forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 18:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakie felgi do G100?
PostNapisane: 23-07-2005, 22:01 
Witam Jestem od niedawna posiadaczem G100 w automacie :) Fajne autko :D Czytam tu różne opisy i chcę jednej jasnej odpowiedzi!!! Jaki jest rozstaw śrub oraz średnica otworu centrujacego do Charadki 1991 3d z silnikiem 993cm# w gaźniczku bo już głupieję!!! Dzięki za szybką pomoc!!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23-07-2005, 23:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kilka tematów już było na ten temat :!: Dobrze poszukasz to znajdziesz, wiem że rozstaw śrub 4x100, średn. otworu nie pamiętam

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-07-2005, 19:42 
Offline

Dołączył(a): 19-07-2005, 20:54
Posty: 2
Lokalizacja: WawkA
ok dzięki , ale to wiem chodzi mi o otwór centrujący...

_________________
Gotowy na wszystko co przyniesie los...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24-07-2005, 20:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
56mm

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie felgi do G100?
PostNapisane: 07-09-2009, 18:05 
Offline

Dołączył(a): 16-06-2009, 22:13
Posty: 296
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Samochód: Charada Diesel 3D
Model: G100
Rok: 1989
a jak jest otwór 57,1 to już nie podejdą takie felgi? Musi być dokładnie 56?

_________________
1.0 D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie felgi do G100?
PostNapisane: 07-09-2009, 21:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
DOL_michal napisał(a):
a jak jest otwór 57,1 to już nie podejdą takie felgi? Musi być dokładnie 56?


problemu nie ma, kazdy tokarz zrobi Ci pierscienie centrujace i nie ma problemu :)) ewentualnie szukaj na allegro.
Ja mam otwor centrujacy taki jak w WV chyba wiem ze w kazdym razie jest wiekszy nieco niz charadkowy i jakos szczegolnie tego nie odczulem.

A powinienem od razu jesli to by cos zmienialo bo mam sztywne zawieszenie i wszystko co zwiazane z kolami od razu sie odczuwa.

wiec spokojnie jesli nie szarzujesz do przesady mozesz jezdzic na takim rozmiarze...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie felgi do G100?
PostNapisane: 08-09-2009, 00:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
DeeJaayAngel napisał(a):
DOL_michal napisał(a):
a jak jest otwór 57,1 to już nie podejdą takie felgi? Musi być dokładnie 56?


problemu nie ma, kazdy tokarz zrobi Ci pierscienie centrujace i nie ma problemu :)) ewentualnie szukaj na allegro.
Ja mam otwor centrujacy taki jak w WV chyba wiem ze w kazdym razie jest wiekszy nieco niz charadkowy i jakos szczegolnie tego nie odczulem.

A powinienem od razu jesli to by cos zmienialo bo mam sztywne zawieszenie i wszystko co zwiazane z kolami od razu sie odczuwa.

wiec spokojnie jesli nie szarzujesz do przesady mozesz jezdzic na takim rozmiarze...


Nie pisz ludzią takich rzeczy ! Jeżeli ty jeździsz na luźnych felach nieznaczy że inni mogą i warto ich uprzedzić o konsekwencjach. Szpilki od kół nie są aż tak wytrzymałe.

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie felgi do G100?
PostNapisane: 08-09-2009, 11:24 
Offline

Dołączył(a): 16-06-2009, 22:13
Posty: 296
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Samochód: Charada Diesel 3D
Model: G100
Rok: 1989
Evo bo widziałem na allegro fajne felgi o parametrach "4x100, 5,5Jx13H2, ET38, środek cent. 57,1" dokładnie tak to jest na aukcji opisane. Nie znam się na tym i myślałem ze jeśli rozstaw jest dobry a otwór inny to można jeździć. Wiec jak to z tym jest bo nie znalazłem nic na forum :/

_________________
1.0 D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie felgi do G100?
PostNapisane: 08-09-2009, 14:07 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
w przypadku piasty 56 i otworu w feldze 57.1 teoretycznie powinieneś zastosować pierścień centrujący [wypełniający ten 1.1 mm różnicy]. z doświadczenia powiem tak - mi się nie udało. wystarczy trochę rdzy na piaście i brudu na feldze i nic już tam nie wciśniesz. akurat w tej sytuacji bym nie dramatyzował, ja jeżdżę tak od czasu jak mam Charadkę i nic się nie stało...

natomiast gdyby ktoś chciał na swoją piastę 56mm założyć felgę z otworem centrującym np. 67.1 i nie użył pierścienia to niech bóg ma go w opiece i trzyma się z dala od publicznych dróg, żeby kogoś nie zabił :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie felgi do G100?
PostNapisane: 08-09-2009, 16:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
rojber napisał(a):
w przypadku piasty 56 i otworu w feldze 57.1 teoretycznie powinieneś zastosować pierścień centrujący [wypełniający ten 1.1 mm różnicy]. z doświadczenia powiem tak - mi się nie udało. wystarczy trochę rdzy na piaście i brudu na feldze i nic już tam nie wciśniesz. akurat w tej sytuacji bym nie dramatyzował, ja jeżdżę tak od czasu jak mam Charadkę i nic się nie stało...

natomiast gdyby ktoś chciał na swoją piastę 56mm założyć felgę z otworem centrującym np. 67.1 i nie użył pierścienia to niech bóg ma go w opiece i trzyma się z dala od publicznych dróg, żeby kogoś nie zabił :)



Zgadzam się z kolegą :) zeby zastosowac pierscienie i chcesz je miec idealnie dopasowane to licz sie z tym ze bedziesz czyscil bardzo dokladnie piaste i felge zeby nie bylo problemu. Ja jakos jezdze na otworze centrujacym nieco wiekszym i nie ma tragedii.

Evo, napisales tyle tylko ze zle radze a sam tak na prawde nie ustosunkowales sie do pytania kolegi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie felgi do G100?
PostNapisane: 08-09-2009, 17:28 
Offline

Dołączył(a): 14-05-2009, 19:13
Posty: 37
Witam. Z tego co ja wiem otwór centrujący nie przenosi żadnych obciążeń. Więc dla bezpieczeństwa nie ma znaczenia jego rozbieżność, oczywiście nie może być mniejszy w feldze niż piaście. Wiele firm sprzedaje pierścienie centrujące z tworzywa sztucznego, co dobitnie o tym świadczy. Tak naprawdę ma to znaczenie przy montażu.
Nie stosując pierścienia centrującego możemy krzywo przykręcić felgę. Na przykład dociągając jedną śrubę od początku aż do końca felga może krzywo przylegać i dokręcenie reszty śrub tego nie wyrówna. Trzeba powoli dokręcać śruby (nakrętki) tak aby ich stożki od strony felgi przylegały dokładnie, na krzyż, najpierw lekko, najlepiej nasadką z samą przedłużką bez poprzeczki, najlepiej kręcąc kołem aby dokręcana śruba była zawsze na górze. I jak już dojdzie dokładnie do piasty a nakrętki będą dokładnie w środku otworów to dokręcić. Oczywiście pamiętać że felga aluminiowa nie powinna być dokręcana NA MAXA !!!!! 60 Nm to maks. Dla dorosłego faceta to średnio mocne dokręcenie samymi rękami (bez wstawania i opierania całego ciała).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jakie felgi do G100?
PostNapisane: 08-09-2009, 22:25 
Offline

Dołączył(a): 16-06-2009, 22:13
Posty: 296
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Samochód: Charada Diesel 3D
Model: G100
Rok: 1989
Dzięki chłopaki :) już kumam o co z tym chodzi :)

_________________
1.0 D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL