowało to największe spięcia.

2. Egzekwowanie regulaminu stało się bardzo trudne. Utarczki słowne i groźby które otrzymywałem na PW przestały mnie już bawić. Nawet jeden z kolegów będący teraz niemalże "guru" forum groził mi niebezpośrednio sądem. Myślałem, że mam do czynienia z dorosłymi. Ludzie często jak bydło nie potrafią sami siebie pilnować. Po co. Jak się ze*r*m to ktoś podetrze za mnie tyłek, prawda?
Jedyna osoba która pomagała sprzątać to bia2c któremu serdecznie dziękuję. Chodź i tak gazu do GTTI mimo szczerych chęci nigdy nie pojmę :twisted: . Reszta widziała ten Durczokowski "U**B*NY STÓŁ" ale zamiast zawołać sprzątaczkę woleli żeby zaszedł pleśnią. W końcu przycisk "zgłoś ten post" nie działa. Albo i działa, ale po co go ruszać. Jeszcze się zużyje. W końcu Moderatorzy nie mają rodzin i domu. Nie mogą wyjechać na klika dni w delegację. Muszą siedzieć i czytać forum bo dorośli faceci nie potrafią się przypilnować... Takie pieniądze z tego mamy, że przecież dyżur 24h to nasz obowiązek.

Tyle osób chciało Anarchię - Proszę bardzo.
Pewnie będą nowi Modzi a puki co.. Bawcie się do woli. Już nikt nad wami nie wisi.

Co do PW dlaczego Miki już nie reaguje. Nie chcę pisać za niego. Ale słowo "Anarchia" niech wam da do myślenia.

Pozdrawiam i przepraszam urażonych.
Dża.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 28-01-2012, 23:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
No to nie robiąc off topica też się pożegnam.

Powody mojej decyzji są podobne jak u kolegi wyżej...

Dziękuję wszystkim za współpracę - gorsza lub lepszą.
Zgłosiłem Misiowi swoją decyzje wiec chętni na nowych modów mogą pisać do niego już w tej sprawie.


Pozdrawiam,

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 29-01-2012, 17:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28-12-2008, 17:52
Posty: 536
Lokalizacja: Miastko
Samochód: Daihatsu
Model: A101 / G100
Rok: 1991
AaaMEeN!
Z jednej strony Was rozumiem, jestem w stanie wyobrazić sobie jak to wyglądało z waszej perspektywy. Sam kiedyś byłem adminem serwera UT99 i rozmaite utarczki z rozochoconymi userami są mi znane. No ale z drugiej zaś strony - taki jest świat. Nie z każdym można żyć w zgodzie i się dogadywać. A że warunki, powiedzmy, "lokalowe" mamy takie jakie mamy... Cóż, to trochę jak z rodziną, jej się nie wybiera. To forum zostało przez Was - modów i nas - użytkowników przejęte niejako z góry, z całym pozytywnym i negatywnym dobytkiem inwentarza.

Nie wiem o co chodzi z tą anarchią, ale w odniesieniu do pewnego linka z innego działu podeprę się cytatem:
"YEBYEMNYETHO"
:mrgreen:
Wiem, że moja postawa nie jest godna naśladowania, ale ja akurat mam bardzo rozbudowany olewator i to że ktoś jedzie kogoś, czy nawet mnie, to mi szczerze zwisa.
Naczelnym problemem tego forum jest i było to że tu wszytko jest pootwierane, publiczne. No ale chyba ameryki nie odkryłem...

_________________
ObrazekObrazek
A101 '89 RIP
A101 '91 Szary [Self Aware]
G101 '89 RIP
G100 '92 Sold
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 29-01-2012, 18:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Ja tak naprawdę mam nadzieję, że nasze odejście otworzy komukolwiek oczy.
Może dzięki temu zmieni się logo, forum nareszcie będzie dostępne tylko dla zalogowanych, giełda dostępna od 20 postów itp...

Jak na razie na to się nie zapowiadało.

A twoje podejście jest jedynie słuszne do zaistniałej sytuacji.
Pamiętajcie. Jeżeli jest 30 ambitnych osób to mogą góry przenieść. Czasami jednak wystarczy jedna, żeby te 30 osób nie mogło się ruszyć z miejsca o milimetr. Tak jest na forum i tak będzie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 29-01-2012, 18:56 
Offline

Dołączył(a): 04-10-2008, 02:45
Posty: 77
Lokalizacja: Białystok Metropoly
Samochód: Passat
Model: B4
Rok: 0
rozumiem Was z tym przesuwaniem gór i macie rację .. zastanawia mnie tylko dlaczego Miki jest taki ANTY jakiejkolwiek rozbudowie i poprawie tego forum? pozdrawiam was i na pewno do zobaczenia jeżeli nie tutaj to w niedalekiej okolicy ;)

_________________
Obrazekhttp://www.dai-tech.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 30-01-2012, 03:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
niemniem napisał(a):
zastanawia mnie tylko dlaczego Miki jest taki ANTY jakiejkolwiek rozbudowie i poprawie tego forum?



chyba Ci sie pomyliło z Misiem - administratorem tego forum i właścicielem strony i domeny...

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 30-01-2012, 05:27 
Offline

Dołączył(a): 04-10-2008, 02:45
Posty: 77
Lokalizacja: Białystok Metropoly
Samochód: Passat
Model: B4
Rok: 0
SORRY Miki ... racja ... w biegu pisałem i stąd ta pomyłka .. oczywiście nie chodziło o Ciebie

_________________
Obrazekhttp://www.dai-tech.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 30-01-2012, 10:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31-08-2010, 16:58
Posty: 616
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: DAIHATSU
Model: CHARADE G100
Rok: 1992
No cóż, to na razie panowie, do zobaczenia kiedyś na drodze !

A na temat forum się nie wypowiadam, szkoda palców na klawiszach

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 30-01-2012, 21:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Qller napisał(a):
No cóż, to na razie panowie, do zobaczenia kiedyś na drodze !

A na temat forum się nie wypowiadam, szkoda palców na klawiszach


Czytam i nie mogę przestać pisać. Za dużo serca włożyłem w tą stronę :P

Próbujcie za wszelką cenę nawiązać kontakt z MISIEM. Pamiętajcie -To jest jedyna osoba która może jednym kliknięciem zamknąć stronę na zawsze. Śpicie jak na bombie atomowej. Nikt z was nie jest w 100% pewny czy jutro nie skończy się działalność charade.pl . Nie rozumiem JAK takie forum jeszcze istnieje nie podsiadając aktywnego admina.

Chciałbym zauważyć, ze administratorów na naszym forum jest TRZECH (!!!)
MIS, TOMEK i CANE !!! Z TOMKIEM I CANE nigdy nie miałem do czynienia.

CANE - OSTATNIA WIZYTA : 04-08-2009
TOMEK - OSTATNIA WIZYTA : 24-10-2009
MIS - OSTATNIA WIZYTA : 18-01-2012. OD WRZEŚNIA 2009 dodaje średnio 3-4 POSTY ROCZNIE.

Co do moderatorów. Wybaczcie, ale ja i MIKI są jedynymi znanymi większości MODAMI. A przecież jest jeszcze...

dr_mateusz - OSTATNIA WIZYTA : 21-11-2011
Evo - OSTATNIA WIZYTA : 10-01-2011

I co ja mam na to powiedzieć? Gdzie są Ci ludzie? Misiowi nawet nie chciało się ich degradować?
Ostatnia reakcja Evo to 02-08-2010. dr_mateusz - 11-06-2010. Później przestali istnieć.

MIS ma generalnie chyba po całości w d**ie rozwój forum. Ma generalnie chyba gdzieś was i te całe zamieszanie.
Skoro nie jest w stanie upilnować sprawy powinien albo zamknąć albo dać kompetentnym osobom.
W końcu ruch na forum podbija mu rating jego firmowego serwera. Powinien dbać o rozwój takiego miejsca.

Co do nowych. Od mojego przybycia doszło 173 osób! Ile z nich się udziela? Ile coś pisze? Ilu jest zainteresowanych forum? 2-3 osoby? Dlaczego? Bo wbrew pozorom nie ma tu nic ciekawego. Zrobiła się taka hermetyczna puszka w której wszystko gnije.

Ja już straciłem pomysły i zapał. Wszystkie plany wyczerpałem. Dla mnie Klub Charade z "socjalnego" punktu widzenia nie istnieje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 30-01-2012, 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31-08-2010, 16:58
Posty: 616
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: DAIHATSU
Model: CHARADE G100
Rok: 1992
Heh, zobacz
Mówisz ja próbowałem i się nie udało to teraz wy próbujcie

Tak wiesz, hmm, gdzie tu sens wypowiedzi ?
Ja tylko codziennie jestem ciekaw czy ukaże mi się logo charadki w lewym górnym rogu czy jednak Obrazek

Jak mi ktoś konto zablokował za odezwanie się na giełdzie (bez ostrzeżenia nawet ale mniejsza) to po napisaniu do Misa był odzew tak po 2 dniach

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 31-01-2012, 00:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2009, 00:25
Posty: 310
Nowe forum od paru dni już istnieje i póki co wydaje mi sie, że ma sie całkiem nieźle. Niestety zamysł jest troche inny i zaproszenia dostały tylko osoby które jednak mają pewną wiedze i chęci na coś ambitniejszego niż montowanie gazu żeby poprawić spalanie, albo naprawić tym sposobem prace silnika :lol:

Jak ktoś nie dostał zaproszenia, a wydaje mu sie, że powinien takowe otrzymać to niech śmiało pisze do mnie wiadomość.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 31-01-2012, 02:26 
Offline

Dołączył(a): 04-10-2008, 02:45
Posty: 77
Lokalizacja: Białystok Metropoly
Samochód: Passat
Model: B4
Rok: 0
KAMILcom napisał(a):
zaproszenia dostały tylko osoby które jednak mają pewną wiedzę i chęci na coś ambitniejszego

Jak ktoś nie dostał zaproszenia, a wydaje mu się, że powinien takowe otrzymać to niech śmiało pisze do mnie wiadomość.


po 1. gdzieś wyżej była mowa o ANARCHII i to moim zdaniem w tym momencie uczyniliście
po 2. po co dzielić i tak znikomą ilość użytkowników Dai na lepszych i reszta świata ?

_________________
Obrazekhttp://www.dai-tech.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 31-01-2012, 10:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31-08-2010, 16:58
Posty: 616
Lokalizacja: Gdynia
Samochód: DAIHATSU
Model: CHARADE G100
Rok: 1992
Chcecie aby forum w polsce o charadach jak i ogólnie daihatsu było prężne ?
To nie VW
Aut jest znikoma ilość do tego co jeździ po ulicach
Ludzi pasjonujących się tym jest jeszcze mniej bo jak już pisałem to więcej osob starszych jeździ albo takich co uważają to za środek transportu nie ważnej marki.

Jak mam być ruch na forum skoro jak ktoś nowy to tylko "cześć to moje auto jeździ dobrze, wym to to i tam to." END


Podczepić się pod światowe (istnieje takie chyba) forum to na nim będzie ruch może większy ale różnica językowa z kolei.

Ogólnie o autach japońskich ? Owszem to w polsce pewno prosperuje zaje :?: :idea: :arrow: cie ale daihatsu tam zniknie....

Anarchia, może od razu zrobić POLISH DAIHATSU UNDERGROUND ?



Decyzja podjęta: także usuwam się z forum, tylko wpierw zagadka bia2c-a
Jak coś ktoś na pewno się ze mną będzie kontaktować.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 31-01-2012, 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
niemniem napisał(a):
po 1. gdzieś wyżej była mowa o ANARCHII i to moim zdaniem w tym momencie uczyniliście
po 2. po co dzielić i tak znikomą ilość użytkowników Dai na lepszych i reszta świata ?



@ 1. Wiesz co nie widzę problemu - nie jest tak, że MUSIMY tu siedzieć i TRWAĆ do ostatniego usera - z reszta w imię czego niby? Siedzenia na przestarzałym, zaśmieconym forum z dziadowska strona główna którego admin ma wszystko w dupie? Chyba nie...

@2. Szczerze...osobiście nie interesuje mnie tuningi i problemy użytkowników cb23/cb90/CL - nie obchodzą mnie też tematy w stylu "tłumnik odpad" (pisownia oryginalna) albo montaże gazów i kilkustronicowe wywody naszego mistrza gazownika, a nie da się tego "odfiltrować".
IMO jak napisał przedmówca nic tu nie ma ciekawego. Wiec wole miejsce TYLKO dla Gtti i dla userów którzy mają trochę inne podejście niż montaż turbo od passata...

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A WIĘC ŻEGNAM!
PostNapisane: 31-01-2012, 17:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19-04-2009, 16:44
Posty: 836
Lokalizacja: biały-stok
Samochód: 3 x charade
Model: GTti
Rok: 90
Miki napisał(a):
niemniem napisał(a):
po 1. gdzieś wyżej była mowa o ANARCHII i to moim zdaniem w tym momencie uczyniliście
po 2. po co dzielić i tak znikomą ilość użytkowników Dai na lepszych i reszta świata ?



@ 1. Wiesz co nie widzę problemu - nie jest tak, że MUSIMY tu siedzieć i TRWAĆ do ostatniego usera - z reszta w imię czego niby? Siedzenia na przestarzałym, zaśmieconym forum z dziadowska strona główna którego admin ma wszystko w dupie? Chyba nie...

@2. Szczerze...osobiście nie interesuje mnie tuningi i problemy użytkowników cb23/cb90/CL - nie obchodzą mnie też tematy w stylu "tłumnik odpad" (pisownia oryginalna) albo montaże gazów i kilkustronicowe wywody naszego mistrza gazownika, a nie da się tego "odfiltrować".
IMO jak napisał przedmówca nic tu nie ma ciekawego. Wiec wole miejsce TYLKO dla Gtti i dla userów którzy mają trochę inne podejście niż montaż turbo od passata...


Miki spokojnie, będąc w roli moderatora powinieneś być bardziej obiektywny i otwarty na to co nie tylko ciebie interesuje ale liczyć się z zainteresowaniem innych bo bez nich nie będzie forum
nie powinieneś żądać od innych by myśleli i pisali to co im każesz lub "odfiltrowywać" posty z którymi się nie zgadzasz bo zacznie to forum przypominać minioną epokę PRL-u a twoja władza jako moda przemieni się w rządy Łukaszenki na białorusi, a zamiast bana to zsyłka na sybir grozić będzie i kto wtedy się odważy coś napisać?
wiem że denerwujesz się awarią swojego silnika ale nie przelewaj tej złości na wszystkich
nie zrozum mnie zle ale forum tylko dla posiadaczy GTti (domyślam się że dla wybranych) będzie bardzo ubogie w userów bo ilu w polsce mamy takich posiadaczy?

ps.wrzuciłem linka o sprzedaży cb-80 może ci podpasi;

_________________
Słucham MONOPOL jak jadę samochodem-Piter.
Jeśli nie możesz czegoś naprawić młotkiem,widocznie usterka tkwi w elektryce.
>> Nie rozmawiaj z idiotą ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona doświadczeniem <<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL