forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 21-05-2024, 07:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27-02-2006, 13:11 
Tylnie rzeczywiście są, ale rozmawiamy o przodzie.
Miejsce w zderzaku... No jeszcze raz popatrze ale... jestem bliski pewnosci ze u mnie nie ma wnęk przewidzianych na halogeny. Przycisku wolnego tez nie ma wiec zapewne i kabla nie ma. Mam wersje 1,3.
Wiec pytanie odnosnie komplikacji (chociażby dziury w zderzaku) wydaje mi sie na miejscu, dlaczego to miałoby byc pitolenie?
Zastanawiam sie czy jest sens dziurawic zderzak, czy nie spróbowac jakos bez krojenia je przyczepic. Pytałem z nadzieja, ze moze ktoś juz montował halogeny w zderzaku seryjnym bez miejsca na nie. Podczepienie pod zderzakiem raczej odpada, myśle ze pierwszy wyższy kraweznik by je załatwił. Instalacja to nie problem, ale jak ktos nie ma doświadczenia to nawet podstawowe uwagi sie moga przydać. Czasem problemy dostrzega sie dopiero w połowie roboty, wolałbym wiedziec o nich wczesniej zeby sie przygotowac. Tym bardziej ze nie posiadam ani odpowiedniego warsztatu sprzetowego ani miejsca w ktorym mogłym sobie swobodnie grzebać.
Moze np. ktoś rozbierał deske, czy obok tego przycisku do tylnich przeciwmgłowych, jest tam miejsce na podobny przełacznik?
Odnośnie sprzedawców, pewnie ze kazdy chwali swoje, ale jesli sprzedawca jeden swoj artykul proponuje jako lepszy od drugiego i nawet sensownie to uzasadnia to chyba warto wziąc taka opinie pod uwagę.
Nadal licze na Wasze sugestie, jesli się jakieś nasuną.
Pozdr.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-02-2006, 13:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11-04-2005, 01:19
Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa Ursus
heh :? to ja oczywiście

_________________
czarna Charadka 1,3B+LPG. 16V. 93r. 5drzwi
w sezonie Yamaha Virago 535, tez czarna ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-02-2006, 19:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Jeśli piszesz, żę masz wersje 1.3 i w tylnim zderzaku masz wbudowane światło przeciwmgielne to możesz połączyć do tego wyłącznika odrazu światła, które zamontujesz z przodu!! Odrazu bedziesz miał możliwość załączenia obydwu świateł na raz!!
A co do miejsca to musisz, sie dobrze zastanowić, aby jak dziurawić zderzak to raz!! Można np. zrobić tylko otwory na mocowanie w zderzaku i nie wycinać miejsca na całe leflektorki!! Zresztą to też zależy od mocowania leflektórów jak jest zrobione, bo nie każde zamontujesz tak jak Ci sie podoba!! Na pewno fajnie wyglądają podwieszane pod zderzak ale jest to niestety nie praktyczne i tak jak piszesz przy spotkaniu z krawężnikiem światełka zostałyby na drodze!! :lol:
To chyba tyle co miałem napisać!! 8)

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-02-2006, 22:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11-04-2005, 01:19
Posty: 53
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Myślałem o tym. Wolałbym jednak zeby przednie i tylne światła były wlaczane niezależnie. Zresztą chyba tak być powinno. Nie zawsze obydwu świateł używa sie jednocześnie.

_________________
czarna Charadka 1,3B+LPG. 16V. 93r. 5drzwi
w sezonie Yamaha Virago 535, tez czarna ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28-02-2006, 15:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
No niestety niezawsze używa sie obydwóch świateł na raz!! Ale jeśli chcesz osobno to musisz założyć nowy wyłącznik osobny do tych świateł i zrobić całą instalacje osobno!! 8)

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL