forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 03-05-2024, 11:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: PROJEKT `ZWO`
PostNapisane: 15-11-2007, 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
Jako ze wiewior zdecydowanie mnie wyprzedzil w zaangazowaniu w reaktywacje GTTI przedstawiam baze mojego projektu ,ktorego zakonczenie planuje na lato.Nie zamierzam sie spieszyc i wszystko robie w oryginale.Mam troche podstaw gdyz mielismy juz to auto w rodzinie co jak widac zarazilo mnie na lata :) Autko bedzie poczatkowo napewno fabryka ,lakierek czarna perla w palety Renault,flokowane wnetrze,felgi w kolorze tytanu...... juz prawie to widze :)
ObrazekObrazekObrazek
Czarna zasili niebawem fabryke zyletek - full oryginal Gtti ma mase wartosciowych czesci ale ze wzgledu na zakup tego cacka wszystko co blaszane "do smietnika"
Karoseryjka marzenie :) ObrazekObrazekObrazekObrazek
Mam jeszcze druga Gttke ktora w wiekszosci trafi do czerwonej budki ......niebawem wrzuce fotki :) .W silniku od czarnej jest podobniez zamontowane pionierskie rozwiazanie....angielskie panewki MG :shock: ,mechanik jeszcze nie dzwonil jakie szkody poczynily :)

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15-11-2007, 23:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
reaktywujesz gtti, byc moze ostał Ci sie gril z gtti ? czy robisz tak jak koledzy i wrzicasz silnik gtti w seryjna bude ? jesli masz gril to zaklepuje :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-11-2007, 00:28 
Offline

Dołączył(a): 16-07-2006, 22:03
Posty: 31
No widze ze nas tu wiecej :):) Łaczmy sie :) heeh no buda naprawde łądniusia podobnie jak nasza :) Pozdro i pokazuj jak zaawansowane sa prace :)

_________________
Charada GTti


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-11-2007, 00:43 
Offline

Dołączył(a): 13-09-2007, 00:20
Posty: 99
Lokalizacja: Gdańsk
kolega goni ale niechce sie spieszyc..... i bardzo dobrze... :D u nas tez to chyba raczej bedzie dluga pracowita zima :)

_________________
Charade GTti.....:D .....było
Mazda 626 GF 1.8 90KM
Mazda 6 GJ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-11-2007, 01:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
Lukasz002 napisał(a):
kolega goni ale niechce sie spieszyc..... i bardzo dobrze... :D u nas tez to chyba raczej bedzie dluga pracowita zima :)


....jestescie the besciaki bo ja zaczalem od was wczesniej a mam do konca dalej :)

Tymczasem nie pozbywam sie "reglamentowanych" czesci z GTTI - grill zostawiam na jakies (odpukac) nieszczescie......

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16-11-2007, 11:40 
Offline

Dołączył(a): 28-09-2007, 22:13
Posty: 124
widze ze kolejne GTti sie reanimuje :wink: ja narazie szukam budy bo przy moej za duzo roboty...powodzenia w dalszej pracy :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21-11-2007, 01:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
ops2 napisał(a):
Lukasz002 napisał(a):
kolega goni ale niechce sie spieszyc..... i bardzo dobrze... :D u nas tez to chyba raczej bedzie dluga pracowita zima :)


....jestescie the besciaki bo ja zaczalem od was wczesniej a mam do konca dalej :)

Tymczasem nie pozbywam sie "reglamentowanych" czesci z GTTI - grill zostawiam na jakies (odpukac) nieszczescie......



a masz moze polke ?? i jesli masz to czy tez jest na wszelki wypadek ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-11-2007, 00:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
wydaje mi sie ze jest takowa w nadmiarze :)

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-11-2007, 11:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
dobrze by bylo, bo mi(chyba jako jedynemu w klubie) trafila sie charadka z urzedu celnego :P ma to pare wad, np przednie fotele sa z tylu pociete na srodkach no i zarekwirowana zostala polka.

O tyle, o ile polka jestw miare tania, to z fotelami(zwlaszcza w tych samych kolorach co moje) moge miec problem :(

czekam na wiadomosci o poleczce i zasadniczo cenie w/w rzeczy :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-01-2008, 19:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
hej ! Dzis wielki dzien .Zlozylismy cale gtti .Wlozylem nowa turbinke po regeneracji .Poprzednia byla "starego" typu znaczy sie chlodzona tylko olejem .Nowa dodatkowo jest wodna . Generalnie wszystko sie kreci jednak pozostal jeden problem .Turbinka zalacza sie slicznie (na ucho przy ok 2 tys obrotow - dopiero reanimuje obrotke wiec konkretnie nie wiem ) jednak "kopniecie" trwa tylko kilka sekund pozniej rozpedza sie jak zwykle autko. Co do przypuszczen w tym temacie szociu nakierowal mnie na wastegate i sklad mieszanki . Wymienilem weze podcisnienia gdyz na starych byl efekt dlawienia sie silnika i wogole nie dalo sie jezdzic .........Kompresja jest ok ,swiece i przewody nowe ,olej nowy polsyntetyk mobila z ceramizerem.
Jesli macie jakies inne pomysly z w/w problemem dajcie znac - jutro bede wszystko po kolei sprawdzac . Turbo jest idealne ,podobnie jak wiele innych elementow gdyz robilem remont konkretnie. W planach mam jeszcze zlozenie drugiego motoru na OEM ale na razie to mam czasowo dosc :) Oczywiscie niebawem wrzuce fotki !

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02-01-2008, 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-09-2004, 09:49
Posty: 667
Lokalizacja: Wołów - Wrocław
a masz wskaźnik doładowania? utrzymuje cisnienie doładowania? a może jakaś nieszczelność w dolocie ? zczytaj jeszcze błedy z kompa jeśli są takowe

_________________
Było :( G100 CB80,CB90,CB23,CL11,CL61 & upgrade G102 HD-E
S14 SR20DET - E34 M50 & E38 M52 -ZX7R
G-Works Automechanika-Lakiernictwo Wrocław tel. 605-853-918 a o charadkach wiemy wszystko
http://www.amba1.republika.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: GREAT DAY !
PostNapisane: 19-04-2008, 16:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
Probelmy z cisnieniem nieaktualne .Wraz z nowym silnikiem nadszed czas na remont turbiny i............... Panowie ! WIELKI DZIEŃ !!! - moje Gtti śmiga jak nowa :wink: .Zdjęcia wrzucę wkrótce .Na dodatek kolega również nabył Gtti i nie jestem sam w Wawie :) .Dalem sobie 3 dni aby zobaczyc czy bedzie gitara.Dzis moge powiedziec ze szwagier zna sie naprawde na tym silniku :).Oczywiscie tym razem przed odpaleniem wyposazylem sie w zegar cisnienia oleju :) .Został mi jeszcze drugi projekt czyli Gtti 1,6 soft turbo ale w koncu moge sie pisac na kazdy zlot :)
DZIEKUJE WSZYSTKIM ,ktorzy na forum pomagali mi dobra rada .Szczegolnie Szociowi .ktorego wiedza o Gtti przewyzsza moja o kilka leveli ......
Osobiscie jestem zmeczony i kilka dni mialem odpoczac od zapachu warsztatu co nie bylo mi dane przez w/w kolege........ Jednak jutro konczymy zabawe z jego szkaradka i w koncu bede mogl wypoczywac rozkoszujac sie jazda !

Ps.Przepraszam Amba ,ze jeszcze nie sfinalizowalismy transakcji ale Blow mial byc dla kolegi (podobno juz sie zarejestrowal na forum) i standartowo wyszlo kilka rzeczy ,które trzeba bylo zrobic pilnie (uszczelka itp).W poniedzialek spodziewam sie wplywu srodkow i dokonczymy co zaczete :)

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20-04-2008, 16:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
Wiec wyglada to tak ! Jeszcze nie zabralem sie za polerke .Srodek rowniez tymczasowo nie tkniety.Rozwazam gdzie zamontowac dodatkowe zegary i oczywiscie deska do floka :) .Mysle ze prezentuje sie calkiem przyzwoicie ?
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie sugerujcie sie rejestracja gdyz na razie nie zamierzam jej przerejestrowywac ze wzgledu na OC :) .W poniedzialek zaleje ja swiezutkim AGIPEM i zabiore sie za ostateczny wyglad :). Prace nad druga Gtti rowniez powoli posuwaja sie do przodu :)

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-04-2008, 19:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04-09-2007, 19:07
Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
Pytanie ! Czy ktos posiada GTTI ,w ktorym nie wystepuje "drzenie" na kole kierownicy ?.Mam nowe koncowki drazkow ,nowe amorki i gumy wachaczy.Problem moze tkwic w przekladni kierowniczej ? ....... stukow generalnie nie ma - choc wydaje mi sie ze sporadycznie wystepuja. Kierownica raz "trzesie" konkretnie a raz delikatnie. Oponki zakladam ze sa dobre (acz nie nowe) ale przerzucalem juz jeden komplet podobnie jak alufelgi. Klopot wystepuje glownie przy predkosci powyzej 150 km/h ale i kolo 100tki nie dziala idealnie.Czy wystepuja znaczace roznice miedy ukladem kierowniczym "zwyklych" szkaradek a GTTi ? Drzenie jest do zaakceptowania - nie wyrywa "kiery" z rak - ale chcialbym zeby to dzialalo idealnie ....

_________________
E46 3,0 , GTTi FaN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27-04-2008, 14:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Co do listwy kierowniczej - w każdej charadzie G1XX jest taka sama listwa, niewiem jak 4WD ale w G100, G102 i GTti jest to samo. Ja niemam takiej przypadłości przy dużych prędkościach, nawet przy 170km/h nic takiego nie zauważam, ale za to ja mam przy hamowaniu trzesiawkę ale to wina tarcz.

No i pytanie ? Czy masz jakiś luz wogóle ? Bo mogą być tzw " jabuszka" zużyte.

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL