forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-03-2024, 23:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 10-01-2010, 00:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Regulamin jest z tego tematu. Był jeszcze zamieszczony mój. A tak jak pisałem chcesz coś zrobić to rozmawiaj z Administratorem. Ja dodałem regulamin ale nawet nie wszędzie moge go przykleić bo nie mam uprawnień.

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 12-01-2010, 01:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jestem też za dostosowaniem regulaminów dla danych działów jak proponuje Miki, do ogólnego regulaminu dopisał bym że poszczególne działy mają swoje wewnętrzne regulaminy a ogólny forumowy może być jaki Mateusz przyjął :?:

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 12-01-2010, 12:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Tak będzie najlepiej, żeby każdy dział miał swój tylko ja na to nie mam czasu, żeby pisać. A regulamin ogólny przyjąłem narazie taki jak trzeba będzie to można go zmienić.

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 24-01-2010, 22:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-07-2007, 18:33
Posty: 328
Lokalizacja: Gdynia
Fajnie, że się coś dzieje w kwestiach formalnych. Tylko mam nadzieje, ze nie popadniemy ze skrajności w skrajność - z bardzo luźnego do bardzo restrykcyjnego i zbiurokratyzowanego forum :wink:
Mam jedno pytanko, dotyczące punktu 4 regulaminu działu ogłoszeń:
Cytuj:
4. Wszelkie zapytania kierujemy poza tym wątkiem i poza forum (priv, email, GG, telefon, osobiście, gołębiem pocztowym itp) W tym wątku mogą być TYLKO ogłoszenia i ew. posty których załącznikami są zdjęcia handlowanych przedmiotów.


Czy to jest dobre rozwiązanie? Myślę, że zapytania dotyczące stricte przedmiotu sprzedaży mogłyby być kierowane bezpośrednio w konkretnym ogłoszeniu. Oszczędzi to niepotrzebnych zdublowanych pytań na pw itd. Często otwierałem interesujące mnie ogłoszenie, gdzie ktoś zadał już pytanie, dokładnie takie same jakie sam chciałem zadać. Nie musiałem już żadnego pytania do sprzedającego kierować. Wiele to upraszczało.

_________________
Daihatsu Charade 1,3 16V EFI
Daewoo Lanos 1,5 16V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 25-01-2010, 00:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
mpanik napisał(a):
Myślę, że zapytania dotyczące stricte przedmiotu sprzedaży mogłyby być kierowane bezpośrednio w konkretnym ogłoszeniu. Oszczędzi to niepotrzebnych zdublowanych pytań na pw itd. Często otwierałem interesujące mnie ogłoszenie, gdzie ktoś zadał już pytanie, dokładnie takie same jakie sam chciałem zadać. Nie musiałem już żadnego pytania do sprzedającego kierować. Wiele to upraszczało.



Regulamin zmierza do tego aby w ogłoszeniach opis był na tyle konkretny żeby wszystko było wiadome od razu.
Jeżeli sprzedający dostaje pytania na pw i odpowiedz jest na tyle istotna żeby uzupełnić opis to to to czyni. I wtedy od razu masz wszelkie info na wstępie i nie musisz scrollowac na dól strony.
Jeśli da od początku rzetelny i dokładny opis to wszyscy będą szczęśliwi od razu.

Łatwo dać ogłoszenie w stylu "Sprzedam licznik - 30pln" tylko ze zaraz 154776osob będzie pytać czy działa i czy pasuje do diesla i czy odda za 25 i ile przesyłka?
Chodzi mi o to żeby dać max info na początku.

Przypomnij sobie jak ktoś wrzucił do "sprzedam" bieliznę ile było pieprzenia głupot.

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 30-01-2010, 21:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-07-2007, 18:33
Posty: 328
Lokalizacja: Gdynia
Intencje w porządku, i jak najbardziej popieram. Oby tylko dało się je w życie wprowadzić.
A co do zawartości ogłoszenia, to nigdy wszystkich pytań od zainteresowanych nie da się przewidzieć. Ale te najczęściej zadawane jak najbardziej :)

_________________
Daihatsu Charade 1,3 16V EFI
Daewoo Lanos 1,5 16V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 19-02-2011, 17:55 
Offline

Dołączył(a): 08-02-2011, 22:13
Posty: 340
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Daihatsu
Model: G203
Rok: 1995
Cytuj:
2.8. Jeżeli ostatni post w temacie był dodany 3 miesiące wcześniej, to nie należy w tym wątku już odpowiadać. W innym przypadku jest to traktowane jako "odkop" (karany warnem).

i poniższy zapis, tego samego regulaminu
Cytuj:
2.1. Przed założeniem nowego tematu należy użyć opcji "Szukaj" i sprawdzić czy już nie trwa dyskusja na ten sam temat.

są sprzeczne

wynika z tego, że wpisanie posta w tematach, w których każdy bez względu na moment odpowiedzi, może swoim postem wnieść nową wartość merytoryczną do poprzednich wpisów - jest zakazane

oczywiście, że odpowiedź można także dość elastycznie przyjąć jako przypadek posta odpowiadającego na ostatni wpis innego usera który przejawiał cechy zapytania, którego wazność jest określona przedziałem czasowym
mianowicie, przykład
pomóżcie, help ( :lol: )
silnik mi gaśnie po nagrzaniu

w takim przypadku odpowiedź po 3 miesiącach jest raczej bezsensowna

jakkolwiek w przypadku tematów, jak "spalanie na gazie", czy "co lubicie w charadach"
nowy wpis mimo znacznego oddalenia czasowego od poprzednika,
może być czymś nowym, interesującym, wartościowym

proponuję usunąć punkt 2.8 regulaminu

_________________
High Enough // All She Wrote // Edge of Time


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 20-02-2011, 00:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
Ja proponuje żebyś nie wyciągał "trupów z szafy"

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 20-02-2011, 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-07-2007, 18:33
Posty: 328
Lokalizacja: Gdynia
Ale w_ojtek ma rację. Jeżeli teraz chciałby napisać coś na temat regulaminu, to co, ma zakładać nowy kolejny wątek o tym samym tytule? Bez sensu. Żeby nie zaśmiecać forum i nie tworzyć nowych tematów, które już ktoś kiedyś utworzył, można chyba odkopać konkretny wątek. Oczywiście nie mówię tu o tematach które dawno straciły ważność, w których ktoś np. zadał pytanie: "coś stuka w prawym kole, co to może być", bo zapewne po dwóch latach już mu nie stuka. :mrgreen:

_________________
Daihatsu Charade 1,3 16V EFI
Daewoo Lanos 1,5 16V


Ostatnio edytowano 20-02-2011, 11:20 przez mpanik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 20-02-2011, 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2008, 15:24
Posty: 470
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Charade
Model: g10, g100
Rok: 1983
kolega ma racje, te dwa punkty są sprzeczne. Popieram

_________________
_________________
Daihatsu Charade G10
Daihatsu Charade G100
BMW e36 318 touring

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 20-02-2011, 11:33 
Offline

Dołączył(a): 08-02-2011, 22:13
Posty: 340
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Daihatsu
Model: G203
Rok: 1995
Miki napisał(a):
Ja proponuje żebyś nie wyciągał "trupów z szafy"

po starym trupie nie ma smrodu, który obecnie drażni powonienie
a tu jest
zapis jest aktualny, a więc i sprawa

Twój post w ogóle nie ma przełożenia na stan obecny,
któremu nadal towarzyszy problem ruszony przeze mnie

i ponownie
Twoja uwaga mogłaby być trafną, gdyby nie było punktu 2.8
a jest

tyle w temacie

_________________
High Enough // All She Wrote // Edge of Time


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 10-04-2011, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
KiLLerXX napisał(a):
kolega ma racje, te dwa punkty są sprzeczne. Popieram


Oczywiście, że nie są sprzeczne.

Tutaj chodzi o to, aby nie odkopywać starych postów. Takie zapisy są na każdym forum i jakoś na żadnym innym nie uznali ich za sprzeczne..

Jeżeli napiszesz coś w temacie, w którym ostatnia odpowiedź była dawno temu - odgrzewasz zbutwiałego kotleta.
Widocznie albo użytkownik sam sobie poradził, albo gdybanie nie miało więcej sensu.
Jeżeli stary temat odkopany w opcji "szukaj" nie dał odpowiedzi na twój problem - co więcej - dał nad nim jeszcze większy znak zapytania zakłada się nowy wątek. Może nie każdy chce lub potrafi czasem pokombinować, ew. nigdy nie korzystał z jakiegokolwiek innego forum.

------
Temat: Ślizgające się sprzęgło - G100

Witam! Otóż w mojej Charadzie g100 1.3 ślizga się sprzęgło. Niby tarczę ostatnio wymieniałem. Docisk też ok.
Czytałem o podobnym problemie w wątku <link>. Macie jakiś pomysł?

------

Czy jest to jakaś filozofia? Chyba nie. A praktyka uczy, że i tak pierwsze porady w odkopanym temacie będę takie same, jak najnowsze.
Przykład? Proszę.

viewtopic.php?f=4&t=537&start=0

Dnia 10-11-2005 w tym że wątku "krzyś" odpowiada:

"Cześć . Ja co prawda jeżdze inną charadką ale przez wiele lat jeżdziłem samochodami na gaźniku więc sprawdził bym;
-przewud wysokiego napięcia
-fajke
-kopułke aparatu zapłonowego
-a w dalszej kolejności zawory na tym cylindrze
i jeszcze jedno pytanie jak wykręcasz świece to jaka ona jest SUCHA czy też MOKRA
Sucha świadczy o braku paliwa
Mokra o braku iskry lub spręrzania
Pozdrawiam. :wink:"

Nie uwierzycie co na ten sam odkopany problem i w tym samym wątku poradził ssjqbas tyle, że jakiś kilka lat później:

a wszystko "po drodze" sprawdziłeś znaczy

-kabel
-fajke
-głupią wtyczkę wtrysku
- wężyk do wtrysku(wystarczy dziurka i nie bedzie palił)



Nie będę komentował pozwólcie.
Odkopów nie odgrzewamy nie po to, bo tak się na podoba tylko dlatego, że większość osób nie czyta poprzednich postów, tylko powtarza już napisane rzeczy samemu o tym nie wiedząc. A jeżeli problem dalej nie zostanie rozwiązany, rośnie nam wielkie wysypisko postów ciągnące się latami.
Poza tym dobry wątek to taki, gdzie rozwiązanie problemu jest opisane na pierwszej stronie, a nie na dziesiątej.

Regulamin jest dopracowany i szczerze mówiąc jeden z najlepszych jakie można dostrzec na forach klubowych.
Z Mikim będziemy przestrzegać regulaminu i pilnować aby inni go przestrzegali.

W_ojtku. Drugi raz od chyba 3 dni piszesz do mnie o "elastyczności" i uczysz mnie jak pilnować porządku na forum.
Pobądź z nami chociaż pół roku a potem pouczaj. Jeżeli nie podoba Ci się regulamin forum, moderacja i to, że Polska nie leży nad Oceanem napisz do Administratora forum. Puki co, będziemy pilnować przestrzegania regulaminu forum.

Złamałeś regulamin w dziale giełda. Teraz szukasz dziury w całym - tak to traktuję.
Każdy za łamanie regulaminu będzie warnowany. A za notoryczne olewanie będzie banowany. I nie ma czegoś takiego jak elastyczność. Nie ważne czy ktoś ma 1000 czy 10 postów. Jeżeli trzeba upominamy każdego.

W_ojtku najpierw zrób coś sam na forum a potem krytykuj. Bo zaczyna mnie twoje wiadomości na PW denerwować.
W ciągu tylko kilku miesięcy kilkadziesiąt tematów i kilkaset postów nic nie wnoszących a tylko zaśmiecających forum zostało usuniętych. Kosztuje nas to wiele pracy i czasu. Jeżeli nie umiesz tego uszanować - Przykro mi.

Regulamin nie zostanie zmieniony.

Pozdrawiam.
/Dża

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 11-04-2011, 14:18 
Offline

Dołączył(a): 08-02-2011, 22:13
Posty: 340
Lokalizacja: Rzeszów
Samochód: Daihatsu
Model: G203
Rok: 1995
Dża napisał(a):
Tutaj chodzi o to, aby nie odkopywać starych postów. Takie zapisy są na każdym forum i jakoś na żadnym innym nie uznali ich za sprzeczne..

z regulaminu forum forda
§22
Nie dubluj tematów, tylko pisz w odpowiednim dziale. Zbędne posty zostaną usunięte.
Notoryczne powielanie tych samych tematów (lub merytorycznie podobnych) będzie skutkowało ostrzeżeniami.

z regulaminu forum vw
2. ZANIM NAPISZESZ NOWY TEMAT UŻYJ FUNKCJI >SZUKAJ<. Pisanie poruszanych już tematów będzie karane ostrzeżeniami bez podania powodu nawet. Nagminnie piszący o sprawach, które już były (i są w wyszukiwarce) będą banowani!
jesli znaleziony za pomocą szukajki temat jest zablokowany, proszę nie zakładać nowego tematu. ale napisać pw z zamieszczonym linkiem do


i nie ma tam nigdzie punktu/ów o tzw. odgrzewaniu kotleta.
wszędzie, nigdzie, zawsze, nigdy... - może nie generalizujmy, tylko pokaż gdzie tak jest?
ja się wysiliłem na poszukanie na popularnych forach, jak forda czy vw, i nie znalazłem zapisów zgodnych z punktem 2.8 tego forum.
nie bądźmy więc "zawsze", "wszędzie", tylko konkretni, dawajmy przykłady.
ja dałem.

Dża napisał(a):
Jeżeli napiszesz coś w temacie, w którym ostatnia odpowiedź była dawno temu - odgrzewasz zbutwiałego kotleta.

tak, jeśli ktoś pyta, prosi o pomoc, a my mu odpowiadamy po 6 miesiącach, to faktycznie to się mija z celem, bo już problem jest rozwiązany, auto sprzedane, rozwalone lub poszło na szrot.
ale jeśli ktoś pisząc w starym temacie wnosi nową wartość merytoryczną lub zadaje pytanie dotyczące danego problemu ale wiążące się z innymi faktami, okolicznościami - to to nie powinno być zabronione.
przykład:
jeśli ktoś napisze temat "auto gaśnie" i opisuje, że dzieje się tak na zimnym silniku
a ktoś ma identyczny problem, ale opisuje że dzieje się tak na rozgrzanym silniku, lub nawet też na zimnym, ale zupełnie inne są objawy (jednemu gaśnie nagle, innemu się krztusi),
to ma zakładać nowy wątek i dawać identyczny tytuł "auto gaśnie" ?, bo ostatni post był wysłany wcześniej niż 3 miesiące temu. niedorzeczność.
to jest ten sam problem, ta sama tematyka i powinna w celu uniknięcia dublowania się tematów i robienia bałaganu znaleźć się w jednym miejscu.

jeśli więc zadamy pytanie nowe, dotyczące nowego problemu, na które nie ma odpowiedzi w tematach, to po co ma zakładać nowy temat ? robi się bałagan, a tego chyba większość for chce unikać, dlatego zapis o opcji szukaj pojawia się na pierwszych miejscach i do tego, częstym procederem jest upominanie nowych użytkowników, by zanim coś napiszą użyli funkcji "szukaj"

i kolejno.
tematy to nie tylko pytania i dyskusje, ale tez i jakiś tam zbiór wiedzy, instrukcji itd
jak ktoś pisze w "temacie auto na gaz" o wszystkim tego dotyczącym,
a my po 5 miesiącach dopiszemy coś, bo się np. gaz nowej generacji pojawił - to warn i ban...
bez komentarza.

dalej...
ostatnia sytuacja - kolega "domino87ss" nie odpowiadał na pytanie użytkownika "Monther" z 2005 roku
tylko zadał swoje - teraz. i zadał je tam, gdzie było na to miejsce.

i
ktoś nowy, rejestrujący się na forum np. w ostatnim tygodniu, ma problem z duszeniem się silnika
i używa opcji szukaj, i wyskakują mu 9 tematow o tym samym tytule
będzie czytał po kolei, ale po co?
i po co używać więc opcji szukaj?

Dża napisał(a):
Jeżeli stary temat odkopany w opcji "szukaj" nie dał odpowiedzi na twój problem - co więcej - dał nad nim jeszcze większy znak zapytania zakłada się nowy wątek. Może nie każdy chce lub potrafi czasem pokombinować, ew. nigdy nie korzystał z jakiegokolwiek innego forum.

jak wspomniałem. zabronione może być odpowiadanie na czyjeś zapytanie po okresie dłuższym niż 3 miesiące
ale nie pisanie w takim temacie, o swoich (nowych) spostrzeżeniach, wiedzy dotąd nie zamieszczonej w temacie, swojego zapytania.
po co ktoś ma zakładać nowy temat z tego samego zakresu.
może dla każdej odpowiedzi jeszcze zakładajmy nowy temat, a najlepiej każdego akapitu?
a co my chcemy mieć 1500 tematów, w tym merytorycznie 4 różne ?
czy chcemy mieć porządek ?
pierwsze skojarzenie z tym, to - nasrał i rozmazał

Dża napisał(a):
Odkopów nie odgrzewamy nie po to, bo tak się na podoba tylko dlatego, że większość osób nie czyta poprzednich postów, tylko powtarza już napisane rzeczy samemu o tym nie wiedząc. A jeżeli problem dalej nie zostanie rozwiązany, rośnie nam wielkie wysypisko postów ciągnące się latami.

no i tak się dzieje, bo otwiera sie nowe "stare tematy" tematy.
jakby wszystko było w jednym, to można by komuś napisać, "na dokładnie tak zadane pytanie. była odpowiedź - poszukaj"
a tak, to nam rośnie wielkie wysypisko tych samych tematów.
tym bardziej w nowym temacie się ludzie powtarzają, bo w nim jeszcze rady nie dali (choć dali ją w identycznym temacie pisanym powyżej 3 miesięcy temu)

Dża napisał(a):
Czy jest to jakaś filozofia? Chyba nie. A praktyka uczy, że i tak pierwsze porady w odkopanym temacie będę takie same, jak najnowsze.

nooo
dlatego jak by był jeden temat, to ktoś najpierw przeleciałby go całego i zobaczył ów rady
a radzący drugi raz w tym samym temacie nie radziłby tego samego

Dża napisał(a):
Pobądź z nami chociaż pół roku a potem pouczaj.

nie ilość a jakość

Dża napisał(a):
Teraz szukasz dziury w całym - tak to traktuję.

nie.
tylko bycie "ostrzeganym", o łamanie niedorzecznych zasad, jest chore, a wszystko jedynie w imię ich ślepego przestrzegania.
zapis 2.8 jest niedorzeczny

Dża napisał(a):
Jeżeli nie podoba Ci się regulamin forum

nie podoba mi się zapis 2.8 i dlatego o tym napisałem do Ciebie
bo ślepe przestrzeganie niedorzecznych przepisów wykracza poza rozsądne normy
nie należę do osób, które będą siedzieć i jojczeć, biadolić, jak typowy "brat Polak"
tylko działam. tu napisałem do Ciebie.

Dża napisał(a):
Złamałeś regulamin w dziale giełda.

regulamin forum nie jest ważniejszy od odpowiedzialności cywilnej
za postępowanie zgodne ze społecznymi zasadami jeśli kogo karzesz, to postępujesz... odpowiedz se jak.

jak coś budzi wątpliwości, wskazujące na ewentualne łamanie prawa, dobrych obyczajów, zasad współżycia społecznego, to należy działać.

niestety ale forum publiczne nie zamyka się w granicach czyjejś główki,
by sobie w niej określać zasady i się do nich stosować lub nie, karać, nagradzać i mieć taki fajny, własny kącik zabaw.
to że ktoś ma sklepik i powie nie wejdziesz tu, bo to mój sklep - to kieruję sprawę do sądu i wygrywam.
nie ma czegoś takiego.
jest prawo i ogólne zasady współżycia, które są ważniejsze, niż moje widzi mi się, przytoczone w formie regulaminu forumowego.
to że sprzedawca powie, ze nie daje gwarancji - bzdet. gwarancja jest. rękojmia najzwyklejsza, dla każdego, chociażby se ktoś napisał na czole, że nie daje gwarancji, bo tak ma w regulaminie...
se może mieć, wszystko może mieć.
regulaminy mają być zgodne z zasadami ważniejszymi - prawem.

a w moim przypadku, to że mnie upomniałeś, dostałem ostrzeżenie
bo regulamin tego forum nie przewidywał takiego zachowania (pisania w dziale sprzedaż)
to mam daleko w poważaniu, bo od tego regulaminu są ważniejsze uregulowania prawne

a teraz najistotniejsze
Dża napisał(a):
W_ojtku. Drugi raz od chyba 3 dni piszesz do mnie o "elastyczności" i uczysz mnie jak pilnować porządku na forum.

przytaczanie czyjegoś PW jest ciosem poniżej pasa mówiąc po koleżeńsku
mówiąc dosadnie - jest uwłaczające i żałosne,
a inaczej ujmując - jest łamaniem prawa do prywatnej korespondencji
pisząc do Ciebie PW nie dałem Ci zgody na jego upublicznianie w jakiejkolwiek formie


ja streszczać tu PW nie będę,
zaznaczę tylko, że pierwsze wpłynęło od Ciebie do mnie, a nie odwrotnie,
bo zacząłeś mnie pouczać TY
a w zasadzie dałeś mi ostrzeżenie.
więc teraz powiem otwarcie i krótko,
nie będziesz mi dawał żadnych ostrzeżeń, ani mnie pouczał
za to, że ruszyłem kwestię wątpliwego ogłoszenia,
co jest zgodne z zasadą odpowiedzialności cywilnej i współżycia społecznego
,

w d*** na tą okoliczność mam regulamin tego forum,
bo to tak, jak zamykanie gęby komuś, który krzyczy, o dostrzeżeniu wykroczenia/przestępstwa, bo na naszym osiedlu się tak nie robi.
nie ma że - "bo tego nie ma w regulaminie"...
ale jest w nieco ważniejszym źródle prawa.

przy czym chciałem łagodnie i miło to załatwić na PW
ale skoro wolisz publicznie...

więc dla przypomnienia, każda umowa, zapis, regulamin czy działanie, albo zaniechanie musi być zgodne z prawem polskim
Twoje warnowanie mnie za to, jest.. odpowiedz sobie czym

_________________
High Enough // All She Wrote // Edge of Time


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 11-04-2011, 17:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06-10-2008, 02:04
Posty: 1034
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Charade
Model: GTti
Rok: 87
Co do odgrzebywania tomatów. Widzę że wg. Twojej wizji najlepiej jakby forum składało się z 4 działów: silnik/podwozie/karoseria/wnętrze i w każdym z nich byłby jeden monstrualnie długi watek gdzie "można znaleźć wszystko" - super. Tylko jak zauważyłeś nikt nie będzie tego czytał nawet jeśli była by tam odpowiedz jak z Trabanta zrobić odrzutowiec.
Dlatego jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi w "szukaj" piszesz nowy topic. Może to inne podejście niż na innych forach ale sprawdza się.

@ giełda
Jeśli jesteś taki "prawy" to trzeba było zadzwonić co najmniej na policje w tej sprawie - przecież lubisz działać. Napisałeś do moderatora forum - i co?...czego oczekiwałeś - lepiej się poczułeś? My nie jesteśmy prawnym organem ścigania uprawnionym posiadającym środki prawne itp itd. Bez sensu wiec jest pisanie esejów do "M". Użytkownik sprzedający udzielił odpowiedzi, że auto zostało naprawione. Koniec kropka - możesz wierzyć lub nie, kupujesz na WŁASNĄ odpowiedzialność.

Natomiast regulamin tego forum jasno określa "zasady gry" jeśli piszesz otwarcie, że masz je w poważaniu - to nie oczekuj że będzie to tolerowane.


Tyle ode mnie w tej sprawie.

PS.

Może streszczaj jakoś swoje wypowiedzi na przyszłość :)

_________________
<facepalm>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Regulamin Forum ??
PostNapisane: 11-04-2011, 22:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05-08-2010, 17:44
Posty: 303
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Opel Astra 1,6 101HP
Model: Śkoda Fabia 1,4 TDi
Rok: 1994
W_ojtek - Jesteś ostatnią osobą na świecie, która będzie mnie uczyć moralności.
To co do twojej wypowiedzi. Bardzo fajnie rozpocząłeś debiut na forum - Od robienia totalnej wojny i walki na noże ze wszystkimi moderatorami.

Twoje posty robią więcej zadymy niż pomagają na forum.
Sprawę stawiam krótko. Czyli to, co ustaliłem wczoraj z MIKIM.

Jeżeli będziesz robił większą zadymę niż się udzielał wylecisz. I to bardzo szybko. Chciałem być grzeczny i poczekać aż Ci przejdzie. Myślałem, że nie przekroczysz pewnej granicy. Zacząłeś siadać na regulamin a skończyłeś na ludziach. A jesteś z nami.. 2 miesiące? Tak nie będzie.

Czasy przewrotu na forum na szczęście minęły. Awanturników nie potrzebujemy.
Ani ja, ani MIKI nie pozwolimy na to, żeby znowu zrobiła się zadyma.
I jeżeli ktoś mi napisze - "Pamiętasz sam jaki byłeś?" to odpowiem - Pamiętam. Dzięki temu mamy wreszcie regulamin, przy burzliwej współpracy z Mikim naklejki na auta i porządek na forum. To co miało być zrobione - zostało.
Strony charade.pl niestety z powodu problemów przy współpracy z Misiem nie będzie. On ma rodzinę i woli zajmować się malutką córką niż awanturami na forum.

Miki jako JEDYNY zaangażował się w projekt nowej strony, która ma roboczą nazwę "Daiklub Polska" a nie na gadaniu skończył. Powysyłał mi pierwsze schematy napraw które umieściłem na stronie.

Reasumując - Jeżeli strata jednego użytkownika ma przynieść spokój na forum - bez wahania tak się stanie.
Zajmij się swoim autem, może napisz jakiś poradnik dla forum dotyczący napraw - tam będziesz mógł użyć swojego literackiego talentu. Ale od awantur wara, bo skończy się to nie przyjemnie. Co innego zwrócić konstruktywnie uwagę, a co innego siadać na kogoś. Tyle mam do powiedzenia. Ostatni raz odpisuję w tym wątku, bo nie mam już ochoty na pyskówki na forum. Wszystko to co pisałem powyżej razem z MIKIM podtrzymujemy. Sprawę zamykam ostatecznie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL