forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 23:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25-03-2008, 11:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2007, 13:06
Posty: 651
Lokalizacja: Ostrzeszów
Samochód: Hyundai Sonata
Model: EF 2.5l V6 170KM
Rok: 2000
@Martini
będę wdzięczny

_________________
Daihatsu Charade 1,3l 84KM 16v & Hyundai Sonata EF 2,5l V6 170KM 24v
Obrazek
HYUNDAI OSTRZESZÓW TEAM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03-04-2008, 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Elllop

Jestem po wymianie oponek na letnie.Tak jak mowilem na 14tki fele zapodalem oponki 185/60 DUNLOP SP SPORT 01 ktore sa wyjatkowo cichutkie podczas jazdy.
Co da sie odczuc na tym profilu hmmm...to ze lekko mocniej czuc nasze polskie drogi.

Jerzy G smialo mozesz o takim rozmiarze zamawiac oponki Nic nie trze nawet przy maxymalnym skreceniu sa luzy.Mysle ze mozna nawet 15stki zaladowac do Charady.

Oto fotki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03-04-2008, 19:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
ładna fela bez odpowiedniej gleby nie daje efektu. Kazdy ma swoje zdanie, mi sie nie podoba calosc mimo tego ze fele swietne :)
Do kazdej charady idzie 15' wsadzic, jedyne co to opone trzeba dobrac. Ja czekam na przyplyw gotowki i beda NANKANG 165/50 R15 i nie bedzie problemu ani z tylu ani z przodu hehe

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03-04-2008, 20:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Gleba hmmmm to moze byc przy naszych drogach
Przyjedz na slask to sie o tym przekonasz.
Jak w zeszlym roku jechalem po charade do zielonej gory to myslalem ze jestem na zachodzie drogi jak stol.Tylko zjechalem z trasy juz w moje okolice zaczely sie dziury wyboje itp.itd.
Mnie gleba sie niepodoba.A chociazby patrzac na tych wszystkich tuningowcow u mnie na slasku jak jada 50 lub mniej bo takie sa dziury.
Ostatnio widzialem kolesia z super bryka normalnie odlot fele boskie ale co z tego jak go nawet traktor minal.

Ja chce miec podloge zdrawa i niepocharatana i zderzaki cale

PS
Etap tuningowca juz mi minal.Dopialem swego przy G100 i to mi wystarczy,choc jescze w g100 bym sobie troche pogrzebal

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03-04-2008, 21:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
co racja to racja, tutaj nie ma az takich zlych drog jak np na slasku czy na pomorzu. Ja sobie pozwolilem na glebe i chwale sobie ale fakt ze niektore trasy musialem zmienic ze wzgledu na zawieche, bo ryzyko dosyc spore ze moglby za bardzo dobic amory.

10 cm od ziemi to wystarczajaco zeby ladnie wygladalo i zeby dalo sie jezdzic. przynajmniej na dolnym slasku :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-04-2008, 00:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
A ja mam prośbę Martini...
Czy możesz zmierzyć odległość od kantu błotnika do ziemi na przedzie i tyle ? I to samo od kantu błotnika do ośki. Przód stoi wysoko jak u mnie na sprężynkach audikowych, ale chciałbym poznać te wymiary w pewnym celu. Z góry dzięki !

_________________
dawno temu : Hyundai Pony GLS 1.5 82KM
dawniej : Daihatsu Charade G200 1.3 84KM
nie tak dawno : Audi 80 Avant 2.0 90KM
przed chwilą : Fiat Doblo 2010 Maxi Combi 1.6 MultiJet 105KM (290Nm)
teraz : Mitsubishi L200 Invite+ DoubleCab 2.5 DiD 136KM (390Nm)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-04-2008, 07:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2007, 13:06
Posty: 651
Lokalizacja: Ostrzeszów
Samochód: Hyundai Sonata
Model: EF 2.5l V6 170KM
Rok: 2000
@Martini
A mi tam się bardzo podoba!
Szkoda tylko, ze to nie 15tki!
Zapodaj jakieś większe fotki.
Pozdrawiam

EDIT:
Heh tylko te tarcze hamulcowe teraz takie małe się wydają!
Widzę że oponka ładnie leży na feldze. Ile za te Dunlop dałeś?

_________________
Daihatsu Charade 1,3l 84KM 16v & Hyundai Sonata EF 2,5l V6 170KM 24v
Obrazek
HYUNDAI OSTRZESZÓW TEAM


Ostatnio edytowano 04-04-2008, 07:39 przez JerzyG, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-04-2008, 07:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 12:21
Posty: 661
Lokalizacja: Jasło
Widze Martini ze poszedles za moja rada, Fele super i idealnie pasuja do twojej G20X hm a co to za oponki zapodales, mam nadzieje ze to nie jakas chinszczyzna, bo chinczycy to dobzi sa jedynie w ryżu i brodzeniu w wodzie bo sa niscy hahaha!!!!!!

Jeszcze raz wszystko wyglada super a i dolaczam sie do broźby JerzyG o wiekszej rozdzielczosci fotki !!!!

_________________
Poprzednio:
DAIHATSU Charade G12 1,0 CS
DAIHATSU Charade G201 GTI 1,6 16V
Aktualnie:
Honda Civic Sedan 2001

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-04-2008, 15:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Wszystko jest w poście Martiniego. Opony jakie założył to 185/60 DUNLOP SP SPORT 01. Trzeba cały post StiQ czytać!!

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-04-2008, 18:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Jerzy G napisal

Cytuj:
Ile za te Dunlop dałeś?


No wiec kupilem je w super cenie bo za 154zl/szt z serwisu opony.com.pl Natomiast u znajomego w warsztacie mial w katalogu napisane 245zl wiec roznica wielka.
Servis ten normalnie bajka.Otrzymujesz smski o przyjeciu zamowienia na drugi dzien bodz tego samego dnia otrzymujesz kolejnego ze paczka bedzie ...(tu date wstawiaja) i o numerach takich i takich.Dodatkowo na maila ci to posylaja .We wtorek poznym wieczorem zamowilem a w czwartek rano mialem.Umawiasz sie z kurierem ktory do ciebie dzwoni i luzik.

Drookash napisal

Cytuj:
A ja mam prośbę Martini...
Czy możesz zmierzyć odległość od kantu błotnika do ziemi na przedzie i tyle ? I to samo od kantu błotnika do ośki. Przód stoi wysoko jak u mnie na sprężynkach audikowych, ale chciałbym poznać te wymiary w pewnym celu. Z góry dzięki !


Spoko jak tylko chwilunie czasu znajde to pomierze i napisze.

Co do zdjec to zrobie w wiekszej rozdzielczosci w ten weekend i zamieszcze.
Pozdrawiam

Tutaj zamieszczam recenzje opon aha maja one ocenke 4.9/5 w servisie opony.com.pl

DUNLOP SP SPORT 01


Obrazek

Cytuj:
Przy użyciu nowatorskiego asymetrycznego bieżnika i strukturze trójsegmentowej udało się opracować oponę będącą harmonijnym połączeniem takich właściwości, jak płynna jazda, sportowy charakter oraz bezpieczeństwo. Podział na trzy obszary zapewnia optymalną równowagę podczas kierowania pojazdem bez względu na warunki drogowe. Dzięki temu opona idealnie nadaje się do pojazdów klasy średniej oraz luksusowych limuzyn. 100 – procentowa zawartość silikonu w bieżniku gwarantuje lepszą pracę opon na nawierzchni suchej i mokrej, niskie opory toczenia oraz wysoki przebieg. Nowo zaprojektowany system wzdłużnych pasków z dwoma szerokimi centralnymi obręczami, obszar ten zapewnia aktywne przekazanie sił poprzecznych. Jednocześnie rowki i napięcia zapewniają ogólną wygodę i redukują hałas. Łopatki wodne są dalszym udoskonaleniem tych opon. Ten odcinek opony odrzuca wodę jak turbina i bez rotacji. UWAGADunlop SP SPORT 01 to opona asymetryczna. Zgodnie z zaleceniami producenta powinna być ona zamontowana na auto zgodnie z informacją "inside" oraz "outside" umieszczoną na boku opony. W wypadku modelu Dunlop SP SPORT 01 nie występuje podział na opony prawe i lewe.



Dolaczam tutaj plik rar ze zdjeciami ktore sa na forum ale o wyzszaj rozdzielczosci sa one robione na SE K750i wiec jakosc taka sobie.W weekend postaram sie zrobic na aparacie.

Haslo do pliku to moj nick z forum z malej literki

Daihatsu Charade SXL Martini.rar

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-04-2008, 20:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Drookash pomierzylem to o co mnie prosiles
No wiec tak

PRZOD

-od kantu blotnika do ziemi wynosi 64cm
-od kantu blotnika do osi wynosi 37cm

TYL


-od kantu blotnika do ziemi wynosi 62cm
-od kantu blotnika do osi wynosi 34cm

Post edytowany.
dr_mateusz

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Ostatnio edytowano 06-04-2008, 21:43 przez Martini, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-04-2008, 21:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Widze ze moderatorzy nie spia i zauwazyli problemmm hehehe ...i chwala im za to.

Chcialem napisac jeszcze cos niecos na temat tych opon bo moze komus sie przydac.
Otoz oponki sie spisuja rewelacyjnie .Dzisiaj troche pojezdzilem sobie agresywnie i powiem szczerze z reka na sercu ze dobrze zrobilem wybierajac te oponki.W zakretach trzymaja sie tak dobrze ze mam wrazenie jakby sie wgryzaly w asfalt.Jechalem dzisiaj swoja charada a ojciec Lanosem 1.5 i na luku (okolo 35stopni) machnalem go z predkoscia 130km/h i samochodzik zachowal sie jak tramwaj na szynach heheh zero jakiegos przechylu poszedl bez zajakniecia jak to sie mowi.Oponki sa ciche slychac tylko albo radio albo silnik albo wiatr.
Co do spalania na oponach ktore posiadam a sa to jak wyzej napisane zaobserwowalem wzrost o nieznaczna ilosc 0.20L paliwa na 100km.Ale to byla jazda miejska po 12 km dlugi odpoczynek i znowu po miescie 12 km,tak ze za kazdym odpalenie ssanie sie zalaczalo.
Ale frajda na tych oponkach jest super.
Jezeli ktos jest przed zakupem oponek na lato moge smialo polecic DUNLOP SP SPORT 01 a w szczegolnosci z serwisu www.opony.com.pl ,bo firma zetelna i solidna.
Bardzo mnie ucieszylo ze oponki ktore otrzymalem z tego serwisu maja date produkcji wybita 0508 czyli 5 tydzien 2008 roku.


Pozdros

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-04-2008, 14:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2007, 13:06
Posty: 651
Lokalizacja: Ostrzeszów
Samochód: Hyundai Sonata
Model: EF 2.5l V6 170KM
Rok: 2000
@Martini
Widzę na większych fotach ze felgi ładnie siedzą w oponach.
Szkoda że zewnętrzny rant nie wystaje bardziej na zewnątrz razem z oponą, a mocowanie felgi nie jest bardziej wgniecione.
Był by fajny efekt patrząc z boku.

Ja myślę nad tymi:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale co nazbieram kasę, zaraz znajdzie się coś, co jest bardziej potrzebne,
myślę że w tym roku na wakacje już sobie je fundnę.
Pozdrawiam

_________________
Daihatsu Charade 1,3l 84KM 16v & Hyundai Sonata EF 2,5l V6 170KM 24v
Obrazek
HYUNDAI OSTRZESZÓW TEAM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-04-2008, 16:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Elo Jerzy G

Fele bardzo ladne i mnie sie podobaja.Co do wystajacych felg poza autko to juz nie moja bajka jakos mnie sie to niewidzi.Kiedys mnie sie obilo o uszy ze to niemiecki tuning z tymi wystajacymi felami. Wole takie jak mam przynajmniej autko dluzej czyste heheh


Pozdro

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-04-2008, 07:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14-05-2007, 13:06
Posty: 651
Lokalizacja: Ostrzeszów
Samochód: Hyundai Sonata
Model: EF 2.5l V6 170KM
Rok: 2000
Hej!
Nie zrozumiałeś mnie, gdzieś na filmie widziałem podobny wzór felg jak twoje,
z tym że mocowanie było bardziej wklęsłe w głąb nadkola.
Mi nie chodziło o to żeby opona z felą wystawała poza błotnik.
Pozdrawiam

_________________
Daihatsu Charade 1,3l 84KM 16v & Hyundai Sonata EF 2,5l V6 170KM 24v
Obrazek
HYUNDAI OSTRZESZÓW TEAM


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL