forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-03-2024, 16:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nagłośnienie.
PostNapisane: 29-10-2006, 13:41 
Offline

Dołączył(a): 27-08-2006, 13:39
Posty: 15
Wiem że było już kilka tematów o nagłośnieniu, ale mi chodzi o mój indywidualny przypadek i o pomoc.

Kupiłem Charade G 100 ze standardowym nagłośnieniem i jakimś radiem no name, ale to wsyzstko już się sypie, przedni prawy głośnik chrypi już przy małej głośnosci, a o większych nawet nie ma co rozmawiać, chciałbym coś z tym zrobić, Mianowicie wymienić nagłośnienie i radio. Chce wymienić głośniki w desce, odłączyć te w słupkach i zamiast nich podłączyć jakeiś 2 w tylniej półce, no i najprawdopodobniej wymienić radio.

Nie znam się zupełnie na tego typu sprawach i dlatego chciałem prosić o pomoc-mianowicie jaką "konfiguracje" (głośniki przód, tył i radio) byście polecili...(linki mile widziane).
Co do radia, to myślałem nad jakimś tego typu
http://www.allegro.pl/item137645520_nowosc_radia_cd_mp3_cdriw_z_wejsciem_usb_rds_.html
Zależy mi na wejściu USB, a zarazem nie chce pakować w to jakichś astronomicznych kwot (a rozcej zrobic to jak najtaniej :) ) Czy to dobry wybór? Szukam "złotego środka",

Wszelkie rady, uwagi i pomoc Mile widziane.
Z góry dziękuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-10-2006, 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Korporacje Medion-Tevion to można powiedzieć najgorszy niemecki sprzet. Ta korporacja jest włascicielem media markt w Niemczech i dlatego oferuja towar z bajerami za taka cene!!
Piszesz, że zależy Ci na usb, wiec albo chcesz podłaćzyć odtwarzacz mp3 albo jakis pendrive.
Wiec jesli chcesz podłączyć odtwarzacz mp3 to polece Ci kupić jakieś używane radio za te same pieniadze ale dobrej firmy i wyprowadzić sobie z przed wzmacniacza wejscie audio do którego podłączysz mp3.
A co do głośników to zalezy od Ciebie. Napewno naczytałes sie na allegro jakie sa dobre te tanie glośniki. Jesli chcesz juz kupic te tansze to jakies lepsze nie najtansze bo bedziesz bardzo zawiedziony. Dam przyklad po sobie mialem kupic do pokoju jakis wzmacniacz i glosniki. Wiec wolalem kupic uzywany w idealnym stanie wzacniaczy unitra i glosniki tonsil niz nowy produkt nie spelniajacy zadnaych funkcji!!
A co do radia jak chcesz kupic nowe to firma dalco bedzie lepsza propozycja!!
A sprzet s którego bedziesz sie napewno cieszył to cos takiego:
http://www.allegro.pl/item137222411_radio_sony_cdx_4000r_tanio_stan_bdb_.html
http://www.allegro.pl/item137310640_pioneer_deh_1400r.html
http://www.allegro.pl/item137500759_pioneer_deh_535r_pioneer_.html
http://www.allegro.pl/item136089260_radioodtwarzacz_sony_cdx_l400x_okazja.html
To sa tylko przyklady nieraz mozna znalezc naprawde okazje!!

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-10-2006, 15:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jeżeli chodzi o radia to uważam, że Pioneerki są bardzo dobrą propozycją i jeszcze JVC też wymiatają (i są w przystępnej cenie). Co do głośniczków polecam Blaupunkty (ostatnio sam takie zakupiłem w deskę rozdzielczą i jestem bardzo z zakupu zadowolony, będziesz potrzebował porad jak je wymienić bez zdejmowania deski rozdzielczej to mogę pomóc).

A mam pytanie w których slupkach masz te głośniczki co chcesz je odłączyć, bo ja też cały czas rozmyślam nad głośnikami (gdzie je rozmieścić) i każda rada też mi się przyda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-10-2006, 17:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10-09-2004, 23:13
Posty: 310
Lokalizacja: Zielona Góra
Tutaj była dyskusja na temat wkładania głośników w różne miejsca:) http://klub-charade.asis.pl/forum/viewt ... highlight=

Ja osobiście darowałem sobie wkładanie głośników w deskę rozdzielczą bo: po pierwsze ciężko jest je wymienić, a po drugie jeżeli już to się uda to głośniki nie mogą być za duże.
Wmontowałem w drzwi przednie i półkę bagażnika.

_________________
Charade 1.3 16v EFI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-10-2006, 19:18 
Offline

Dołączył(a): 27-08-2006, 13:39
Posty: 15
Po pierwsze wielkie dzięki za taki odzew-nie spodziewałem się szczerze mówiąc. Widze że to solidne forum z solidnymi ludźmi-To się ceni.

dr_mateusz- no właśnie chodzi mi raczej o pendrive a nie odtwarzacz, masz jakieś alternatywy? Ale jeśli chodzi o to wyjście audio to dzięki za podpowiedź, może mi się przydać. Chyba przekonałeś mnie co do podanej przeze mnie marki-raczej podziękuję. Wielkie dzięki za propozycje radyjek, podejrzewam ze zainwestuje w coś lepszego właśnie.(pozostaje jeszcze kwestia USB)

M@R!0- sorry, wprowadziłem cię w błąd, nie w słupkach, a koło nich, przy tylnej półce, umieszczone standardowo poziomo.To własnie je chce odłączyć a zamiast nich dać jakieś 2 większe w tylnej półce.

Będe wdzięczny za jakieś konfiguracje głośników, co do przodu co do tyłu itd, tak zeby jakoś to brzmiało...
Jeszcze raz dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-10-2006, 20:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
wracajac do tematu radia lepszym wyjściem od zakupu nonameów czy też medionów etc. jest zakup czegos markowego. Jeśli ktoś jest cierpliwy może trafić na jakiś rodzynek - mnie udało sie upolować (za 56 pln) radyjko mało znanej u nas firmy fujitsuten robiącej sprzęt audio z wyższej półki ( to radyjko co mam w momencie debiutu kosztowąło ponad 1100DM a najdroższe pioneery koło 300 -400). Wybierając sprzęt markowy zwróć uwage na to że nawet najwięksi producenci mieli okresy lepsze i gorsze np. philips z serii rc to katastrofa ale dc 621 i podobne z tej serii bija na głowe nawet pionerry.Najtańszym rozwiązaniem jest wybór porządnego kaseciaka + wlutowanie się przed końcówkę mocy wejściem na jacka do podpięcia zewn mp3 albo z wejściem na jacka fabrycznie. co do głośników to w półce tylniej żądne nie będą grały super ( mam 3 drożne pionerry z tył) bez wytłumienia tyłu(czyli zabudowania kosza) to samo dotyczy głosników fabrycznych (ja zastąpiłem je tymczasowo 10 tonsila), natomiast najlepsze na przód byłyby porządne 16 zabudowane w drzwiach - ktoś juz kombinował na forum z takim rozwiązaniem.

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-10-2006, 21:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Lasek ale jesli masz nagrywarke cd w domu to jaki problem nagrywac na cd-rw piosenki audio i pożniej sluchać sobie w autku. Starsze radia maja jeszcze jakośc bo te co robia teraz to niestety juz nie to samo. Widac po sprzecie audio itp. Wiec lepiej kupić coś używanego ale markowego. Napewno sa fora ktore zajmuja sie naglosnieniem autek. Proponuje takich ludzi popytać a oni doradza Tobie jakis dobry sprzet. Bo jak wydasz kase na jakis noname nawet i z 5 portami usb to i tak nie bedziesz zadowolony jak uslyszysz dzwiek. A tak serio to teraz kazde radio ma olbrzymia moc np. 4*45W ale noname to ma tylko tak napisane bo moc to chinczyki licza zawsze inaczej. Moj wzmacniacz unitry ma 2*27W a gra bardzo znakomicie i do tego glosno na kolumnach 60W. A kino domowe za 300zł ma napisane moc wzmacniacza z 300W a gra jak moj radiobudzik!! Wiec najlepiej popytaj gdzies na elektrodzie.pl lub innych forach ludzi a cos konkretnego Ci doradza z czego bedziesz zadowolony!! :lol:

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29-10-2006, 22:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Co do naglosnienia to bylo tutaj jush duzo pisane.
Ja postanowilem nie robic nigdzie dziur bo to potem kusi zlodzieji tylko i nawet alarm nie pomoze.
Rozwiazalem problem tak iz wstawilem w kokpit glosniczki o mocy 2x150W z duzym magnesem(ze ledwo weszly),dodatkowo 2x tweeterki (niewiem jaka moc ale obudowa ich jest cala aluminiowa). Ale po czasie brakowalo mi bassu kicku poteznego i sie zastanawialem albo tuba pasywna albo aktywna.Po przemysleniach wybralem aktywna o mocy muzycznej 1000W a w RMSie 400W .Effekt haa potega az wlosy mi drza i wnetrznosci puszczajac to a tuba jest na 1/3 mocy a regulacja basu na radiu 4/7 .Co do radia to postawilem na nieznana firma a to z tego wzgledu ze nie bede przeplacal za nazwe czyli firme typu Pioneer Sony itd.itp.. Kupilem radyjko w kwocie 290zl,a jest nim DALC FC-38 obudowa aluminiowa panela podswietlana na niebiesko z pilotem w kaplecie.
Radyjko posiada moc 4x50W odtwarzanie mp3 usb a dodatkowo slot na karty mmc i sd radio jes fuul wypas i polecam kazdemu ktory chce cos dobrego za niska cene.To naglosnienie ktore mam rozrywa mozg a dodatkowo zaglusza moj warczasy tlumik hehehe

Pozdrawiam :D

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-10-2006, 09:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
jedna uwaga co do mocy... jestem elektronikiem i nie widziałem jeszcze końcówki mocy mającej 4x50W mocy skutecznej :lol: najmocniejsze układy philipsa mają po 4x35 mocy skutecznej, wystarczy sciągnąc obudowę radyjka popatrzeć na symbol scalak i sprawdić kartę katalogową.... druga sprawa to poziom zakłóceń w takiej końcówce mocy... co do głóśników to argument o dużych magnesach mnie przezraża - duże magnesy = duże cewki = duży pobór prądu , skutecznośc większości tych głośników Alpharda i tym podobnych chinczyków jest na poziomie 87 -- 86 db (o ile też producent podaje uczciwie dane a nie bierze ich z kosmosu) a głośność zależy przedewszystkim od skuteczności - po co marnowac prąd na grzanie cewek! Martini co do przepłacania to w obecnym momencie wszystko robią na tajwanie i w chinach czy to sony dalco czy medion - różnica polega tylko na sorcie elektroniki, ja pisałem wcześniej o wyborze sprzętu starszego ale z wyższej półki - takie modele nie trzaskali w chinach tylko w japoni, zaglądają do wnętrza mojego radyjka wiem że dobrze zrobiłem - widzę porządne kondensatory i dobre wzmacniacze i rezystory precyzyjne a to odbija się na jakości dźwięku- to tak jakby porównywać dźwięk z kompa ze starym sprzętem audio z lat 80 ( mam w domu marantza a także sprzęt jamato kto nigdy nie słuchał nie zrozumie)

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-10-2006, 10:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Spoko szociu ale z tego co slyszalem to radja Dalco leca na tasmie montazowej zaraz za Sony co dla mnie bylo duzym zaskoczeniem wiele firm nieznanych posiada podzespoly firm majacych duze znaczenie na rynku. Co do glosnikow hmmm.....bylem jush z nimi na zlocie i krabol sam byl w szoku ze tak te glosniczki graja i to tylko w desce rozdzielczej.
Wykonanie radyjka ktore posiadam jest pierwsza klasa (sam bylem w szoku) i to mnie skusilo do zakupu.Jedyny feler tego radia jest taki ze nie moze byc podpiete po stacyjce czyli gra dopiero po przekreceniu stacyjki potem sa zaklocenia mimo ze radio posiada filtr przeciw-zakloceniowy.
Widzialem ze na allegro dostac te radio to jak igla w stogu siana.

Tak wyglada radio
Obrazek

Panel
Obrazek

Co do glosniczkow to na pudle sa tkie informacje
-4 "Mid Bass
-High Temperature ASV Voice Coil
-Low Profile Metal Grill
-Power Handing :150 Watts
-Impedance :4 "lomy" :lol:


Musimy sie spotkac szociu to se pogadamy a mozecos mi jeszcze doradzisz hehe.Byc moze obrotka u mnie przez te magnesy swiruje bo czasami skacze jak miernik wysterowania hehe tylko brak dolby b i c


Pozdrawiam :D

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-10-2006, 11:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
możesz podpiąc spokojnie normalnie czyli nie pod stacyjkę -spinasz rzam pzrewód BATT i ACC - wystarczy że wstawisz zewnętrzny fiultr perzeciwzakłóceniowy a nie taki jak są wbudowane w formie kondenasatora :lol:

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31-10-2006, 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Właśnie mam ten sam problem co Martini. Co prawda moje radio gra bez przekręcania kluczyka i tu nie mam nic do jakości, bo wydobywa się z głośników tylko czysty dźwięk. Niestety po odpaleniu auta w głośniczkach pojawiają sie nie wiedzieć skąd jakieś trzaski (tylko nie zawsze). To dzieje się tylko na radiu, bo gdy zarzucę kasetę (kaseciak, ale gra ładnie :)) to jest ok. Myślałem, że to wina anteny, ale jak zobaczyłem, że przy wyłączonym silniku wszystko jest ok to zwątpiłem w słuszność mojej tezy.

Szociu mówisz o filtrze przeciwzakłóceniowym, czy myślisz, że w moim przypadku też by coś pomógł ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31-10-2006, 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
zakłócenia pojawiają się od wysokiego napięcia indukowanego w cewce - filtr mógłby pomóc 8)

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31-10-2006, 21:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07-10-2005, 14:48
Posty: 1097
Lokalizacja: Krosno
Szociu ma racje a jesli mi sie nie myli temat był już poruszany!! Wszystkie problemy z odłosami rozwiaże filtr!! 8)

_________________
JEST RENAULT MEGANE 1.6 75KM.

BYŁ MITSUBISHI COLT C51 1.3 gaźnik, sonda lambda i ecu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31-10-2006, 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
Szociu chyba tam niedopisalem ale jush dawno rozwiazalem ten problem z tym i nie mam pod stacyjka .Ale byly problemy .Wszystkie wentylatorki i inne bajery powodowaly zaklocenia :D

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL