forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 05-05-2024, 18:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audio za 1000 złotych gra bardzo słabo
PostNapisane: 04-12-2008, 18:57 
Offline

Dołączył(a): 31-03-2006, 18:12
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Chciałem zrobić sobie porządny dźwięk w charadzie, więc już rok temu kupiłem w miarę dobry sprzęt:
głośniki Powerbass ES-6C
radio Pioneer 3900

Jako że głośniki mają moc 85/170 watów, więc łatwo się domyślić że mocy z radia miały za mało i grały tak sobie, bez rewelacji.
Więc dziś dokupiłem do nich wzmacniacz, który ma 2x70 RMS przy 4 omach więc powinien spokojnie wystarczyć.
Wzmacniacz wygląda tak-
http://www.caraudio.com.pl/main/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage_modern&product_id=469&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=2&manufacturer_id=18&vmcchk=1&Itemid=2

Po podłączeniu tego wzmaka jestem załamany jakością basu, bo mam wrażenie że jest jeszcze gorzej niż jak wzmacniacza w ogóle nie było :evil:

Wysokie tony grają bardzo dobrze, ale bas jest strasznie płytki i sztuczny, o wiele lepszy wydobywa się w innych samochodach z jakichś słabych seryjnych głośniczków i to bez żadnych wzmacniaczy :roll:
W serwisie car audio powiedzieli mi że to może być wina drzwi- w charadzie są cienkie blachy i jest nieszczelnie więc woofer nie może odpowiednio zagrać.
Tylko że ja te drzwi wykleiłem od wewnątrz i od zewnątrz taśmami dekarskimi, a okazuje się że wszystko na marne.

I tutaj pytanie- czy rzeczywiście może to być wina drzwi ??

Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Jeśli chodzi o kable, to wszystko jest na 100% dobrze podłączone.[/url]

_________________
g100, 1.0, cb-23, 1993


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-12-2008, 22:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
Jakbyś się nie wysilał z głośnikami w charadzie, bez subwofera nie wygenerujesz przyzwoitego basu i to jest jedyne rozwiązanie - mam boczki zrobione pod głośniki 16 cm od byłego charadziaża i też nie dawały rady mimo firmowych woferów wygłuszeń itp , jedyna rada , tubka do bagażnika, wzmak już masz i będzie po sprawie, co do samych drzwi to coś wtym jest , zresztą elipsy w tylną pólke też nic nie dają w charadzie -jest po prostu jakaś za bradzo" przewiewna" - jako ciekawostkę dodam że u ojca w volvo v40 jest załoźyliśmy nagłośnienie phonocara w seryjnych miejscach i tam faktyczne to jeszcze jakoś gra

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04-12-2008, 22:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-01-2006, 13:36
Posty: 1253
Lokalizacja: Bydgoszcz
Trzeba było kupić ES-6C Evolution z dolnym zakresem do 45Hz ;)
Obawiam się, że wina jest jendak we wzmacniaczu - sprawdź 3 x czy dobrze podłączyłeś i czy aby nie odwróciłeś fazy na przeciwbieżnych głośnikach w drzwiach - wówczas bass będzie płytki :( Podłącz się przez wejście po niskim - czyli z wyjścia na wzmacniacz z radia - o ile tak nie masz.
Podłączyłeś 2 czy 4 głośniki ? Jeżeli podłączasz tylne - obróć je fazą. Taka sztuczka stosowana jest w kinach domowych - tyle obrócone są fazą o 180'.
Akurat to, czy wygłuszysz drzwi, czy są one charadowe czy innej marki ma najmniejsze znaczenie. Dobry głośnik zasilany dobrym wzmakiem zagra zawsze dobrze !
Głośniki nie takie złe, ale wielkość cewek nie świadczy dobrze - zobacz jakie mają np. Magnaty cewki, dźwięk z nich jest naprawdę dobry - szczególnie dość stara seria BullPower200 grała ślicznie w basie :)
Czy naprawdę w Daihatsu Charade chodzi o "baassssss" czy o to co ma pod maską ???

_________________
dawno temu : Hyundai Pony GLS 1.5 82KM
dawniej : Daihatsu Charade G200 1.3 84KM
nie tak dawno : Audi 80 Avant 2.0 90KM
przed chwilą : Fiat Doblo 2010 Maxi Combi 1.6 MultiJet 105KM (290Nm)
teraz : Mitsubishi L200 Invite+ DoubleCab 2.5 DiD 136KM (390Nm)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: --
PostNapisane: 04-12-2008, 23:54 
Offline

Dołączył(a): 31-03-2006, 18:12
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Problem rozwiązany, okazalo się że mi w zakładzie car audio jakiś geniusz rzeczywiście podłączył odwrotnie kable do woofera :)

O skrzynce to bagaznika faktycznie będe musiał pomyśleć, bo bas z wooferów jest dobry ale jeszcze nie taki głęboki jakbym chciał.

drookash- dokładnie takie kupiłem, ES-6C, tylko nie dopisalem tego Evolution :)

A co do tego co ma pod maską, to ja za bardzo nie mam się czym pochwalić, bo siedzą tam tylko 52 konie, pijące 12 litrów na 100km :evil:

_________________
g100, 1.0, cb-23, 1993


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-12-2008, 11:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Ja u siebie w G100 mialem tube aktywna i powiem ze rozwalalo mi charade.
Siedzac za kierownica czulem jak rdgaja mi ubrania.
Tube przelozylem do G203 i nie ma juz tego effektu.Owszem kiedy jest pelny bagaznik gra bosko

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL