forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-04-2024, 19:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Głośniki + radio + wzmacniacz
PostNapisane: 31-03-2006, 18:13 
Mam około 1200zł na to żeby zamontować system dźwiękowy do Charade'y

Czy taki zestaw będzie dobry:
http://www.allegro.pl/item93755750_hert ... a_wysylk...
http://www.allegro.pl/item93634814_blau ... _4_kanal...
http://www.allegro.pl/item92946079_pion ... _od_reki...
http://www.allegro.pl/item95455591_blau ... _sklep_7...
??

Co byście zmienili ???


Góra
  
 
 Tytuł: 123
PostNapisane: 31-03-2006, 18:24 
dodam jeszcze, że nie mam w drzwiach dziur. Więc będzie jakiś problem z wycięciem ??
Jak najlepiej jest monotować glosniki w charadzie ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03-04-2006, 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02-02-2006, 23:10
Posty: 97
Lokalizacja: Mojęcice k.Wołowa
Hej
tak o syki na podszybiu najlepiej firmowe tylko nie boscmanny czy inne wynalazki!!!!, w drzwiach nie trzeba montowac wystarczy ze kupisz lanzarki 100mm w deske,suba slabego kupujesz kup cosik mocniejszego np Lanzarka Rockforda JBl albo Pioneera SPL,nawet uzywanego blaupunkty to cienkie są ,wzmacniacz oki ale nie rozumiem po co ci hertze ?konkretne głosniki ale w zupełności wystarczą Alpinki albo Jbele w deske rozdzielczą radio tez takie jest bo jest lepiej zainstaluj Alpine poprostu Pioneer ma gorszy dzwiek ,w tył wrzucisz elipsy albo jakieś okrągłe midbasiki phonocarki (sa tanie i b dobre),i powinno to smigać nie zapomnij o zwrotnicy na przod tez moglaby być firmowa bo bedzie psuc efekt ,ja miałem u siebie zwrotnice aktywną i było git bardzo mozna sobie dzwiek wysterować niebo a ziemia miedzy aktywną a zwykłą poprostu konkret kosztuje nowa tak lanzara cosik kolo 200 zł,a suba nie kupuj 15 calowego tylko 12 bo te wieksze nie mają takiego uderzenia 12 cali są optymalne.Pozdro i napisz co tam złozyles:D

_________________
Live to ride - Ride to live
Honda Jc20 Gold Alcast ver. Open
Kawasaki Zx6r...rozbita:< ale na wiosne Zx9r... bedzie sie dzialo...
Co ty wiesz o zapierdalaniu...??? Ty stara dupa jestes:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-04-2006, 15:52 
plany się troche zmieniły i postanowiłem nie kupowac wzmacniacza i basu, a w zamian za nie wygłuszyć samochod

I w takim wypadku kupuje radio ALPINE 9846R
i do niego głośniki- PowerBass CK-6

a pozniej jakies 200zł przeznaczam na maty wygłuszające

Myślicie że to lepszy pomysł ??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-10-2006, 11:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Hej mam pytanie apropo montażu głośników w desce rozdzielczej g100 (gdyż wkońcu udało mi się zakupić nowe), a zadaje ju tutaj aby nie tworzyć nowego tematu. A więc:

1. Czy można, a jak można to jak zmienić głośniczki bez odkręcania deski rozdzielczej.
2. Jeżeli już bedę musiał rozłorzyć deskę, to jak się obchodzić z moim zdaniem najbardziej nefralgicznym punktem (kanały dolotowe do układu chłodzenia), aby nic tam się złego nie stało.

Z góry dzięki za wszystkie rady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09-10-2006, 14:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Ad.1
Nie ma takiej mozliwosci aby nierozkrecajac deski rozdzielczej wymienic glosniki

Ad2
Nic slego tam sie nie stanie wyciagniuesz sobie przednie kratki nawiewu no i po bolu .A przy okazji wyczyscisz sobie je bo tam zawsze jest pelno syfu typu liscie kurz itp.itd.
Nieominie cie jednag zmudna praca z robieraniem prawie wszystkiego sam zobaczysz

Zycze milej i owocnej pracy :D

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13-10-2006, 22:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Aha dzięki za odp. Kilka dni mnie tu nie było, ale jak przeczytałem Twoją odpowiedź, to się trochę załamałem. Głośniczki jadę wymieniać najprawdopodobniej jutro i zobaczymy w ile się z tym wyrobie :wink: Mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-10-2006, 20:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Hej Martini trochę się myliłeś, że nie da się zmienić głośników bez odkręcania deski rozdzielczej. Poprostu bez odkręcania deski trzeba się trochę bardziej napracować i "nagimnastykować" ale się da

(ten po prawej wystarczy odkręcić półkę i wyjąć kratkę od nawiewu i kombinować, a ten po lewej głośnik to trzeba odkręcić i wyjąć licznik, kratkę od nawiewu, tą półeczkę pod nawiewiem i kanał dolotowy do kratki od nawiewu i kombinować).

Wymiana trochę trwa, gdyż nie ma tam za dużo miejsca i dużo rzeczy trzeba robić po omacku (to jest samochód wybitnie stworzony dla takich "małych" ludzi jakimi są japończycy :) :P ).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14-10-2006, 21:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
No kazdy ma swoj sposob ja rozebralem wszystko doszczetnie i wyczyscilem wzystko przy okazji a dodatkowo ladnie sobie pomocowalem kabelki z tweeterkow(gwizdki).


Pozdrawiam :D

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL