forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-04-2024, 00:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: magnetyzer
PostNapisane: 03-07-2006, 22:09 
sebek napisał(a):
Magnetyzer - jest prostym urządzeniem które dzięki swej zasadzie działania opartej na jedynej w świecie technologii magnetyzerów jednobiegunowych (monopole and single focus), zapewniające oszczędności paliwa rzędu 10 do 20% dokonało , rewolucyjnego przełomu w technice samochodowej. Magnetyzer zaciśnięty na przewodzie paliwowym, zmienia strukturę molekularną paliwa dopływającego do silnika, tworząc łatwopalne związki weglowodorów z tlenem. Dotychczasowe wynalazki polegające na doskonaleniu mieszania mechanicznego nie dały zadowalających rezultatów. Amerykański aktywator Magnetizer jest pierwszym skutecznym rozwiązaniem tego problemu, gdyż dokonuje takich korzystnych zmian w strukturze paliwa jakich nie można osiagnac innymi metodami.

ZALETY MAGNETYZERÓW:

*Oszczędza paliwo 10 - 20%

*Czyści i zapobiega gromadzeniu się osadów i nagaru na cylindrach

*Ułatwia rozruch

*Urządzenie bezprądowe, bezobsługowe i w pełni bezpieczne

*Błyskawiczna i prosta instalacja

*Redukuje toksyczność spalin o ponad 50%

*Usuwa osady z silnika i chłodnicy

troche lektorki i budowa pod tym linkiem http://automagnetyzer.w.interia.pl/budowa.html

lub tu

http://www.neodym.pl/paliwa.php


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-11-2006, 02:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-09-2006, 22:19
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
I co zamontowałeś te magnetyzery? Daje to cos? Pytam, bo też mam zamiar je zamontować i ciekaw jestem czy to ma sens. Jeśli założyłeś, to w jakich miejsca? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam

_________________
Daihatsu Charade 1.0 D, 1991 5d.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-11-2006, 17:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Magnetyzery wykorzystują prawo fizyczne nie bede sie rozpisywał bo na necie bardzo dużo informacji. Działanie nie jest natychmiastowe tylko po jakims czasie!! 8) Warto o tym poczytać!!

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Ostatnio edytowano 10-11-2006, 22:39 przez dr_mateusz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10-11-2006, 20:41 
Offline

Dołączył(a): 25-09-2006, 19:20
Posty: 129
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Skoro ktoś ma taką wiedze w głowie to ładnie mu autko musi śmigać... :oops:
http://www.tuningbaja.pl/?p=/1/1/1

_________________
Wygrani są na mecie...
TXF 1.3i 4wd dla frajdy
S 40 1.9 TDI na co dzień
4.2 315KM w pracy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-11-2006, 16:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-09-2006, 22:19
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
nie potrzebna mi wiedza nt. magnetyzerów. potrzebuję tylko wiedzieć gdzie konkretnie mam je zamontować w swoim aucie.

_________________
Daihatsu Charade 1.0 D, 1991 5d.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-11-2006, 16:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-09-2006, 22:19
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
ni o czy ktoś sprawdził ich skuteczność w swoim aucie?

_________________
Daihatsu Charade 1.0 D, 1991 5d.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-11-2006, 18:05 
Offline

Dołączył(a): 03-02-2006, 20:59
Posty: 105
Lokalizacja: Łódź
Ja sprawdzałem i w zachwyt nie wpadłem .

_________________
w końcu TD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-11-2006, 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10-09-2004, 23:13
Posty: 310
Lokalizacja: Zielona Góra
Rozmawiałem jakis czas temu z fizykiem na temat magnetyzerów. Stwierdził że aby coś takiego faktycznie działało trzebaby za pomocą magnesów uporządkować cząsteczki powietrza, a do tego potrzebne jest niesamowicie mocne pole magnetyczne. Jednak tak duże pole nie pozostawałoby obojętne na elektronikę samochodu. Tak więc jest to bardzo wątpliwe aby tak małe urządzenie mogło zdziałać takie "cuda" o jakich piszą ich producenci. A jeśli wierzyć im to dlaczego producenci samochodów nie stosują tego aby podnieść moc swoich silników... ??

_________________
Charade 1.3 16v EFI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-11-2006, 21:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
wieza - czytalem kiedys o tym ... to tylko mit wg mnie ... wiesz ze psychika potrafi nie ? :) :)


skoro dzięki wymienieniu filtra paliwa , powietrza , oleju (?) możemy zaoszczędzić okolo 30% paliwa ? :) :) to magnetyzery dają nam kolejne 10% ... eee tam , temat rzeka ;)

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-11-2006, 22:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31-10-2005, 15:08
Posty: 153
Lokalizacja: Bełchatów
Ludzie to wszystko prawda im więkze pole uporządkowuje cząstki poprawia napełnianie tylko kto sobie zamontuje koło elektroniki samochodu (albo sam zamieszka pod linią przesyłową wysokiego npięcia). No kurde na lini wody, gazu instalujcie sobie jak chcecie ale nie w poblizu elektroniki, magnsesy, które potrafią robić za elrktromagnes zamiast suwnicy na hali.

_________________
Darade GTtI (narazie upgrade do 1xx KM) - było
Sand Lover Discovery


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-11-2006, 23:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10-09-2004, 23:13
Posty: 310
Lokalizacja: Zielona Góra
Mazi... też uważam że magnetyzery nic nie pomagają, wręcz przeciwnie mogą napsuć. Też sporo o tym poczytałem sobie i podowiadywałem się u różnych ludzi. Co ciekawe na allegro ludzie sprzedający "te cudeńka" jako dowód ich działania przedstawiają wyniki testów z różnych autoklubów, jednak znając życie i na jakich zasadach działają autokluby mogę powiedzieć że producenci nieźle lobbowali w tych klubach odpowiednią gotówką za takie pisma "oficjalne".

_________________
Charade 1.3 16v EFI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11-11-2006, 23:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Kiedyś Amba pisał coś o magnetyzerach i napisał ze w jakimś minimalnym stopniu działają, ale nie na samym początku trzeba zrobić troche kilometrów autkiem. Moze dla neiktórcyh to nie jest zauważalne bo napewno nie bedzie takich efektów jak na opakowaniu po magnetyzerach!! :?

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12-11-2006, 11:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
To było tak - kiedyś zamontowałem w td -zrobiłem dużo pomiarów - i faktycznie niewielki przyrost dynamiki był odczuwalny ale ważniejsza była praca silnika która faktycznie "zmiękła" spaliny też były dużo lepsze niż wcześniej - tak stwierdili na stacji - co do spalania nie odczułaem różnicy - to było kiedyś :) - dodam że kupiłem przepływowego maksora .
Teraz mam zamontowane inne w 1.0 gaźnik z gazem i powiem szczerze że się ciut zawiodłem tzn faktycznie silnik może równiej pracuje(ale to odczucia tylko ), ale jeśli chodzi o dynamike i zwłaszcza spalanie to bez efektów - dodam że zależało mi najabardziej spalaniu bo średnio 7l gazu to ciut za dużo -biorąc po uwage że nie jeżdze z gazem w podłodze :)
Aha jeszcze dodam że kumpel też sie w to bawił w polo 1.4 disel i miał podobne pozytywne odczucia jak w umnie w td.
Takie są moje spostrzeżenia.

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL