forum.charade.pl | Polski Klub Daihatsu Charade

Forum Klubu Daihatsu Charade
Teraz jest 28-04-2024, 00:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 10:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
20zł .... wiadome ze wiecej niz 250zł nie weźmiesz :) a robiąc przód to by pasowało i tył zmienić ... i progi zeby to miało ręce i nogi , do tego obniżyć i założyć alumy bo inaczej to o kant dupy taka praca ... bo jak by auto wyglądało super ospoilerowane a na kołach 13" z oponą 155/80 .... i prześwit między oponą a błotnikiem 10cm ..........

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 12:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
nad spoilerami napewno bede dlugo siedzial, bo chce jakies konkretne zrobic, co do progow to jakies zwykle stykna, tyl to normalka ze trzeba zrobic.

ale co do kol wlasnie chcialem zapytac przy felgach 15' jaka opona najlepiej powinna byc ?

co do obnizania to nie jestem przy polskich warunkach zwolennikiem ladowania kasy w sportowe zawieszenie, co najwyzej dorwe sprezynki pasujace do scharade i przytne z 15 cm :P :D

ale nie da sie wszystkiego na raz zrobic, wiec pewnie zrobienie ospojlerowania zajmie dluzsza chwile:P bo nie zaloze tylko przedniego spojlera przeciez :D

zastanawiam sie czy przy naszych szatanach na spojler nie wystarcza zamiast wycinania normalne atrapy wlotow :D z reszta okaze sie w praniu jak zaczne sie tym bawic. W weekend bede w jg to przeskocze po szrotach i zobacze czy jakies zderzaki do przerobki znajde :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 12:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
ja jeździłem na oponkach 195/45 r15 , na tyle miałem 205 ... ale nie jeździłem z nikim ... jak wsadziłem raz na tyle 3 osoby to obcierała opona o amorka ;)(205) ... rant błotnika zaklepany był wiec o błotnik nie obcierało , autko stało na BBSkach od VW , nie pamietam parametrów felgi , maxymalna oponka to 195 jak chcesz jeździć z pasażerami na tyle ... pozdro


p.s do G100 pasuje zderzak od VW POLO !! , znajdz taki zderzak i modeluj , pozdro

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 12:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30-05-2006, 00:41
Posty: 1039
Lokalizacja: jaworzno
komplet sprezyn obniazajacych jamexa kolo 300 pln

_________________
4 TURBO - Części do Subaru Impreza & Mitsubishi Lancer Evo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 12:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
mazi napisał(a):
ja jeździłem na oponkach 195/45 r15 , na tyle miałem 205 ... ale nie jeździłem z nikim ... jak wsadziłem raz na tyle 3 osoby to obcierała opona o amorka ;)(205) ... rant błotnika zaklepany był wiec o błotnik nie obcierało , autko stało na BBSkach od VW , nie pamietam parametrów felgi , maxymalna oponka to 195 jak chcesz jeździć z pasażerami na tyle ... pozdro


p.s do G100 pasuje zderzak od VW POLO !! , znajdz taki zderzak i modeluj , pozdro



dzieki za rady, ale wychodzi na to ze jakbym mial w probe fele na 4x100 to bym mogl przerzucic hehe :P
co do zderzaka dzieki za pomoc, bede wiedzial na co mniej wiecej patrzec, a zreszta jeszcze bede szedl mierzyc akumulator(bo mi tesc polke spawa) no i zmierze sobie zderzaczki od razu :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 20:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-10-2006, 19:52
Posty: 16
Lokalizacja: Jaworzyna Śląska
co do fell i opon piętnastki to już ryzyko na dzieńdobry, przy naszych drogach to więcej włądujemy w ich prostowanie niż to warte, oponki ok ale przód 185, lżej kiera pracuje i lepiej ciągnie pamiętać trzeba że nawet sportowe auta dostosowane do ruchu ważą najmniej koło tony!

Co do spoilerów czy faktycznie jeśli bym dał materiały: zderzaki żywice, siatke, włókno, szpachle i całą reszte czy przerobił by to ktoś, oczywiście nic za darmo i zostawił by swoje pseudo lub inny emblemat na lakierze, czy podiołby się praeróbki???

_________________
Mam Charade G 30 1.0d, Nowa opcja to 1.0 GTti


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 21:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
zadne ryzyko , ja smigalem długi czas na nich ... nic im sie nie stało jakoś .... , a to że węższe opony to lżej kieruje sie ? owszem ... ale jak tak patrzysz na to t osobie zamontuj 135/80/13 .... po to montowałem 195/45/15 zebym mógł wchodzic z predkosciami w zakrety o jakich normalny kierowca mógł śnić ... plus zawieszenie jakie miała GTti .... nie narzekałem na lekkośc czy ciężkośc kierowania .... jak sie umie jeździć to wie sie że nie kręci sie kierownicą na postoju tylko jak auto jest w lekkim ruchu ( nawet minimalnym) bo na postoju przekładnia dostaje w dupe ... nie zaleznie od szerokosci opon .....

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 21:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-10-2006, 19:52
Posty: 16
Lokalizacja: Jaworzyna Śląska
dorzuć dystanse o i 215 ci się zmieści, a tu nie chodzi generalnie o samo kręcenie a w zasadzie o całość zawieszenia, im szersza tymbardziej dostają w dupe i przekładnia i drążki, łorzyska, amory i inne, bo im szerszy styk opony z podłożem tym więcej nierówności i innych takich zbiera nasz wozik, a u nas drogi jak ser nie to co unaszych sąsiadów z zagranicy!!!

_________________
Mam Charade G 30 1.0d, Nowa opcja to 1.0 GTti


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
po to jest auto zeby mieć co robić przy nim .... jak bym miał patrzec ze opona za szeroka i ze mi sie wywalą amorki albo koncowki ... kogo by to interesowało ... wywalą sie to je wymienie ... co do dystansów ... na tył nic szerszego nie wejdzie ... trzeba by przerabiac blotnik juz ,


p.s jak by kazdy patzryl ze mu sie wywalą drązki i amorki to by nie było zabawy .... a ja auta mam jako dupowozy ... no i do zabawy .. nie dłużej niz pół roku :)

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-10-2006, 19:52
Posty: 16
Lokalizacja: Jaworzyna Śląska
Mazi jaki ty masz silniczek GTti czy 1.3 16v???
z resztą siedze na gg5242447
kliknij

_________________
Mam Charade G 30 1.0d, Nowa opcja to 1.0 GTti


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08-09-2004, 12:50
Posty: 940
Lokalizacja: Mielec
obecnie nie mam Charady , jestem w Anglii i jeżdze ROverem 200 z silnikiem 1,4 - 104KM , ale wracam na wakacje na stale juz do polski .. i kupie charade oczywiscie :) mam projekt pewien ... ale mialem wszystkei charady .... no tylko nie dizle :)

_________________
http://mieleckie.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07-12-2006, 22:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-10-2006, 19:52
Posty: 16
Lokalizacja: Jaworzyna Śląska
Teraz mam dylemat mam bude z 1984 roku i chce przeszczepić 1.3 16v 90KM, ale wiem że będą problemy, natomiast wiem że GTti ma 1.0 12v 105KM
Z czym byś się wolałbawić z 1.3 czy GTti
???

_________________
Mam Charade G 30 1.0d, Nowa opcja to 1.0 GTti


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-12-2006, 09:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
co do spojlerow podjac sie moge, ale dopiero jak zrobie swoje, bo sam tego nie robilem i nie bede sie pakowal w koszty ewentualne :P

a tak generalnie to na spojlerkach lądowałoby logo klubu z ewentualnym dopiskiem gdzies ponizej logosa z moja xywa.

jak zaczne sie bawic ze spojlerkami to wtedy zobaczymy jak bedzie, ja juz mam troche pomyslow, tak wiec zasiade zaraz i bede przelewal mysl na papier, trzeba sobie opracowac cos oryginalnego, chociaz troche, co do spojlerow jak w gtr to nawet nie byloby to takie trudne z tego co patrzylem :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-12-2006, 20:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09-10-2006, 19:52
Posty: 16
Lokalizacja: Jaworzyna Śląska
Spoko ja daje Ci wszystkie materiały potrzebne do tego przedsiia.
ale ile bądziesz chciał za robocizne??

_________________
Mam Charade G 30 1.0d, Nowa opcja to 1.0 GTti


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08-12-2006, 21:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22-11-2006, 00:50
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra / Lwówek City
zawsze mozna sie dogadac, ale najpierw chce zobaczyc jak to sie robi :P
jak juz mowilem nie bede robil tak bez zaznajomienia sie z tym osobiscie, bo nie daj Bog nie wyszloby i musialbym jeszcze splacac za wszystko co dales :P zrobie, sprawdze pokaze i byc moze na podstawie tutoriala bedziesz sam mogl zrobic a jak nie to wtedy sie dogadamy :D ale jakbym mial teraz odpowiedziec to bedzie pewnie splata w jakichs czesciach do charadki :P hehe pozdro

P.S.
w koncu klubowiczami jestesmy, prosta zasada, ja pomoge z bodykitem a ty z mechaniką auta :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL