forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 29-03-2024, 02:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 07-08-2010, 17:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Witam wszystkich.
Bardzo przepraszam, że początek przygody z klubem Daihatsu zaczynam od krytyki.
Do tej pory udzielałem się w KRC (Klub Renault Clio) i Klubie Audi 80.

Niestety to forum w porównaniu z innymi jest strasznie nieuporządkowane i przez to odstrasza.
Co innego strona internetowa - jest przejrzysta i ciekawa czego brakuje w KRC.

Niestety szaradek jest mało w naszym kraju. Ograniczenie się do jednego modelu auta powoduje znikomą frekwencję odwiedzających. Większość społeczeństwa nie wie nawet, że taka marka istnieje. W końcu nie jest to BMW.

Moje propozycje pewnie i tak zostaną "olane". Nauczyłem się już tego w innych miejscach. Po prostu bardzo często administracji się nie chce, albo nie mają czasu.

Punkt pierwszy : Nazewnictwo tematów:
Sprawa bajecznie prosta.
Głupotą jest nazywanie tematów "Pomocy! Nie odpala auto!" albo "Ile powinno spalać moje auto". Nie wspominam już o innych kwiatkach na forum.
Czy nie prościej by było wprowadzić indeksowanie tak jak jest to w KRC i forum Audi 80? Zobaczcie ile tematy nabierają przejrzystości: [CH1s1.0g] Problem z odpalaniem [CH2s1.6w 16v] Ile powinno spalać moje auto?
Co daje takie indeksowanie?
Po pierwsze – Nie nabija się bez sensu licznik odwiedzin posta. Wchodzą osoby zainteresowane i chcące coś od siebie napisać.
Po drugie – Dużo łatwiejsze wyszukiwanie postów. W starym systemie wpisując „wymiana świec” pojawią się rekordy z wszystkich modeli Charady. Wpisując [CH1s1.0g] pojawią się wyniki dla danego modelu. Szybsze, prawda?

Oczywiście jest to tylko pomysł indeksowania.
CHx- model (Charade) x - generacja
S – silnik
1.0 – pojemność
g/w/mpi/ - Gaźnik, wtrysk, wtrysk wielopunktowy.

W sprawach blacharskich Indeksowanie wyglądało by troszkę inaczej:
[CH1s1.6mpi-3D] Charade 1 silnik 1.6 z wielopunktem – 3 drzwiowy. Od razu wiadomo, czy dana porada nam się przyda.
Jeżeli coś dotyczy wszystkich modeli silników i nadwozia wpisujemy [CH1-ALL] lub [CH-ALL]

I nikt mi nie powie, że to za trudne do zakapowania. Działa to świetnie w innych forach i zdaje rezultat. Trzyma też swoistą dyscyplinę ;)

Co do ułożenia tematów w forum. Wszystkie fora klubowe mają podobnie to zrobione. Klub Charady też mógłby spróbować.

1. Regulamin (Jak nazwa wskazuje)
2. Miejsce powitań – Przedstaw się nam! (Posty witające)
3. Klubowe samochody (Zdjęcia klubowych aut)
4. Charade sport – Samochody po modyfikacjach (Zdjęcia usportowionych Charadek)
5. Spoty/Spotkania i widziałem/am (czyli kto z kim się widział i kogo spotkał na trasie)
6. Sprawy techniczne (Jak nazwa wskazuje. Temat podzielony na podgrupy)


a) Zawieszenie
b) Silnik
c) Blacharka
d) Car Audio

7. Tuning i VT (Modyfikacje w Charadach + Virtual Tuning)
8. Luźne pogawędki (Gadajta co chceta)
9. Pytania nie związane z motoryzacją
10. Kupię/sprzedam samochód
11.Kupię/sprzedam części
12. Kupię/sprzedam (Wszystko oprócz auta)
13 Sprawy organizacyjne
a) Klubowe logo
b) Sprawy związane z klubem
14. Przepisy prawne i ubezpieczeniowe

NA PEWNO REORGANIZACJA FORUM BĘDZIE CZASOCHŁONNA, ALE POZWOLI TO NA DOŁĄCZENIE DO CZOŁÓWKI KLUBÓW.

Jako, że Charadek jest mało, można by przemianować klub na „Klub Daihatsu” .
Pozwoli to na ściągnięcie o wiele większej puli nowych użytkowników dzięki którym forum żyje.

A bałagan na forum? Wcale nie będzie. Dzięki indeksowaniu.
[(model)(generacja)(silnik)]

Pytanie tylko – czy znajdzie się grupa osób, której będzie się chciało to zrobić i czy jest jakikolwiek sens... ? Może jest dobrze tak jak jest, tylko wydziwiam? Pozdrawiam.

P.S.
Szkoda, że klub z takim stażem nie ma jeszcze klubowych naklejek. Podniosło by to atrakcyjność forum.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 09-08-2010, 10:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
Cześć

No niestety muszę Ci przyznać rację. Twoje obserwacje są 100% słuszne. Ale po kolei.

Sprawa 1 nazewnictwo.
Jak sam zauważyłeś i słusznie określiłeś stan umysłu - niektórzy mają problem z nazywaniem swoich wątków. Próbowałem z tym walczyć ale wywołało to istną burzę "ze się popisuje władzą" itp. głupoty.
Moja sugestia - żeby na początek nie było "za trudno" indeksować wg. typoszeregu czyli [g100, g101 itd.]
W sprawach blacharskich pojemność i tak nie gra zbyt dużej roli (prócz komory silnika)

Sprawa 2 ułożenie forum
Wierz mi że od dłuuugiego czasu jest to problem, z którym jednak z uwagi na kompletny brak zainteresowania Admina, wszyscy się oswoili. Było wiele sugestii co do zmiany działów, utworzenia nowych itp. I nic...

Co do Twojej sugestii...
Działy charade sport i tuning się pokrywają 8 i 9 również

Mam osobistą sugestie co do giełdy - jako że z tym jest największy problem
Utworzyłbym jeden wątek do którego po prostu dopisywałoby się swoje ogłoszenie jako odpowiedz. I mam nadzieje że nie było by spamu.

Co do naklejek...szkoda gadać był nawet konkurs! I jak to w życiu - naklejka została wybrana ale i tak nie pasowała wszystkim. Teraz nie wiem czy ktokolwiek ma ją na aucie.

Tyle ode mnie. Twoja propozycja jest Ciekawa

Liczę na opinię innych użytkowników!

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 09-08-2010, 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Z przyjemnością mógłbym pomóc w reorganizacji.
W pracy mam dostęp do internetu cały czas. W domu również. Jestem online prawie 24h na dobę. Taka robota.
Mam znajomości w branży. Mogę więc pogadać z pewnym znajomym, który nie odpadnie pomógł by wszystko przeorganizować.

Co do mnie i mojej osoby. Jestem pod tym samym NICKIEM na forum KRC. Można śmiało sprawdzić moją historię chociażby u adminów i modów.

Tylko niestety znowu nasuwa się pytanie.
Czy Administrator jeżeli sam nie ma czasu na ogarnięcie strony, dał by radę "podzielić" się swoim projektem z innymi?
Stworzył naprawdę ciekawe miejsce, ale bez ciągłej pielęgnacji podupadło.
Klub Daihatsu nie jest tak oklepany jak inne kluby samochodowe - Jest nas naprawdę mało i powinniśmy się jakoś odznaczać. W KRC przyciągnęła mnie niesamowita atmosfera i właśnie to odznaczenie. Mam oznakowane auto i daje to dużo radochy. Poza tym, w KRC bardzo wiele ludzi pomagało za free, wysyłając sobie jakieś nietypowe części, czy spotykając się na "spotach technicznych", gdzie zwyczajnie kilku chłopa pomaga naprawiać sobie na nawzajem samochody.
Jest potencjał i możliwości. Teraz wystarczą chęci jednej osoby i wszystko może ruszyć z kopyta. Wiem, że z tym niestety najciężej. Tym bardziej, jak pisze to koleś z kilkoma postami.

Tak abstrahując : Link z moim autem. Widać na nim logo KRC. Naprawdę głupia naklejka, a daje full radości.

http://www.youtube.com/watch?v=kDWdRplnvNY

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 09-08-2010, 14:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
Jeśli masz doswiadczenie w "budowaniu" forum to myślę że warto by je wykorzystać tutaj. Wszelkie sprawy dot. forum konsultuj z administratorem http://forum.charade.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2 Może Misiu się podzieli :) Licze na to!

Cytuj:
Poza tym, w KRC bardzo wiele ludzi pomagało za free, wysyłając sobie jakieś nietypowe części, czy spotykając się na "spotach technicznych", gdzie zwyczajnie kilku chłopa pomaga naprawiać sobie na nawzajem samochody.


Tu też tak robimy :)

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 09-08-2010, 17:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
http://www.daihatsu.fora.pl/ - Tak bym to widział.

UWAGA! FORUM ZAŁOŻYŁEM TYLKO PO TO, ABY POKAZAĆ ŻE MAM JAKIEKOLWIEK DOŚWIADCZENIE I JAK WG. MNIE POWINNO WYGLĄDAĆ ;) PÓŹNIEJ JE USUNĘ.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 09-08-2010, 21:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2008, 15:24
Posty: 470
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Charade
Model: g10, g100
Rok: 1983
calkiem niezle, aczkolwiek dodalbym jakieś "Kille" ,czyli nasze starty spod światel, na kresce oraz rozne wyczyny uliczne xD

_________________
_________________
Daihatsu Charade G10
Daihatsu Charade G100
BMW e36 318 touring

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 10-08-2010, 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Dokładnie. Droga publiczna nie jest miejscem do szaleństw.

Aczkolwiek uważam, że fajnie jest czasem dać upust wyobraźni.
Jeżeli już "wariowałem" to na jakiś większych spotkaniach w mało uczęszczanych miejscach.
W lasach dość przyjaźnie się jeździ jeżeli chodzi o Off a jeżeli chodzi o sprint... Znam kilka zamkniętych ulic we Wrocławiu. Można szybko pojeździć i nikogo nie ma. Ale też z głową. O tragedię nie trudno.
V-max to można na A4 sprawdzać. Albo w Niemczech. Ale nie w środku miasta.

KONIEC OFFTOPU W MOIM TEMACIE :P Mówcie co myślicie o projekcie.

Tak jak zauważył kolega damian2412 podczas prywatnej rozmowy:

NIE CHCĘ TWORZYĆ NOWEGO FORUM. CHCIAŁBYM ODŚWIERZYĆ ISTNIEJĄCE.

Nie wyobrażam sobie nawet, ile trwało zrzeszenie tylu użytkowników. Ile kosztuje Admina utrzymanie domeny i serwera.
Dlatego chciałbym pomóc, a nie na starcie narażać się komukolwiek i robić konkurencje.

Zainteresowane osoby które chciały by pomóc mi stworzyć stronę "DEMO" (plan przebudowania forum)
zapraszam do rejestrowania się na stronie projektu. Na pewno kolega MIKI byłby zainteresowany. A kto jeszcze?

WYSŁAŁEM INFORMACJE DO ADMINA. CZEKAM NA ODPOWIEDŹ. DOMYŚLAM SIĘ JAKA BĘDZIE, ACZKOLWIEK RÓŻNIE BYWA.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 10-08-2010, 21:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19-04-2009, 16:44
Posty: 836
Lokalizacja: biały-stok
Samochód: 3 x charade
Model: GTti
Rok: 90
ten projekt poboba mi się-popieram;

_________________
Słucham MONOPOL jak jadę samochodem-Piter.
Jeśli nie możesz czegoś naprawić młotkiem,widocznie usterka tkwi w elektryce.
>> Nie rozmawiaj z idiotą ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona doświadczeniem <<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 11-08-2010, 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Zero odpowiedzi od Administracji.

Przeczytałem podobny wątek i widzę, że wszyscy są chętni ale przez pierwsze 5 minut.
Z osobami zainteresowanymi chciałbym rozpocząć prace.
Jeżeli nie ma takowych (a dostałem odpowiedzi od co najmniej 3) to wątek do zamknięcia i będzie tak jak jest.

Niestety, ale sam nie dam rady zrobić wszystko. Znaczy może i bym dał, ale 3 godziny dziennie pracy na 3 osoby to godzina na łebka. 3 pomysły to nie jeden. Wiec zobaczymy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 11-08-2010, 15:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
Dża napisał(a):
Zero odpowiedzi od Administracji.

Przeczytałem podobny wątek i widzę, że wszyscy są chętni ale przez pierwsze 5 minut.
Z osobami zainteresowanymi chciałbym rozpocząć prace.
Jeżeli nie ma takowych (a dostałem odpowiedzi od co najmniej 3) to wątek do zamknięcia i będzie tak jak jest.

Niestety, ale sam nie dam rady zrobić wszystko. Znaczy może i bym dał, ale 3 godziny dziennie pracy na 3 osoby to godzina na łebka. 3 pomysły to nie jeden. Wiec zobaczymy.



Z misiem to jest kontakt raz na ruski rok. a jak nawet się uda to mówi "dobra spoko zrobię" i nic. Więc moze podzielimy się robota jakoś.

PS.
posprzątane :)

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 11-08-2010, 15:52 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20-07-2004, 13:52
Posty: 262
Lokalizacja: Milanówek
Samochód: Daihatsu Charade
Model: GTTI
Rok: 0
Admin siedzi i czyta wszystko, sam zresztą wiesz doskonale że można się ze mną skontaktować na gg siedzę często, gadaliśmy ?? a teraz piszesz że w zero odpowiedzi, zagadasz na gg to pogadamy, czy cię olałem ??

Co do klubu i forum jak sam zauważyłeś utrzymuję sam forum hosting i domenę, od 2004 roku, kilka razy forum przeszło już metamorfozę od powstania, ale macie rację chyba czas na kolejną, tylko jak mamy zrobić coś to zróbmy coś z głową.
Co do podzielenia się projektem to nie widzę takiej potrzeby jak sam zawierzyłeś nie wiesz ile mnie to kosztowało ... ile 6 lat temu kosztował hosting itp... ale to nie ważne.
Miałem pomysł na Polski Klub Daihatsu Charade dlatego wykupiłem domenę charade.pl jak bym chciał założyć klub Daihatsu to bym wykupił wtedy domenę odpowiednią, nie mam oczywiście nic przeciwko temu (a nawet fajnie) żeby inni użytkownicy Daihatsu przychodzą do nas, zróbmy im oddzielny dział, ale nie zmienię nazwy na inną.

Bardzo mi się podoba pomysł nazewnictwa wątków to naprawdę by ułatwiło wiele.
Co do dodania działów czy innych tego typu to żaden problem, czekam na propozycje ...
Nie wiem czy trzeba zmieniać wszystko bo co to za różnica czy dział będzie siś nazywał cyt" Spoty" czy "zloty" itp... jak o to samo chodzi ...

Logo ... było dawno wybrane jest na stronie głównej, (większości jeszcze z was nie było) znaczek chiński (dla tych co nie wiedzą oznacza on Daihatsu Charade), co do strony głównej (dzięki i miło że ci się podoba mi się nie podoba już), ale będzie zmieniona jest już projekt, brak trochę czasu na wykończenie.

Zmiana regulaminu ok nie ma problemu ale ustalmy jakiś jeden spójny to go wdrożę.

Kończąc jestem chętny na zmiany, bo i mnie tez ten bałagan denerwuje.

Z tym że chciałbym bardzo aby została cała historia postów, niejednokrotnie to jest spora wiedza, jak ktoś użyje opcji szukaj.

_________________
Niech moc będzie z wami :)

http://www.asis.pl => Systemy Informatyczne, Tworzenie Stron www


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 11-08-2010, 20:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
mis napisał(a):
Admin siedzi i czyta wszystko [.....] zagadasz na gg to pogadamy, czy cię olałem??


Nie olałeś i dzięki Ci za to wielkie :) Na GG pisaliśmy, ale nie wiedziałem, że Ty to TY :)


mis napisał(a):
Co do klubu i forum jak sam zauważyłeś utrzymuję sam forum hosting i domenę, od 2004 roku[..]


To co pisałem - Nawet nie wiem ile kasy i czasu poświęciłeś na forum. Dlatego nie mam zamiaru podważać twojej pracy. To co zrobiłeś jest czymś fantastycznym. Ale nawet najpiękniejszy kwiat bez pielęgnacji zwiędnie.

mis napisał(a):
Co do podzielenia się projektem to nie widzę takiej potrzeby jak sam zawierzyłeś nie wiesz ile mnie to kosztowało ... ile 6 lat temu kosztował hosting itp... ale to nie ważne.


Źle rozumiesz słowo dzielenie się. Dzielić się, znaczy wspólnie dbać. Nikt nie chce zabrać Ci etykiety Admina. Gdyby tak było, powstało by osobne forum Daihatsu. Ale tak nie jest.

[quote=”mis”]Miałem pomysł na Polski Klub Daihatsu Charade dlatego wykupiłem domenę charade.pl jak bym chciał założyć klub Daihatsu to bym wykupił wtedy domenę odpowiednią, nie mam oczywiście nic przeciwko temu (a nawet fajnie) żeby inni użytkownicy Daihatsu przychodzą do nas, zróbmy im oddzielny dział, ale nie zmienię nazwy na inną. [/quote]

Popieram.


[quote=”mis”]Logo ... było dawno wybrane jest na stronie głównej, (większości jeszcze z was nie było) znaczek chiński (dla tych co nie wiedzą oznacza on Daihatsu Charade), co do strony głównej (dzięki i miło że ci się podoba mi się nie podoba już), ale będzie zmieniona jest już projekt, brak trochę czasu na wykończenie. [/quote]

Rzeczywiście logo nie jest chwytliwe. Może jakiś czas temu było. Warto było by je zmienić. Ale na takie „wektorowe” aby bez problemu zamieniło się w naklejki.


[quote=”mis”]Kończąc jestem chętny na zmiany, bo i mnie tez ten bałagan denerwuje.[/quote]
Zatem działajmy!
[quote=”mis”]Z tym że chciałbym bardzo aby została cała historia postów, niejednokrotnie to jest spora wiedza, jak ktoś użyje opcji szukaj.[/quote]

I dlatego nikt się nie podejmie stworzenia nowego forum Daihatsu. Jest tu za dużo wiedzy zbieranej latami. Stare forum powinno być w 100% dostępne.

A co do reszty. Powinieneś przeanalizować stan swojej świty. Kto jeszcze jest modem, a kto tylko cieszy się rangą. Kto i jaki czas spędza na forum. Tylko dobrzy modowie mogą zapewnić porządek na forum. Najlepsze modyfikacje nie pomogą, gdy nie ma kto walnąć ręką w stół. Przykład? Mój wątek. Z całym szacunkiem, ale nie rozumiem dlaczego nie posypały się warny. Założyłem temat zupełnie inny niż ściganie się na drogach. Dlaczego więc powstał taki offtop?

Ja się zgłaszam na ochotnika jeżeli chodzi o ogarnięcie forum. Jeżeli mój projekt z postu wyżej jest OK, można go zrealizować. Jeżeli nie, czekam na propozycje i pozdrawiam :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 11-08-2010, 22:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
Może wtrącę swoje 5groszy....

Po pierwsze forum ma swój spory rozmiar i sporo w nim nagromadzonego materiału przez lata..to fakt...wiec nie ma sensu robic tego na nowo...Ale czy zmiana nazwy ogólnie na DAIHATSU to było by coś złego...i ogranać wszystkie modele samochodu,porobić zakładki podzielić na modele,widziałem tak robia na niektórych forach niektóre marki...a modeli Daihatsu na prawde nie ma aż tak wiele....Myśle że forum zyskało by wielu użytkowników i miało raczej range ogólnokrajową a nie jak to teraz ma miejsce właściwie marginalną...

Po drugie wprowadził bym jakąś opłate wrecz może symboliczną(mnie to nie przeszkadza,ale pewnie niektórym sie to nie spodoba),bo za wiedze sie płaci...wiadomo utrzymanie kosztuje...ale niech to bedzie nawet 5 zł na rok dla starych a 2 dla powiedzmy początkujących korzystających z forum...pomoże to utrzymać forum w dobrej kondycji,zmotywuje tych którzy mają piecze nad utrzymaniem porządku...a kasa która zostanie niech sie odkłada na jakiś szczytny mniej lub bardziej cel....i nie bedzie na forum gosci którzy sie zarejestrują napiszą dwa posty i tyle...po co nam tacy.....a jak zapłacą to Ci którym na prawdę zależy na marce i miłej atmosferze...

To tyle na razie...pozdrawiam
Ps.A logo Chiński znaczek mi sie nie podoba-dlatego że chiński to raz,a dwa że nikt nie skuma o co chodzi...było tyle projektów i wszystko pada...

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 12-08-2010, 11:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
Kasa nie przejdzie na razie.
Musi się zmienić mentalność ludzi. A nad tym trzeba popracować.

KRC w całości utrzymuje się z datków. Wiecie jak to działa?
JA-NOS 10 sierpnia 2010 roku poprosił o kasę na domenę. 122zł...
12 sierpnia miał już na koncie 160zł.. Ludzie wysyłali po 10-20zł. I to marna garstka.

Do tego kasa z naklejek. Koszt hurtowego zamówienia? np. 100zł. Niech jedna naklejka w hurcie kosztuje 1zł.
Sprzedaje się ją za 3zł + wysyłka. Z samych naklejek jest 200zł nieopodatkowanego zysku. Na domenę chyba tyknie.
(Oczywiście cenę naklejki wziąłem znikąd. Ale robi się analogicznie).

W KRC przewala się masa ludzi. Dlatego z naklejek idzie ciągły zysk. Tak samo z klubowych kalendarzy. Kosztują grosze - chyba po 1zł za sztukę. Niech koszt produkcji wyniesie 50gr za jeden. Na 100 kalendarzach jest 50zł zysku. A zamawia się ich co najmniej 10. 10 osób po 10 kalendarzy...

Ale tak jak mówię. Forum musi czymś przyciągać. KRC przyciągną mnie od razu.
Po pierwsze - przywitało mnie chyba z 20 osób i od razu zaprosili na Wrocławskiego spota.
Po drugie - Naklejka klubowa daje "to coś". Auto dzięki temu jest bardziej rozpoznawane i dodaje prestiżu.
Czy wierzycie czy nie - Auto z naklejką klubową jest mniej podatne na kradzież. Złodziej wie, że na 100% jest dokładnie sfotografowane, jest znane w danym miejscu- mieście i klub zawsze obserwuje wszelki rynek zbytu części lub aut. Ciężej takie auto potem sprzedać. W KRC mieliśmy przypadek, że skradziono koledze auto. Właśnie z naklejkami klubowymi. Cholernie trudno je zdrapać aby nie uszkodzić lakieru. 3 dni później auto stało na parkingu z kartką w środku, że złodziej przeprasza za to co zrobił i liczy na wybaczenie.
Na jakieś 6 lat działania KRC może zapodziała się garstka oznakowanych aut.

Zdarzyło mi się raz-dwa razy zostawić przed pracą nie zamknięte auto. Nie ruszone palcem. Może to fart, a może nie.

Po trzecie – Spoty ogólnopolskie. Nie uda się to, jeżeli na stronie udziela się może z 5-10 osób. To troszkę za mało. Dlatego jestem za rozszerzeniem działalności forum. Zlot samochodów marki „Daihatsu” już brzmi i tak dość specyficznie. 90% populacji Polski nie wie, że taka marka w ogóle istnieje. Zobaczcie, ile ludzi więcej przybyło by na forum. Z 5 aut robi się nam 20. Nie wszystkie Charadki, ale są to na tyle egzotyczne auta, że przyciągają wzrok.

Po czwarte – Ludzie mają potrzebę przynależenia do grupy. Z chęcią noszę koszulki z Clio III.
Zaprojektowanie koszulki to 30 minut. Koszt zrobienia jednej – 15zł. Niech będzie udostępniona za 25zł. Kolejna kasa dla klubu.

I apropo ludzi z KRC. Przez godziną przyszedł do mnie jakiś facet. Miał koszulkę z CLIO II. Gadałem z nim aż do teraz. Po chwili wyciągną wizytówkę i zaproponował zniżkę na wszystkie części. Oraz, że przywiezie mi gadżety ze stajni Renault. Bardzo miłe. Aż chce się pozostać w klubie. Dlatego nie wykluczam, że za rok – dwa lata wrócę do Clio.

I po piąte – Róbmy coś już.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ogarnięcie forum - zmiany konstrukcyjne.
PostNapisane: 12-08-2010, 12:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
A WIĘC DOSZLIŚMY Z MIS-iem do POROZUMIENIA. ZACZYNAMY POWOLI I SKUTECZNIE MODYFIKOWAĆ FORUM.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL