forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-03-2024, 17:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Aktywne wątki
PostNapisane: 07-01-2011, 20:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-08-2007, 10:59
Posty: 102
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Charade
Model: Full Time 4wd
Rok: 89
Błagam niech ktoś mi w koncu wytlumaczy dlaczego od zmian ktore miały zrewolucjonizować forum, nie działa mi najbardzej dla mnie przydatna funkcja czyli "Aktywne wątki"
czy od tamtego czasu nik nic nie pisze?? - nie
czy są nowe watki ? - tak
czy moge je wyświetlić ?? - nie

dlaczego to nie działa!! ???

nie mam czasu na śledzenie każdego wątku więc zawsze wybierałem co ciekawsze z Aktywnych wątków.

HELP

_________________
Wojtek W CHARADE 4X4
http://www.automobilklub.org
http://www.wwz15.orangespace.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 07-01-2011, 23:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Sprawę trzeba zgłosić MIS-owi.
Problem tkwi w aktualizacji silnika forum.
Albo pojawił się błąd przy aktualizacji, albo paczka aktualizacyjna zawiera jakieś błędy i nikt na to nie ma wpływu.

W tej chwili forum działa na najnowszym silniku PhpBB3
Zobaczymy co i jak dalej pójdzie z forum.
Na razie MIS jest zapracowany,a niestety nikt inny nie może przeprowadzać tak ważnych aktualizacji, bo nie mamy dostępu do zasobów FTP forum.

Ja bym bardzo chciał wprowadzić następujące usprawnienie:
http://rmcgirr83.org/

Wg. mnie tego w tej chwili najbardziej brakuje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 07-01-2011, 23:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
No niestety, już nie pierwszy raz dzieje się tak że udaje się coś zrobić np logo a Miś nie ma czasu bądź ochoty bądź ogólnie ma forum w d...

Uzgodniliśmy po wielu latach logo ale teraz najchętniej postawiłbym forum pod innym adresem żebyśmy nie byli zależni od wiecznie nieobecnego Admina...

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 08-01-2011, 15:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-10-2010, 19:57
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: charade
Model: G100 CS
Rok: 1992
A nie możesz Ty przejąć obowiązków misia ? bo coś zaczyna sie wreszcie dziać na forum i psikus ... nic nie mozna zmieniac.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 08-01-2011, 17:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
Jesli chodzi o mnie - no porblem.

Ale ja już do misia pisałem na gg tysiące razy w sprawach dot. forum itp. i cisza :/

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 08-01-2011, 17:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-10-2010, 19:57
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: charade
Model: G100 CS
Rok: 1992
To napisz żeby zrobił Cie administratorem... albo całkowicie oddał Ci forum.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 08-01-2011, 17:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-08-2007, 10:59
Posty: 102
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Charade
Model: Full Time 4wd
Rok: 89
czyli rozumiem, że nie tylko ja mam z tym problem i nic nie mogę sam na to poradzić ??

_________________
Wojtek W CHARADE 4X4
http://www.automobilklub.org
http://www.wwz15.orangespace.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 09-01-2011, 00:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Dzonson napisał(a):
To napisz żeby zrobił Cie administratorem... albo całkowicie oddał Ci forum.


Wszystko OK. A zbierzesz kasę na serwer? Na opłacenie domeny?
MIS w innym wątku napisał:
"Co do klubu i forum jak sam zauważyłeś utrzymuję sam forum hosting i domenę, od 2004 roku"

A co do logo. MIKI nie bądź taki szybki. Logo celowo nie zostało jeszcze wprowadzone. Ale o tym niżej.
Nie jest to sprawa związana z MIS-ia "nie chce mi się" a innymi, dość skomplikowanymi powodami, które mam nadzieje niebawem nam objaśni. Ja nie jestem niczyim adwokatem ;) Jak ma czas to odpisuje mi na GG i co ważne, nawet służy koleżeńską pomocą w sprawach eksploatacyjnych charady. Ostatnio dzięki niemu naprawiłem auto, jak więc jestem mu bardzo wdzięczny.
Dalej co do forum, bo się zapędziłem.
Ludzie nie są w stanie się na zlot zgadać, a co dopiero zebrać kasę na forum!
Jeżeli kogoś z was stać na opłaty związane z serwerem i hostingiem to nie ma problemu.
Zakładałem forum próbne (jeżeli wszystko by wypaliło, zostało by przeniesione jako główne). Osoby które prosiłem o testy zwiodły. Co więcej - forum dalej istnieje w necie martwe.
Prawda jest taka, że PRAWDZIWYCH userów, którzy coś na tym forum chcą zdziałać od A do Z jest może garstka.
Cała reszta albo głośno krzyczy, a jak dochodzi co do czego to nikt nic nie wie, albo robią coś nie mając o tym totalnie zielonego pojęcia.

Co do logo po raz ostatni.
Logo było wybrane przez userów 15 STYCZNIA 2009 ROKU!!

Co do głosowania na logo, które odbyło się przed sylwestrem. Jest ono nie ważne. Dziwne, że nikt na forum nie został jeszcze poinformowany. Niebawem MIS naświetli wam szczegóły o których ja już wiem.

Ja naświetlę tylko sprawę "ogólnie". Szczegółów udzieli MIS.
1. Rozmowa o logu powinna być przeniesiona w momencie osiągnięcia poziomu konkretów do tematu "LOGO KLUBU".
2. Informacja o głosowaniu powinna być podana NAJPÓŹNIEJ w przed dzień głosowania. Głosowania robione na zasadzie "od dziś do jutra" są nie demokratyczne i nie ważne.
3. O głosowaniu powinni być poinformowani WSZYSCY użytkownicy drogą mailową lub poprzez PW
4. Osobno należy wybrać logo klubu w postaci naklejek i logo klubu na forum. Muszą być to wersje FINALNE projektów, a po głosowaniu powinny wejść w życie w całkowicie nie zmienionym kształcie.
5. Głosowanie powinno trwać co najmniej tydzień, a nie 3 dni i to tuż przed sylwestrem, gdzie większość userów była zajęta czymś znacznie innym niż forum :twisted: :twisted:

Dlatego też prawidłowo przeprowadzone wybory zostaną przeprowadzone w sposób oficjalny.

Niestety zabrakło tu doświadczenia ze strony czynnika ludzkiego. Co nagle to po diable.
MIKI Jeżeli oczywiście chcesz, zagadaj do mnie w prawie głosowania.
Zrobimy to porządnie od A do Z żeby nikt nie mógł się przyczepić. Nie jestem alfą i omega jak nikt na tym forum, a co dwie głowy to nie jedna ;)

To na razie na tyle. Idę spać, bo po 12 godzinach w robocie jestem chyba nie normalny, że chce mi się forum zajmować ;)

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 09-01-2011, 23:18 przez Dża, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 09-01-2011, 02:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
Stary! Chyba faktycznie za długo siedziałeś w robocie bo Twoje wypowiedź budzi moje ogólne niedowierzanie - jeśli chodzi o Twój światopogląd.


Odniosę się po do tego co napisałeś:
Co z tego, że logo zostało wybrane w 2009 - co z tego wynikło? Powiem Ci... Gówno!
Teraz mamy projekt, który zaakceptowali ludzie którzy aktywnie korzystają z forum na co dzień a nie od wielkiego dzwonu. W końcu się zebraliśmy i uzgodniliśmy jeden (IMO zajebisty) projekt.
A Ty przychodzisz i zaczynasz p... o formalnościach o tym, że głosowanie jest nie ważne - wiesz już wystarczy jeden Jarosław K. który twierdzi, że nie uznaje wyborów prezydenckich...jakieś pokrewieństwo!?
Ludzie przesłali swoje projekty na bieżąco. Głosowanie trwało tydzień. Co z tego, że były święta!? Jak ktoś chciał i siedzi na forum i śledzi 'życie" forum to wiedział, że jest głosowanie. Poza tym sam wziąłeś udział w tym głosowaniu a teraz p... (po raz kolejny) że jest nie ważne. Skoro takim jesteś formalista i krzykaczem trzeba było wtedy zabrać głos, na pewno zostałbyś wysłuchany. Twoje uwagi w tym momencie niczemu nie służą - niczemu konstruktywnemu przynajmniej.

Teraz w punktach...

@1 daj spokój... projekty zostały przeniesione do wątku z ankietą - i udało się wybrać projekt.
@2 Przepraszam Cie bardzo ale po przesłaniu projektów założony został wątek do głosowania które trwało odpowiednio długo.
@3 Wysyłanie powiadomienia wszystkim użytkownikom mailem - oszalałeś? Widziałeś może listę zarejestrowanych użytkowników? - jest baaardzo długa. A teraz porównaj ją sobie do ok 11 nicków które są najbardziej aktywne na tym forum. Kto chciał ten wiedział. Po co wysyłać wiadomość do ludzi którzy już nawet nie pamiętają ze to forum istnieje!?
@4 Do twojej wiadomości skoro musisz mieć wyłożone wszystko czarne na białym. W toku dyskusji oraz głosowania wybrane zostało logo nr. 3 natomiast posiadacze starszych generacji mają możliwość wybrać sobie obrys z ich autem (taki ukłon w ich stronę)
Podobnie postąpiliśmy ze wspólnym logiem forumowym - będzie to projekt nr. 4 który spaja wszystkie generacje charad. (o tym z reszta pisałem Misiowi ale widzę że odpisuje tylko Tobie - wasza sprawa) Jeśli Mis tego nie zrobi - jego sprawa. Jednak naklejki zostaną wprowadzone!
@5 trwało tydzień...


Reasumując:

Przemyśl sobie to wszystko i zastanów się czy Twoje argumenty wnoszą COKOLWIEK prócz bicia niepotrzebnej piany co do sprawy która w tym momencie jest w 80% zakończona.
Mpanik "przerabia" swój projekt na wektory potem zrobimy listę chętnych na nalepki i zamówimy produkcje. Swoim zachowanie psujesz jedynie atmosferę i wprowadzasz niepotrzebne napięcie.

Postawa Misia jako administratora to zupełnie inny temat do dyskusji a także jeden z problemów tego forum.

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 09-01-2011, 23:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Po pierwsze Panie "MODERATORZE" słowo "gó*o" jest wulgaryzmem, a za to grozi warn.
Powiedz mi, kiedyś TY się wziął za robotę przy forum?
Napisałem chłopie nowy regulamin, bo poprzedni wołał o pomstę do nieba, rozpisałem sposoby indeksowania działów i regulaminy dla poszczególnych części forum. Tak jak jest to załatwiane w cywilizowanych miejscach w necie.
Powstał nieoficjalny projekt nowego forum, nad którym siedziałem kilka dni. Kiedy ty coś takiego zrobiłeś?
Wszystko co robię konsultuje z facetem, który wtopił w to forum kupę kasy - chodzi o MIS-ia.
Uzgadniałeś z nim jakieś terminy głosowań? Pytałeś o akceptacje zasad? Czy już jesteś ponad wszystkimi?
Na GG odpisuje prawie zawsze. Skoro ja się z nim dogaduje, to dogadać się z nim może każdy.

Kolejna sprawa. Pomysł z logiem był mojego autorstwa. Wlazłeś mi w środek roboty, namieszałeś i pozostawiłeś zgliszcza.
. Przykro mi, ale to był mój pomysł i miałem zamiar skończyć to, co zacząłem. Jakim prawem umieściłeś w głosowaniu moje LOGO skoro był to niedokończony projekt? Pokaż mi jedno zdanie, w którym zgłosiłem chęć takowego zgłoszenia.
Niestety wtrąciłeś mi się w połowie akcji, zrobiłeś wszystko na "odpiernicz" i teraz jesteś zdziwiony, że komuś może się to nie podobać. Nie bulwersowałem się, nie pisałem nic. Odsunąłem się na bok i patrzyłem.
Ty widziałeś forum? Ile jest wątków do wywalenia? Sam swoich tematów nie pilnujesz i MIS je usuwa, bez przerwy jest łamany regulamin w dziale giełda. Gdzie ty jesteś? Co ty robisz?

Powiedz mi człowieku, kiedy ostatni raz wyszedłeś z taką inicjatywą i pociągnąłeś ją od A do Z, poświęcając dla forum tyle godzin pracy.

A Ty przychodzisz i zaczynasz p... o formalnościach o tym, że głosowanie jest nie ważne - wiesz już wystarczy jeden Jarosław K. który twierdzi, że nie uznaje wyborów prezydenckich...jakieś pokrewieństwo!?

Nazwij forum "Forum charade by MIKI" i wprowadź tam komunę. Bo to co Ty propagujesz to jakiś autorytaryzm człowieku.
Jeżeli już wybieramy tak ważną rzecz jak LOGO klubu to trzeba to zrobić porządnie! Demokratycznie! Z jakimiś zasadami ogólnie przyjętymi! A nie "Jam jest prawo".

@3 Wysyłanie powiadomienia wszystkim użytkownikom mailem - oszalałeś? Widziałeś może listę zarejestrowanych użytkowników? - jest baaardzo długa. A teraz porównaj ją sobie do ok 11 nicków które są najbardziej aktywne na tym forum. Kto chciał ten wiedział. Po co wysyłać wiadomość do ludzi którzy już nawet nie pamiętają ze to forum istnieje!?

O ile się nie mylę, nic by nie zaszkodziła. W czym widzisz problem?W tym, że ktoś nie odwiedzający od roku forum otrzyma wiadomość na maila? Mnie spamują z klubu Audi 80 a nie byłem tam z 2 lata. Kto potrzebuje wyciągnie z tego info.
forum to nie kilka osób tylko wszyscy. Co co nie żyją polityką to do gazu? Bo nie wiedzą kto, co i jak? Zagłosować może każdy. To się nazywa demokracja.

@4 Do twojej wiadomości skoro musisz mieć wyłożone wszystko czarne na białym. W toku dyskusji oraz głosowania wybrane zostało logo nr. 3 natomiast posiadacze starszych generacji mają możliwość wybrać sobie obrys z ich autem (taki ukłon w ich stronę)
Kto przegłosował, że tak właśnie będzie? To są twoje jakieś ustalenia. Nie można zagłosować na coś, co nie istnieje.
A jeżeli projekt loga dla G10 będzie lipny i ludzie stwierdzą, że go nie chcą? I co? połowa ludzi będzie miała naklejki, a druga nie? Nie Panie MIKI. Głosujemy na coś co już namacalnie istnieje, można to zobaczyć i ocenić.
Nigdzie nie było możliwości głosowania na logo nr. 3 z dopiskiem "dla każdej generacji przeznaczony inny projekt auta". Więc de fakto nikt na to nie zagłosował.

Podobnie postąpiliśmy ze wspólnym logiem forumowym - będzie to projekt nr. 4 który spaja wszystkie generacje charad.

TY postąpiłeś. Nikt na to nie głosował. W głosowaniu nie było o tym mowy. Ja nie głosowałem na "różne charady" tylko na tą z narysowanym G100. I co teraz? Mój głos jest nie ważny?

Przemyśl sobie to wszystko i zastanów się czy Twoje argumenty wnoszą COKOLWIEK prócz bicia niepotrzebnej piany

Oczywiście, że tak.
Głosowania formalnie nie można uznać za ważne. Głosuje się na gotowe już projekty, a nie na coś, czego nie ma.
O głosowani ZAWSZE powiadamia się ludzi wcześniej, a nie w dniu głosowania. Wybiera się termin dłuższy niż "od teraz do pojutrza" żeby wszyscy zainteresowani mogli zagłosować. Każdy głos się liczy.

Jeżeli chcecie ludzie, żeby te forum zaczęło działać na poważnie, to trzeba na poważnie takie rzeczy jak logo traktować.

To wszystko co chciałem napisać. Więcej na razie pisać nie będę.
Każdy sobie sam przemyśli.

A porwanie mnie do Pana Jarosława "K" skomentuje milczeniem.
Róbmy wszystko byle jak, wszystko na "hurrraaaaa!!" już nic nie traktujmy poważnie i z głową. Naprawdę będzie się żyło lepiej. Nieco krócej i jak stado baranów, ale lepiej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 09-01-2011, 23:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-10-2010, 19:57
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: charade
Model: G100 CS
Rok: 1992
"Jeżeli chcecie ludzie, żeby te forum zaczęło działać na poważnie, to trzeba na poważnie takie rzeczy jak logo traktować. "

Jeżeli chcecie żeby to forum zaczęło działać na poważnie, TO przestańcie sobie skakać do gardeł, TO skoro ty masz możliwość kontaktu z Misiem a Miki ma moda TO najlepszym rozwiązaniem było by gdybyście połączyli siły, TO skoro obydwóm zależy na forum i macie jakieś pomysły na usprawnienie go, TO przestańcie na siebie najeżdżać i wymieńcie się gadu i wspólnymi siłami to ogarnijcie .


TO wszystko co miałem do powiedzienia jako zwykły szary user.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 10-01-2011, 02:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
Obrazek

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 10-01-2011, 03:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2009, 00:25
Posty: 310
niezła komedia. 5 lat nie ma loga to jeszcze wymyślacie jakieś idiotyczne formalności jak byście co najmniej prezydenta wybierali. dajcie tego tygryska i będzie spoko Obrazek

Obrazek

myślę że ten obrazek tutaj idealnie pasuje :mrgreen:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 10-01-2011, 03:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-10-2010, 19:57
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: charade
Model: G100 CS
Rok: 1992
Haha :D Dobre.




Kamil odpisz mi jak możesz na pytania które Ci zadałem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Aktywne wątki
PostNapisane: 10-01-2011, 05:16 
Offline

Dołączył(a): 05-02-2007, 12:24
Posty: 133
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód: Charade
Model: Były G100 i G112
Rok: 1988
Ja chyba mam dosyć logo i tej atmosfery.
Zaczynacie mieszać polityków i ich slogany do spraw motoryzacji, jakieś porównania do Kaczyńskiego i "by żyło się lepiej" "komuna" itp.
Niedługo zaczniemy bronić krzyża albo być przeciw obrońcom, a Logo Daihatsu zostanie Tupolew w kawałkach.
Zapewne ludzie zwabieni na forum naszymi wspaniałymi nalepkami poczują się jak w domu przed telewizorem, gdzie wszyscy się wyzywają.
Niedługo na pytania zaczniemy odpowiadać w stylu "nie wiesz to jesteś ******"

_________________
Było Charade G 100 CB23 1.0 B 1988r. oraz
Charade G 112 4WD 1,3 16V EFI 1988r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL