forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 03-05-2024, 09:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pseudo Xenon z allegro
PostNapisane: 27-07-2008, 00:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 23:18
Posty: 101
Witam

Jak w temacie - montował już ktoś tak zwany zestaw HID do charadki?? Ja planuję zaraz po skończeniu remontu silnika i wstawieniu nowego słupka.... :)

_________________
G100 1.0D 5-drzwiowy

Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-07-2008, 21:17 
Offline

Dołączył(a): 16-03-2008, 22:22
Posty: 172
Samochód: Daihatsu
Model: G200
Rok: 1993
Swego czasu miałem coś takiego na oku, rozmawiałem z paroma osobami i najwazniejszy problem jaki mi wskazano, to po montazu takiego zestawu nie dostaniesz przegladu.

Fabryczny zestaw ksenowow posiada uklad samopoziomujacy z racji sily swiatla jakim swieca zarowki, zapobiega on oslepieniu jadacego z naprzeciwka auta po najechaniu na dziure lub nierownosc... Mialem juz okazje kiedys na zupelnie nieoswietlonej drodze dostac ksenonami z przeciwka i nie jest to przyjemne uczucie...

Poza tym mam znajomego, ktoremu po zamontowaniu ksenonow z przetwornicami w starym aucie spalila sie [stopila] instalacja... Nie wiem jednak czy to wina samych przetwornic czy zlego montazu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-07-2008, 22:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-04-2006, 23:18
Posty: 101
No ja mam taki zestaw w oplu omedze tylko że w soczewce..... Także nie mam samopoziomowania i spryskiwaczy, ponieważ prawo polskie/drogowe teko nie nakazuje. Nawet miałem gdzieś ten przepis - jak znajdę to wrzucę, ale było tam jasno że samopoziomowanie i spryskiwacze są tylko nieobowiązkowym uzupełnieniem - najważniejsze żeby przetwornice miały atest do użytku na drogach publiczny....
Poza tym znam parę osób które już na HID'zie przeszły przegląd bezproblemowo :)

Tylko że w charadce jest taki problem że nie występują lampy w soczewce - tylko ryfle a na tym już napewno nie przejdzie przeglądu, no ale polak potrafi :)

A poza tym jutro przegląd omegi więc pojadę i zobaczymy :)

A co do spalonej instalacji - napewno to była wina montażu bądź jakaś usterka wewnętrzna w aucie - u mnie wszystko gra :)

_________________
G100 1.0D 5-drzwiowy

Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.....


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL