forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 27-04-2024, 20:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Strumienica - teoria była, teraz praktyka...
PostNapisane: 05-06-2007, 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
No więc zakupiłem, założyłem, zwyciężyłem...

Strumienica daje dużo, o czym sie przekonałem, po uprzedniej jezdzie na teoretycznie przelotowym wydechu przyszla pora na zalozenie strumienicy.

Nie kupowałem strumienicy drogiej, ale do najtanszych tez moj wybor nie nalezal(bo co tanie to ma banie). strumyczek kosztowal 75 + 15 wysylka... 90 to nie duzo wg mnie 8) jesli kogos to interesi to strumyczek kupowalem od uzytkownika lutek28 na allegro oczywiscie i w pelni polecam, bo strumienica byla u mnie na drugi dzien.

Za zalozenie zaplacilem 50 ziko i jestem zadowolony, po tym ryku jaki wydawala moja shkarada wczesniej, gdy odpalilem go po zabiegu odmladzajacym milutko zamruczala, a co do mocy to czuje sie przyrost, zwlaszcza przy naszych malych silniczkach, no a u mnie ostatni tlumik tak jest "wydymany" ze dziala jak przelotowka wiec ta moc jest lepiej odczuwalna :P

TAK WIEC STRUMIENICOM ZDECYDOWANE TAK

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: witam
PostNapisane: 05-06-2007, 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
No nareszcie jakieś konkrety co do strumienicy... :D ,teraz przynajmniej wiem że "coś" to urządzenie daje....

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 18:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
nie mów że daje dużo ! nie przesadzaj ... wyciągnij sobie wydech i pojeździj chwile .... a po jakimś czasie wsadz od nowa tłumiki oryginalne i zobaczysz jak ci auto zapiernicza duzo lepiej .... a ta struminnica poprostu zadziałała jak nowy tłumik którego nie miałeś... bo miałeś "przelot" bez wydechów .... tak samo by zadziałało jak byś zamontował oryginalny tlumik do swojego auta ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Strumienica - teoria była, teraz praktyka...
PostNapisane: 05-06-2007, 18:26 
Offline

Dołączył(a): 03-02-2006, 20:59
Posty: 105
Lokalizacja: Łódź
DeeJaayAngel napisał(a):
Strumienica daje dużo

Wpakuj jeszcze stożek i świece sportowe i śmiej się z GTTI . :lol:

_________________
w końcu TD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 18:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
mazi napisał(a):
nie mów że daje dużo ! nie przesadzaj ... ...


No Mazi jak zwykle się czepia.... Chłopak się cieszy że autko lepiej mu śmiga,a tu od razu ktoś nie dowierza... Ważne że działa w ogóle,a założy jeszcze sportowy tłumik zamiast tego co tam ma i będzie git... tylko wszystko to pewnie kwestia kasy i nie wszystko na raz..

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
czepia ? coś mi sie wydaje że szkoda czasu ... , montujcie sobie na tym forum używane tarcze , klocki oraz wycieraczki i się cieszcie .....



Cytuj:
a tu od razu ktoś nie dowierza...


bo to nie działa ... koniec i kropka , to tak jak magnetyzery które dodają 10KM plus Stożek 15KM ... plus strumiennica 5KM .... matko za 200zł mam nie 54Konną Charadke lecz prawie 90KM WOOOOW ......

a jak kupi "CHIPA" ( rezystor) na allegro za 6zł to mamy plus kolejne 15KM ... normalnie to już auto ma ponad 100KM ... a gdzie świece sportowe i tłumik koncowy ??? przecież za 400zł mozna zrobić taką bestie ....


ja ze swojej strony tyle - bayo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 18:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
ja uważam że mazi sie nie czepia, ma rację w 100% przelot w NA to nieporozumienie bo tam zjawiska falowe wykorzystywane są do lepszego oprozniania komory stąd tłumiki i średnice rur wszystko jest liczone :] więc po wsadzeniu jakiegokolwiek tłumika bedzie odczuwalnie lepiej

a co do odczucia że idzie dużo lepiej to uwierz mi dupohamownia bywa zawodna o czym się wiele razy przekonałem więc ostroznie :wink:

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
chwileczke, ja jezdzilem na oryginalnym wydechu na poczatQ i byl w dobrym stanie jeszcze, potem sie zaczal rypac i ja doskonale wiem jak jezdzi sie na normalnym i jak na strumieniu(zwlaszcza ze w planach bardziej przelotowy tlumik mam - ale nic bassowego).

co do stozka to pewnie mazi powie zaraz, ze to tez nic nie daje hehe

a tak na marginesie mam charadke 56 konna od poczatku, tyle ze sie ladniej spreza i wlasnie bylem to wszystko wytestowac i auto rozpedza sie dynamiczniej. Ponadto sprawdzalem efekt strumienicy na clio z silnikiem 1,2 i auto na zwyklym wydechu ma przymulenie przy zmianie biegu, a na strumienicy moze nie zredukowalo calkiem przymulenia ale auto lepiej sie zbiera.

aha i jeszcze pozostaje watek uzywanych rzeczy i wypraszam sobie, bo w mojej shkaradzie nic uzywanego z czesci mechanicznych nie wsadzilem i nie zamierzam. Zmienialem juz sprzeglo z dociskiem, przeguby i uszczelki, zadna z tych czesci nie byla uzywana.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 19:10 
Offline

Dołączył(a): 03-02-2006, 20:59
Posty: 105
Lokalizacja: Łódź
Co do domowego poprawiania mocy zachęcam do poczytania http://www.chojnacki.com.pl/home.php . Tak jak mówi Mazi za pareset zł nie zrobisz z fury rakiety skoro firmy takie jak bmw czy honda aby dodać mocy zmieniają konstrukcje silnika .

_________________
w końcu TD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 19:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
mazi napisał(a):
czepia ? coś mi sie wydaje że szkoda czasu ... , montujcie sobie na tym forum używane tarcze , klocki oraz wycieraczki i się cieszcie
Cytuj:
a tu od razu ktoś nie dowierza...


bo to nie działa ... koniec i kropka bayo

No pewnie jak nic nie działa to po co w ogóle cokolwiek zakładać.Może lepiej kupić sobie rower.
Mazi sam zakładasz różne rzeczy do samochodu i pisałeś że masz tam jakieś 140 KM. I ja też mógłby napisać że niby skąd te 140KM... Ale ziarnko do ziarnka i zbierze sie miarka,no nie twierdze że od razu sam filtr+tłumik+strumienica+magnetyzer+świece itd =20KM ,ale może da jakieś 10,może mniej ale na pewno samochód będzie lepiej "oddychał" i lepiej pracował niż taki seryjny.Więc wtedy jazda takim samochodem daja więcej frajdy i o to chodzi... 8)

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 19:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
No tu możesz się zdzwić i wyliczanie akurat filtrów strumiennic Maziemu może jedynie wprawić cię w zakłopotanie :) Taka firma jak Mazi ingieruje w budowe silnika więc te 140km co piszesz jest uzasadnione :)

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 19:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
1.6 - seryjnie miał 95KM , ma inną głowice - od 1.3 kompletnie przerobioną , do tego wałek rozrzadu od 1.3 żeby autko kręciło się wyżej plus d otego wydech od Ścigola Kawasaki i na dolocie BLOS do LPG , odpowiednio doprężony jest , sprzegło 185mm .... 4wd na LPG i 7,1 do setki .... v max ograniczony skrzynią biegów - 220Kkm/h przy 7500rpm

żadne strumiennice , żadne super świece sportowe , żadne stożki ... magnetyzery i chipy za 6pln ....

a po wakacjach wyjedzie inna ... mocniejsza 4wd :>:> od przyszłego tygodnia już nią nie bede jeździł ... rozbieranka sie szykuje ... hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01-04-2007, 16:46
Posty: 1036
Lokalizacja: katowice
Samochód: daihatsu
Model: gran move
Rok: 1997
mazi napisał(a):
żadne strumiennice , żadne super świece sportowe , żadne stożki ... magnetyzery i chipy za 6pln ....

No a gdybyś tak Mazi założył parę takich udoskonaleń,ale nie za 6 zł..może coś jeszcze byś uzyskał..Skąd taka niechęć?? A po drugie znacznie ingerowałeś w silnik i to troszkę na pewno kosztuje i czasem zmniejsza żywotność silnika...a takie soft zmiany dają nie wiele może(ale coś dają) ,ale na pewno nie skracają życia silnika. Więc ponowie pytanie skąd taka nie chęć do magnetyzerów strumienic itp??
Ja np.w fiacie 125 ewidentnie czułem różnice w pracy silnika przy założeniu lepszych świec (cztero-elektrodowe),ale tylko na benzynie,bo na gazie było odwrotnie...

_________________
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 19:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
jakbym mial tyle kasy co poniektórzy to tez bym bardzo chetnie cos z autem zrobil, ale powiem szczerze nie bawi mnie mruczenie na pol miasta, bo to meczy, zwlaszcza jak jezdze glownie w trasach a nie krotkie przejazdzki.

Ja bardziej chce sie zajac autkiem wizualnie jak juz mechanicznie wszystko zrobie, chce zrobic auto ciche, o wysokim komforcie jazdy, przerabiam cale wnetrze(wszystkie plastiki i jak ojciec mi pomoze to bede obszywal fotele no i zastanawiam sie nad zmiana wykladziny). Jednak jak wiesz wszystko wymaga kasy, ja zyje na zadupiu gdzie znalezienie pracy w wieku lat 20 graniczy z cudem :/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05-06-2007, 19:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
seba601s napisał(a):
mazi napisał(a):
żadne strumiennice , żadne super świece sportowe , żadne stożki ... magnetyzery i chipy za 6pln ....

No a gdybyś tak Mazi założył parę takich udoskonaleń,ale nie za 6 zł..może coś jeszcze byś uzyskał..


tak , brakuje mi jeszcze do pełni szczęscia kolektora rurowego za który zabiore sie niedługo ... a później Turbo :> jesli sie wyrobie z silnikiem w czasie który sobie założyłem to zabiore sie do fajnej modyfikacji charadałki :) a mianowicie dodam jej po pare centymetrów na boki ;) i pare mm ( jeśli sie da bo juz jest 7cm nad ziemią) w ziemie :) zamontuje oryginalną lotke z gtti , przerobie przedni grill ... zrobie pare pierdułek polepszających dolot zimnego powietrza i zamontuje chłodnice oleju .... a czasu do zimy coraz mniej ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL