forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-04-2024, 19:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozpórki Ultra Racing!!!
PostNapisane: 17-03-2009, 23:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-07-2007, 18:33
Posty: 328
Lokalizacja: Gdynia
Przez zupełny przypadek, szperając po necie w poszukiwaniu paru drobiazgów do mojej czerwonej strzały :lol: , trafiłem na sklep, który ma w swojej ofercie rozpórki do Charady G100. I to uwaga: aż 8 rodzajów!!! Ceny są co prawda kosmiczne, ale wykonanie większości z nich we własnym zakresie nie powinno stanowić wielkiego problemu :wink:
Obrazek

http://www.rpmotorsport.pl/auta/rozporki_i_stabilizatory_daihatsu-c-17_1892_295_2506.html
Generalnie to niezła ciekawostka. Mimo cen rodem z Marsa, dobrze, że jest to u nas w ogóle dostępne.

_________________
Daihatsu Charade 1,3 16V EFI
Daewoo Lanos 1,5 16V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-03-2009, 11:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
Oglądałem juz kiedyś tą stronkę...ale ceny faktycznie kosmos i to nie do G201... :cry:

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-03-2009, 14:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
nie wiem co w nich kosmicznego -tyle kosztują rozpórki do normalnego samochodu, to że charada jest wiekowa i się to finansowo nei kalkuluje to inna sprawa.

I tak są tańsze sporo niz np Cusco

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-03-2009, 15:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-07-2007, 18:33
Posty: 328
Lokalizacja: Gdynia
Być może tyle rozpórki do normalnego samochodu kosztują, ale to nie znaczy, że cena nie jest kosmiczna. Po prostu część z tych rozpórek ma konstrukcję banalnie prostą, a co za tym idzie, ich wykonanie nie powinno sprawiać większych problemów. Dlatego przynajmniej część z nich ma cenę "troszkę" wywindowaną, moim zdaniem oczywiście :wink: . A to, że taka cena dla np. właściciela Lancera, jest atrakcyjna bo stanowi ułamek wartości samochodu , zupełnie inaczej niż w przypadku Charade, to już inna kwestia.

_________________
Daihatsu Charade 1,3 16V EFI
Daewoo Lanos 1,5 16V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-03-2009, 15:40 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
I tu się zgadzam, de facto wszystkie te rozpórki do Charade sprowadzają się do kawałka rury z dospawanym mocowaniem.

I nikt nie powie mi, że metrowa rurka kosztuje normalnie 400zł plus 100zł marży...

Co do Evo - jest to auto można powiedzieć wyczynowe i technologia też musi być inna w wykonaniu rozpórek - ale do Charady? Czy cena musi być taka sama jak do 2 razy większego i cięższego np. Audi A4?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-03-2009, 16:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
szociu napisał(a):
nie wiem co w nich kosmicznego -tyle kosztują rozpórki do normalnego samochodu, to że charada jest wiekowa i się to finansowo nei kalkuluje to inna sprawa.

I tak są tańsze sporo niz np Cusco

Oj Szociu nie obraz sie ale za bardzo chyba przesiąkłeś 4turbo...może faktycznie cana takiego czegoś do subaru lub lancera jest normalna...ale tyle wołać za kawałek rury z mocowaniem...to lekka przesada...to że to tyle kosztuje nie znaczy że jest najlepsze na świecie...podejrzewam że miec po jednej sztuce na wzór i można takie coś zrobić za ok.150zł z malowaniem...bo roboty nie ma dużo..ale pewnie to tyle kosztuje bo zamawiane o tej firmy..
http://www.ultraracing.com.my/template.asp?menuid=32
wiec koszty przesyłki,marże i tyle to kosztuje.... :wink:

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-03-2009, 22:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
dla was to kawałek rury, miałem okazję mieć w ręce rozpórki OMP, teina, whiteline, cusco, karbonowe STI, - materiał z którego są wykonane i jakośc wykonania kosztują - najtańsze OMP ze zwykłego kawałka rury pomalowanego na zółto/czerwono z naklejką są . za 200-300 pln Aluminiowe są polerowane wykonane ze specjalnego stopu aluminium, mocowania w większośi są anodowane na dany kolor są droższe w wykonaniu stąd i droższe dla klienta . Pomiędzy rozpórkami są też spore różnice wagowe, dla nas nieistotne z punktu widzenia charady.

Jeżeli ktoś ma kaprys i go na to stac założy sobie do charady takie bo są dedykowane i wykonane przynajmniej na foto w miare profi, jeśli ktoś ma dużo wolnego czasu a brak kasy idzie kupic kawałek rury i kombinuje, uwierz mi obaj będą zadowoleni.

Seba
Cytuj:
podejrzewam że miec po jednej sztuce na wzór i można takie coś zrobić za ok.150zł z malowaniem


szansa i rynek dla Ciebie - jeśli jesteś w stanie zrobi w tej cenie, ja niestety nie jeśli miały by wyglądac profi :wink:

Co do przesiąkania 4T, zmieniło mi sie pojęcie na pewne rzeczy, widząc multum samochodów skrzywdzonych półśrodkami dorosłem do dokładania i robienia wszystkeigo od A do Z profi :roll:

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19-03-2009, 10:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
szociu napisał(a):
Co do przesiąkania 4T, zmieniło mi sie pojęcie na pewne rzeczy, widząc multum samochodów skrzywdzonych półśrodkami dorosłem do dokładania i robienia wszystkeigo od A do Z profi :roll:

Z tym tez sie zgodzę...nie chce w moim zrobić kichy...wszystko kosztuje i dlatego pomału to idzie....a powiem tak,że jak podliczyłem wszystkie rozpórki z tej firmy które chciałbym mieć w swoim samochodzie wyszło ok.2100zł....gdyby to było taniej powiedzmy o 600 lub 700zł to bym sie zdecydował bo faktycznie są dedykowane i zabawa i kombinowanie z rurami i mocowaniami mijała by sie z celem...ale cena jest taka a nie inna i niestety nie kupie tego bo przy sprzedaży samochodu nikt mi za to nie zapłaci...powie że to zwykłe kawałki rury....reasumując oferta super,ale cena powala....

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19-03-2009, 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23-05-2005, 08:24
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G102
Rok: 1989
Witam,

Ja uważam ze jest to produkt w rozsądnej cenie, wygląda na zdjęciach też super :) Przygotowanie auta oczywiście można zrobić taniej, ale na pewnym poziomie nie przeskoczymy problemów technologicznych.
I jak byśmy policzyli rzeczywisty koszt materiał, narzędzia, robocizna to może się okazać ze mamy za ta sama cenę coś ciężkiego, nietypowego.

I wydaje nam się ze wszystko jest ok a samochód nie jest szybki dlaczego? Bo jest ciężki.

Fajnie by było mieć rakietę za 5000PLN, ale tanio jet tylko w erze :) Z własnego doświadczenia wiem ze jeśli nie jest element odpowiedniej jakości to wzrasta awaryjność.

Mam pytanie czy ktoś z was ma może taką rozpórkę? Interesują mnie dwa wymiary?
Obrazek
Pozdrawiam.

_________________
_________________________________
...::: Daihatsu Charade 1.3 16V :::...
zapraszam www.charadagtti.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19-03-2009, 16:30 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
Porównując do wymiarów innych części stawiałbym na coś w okolicach 4cm i 2 cm.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-03-2009, 13:40 
Offline

Dołączył(a): 27-10-2008, 16:47
Posty: 20
Lokalizacja: Tarnów
mmmm moim zdaniem zrobis sobie jest samemu :) ja sobie zrobilem sam gorna i dolna i w bagazniku wysapwalem cos w stylu ala lancer evo:)

_________________
Moc Jest Bogiem Predkosc Nalogiem Nitro Zabawą A TURBO podstawa xD


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL