forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-04-2024, 00:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18-12-2006, 00:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13-03-2006, 11:22
Posty: 840
Lokalizacja: Bydgoszcz
Widać coraz bardziej zawiść ludzką że inny coś robi a ja nie... Szkoda że dotyka to naszego forum i stałych wsumie bywalców, nie jestem zwolennikiem aż takiego tuningu jaki robisz martini ale tobie się podoba, taki masz pomysł, Twój samochód i rób co chcesz... Mógłbym napisac że to jest bezczeszczenie sylwetki Charadki ale po co... Czekam na końcowy efekt i wtedy się wypowiem.. Ale mam nadzieje że po tym białym lakierze co jest na masce to jeszcze będzie szpachtlowane(szlifowane) czy do lakiernika ??

_________________
G102 1.3 16V black edition 5D Obrazek
Emerytowóz 1.6 White COUPE Obrazek LPG
ObrazekObrazek


Ostatnio edytowano 18-12-2006, 00:09 przez Evo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-12-2006, 11:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
stiQ normalnie mi tez humor poprawiles, ostatnio zostal wysmiany moj projekt, co prawda wyszedl mi troche zbyt masywnie ale wydaje mi sie ze ze nie powinno sie najezdzac na kogos, bo ma wizje swojego auta

ja chce zrobic tak jak mi sie podoba, jak sie ludziom nie podoba to przeciez nikt nie karze im patrzec :D

StiQ oby wiecej takich ludzi jak Ty :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18-12-2006, 12:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
Mi się bardzo podoba projekt Martiniego, mimo że uważam, że samochodów takich jak Charadki nie powinno się zbytnio tuningować zewnętrznie (poprostu po co poprawiać coś co i tak jest już piękne :) ). Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy pracy, gdyż uważam, że jak pomalujesz tą maskę na kolor auta to będzie super efekt. Ogólnie ładnie ta maska wygląda już w tym białym kolorze (bardzo lubię biały kolor dla aut).

Co do wypowiedzi innych to panowie nie ma się co kłócić. Wiadomo, że takie projekty zawsze budzą sprzeczne emocje, ale najważniejsze jest tak jak napisał mazi, że podoba się właścicielowi auta :)

Pozdrowionka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-12-2006, 10:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
No i od srody jezdze sobie jush z moja newww maska i podoba mi sie.
Byly problemy z lakierowaniem maski le wujek mojej laski jest szpecem w tej dziedzinie i udalo mu sie osiagnac zamierzony cel.
Tak wyglada moja maska po malowaniu.

Obrazek

Niestety tylko jedna fotka jak narazie bo padla mi w tym dniu bateria w aparacie .
Lusterka sa takze pomalowana i powiem szczerze ze o wiele lepiej sie prezentuja.
W styczniu samochod idzie caly do malowania lacznie ze zderzakami,zamki w drzwiach zostana usuniete natomiast listwy boczne na drzwiach pojda w chrom malniete .Sciemne sobie szybki i na przednia szybe przykleje naklejke z napisem DAIHATSU.
Jezeli zdobee jakies dokladki pasujace do moich zderzakow to walne sobie bo ciezko o jakies ladne tuningowe.

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-12-2006, 10:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
ladnie wyglada ale prakuje mi siateczki w tych otworach, takie moje osobiste zdanie. Poza tym bardzo fajnie, czekam na foty calego auta :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-12-2006, 12:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
No teraz wygląda to naprawdę ładnie. Martini gratuluję Tobie pomysłu. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mieli okazję się na jakimś zlocie spotkać, co mógłbym twój projekt obejrzeć z bliska. Obyś miał więcej takich fajnych i udanych pomysłów.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22-12-2006, 19:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Ja tylko dodam coś na temat stylu JDM bo widzę że ktoś tu myli pojęcia...styl ten polega na stosowaniu przeróbek które maja na celu coś w aucie poprawić (osiągi, prowadzenie, hamulce itp). Tak samo tuning polega na zwiększaniu mocy silnika i osiągów, a nie oklejaniu auta plastikami czy naklejkami, uważam że nie ma czegoś takiego jak "tuning optyczny" bo to 2 gryzące sie wyrazy. Dla tego prosze nie nazywać tego tuningiem tylko stylingiem bo nie wiem jak innych ale mnie to strasznie boli, dziękuję za uwagę :wink:

Inna sprawa że takie wloty, zderzaki, naklejki, swiecidełka itp nie pasują do charady w ogole. Jedyne co trzeba zrobić to solidna gleba, fela, szybki (ale dyskretnie wszystkie leciutko, a nie z tyłu czarne a z przodu białe). O coś jak u mnie hie hie :wink: Ale to tylko moja opinia i mam nadzieje że nikogo nie uraziłem, bo samo wykonanie wlotu jest na prawde ok

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25-12-2006, 15:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
HITMAN napisał(a):
Inna sprawa że takie wloty, zderzaki, naklejki, swiecidełka itp nie pasują do charady w ogole. Jedyne co trzeba zrobić to solidna gleba, fela, szybki (ale dyskretnie wszystkie leciutko, a nie z tyłu czarne a z przodu białe). O coś jak u mnie hie hie Ale to tylko moja opinia i mam nadzieje że nikogo nie uraziłem, bo samo wykonanie wlotu jest na prawde ok


HITMAN każdemu podoba się co innego i oto chodzi w zabawie z poprawianiem wizualnego wyglądu samochodów :)

HITMAN napisał(a):
Tak samo tuning polega na zwiększaniu mocy silnika i osiągów, a nie oklejaniu auta plastikami czy naklejkami, uważam że nie ma czegoś takiego jak "tuning optyczny" bo to 2 gryzące sie wyrazy. Dla tego prosze nie nazywać tego tuningiem tylko stylingiem bo nie wiem jak innych ale mnie to strasznie boli, dziękuję za uwagę


HITMAN i tu się mylisz, gdyż w każdej klasycznej defenicji tuningu jest podtawowy podział na tuning mechaniczny i optyczny czyli wizualny, więc takie coś napewno istnieje, a mówiąc o nalepkach i tego typu podobnych bzdetach masz na myśli tzw. "wiejski tuning", ale ten to lepiej pozostawić bez komentarza 8)

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28-12-2006, 13:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
a ja mam takie pytanie odnośnie tego wlotu, czy sa tam jakies kanaliki odprowadzajace wode ?? bo tak na oko to bedzie po deszczu najnormalniejsze akwarium.

tak wiec czy sa lub beda odplywy ?:>

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28-12-2006, 18:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15-12-2006, 13:41
Posty: 73
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański
WOOOOW stary wymiatasz jestem pod wielkim wrażeniem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28-12-2006, 18:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
M@R!0 napisał(a):
HITMAN i tu się mylisz, gdyż w każdej klasycznej defenicji tuningu jest podtawowy podział na tuning mechaniczny i optyczny czyli wizualny


Nie nie kolego właśnie definicja klasyczna mówi o poprawianiu osiągów aut, a ta o której piszesz jest zmyślona przez niedoinformowanych ludzi, czasopisma, telewizję itp. Tuning narodził się w USA i tam trzeba szukac prawdziwej definicji.

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28-12-2006, 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26-03-2006, 15:53
Posty: 547
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Daihatsu
Model: Charade G203 SXL
Rok: 1994
DeeJaayAngel napisal

Cytuj:
a ja mam takie pytanie odnośnie tego wlotu, czy sa tam jakies kanaliki odprowadzajace wode ?? bo tak na oko to bedzie po deszczu najnormalniejsze akwarium.

tak wiec czy sa lub beda odplywy ?:>



Nie ma rzadnych kanalikow ani nic takiego.Zbyt duzo wody sie tam nie zbiera nawet zebow nieszlo by nia wymyc.Jezeli jedziesz to normalne ze troche sie tam zbiera ale jak staniesz to splywa mi to tam nie przeszkadza to jest tworzywo i rdza tego nie wezmie


Siateczki nie zakladam we dziury w tym wlocie bo widzialem autka z tymi siatkami i poozallll sie panie borze.Pelno smieci za siatka i w dodatu rdza ja sobie te wglebienia pomaluje lub wyloze folia carbon i bedzie super


Pozdrawiam

_________________
Zdrowa muzo, bitów pelna, bas z Toba blogoslawiona ty miêdzy gatunkami i blogoslawiony owoc zywota twojego, DJ. Techniawo, Matko Rave'u, graj nade nami gluchymi, teraz i w godzinê chill-outu naszego. MAYDAY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-12-2006, 19:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-08-2006, 20:26
Posty: 370
Lokalizacja: Bydgoszcz
HITMAN napisał(a):
Nie nie kolego właśnie definicja klasyczna mówi o poprawianiu osiągów aut, a ta o której piszesz jest zmyślona przez niedoinformowanych ludzi, czasopisma, telewizję itp. Tuning narodził się w USA i tam trzeba szukac prawdziwej definicji.


No widzę, że mamy inny pogląd na tą sprawę. Ja głównie kieruje się zdaniem ludzi, którzy lubią tuning aut i znają się na tym bardzo dobrze (a znam takich kilku i naprawdę w tej kwestii ich nie zagniesz) i gdybyś im powiedział, że nie istnieje coś takiego jak tuning wizualny to by się baaardzo zdziwili co Ty wygadujesz. No nic nie będziemy się przecież kłócić kto ma racje :) bo pewnie jak by się dobrze temu przyjrzeć to prawda leży jak zawsze po środku.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-12-2006, 21:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16-09-2004, 16:23
Posty: 463
Lokalizacja: Jelenia Góra
Jest tuning i styling, czyli mechanika i wygląd. Koniec i kropka

_________________
Charadka GTti

..::: Systemy Car Audio :::..

www.caraudio.jelenia.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30-12-2006, 22:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
tuning - strojenie , to jest dosłowne tłumaczenie na nasz język , stroić mozna zawieszenie , silnik itp , no niestety nadwozia sie nie da stroic :) ale nie ma sie co kłucić , przyjeło sie ze czy to jest picowanie zewnętrza :) ( ale słowo :P) czy tez mechanicznie bawienie sie ... to jest to TUNING , finał :)

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL