forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 17:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Elektryczne szyby własnej roboty ??
PostNapisane: 06-06-2007, 17:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ponieważ lubię jak w samochodzie otacza mnie wiele głośników, które dodatkowo ładnie grają :) , a w Charadzie nie ma za bardzo miejsca na takowe w mojej głowie zrodził się czysto jak na razie teoretyczny pomysł: Może zrobić elektrykę przednich szyb własnej roboty, a w miejsca, gdzie teraz mam klamki od odkręcania okien wsadzić jakieś głośniczki. I tu rodzi się moje pytanie:

1. Czy ktoś już kiedyś robił taką elektrykę :?:
i drugie: Czy nawet jeżeliby się dało takie coś zrobić, to czy mechanizm od podnoszenia szyb trzeba zostawić na swoim miejscu, czy można go gdzieś przenieść w inne miejsce w drzwiach, bo jeżeli on musi zostać na swoim miejscu to i tak żadnych głośników tam nie zmieszczę :?:

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-06-2007, 17:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
powiem ci tak ... mechanizm i tak musi zostać , ba nawet jeśli masz elektryke to masz mechanizm taki sam .. tylko zamiast klamki nie masz nic a w środku dalej masz to samo .. tylko dołączony bardzo maly silniczek .... wiec nie za bardzo to zrobisz ... ja swego czasu jak miałem pierwsze auto - Forda Fieste 84 rok ... ona miała tak dzieloną szybe przednią jak VW Golf 1 i 2 ... czyli był mały trójkącik ... i w tym miejscu akurat było miejsce z mechanizmem ... i odcinając mechanizm korbkowy montowałem w to miejsce silniczek od wycieraczek od Kaszlaka :) , spisywało sie idealnie a koszt przeróbki to raptem dospawanie na czpień ... taką zebatke , pare przewodów :) i przelaczniki .... wiec jesli chcesz to próbuj z silniczkiem od wycieraczek Charade :) umiejscowiajac silniczek jak najblizej mocowania zawiasów .. a przeniesienie "napędu" zrób na pasek lub łańcuszek ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-06-2007, 18:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
a ja powiem tak M@rio :

www.moto.allegro.pl

Tam jest tyle mechanizmów od ele szybek że napewno coś znajdziesz do charadki, sam szukałem bo chciałem to zrobić przy okazji montowania alarmu i centralnego ale się nie doczekała bestia :(

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06-06-2007, 18:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
a ja jednak bym wolał samemu zrobić .... nie mówie już o tym że sporo kasy zaoszczędzić mozna ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-06-2007, 07:58 
Offline

Dołączył(a): 02-03-2007, 11:05
Posty: 76
Lokalizacja: Będzin
kiedyś do poprzedniej chciałem założyć w warszawie była wysyłka 199zł montowało się na tapicerkę na wieloklin niestety nie mam adresu w nowej mam 4 szyby el ale sorry nie zaglądałem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-06-2007, 14:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Bardzo dziękuje za wszelki odpowiedzi :) . Może kiedyś się za to wezmę, ale narazie chyba nie, bo to nie miało być dla wygody tylko dla tego, aby móc w miejsce po klamce od otwierania okna wsadzić jakieś głośniki, ale z tego co piszecie jest tak jak później myślałem, że mechanizm musi zostać na swoim miejscu, więc klops. Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL